ΝΙΩΘΩ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    εκεινος οσο καιρο ησασταν χωρια εκανε αλλη σχεση?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    Εκανε απο οτι γνωριζω αλλα δεν γνωριζω λεπτομερειες γιατι δεν θελω να συζηταω για τετοια.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    36
    με προβληματιζει πολυ το γεγονος πως διαβαζοντας το κειμενο σου εμενα προσωπικα,και συγγνωμη αν κανω λαθος,φαινεται να μιλας υποτιμητικα για εκεινον.(χωριατιες....εσυ πηγες στην πολη εκεινος στο χωριο....)
    Μηπως νιωθεις πολυ ανωτερη του και δεν αντεχεις εγωιστικα να τον χασεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    υποσυνειδητα ισως,συνειδητα,καθε αλλο.ποτε δεν μιλαω για τις διαφορες μας,παντα τον εκθειαζω,τον φροντιζω και του δειχνω οτι αναγνωριζω την δουλεια του ως πολυ σημαντικη.εκεινος ομως μου προσαπτει συνεχως μειονεκτηματα .γνωριζω οτι με αγαπαει αλλα παντα κατα τη γνωμη του εχω και κατι κακο.δεν εχω διαθεση??γιατι εχω κακη διαθεση??μιλησε με μια που ειχε βυζια εξω?γιατι την κοιταξα ετσι?εγω ειμαι μονο η αγνη και οι αλλες πορνες?γιατι δεν παω να κουβαλησω τα τραπεζια και καθομαι?γιατι νευριασα που κορναρε στο φαναρι σε μια ενω ξερω οτι αστειευται??αυτα ειναι τα παραδειγματα μου..

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Stockholm
    Posts
    39
    Κοιτα επειδη εχω φιλους που εχουν μεγαλωσει σε χωρια με προβατα κλπ στην κρητη
    Ειναι καλοι ανθρωποι και βοηθανε ρε παιδι μου αλλα η νοοτροπια τους συνηθως ειναι αστα να πανε
    Αυτο ομως εχει να κανει στον ανθρωπο φυσικα,ομως ο ανθρωπος οταν μεγαλωνει σε τετοιο περιβαλλον
    λογικο ειναι ειναι η νοοτροπια του να ειναι τοσο περιεργη
    Ειναι οπως οταν ταξιδευεις και βλεπεις καινουρια πραγματα και ανοιγει το μυαλο σου
    \"να παω βολτα τις φιλες σου\" Κλασικη χωριατικη ατακα
    Αυτοι ειναι πολυ εργατικοι και φιλοτιμοι ανθρωποι αλλα ο τροπος που μιλανε μερικες φορες ειναι αστα να πανε
    Αν βλεπεις οτι τα πας καλα μαζι του κ απλα πεταει καμια βλακεια που και που νταξει παρτο σαν αστειο
    Αυτα τα λενε γονεις πολλων φιλων μου ακομα μπροστα στις γυναικες τους για πλακα,δεξου το αν ειναι ετσι φυσικα.
    Παντως αυτοι οι ανθρωποι εργαζονται σκληρα και ειναι ορεξατοι για ζωη,αυτο ειναι πολυ καλο.
    Απλα δεν ξερω κατα ποσο θα σε ακουσει και να του μιλησεις γιατι η νοοτροπια τους ειναι λιγο περιεργη οπως σου ειπα
    Καλη τυχη,θα την χρειαστει χαχα και μη μασας θα ζησεις,ερωτας ειναι κ περνιεται με ερωτα,ισχυει=)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    να σου πω,εαν δε με πειραζε δεν θα το ανεφερα καν.ειμαι γυναικα ,θελω να νιωσω ομορφη επιθυμητη,ξεχωριστη,οχι μονο στο σεξ αλλα και στην υπολοιπη καθημερινοτητα.οπως ειπε κ ο ιδιος,οταν θα εχουμε παιδι και κορναρω στο δρομο σε μια θα μας παρατησεις και τελος??δηλαδη ανθρωπε μου, βλεπεισ οτι κανεισ μαλακια και το λες οτι θα το κανεις κ στο μελλον λες κ θα σε παρει ο χαρος αν δε το κανεις??τοσο υπερβολικη ειμαι πια?πειτε μου??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    αυτα εννοω χωριατιες.δεν με απασχολουν ουτε τα προβατα και οι κατσικες ουτε τα χωραφια ουτε οι λασπες.αυτα!!!οι προσβλητικες χωριατιες!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    α ρε Αλικη

    παντως ενα εχω να πω

    η λες οτι συνεχιζω και δε με νοιαζει η καθε υποτιμηση γιατι ειναι οντως μεσα στην κουλτουρα του και απλα κανει το χαβαλε του


    η ψαχνεις ενα ταιρι που να μην εχει αυτη την κουλτουρα


    η διεκδικεις απο οσα θελεις καποια λιγα με πιο πολυ σθενος και οπου βγαλει


    απο αυτα συμπεραινω


    οτι εισαι επαρκως ικανοποιημενη απο τον τυπο αλλα οταν κανει αυτα σε προβληματιζει πολυ εντονα


    σε καταλαβαινω καλη μου αχ...


    αλλα δεν γινεται να του ανοιξεις το κουτελο να του βαλεις καινουριο μυαλο η αλλη νοοτροπια

    αυτος μαλλον και αυτος σε αγαπα και τον ικανοποιεις οπως εισαι και δε θελει να σε χασει αλλα αυτος θεωρει παραλογο το δικο σου

    που δεν τα δεχεσαι


    μακαρι να βρειτε τη χρυση τομη

    εαν το παρεις αποφαση οτι δεν ειναι θεμα κακιας η απατης αλλα κουλτουρας σου κοστιζει το ιδιο?

    φαινεται σε αλλα να σε ελκυει για να εισαι μαζι του?


    ποιο ειναι το πιο πολυ
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ΝΙΩΘΩ... ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ <<<<<<<<<<<εκτ ος απ τις δυο (αρνητικες) λεξεις που μας εδωσες ,,, θα μπορουσες να προσθεσεις και μια τριτη λεξη ,,,,οποιαν σου ρχεται (θετικη ενοειται)?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Stockholm
    Posts
    39
    Ναι εγω καταλαβα τι ενοουσες με την λεξη χωριατιες τελοσπαντων.
    Κοιτα δεν ξερω αλλα δεν νομιζω να το αντεξεις αυτο
    Εγω ακουω τους γνωστους μου ωρες ωρες και πραγματικα δεν ζουν στο 2010 χαχαχα
    Δεν πιστευω πως ταιριαζεις με αυτον αυτο ειναι μικροπροβλημα,δεν θα αντεξεις αν εκνευριζεσαι ετσι
    Την γνωμη μου παντα λεω εσυ πρεπει να σκεφτεις αν ταιριαζεις μαζι του κλπ κλπ κλπ!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Σορρυ κιολας, πραγματικα, αλλα ο τυπος μου φαινεται πολυ μαλακας.... Ακου εκει να κορναρει σε γκομενες.... Δεν ξερω, εμενα ξεδιαντροπο μου φαινεται και οχι χαβαλες... Ειναι λες και το κανει επιτηδες για να εκνευριστεις και μετα να σε μειωσει! Αφου το ξερει οτι σε πληγωνει γιατι το κανει???
    Το εχω ζησει και ξερω πως ειναι να μιλαει ο ανθρωπος σου για αλλες.... Για μενα ηταν παρα πολυ ψυχοφθορο.... Το καταλαβαινα οτι του αρεσαν πραγματικα αυτες οι αλλες που σχολιαζε, παρολο που ελεγε οτι τα λεει για πλακα... Και ολο αυτο με εκανε να αισθανομαι τοσο \"λιγη\".... Απαισιο συναισθημα!
    Βεβαια, δεν μπορω να ξερω πως ακριβως ειναι η περιπτωση σου!
    Δεν παιζει μονο ρολο το τι λεει, γιατι με τον τωρινο μου συντροφο κανουμε καποιες φορες πλακα μεταξυ μας και κανουμε κανενα σχολιο για καποιον αλλον. Ειναι και το στιλακι που θα στο πει...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Originally posted by αλίκη!
    υποσυνειδητα ισως,συνειδητα,καθε αλλο.ποτε δεν μιλαω για τις διαφορες μας,παντα τον εκθειαζω,τον φροντιζω και του δειχνω οτι αναγνωριζω την δουλεια του ως πολυ σημαντικη.εκεινος ομως μου προσαπτει συνεχως μειονεκτηματα .γνωριζω οτι με αγαπαει αλλα παντα κατα τη γνωμη του εχω και κατι κακο.δεν εχω διαθεση??γιατι εχω κακη διαθεση??μιλησε με μια που ειχε βυζια εξω?γιατι την κοιταξα ετσι?εγω ειμαι μονο η αγνη και οι αλλες πορνες?γιατι δεν παω να κουβαλησω τα τραπεζια και καθομαι?γιατι νευριασα που κορναρε στο φαναρι σε μια ενω ξερω οτι αστειευται??αυτα ειναι τα παραδειγματα μου..


    Η ανάγκη να τον εκθειάζεις και να του τονώνεις το εγώ,είναι δική του ανάγκη;Ή δική σου;

    To δικαίωμα να κορνάρει σε άλλες και να σου λέει να πας να κουβαλήσεις τα τραπέζια ποιος του το δίνει;Οι δυο σας είστε εκεί,άρα μάλλον εσύ.

    Γράφεις κι εκείνο το\"ποτέ δε συζητάμε για τις διαφορές μας\"και αναρωτιέμαι.Τι φοβάσαι και πόσα άλλα δε διεκδικείς;

    Δε δίνεις καθαρά μηνύματα στο σύντροφό σου.Από τη μια τον θεοποιείς κι απ\'την άλλη τον υποτιμάς.Και τα δύο είναι υπερβολές.Πού πήγε η ισορροπία και η ισοτιμία;

    Ό,τι ζεις στη σχέση σου δείχνει μία ανισορροπία δυνάμεων ανάμεσα στους δυο σας.Που οφείλεται από τη μία στις δικές σου προσωπικές ανασφάλειες και από την άλλη στη δική του χοντροκοπιά να τις εκμεταλλεύεται.Αλλά από την άλλη,το πώς μας φέρονται οι άλλοι,έχει να κάνει και με μας,με το πού βάζουμε το όριο.

    Τι λες γι αυτά;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    εχετε ολοι πολλες γνωμες οι οποιες ολες πηγαινουν στο συμπερασμα οτι εγω δινω το δικαιωμα.συγγνωμη δεν του εχω ζητησει ποτε ,ακομη κ αν φταιω του το λεω με αλλον τροπο ωστε να του δωσω να καταλαβει οτι εχω κανει λαθος κ ειναι ανθρωπινο.αυτος ο ανθρωπος με καλυπτει σε γενικες γραμμες.τα μονα κολληματα ειναι αυτα που εγραψα:οι χωριατιες και η προσηλωση του στη νοοτροπια του.ξερω, ο ανθρωπος δεν αλλαζει απλα δεν μπορει να κατανοησει τις βλακειες αυτες που κανει ως ανωφελες?συνεχως μου λεει ,καλυτερα δεν ειναι να τα κανω στην πλακα παρα να ειχες εναν που να σου τα κανει στην πραγματικοτητα και οχι στην πλακα??δηλαδη ρε αγαπη μου του λεω ,πρεπει ντε κ καλα να μου τη φερει καποιος??πρεπει να γινεται παντα κοντρα??

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    για τον path η λεξη που θα εβαζα επιπλεον ειναι παθιασμενη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Αλικη, δεν καταλαβες καλα! Δεν του δινεις εσυ δικαιωματα! Αυτος απο μονος του τα παιρνει, με το ετσι θελω!!
    Καλα, αυτο που ειπες στο τελος οτι σου λεει καλυτερα αυτο που σου κανει εκεινος παρα κατι που μπορει να σου εκανε καποιος αλλος ειναι ο πιο κλασικος εκβιασμος!!!
    Εσυ, αληθεια, του εχεις κανει ποτε κατι αντιστοιχο??

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •