Blog problems...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Blog problems...

    Ειμαι και λιγο αρχαριος και ισως να μην κανω τα πραγματα σωστα αλλα παμε.

    Καταρχην ποσταρα ενα θεμα κατα λαθος...δεν μπορει να σβησει εντελως? (εκανα double post , δεν καταλαβα καν πως).
    Φανταζομαι γιατι ειναι αυτη ηεπιλογη απενεργοποιημενη οποτε ζητω απο τους μοντ να σβησουν το double post...συγκεκριμενα το παλιοτερο απο το θεμα δημιουργικοτητα.

    2) Οταν παταγα πρωτα insert image...μου εβγαζε την επιλογη να την κανω upload απο το computer μου ...τωρα μου ζηταει λινκ μονο.

    Δεν μπορω να εμπιστευτω υπηρεσιες οπως το photobucket γιατι αν παει κατι στραβα με τη συγκεκριμενη υπηρεσια μενουν ολα τα αρθρα μου χωρις εικονες , θα προτιμουσα να τις κανω upload στο e-psychology.
    Μπορω ακομα να κανω upload image σαν attachment αλλα δεν μπορω να την επεξεργαστω με καποιες επιπλεον επιλογες που μου εδινε.

    3) Εγω γραφω τιτλο Δημιουργικότητα και αυτο γραφει τιτλο Δημιουργικοτ

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

    Ενα how to blog με τις επιλογες που δινει το παρων σαιτ θα ηταν πολυ καλο αλλα μαλλον θελει δουλεια Ελπιζω να δουμε κατι τετοιο
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γκρρρρρρρρρρρρ δεν μπορω να "τυλιξω" το κειμενο γυρω απο τη φωτογραφια....βλεπω διπλα οτι ειναι απενεργοποιημενη η html στο blog...αν αυτο σημαινει οτι μοπρω να χρησιμοποιησω html δεν θα ηταν καλο να ενεργοποιηθει στα blog τουλαχιστον?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    float: left; padding: 3px;

    Στο style (παταμε το μολυβι στη φωτο) βαζουμε το παραπανω κωδικα...για οποιον παιδευεται...προς το παρον μονο εγω:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    testing testing
    Last edited by keep_walking; 12-11-2010 at 20:54.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δωστε την HTML στον λαο ....τουλαχιστον στα blogs...δεν ξερω ποσο επικινδυνο μπορει να ειναι?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post

    3) Εγω γραφω τιτλο Δημιουργικότητα και αυτο γραφει τιτλο Δημιουργικοτ

    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι.
    Διορθώθηκε, ήταν περιορισμός χαρακτήρων του συστήματος.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  7. #7
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Δωστε την HTML στον λαο ....τουλαχιστον στα blogs...δεν ξερω ποσο επικινδυνο μπορει να ειναι?
    Απο λίγο έως πάρα πολύ!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Για λογους ασφαλειας, σωστα? Embedding κακοβουλου κωδικα κλπ?
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  9. #9
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    382
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Για λογους ασφαλειας, σωστα? Embedding κακοβουλου κωδικα κλπ?
    Ακριβώς. Για να θέσουμε το θέμα από την σωστή οπτική γωνία, θα πρότεινα να συζητήσουμε τι ΔΕΝ μπορεί να καλύψει ο editor και χρειάζεται τη χρήση της HTML. Π.χ. το wrap της εικόνας γίνεται με τον BB Code (απο όσο θυμάμαι) με την εντολή image align. Εαν υπάρχει κάτι, που ο editor ΔΕΝ μπορεί να καλύψει, πλην όμως κριθεί απαραίτητο, ίσως να μπορεί να προστεθεί ως BB Code.

Similar Threads

  1. Ιδεες για το blog μου.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-11-2010, 21:33
  2. ενα blog για την διπολικη διαταραχη
    By masero in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 05-02-2009, 19:32
  3. Μια προσπαθεια...just another blog.
    By keep_walking in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 03-06-2007, 12:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •