ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 97
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ?

    Καπνιζω σχετικα συχνα. οχι καθε μερα αλλα κανω....
    θελω να ρωτησω,επιρεαζεται καθολου απ τα φαρμακα?γτ μερικες φορες (ασχετα απ το φιξαρισμα του τσιγαρου )νιωθω πολυ φτιαγμενη. λενε πως επιρεαζει την ψυχωση.αλλα σε τι εχει να κανει με τα φαρμακα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    mv...μπες στο ιντερνετ και ψαξε να δεις πόσο κακό κάνει το μαύρο, άσχετα με τα φάρμακα ή όχι.
    Δεν θελω να σε τρομάξω, ψάξτο μόνη σου...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ε ποσο ζημια να κανει χορταρακι ειναι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    ε ποσο ζημια να κανει χορταρακι ειναι
    εκανες την ερευνα που σου είπα στο ίνερνετ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι μαμα λολ!!!!
    λεει οτι τα φαρμακα δν λειτουργουν σωστα απο το χασις και το χασις δν επιρεαζει αρκετα τον χρηστη λογω των φαρμακων........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    ναι μαμα λολ!!!!
    λεει οτι τα φαρμακα δν λειτουργουν σωστα απο το χασις και το χασις δν επιρεαζει αρκετα τον χρηστη λογω των φαρμακων........


    Νομίζω πως δεν είναι τόσο απλό. Πχ, έχω ακούσει πως άτομα που κάνουν χρήση χρόνια, (και δεν μιλαω για ένα τσιγάρο το μήνα φυσικά), παρουσίασαν μέχρι και ψύχωση. Σίγουρα αυτο δεν είναι πανάκεια, καθώς μπορεί κάποιος να ηταν ήδη ψυχωτικός και κάποια στιγμή να ξέσπασε.
    Όμως, έχω τρια παραδείγματα ανθρώπων που ξέρω από το σχολείο και μεγάλωσαν με μαύρο που ο ένας παίρνει ήδη φάρμακα για σταθεροτητα στη συμπεριφορά του και οι άλλοι δύο είναι τελείως στον κόσμο τους. Ο ένας μάλιστα έχει πάθει βαριά κατάθλιψη.
    Κάποτε που είχα κάνει μια έρευνα είχα βρει πολλά στο νετ γι αυτά που σου λέω....

    ΥΓ. Πολύ γλυκό το μαμά, (και έτσι στα είπα, αλλά δεν είμαι τόσο μεγάλη ....:(

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    me ηδη τα φαρμακα μπορει να σε κανουν σαν κι εμενα εγω δεν εχω παρει ναρκωτικα ποτε και ειδεσ πωσ ειμαι μην παιζεισ με τη φωτια σκεψου μονο αυτο καψιμο που σου κραταει 2-3 μερεσ να σου κρατουσε για παντα και να χειροτερευε κι ολασ!!!!!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Τα στοιχεία δείχνουν πως μεγαλύτερη ζημιά κάνει το αλκοολ απότι το χόρτο. Επιπλέον, ο μοναδικός λόγος για τον οποίο δεν έχει νομιμοποιηθεί το χόρτο (το οποίο καπνίζει ένα μεγάλο μέρος του πλυθησμού) είναι επειδή οι παράνοιμοι γλιτώνουν τους φόρους. Τι άλλο να πούμε; ότι το πετρέλαιο την έκανε και την κάνει την ζημιά του θα εξαντληθεί κάποτε; η μήπως αυτός είναι ένας ακόμα λόγος για να πάθουν ζημιά και άλλοι ανυποψίαστοι συνάνθρωποι μας;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    me_vs_myself, εσύ τώρα ρωτάς γιατί την ακούς περισσότερο με τα τσιγάρα και αν αυτό έχει σχέση με το ότι παίρνεις φάραμακα?
    γιατί έτσι που το γράφεις αυτό κατάλαβα.

    oneiroplasmenos, το αλκοόλ μπορεί να είναι χειρότερο , αλλά σίγουρα και τα δύο επηρεάζουν την αγωγή που ακολουθεί κάποιος.
    νομίζω πως συμφωνείς.
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα δεν την ακουω περισσοτερο με τα φαρμακα κ το τσιγαρο...αυτο ειναι το θεμα. μαλλον γιαυτο μπορω να καπνισω περισσοτερο. δεν πινω αλκοολ καθολου μα καθολου....με χαλαει σε απιστευτο σημειο.....
    μου κανε αντυπωση που στην παρεα μ την ακουγανε ολοι κ εγω την ακουγα η καθολου η πολυ πιο μετα κ νομιζουν πως δεν με πιανει,αλλα διαβασα μετα απο παρακινηση της θεοφανιας οτι τα φαρμακα μειωνουν τα συμπτωματα του χασις. τεσπα.

    αμα κανεις καπου στα 4-5 τσιγαρα την βδομ εισαι καμμενος?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Εγώ ενα θα πώ, η πρώτη κρίση πανικού προήλθε απο σκάνγκ τσιγαριλίκι, απο τότε τραβιεμαι με ψυχολογικά.. ναι πιστέυω πώς μπορείς να πάθεις πολύ περισσότερα απο μια απλή μαστούρα καπνίζοντας χόρτο.

  12. #12
    Quote Originally Posted by Konstantinoss View Post
    Εγώ ενα θα πώ, η πρώτη κρίση πανικού προήλθε απο σκάνγκ τσιγαριλίκι, απο τότε τραβιεμαι με ψυχολογικά..

    Αυτό εννοούσα όταν έλεγα στη φίλη μας να κάνει μια έρευνα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    σε ολοκλιρο amsterdam πηγα και δεν επαθα τπτ. μηπως εχω ανοσια
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Salonica
    Posts
    772
    Στο Αμστερνταμ τό παθα

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    λοιπον θα πασ στο youtube και θα πατησεισ παρενεργειεσ φαρμακων εχει κατι ενημερωτικα βιντεο με αυτα εκει θα δεισ οτι 700.000 το χρονο πεθαινουν απο τα ψυχοφαρμακα χωρια ποσοι αλλοι παθαινουν ζημια εγω ειμαι ενασ απο αυτουσ αλλα ασ μην το αναλυσουμε λοιπον τα ψυχοφαρμακα μοιαζουν με τα ναρκωτικα στη δραση κλπ αλλα ειναι πιο ασφαλη εχουν μελετηθει κλπ αφου λοιπον τα ψυχοφαρμακα που ειναι ασφαλη υποτιθεται, κανουν ενα σωρο ζημιεσ σκεψου τωρα τι κανουν τα ναρκωτικα που δεν ειναι ασφαλη. και συγκεκριμενα καπνιζεισ χασισ και προκαλεισ εκρηξη τησ ντοπαμινησ απο παντου χωρισ μετρο η ντοπαμινη προκαλει ευφορια κλπ και ταυτοχρονα περνεισ τα φαρμακα που μειωνουν την ντοπαμινη ειναι δηλαδη σαν να εχεισ ενα πιατο με γλυκα και απο την αλλη να κανεισ γυμναστικη για να τα καψεισ ταυτοχρονα το ζαχαρο σου δε θα ξερει τι να κανει θα χασει τη μπαλλα!!!!!το αιμα δε θα ξερει που να παει να παει στο στομαχι για να χωνεψεισ η να παει στουσ μυσ για να καψεισ κοινωσ τα κανεισ μπουρδελο!!!!!!!!

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •