κρισεις αγχους μετα απο 3 χρονια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    4

    κρισεις αγχους μετα απο 3 χρονια!!!

    καλησπέρα,ειμαι καινουργιο μελος,φυσικα εχω και εγω κρισεις αγχους,ειχα ξανα πριν 3 χρονια αλλα ξαναηρθαν,σε αλλη διασταση,τωρα φοβαμαι οτι κατι θα παθω,νιωθω μια ενταση στο κεφαλι,το παλευω ομως.πιο παλια ειχα παει σε ψυχολογο,με βοηθησε αλλά πιο πολυ πιστευω οτι εγώ βοηθησα τον εαυτο μου.τωρα δεν θελω να παω,θα προσπαθησω μονη μου,θα τακαταφερω,αλλα ειναι δυσκολο.εχω μια συνεχεις υπερενταση που ενοχλει.πιανω τον εαυτο μου καποιες φορες να ειναι αρκετα καλα αλλα πφτει πάλι.διαβασα αρκετα που εχετε γραψει και πιστευω οτι με βοηθησαν

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    4
    υπαρχει καποιος που ξαναγυρησαν οι κρίσεις μετα απο τοσο καιρο?
    καμια συμβουλη?ευχαριστω

  3. #3
    anti καλησπερα η αδερφη μου πρωτοεπαθε κριση ανχους και πανικου οταν ηταν εγγυος στο πρωτο της παιδι ανχωθηκε με την ολη διαδικασια αλλα το ξεπερασε χωρις συνεχεια τοτε ,και πριν κανα μηνα την ξαναπιασε παλι το ιδιο πραγμα εως τοτε κι ας εχουν περασει και 16 χρονια οσο δηλ ειναι και ο ανιψιος μου.Συμβουλη δεν εχω ,δεν ειμαι γιατρος ψαχτο ομως, μπας και βρεις την λυση και την ηρεμια σου και γω το παλευω καθε μερα.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    αντι καλησπερα..εμενα μετα απο 3 χρονια μου επανηλθαν οι πανικοι,πιο δυνατοι κ διαφορετικοι.το ειχα ξεπερασει μονη μου με λαθος τροπους βεβαια,αλλα ενιωθα καλα..τωρα εδω κ κατι μηνες απο τον αυγουστο συγκεκριμενα επανηλθαν,ξεκινησα να πηγαινω σε ψυχολογο κ νιωθω αρκετα καλυτερα,να ξερεις οτι την περισσοτερη δουλεια εμεις την κανουμε,οι ψχλ απλα μας κατευθυνουν!το ξερεις οτι το πρωτο ζητουμενο ειναι να μην τους φοβασαι ετσι?να συνεχισεις να πηγαινεις σε ψυχολογο να τους ξεριζωσεις μια κ καλη κ το κυριοτερο να μαθεις να τους διαχειριζεσαι!
    καλη δυναμη αντι κ πιστεψε με σε καταλαβαινω οσο δεν παει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    ίσως δεν είναι κακή ιδεά να πας και πάλι σε κάποιον ψυχολόγο.

    τώρα άλλα τρικ. να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν στον ελεύθερο χρόνο σου. να είσαι διαρκώς απασχολημένη με κάτι για να μην σκέφτεσαι. να κάνεις λίγη χαλαρή γυμναστική.

    υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που σε άγχωσε αυτή την περίοδο?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •