Δραστηριότητες που βοηθάνε
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595

    Δραστηριότητες που βοηθάνε

    Τι δραστηριοτητες σας εχουν συμβουλεύσει οι γιατροι σας να κανετε που βοηθάνε στην ψυχωση?Εμενα ο γιατρος μου το αφησε γενικο και μου ειπε να κανω οτι με ευχαριστει.Ακομα δεν εχω βρει κι εγω τι με ευχαριστει και ετσι δεν κανω καμια δραστηριοτητα ακομα.Ας απαντησει καποιος παρακαλω τι δραστηριοτητα-χομπυ εχει και αν τον βοηθαει στην ψυχωση και σε τι βαθμο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    ΕΛΛΑΔΑ
    Posts
    520
    ακου μουσικη, δες ταινιες, κανε πεζοπορια. βγες μονος σου και πηγαινε στο μπαρ.. ΓΙΑ 2 ΠΟΤΑ ΟΧΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μιχάλη εγώ σου έχω πει τι κάνω. Ο γιατρός μου μου είπε να κάνω πράγματα πολλά, όπως:
    πλήρωμα λογαριασμών, μαγείρεμα, δουλειές του σπιτιού, γυμναστική, ζωγραφική, διάβασμα.
    Αλλά αυτό που μου είπε μετά όταν τον ξαναπήρα, ήταν να κάνω ότι θέλω ώστε να μην πιέζομαι. Δηλαδή καλύτερα να μην κάνεις κάτι από αυτά, παρά να κάνεις και να πιέζεσαι. Αυτό είναι σίγουρο.
    Όσο για τη μουσική(και τις ταινίες), δεν νομίζω ότι βοηθάει..
    Μου είπε στο ίντερνετ μέχρι μία ώρα και μέχρι μία ώρα τηλεόραση. Αλλά στο ίντερνετ άμα διαβάζεις κείμενα, σου κάνει καλό, γι\'αυτό κι εγώ ξαναμπήκα στο epsychology. :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Εγω εχω νοσηλευτει σε ψυχιατρικη κλινικη και δεν ειχαμε καμια δραστηριοτητα εκτος απο μια φορα την εβδομαδα ζωγραφικη.Απορω πως εξω μας λενε να εχουμε τοσες δραστηριοτητες ενω στις κλινικες καθομαστε ολη μερα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Καλά οι κλινικές είναι για πέταμα.
    Ξέχασα να πω, ότι δεν πρέπει να ξενυχτάμε, ούτε να κοιμόμαστε πολύ, δηλαδή κατά τις 11-8 πχ, και όποιος μπορεί και 7. Επίσης όχι ποτά και όχι καφέδες, και γενικά να κάνουμε πράγματα που σε άλλη φάση θα περνάγαμε καλά, γιατί τώρα δεν μπορούμε να περάσουμε.!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Εγω κοιμαμαι κατα τις 5 τα ξημερωματα και ξυπναω 5 το απογευμα καθε μερα και δεν μπορω με τιποτα να το αλλαξω αυτο.Το zyprexa μου φερνει πολυ υπνηλια.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πωπω Μιχάλη τα χειρότερα κάνεις, τα έκανα κι εγώ, γι\'αυτό τώρα δεν έγινα καλά. Πρόσεχε, δεν είπες θα αλλάξεις γιατρό; Να του πεις να σου αλλάξει και φάρμακο!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Πως να του πω ρε lightbluepath να μου αλλαξει φαρμακο αφου το zyprexa με επιασε.Ασε κατι πρεπει να κανω με το θεμα υπνος αλλα δεν μπορω με τιποτα να ξυπνησω.Γι αυτο ελεγα να βρω καμια δραστηριοτητα να περναει η ωρα μου.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μιχάλη δεν μας πιάνει μόνο ένα φάρμακο. Μην ακούς το γιατρό σου που θέλει να πουλήσει το συγκεκριμένο φάρμακο, ή που φοβάται να σου το αλλάξει. Μπορεί όντως να μην σε πιάσει κάποιο, αλλά θα το καταλάβεις και θα το αλλάξεις αμέσως. Προτιμάς να μην είσαι καλά; Έχεις u2u.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Lightbluepath κατι επαθε το u2u μου και δεν στελνει.Οσο για το φαρμακο εσενα σε επιανε ενα φαρμακο πχ το seroquel και στο αλλαξε ο γιατρος με αλλο πχ to zyprexa και σε επιασε πιο \"πολυ\" το δευτερο φαρμακο?Εγω γιατι νομιζω οτι αν μας πιασει ενα φαρμακο καλο ειναι να μην το αλλαξουμε γιατι ολα εχουν παρενεργειες.Εμενα μου φερνει υπνηλια και αυξηση του σωματικου βαρους το zyprexa και αν το αλλαξω με αλλο και το αλλο θα εχει παρενεργειες.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μιχάλη σου στέλνω u2u, γιατί από δω απαγορεύεται να σου πω.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    595
    Ok σου εστειλα κι εγω.Ας συνεχισουμε ομως το θεμα με τις δραστηριοτητες που βοηθανε στην ψυχωση.Ας μας απαντησει οποιος θελει παρακαλω.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Stockholm
    Posts
    39
    Τι???????????? Σοβαρα μιλας?Κοιμησου πιο νωρις τοτε αλλαξε το βιολογικο σου ρολοι,καταστρεφεσαι ετσι.
    Originally posted by mihalis
    Εγω κοιμαμαι κατα τις 5 τα ξημερωματα και ξυπναω 5 το απογευμα καθε μερα και δεν μπορω με τιποτα να το αλλαξω αυτο.Το zyprexa μου φερνει πολυ υπνηλια.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ είπα, το έκανα κι εγώ και με κατέστρεφε, και να αλλάξει φάρμακο. Όσο για το u2u, δεν μου ήρθε, Μιχάλη μάλλον πρέπει να σβήσεις όλα σου τα μηνύματα, και από τα σταλμένα και από τα εισερχόμενα, και να αδειάσεις και τον κάδο μετά!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Έκανα λάθος με τη μουσική, μάλλον κάνει καλό, αφού μερικές φορές μου αρέσει να την ακούω.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •