Είναι οι ψυχιατροι-ψυχολογοι-θεραπευτες κτλ κομπογιαννιτες - κλέφτες? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ειναι κλεφτες?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • ναι

    3 10.00%
  • οχι

    2 6.67%
  • ισως καποιοι

    25 83.33%
  • δεν ξερω

    0 0%
Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 135
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ενταξει ρε παιδια αυτα με την ψυχοθεραπεια ειναι φαυλοσ κυκλοσ πρεπει να σε βοηθησει λιγο για να πιστεψεισ οτι λειτουργει!!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Διάβασα πολλές από τις γνώμες μελών που δεν θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω μαζί τους...

    Η παρέμβαση μου ωστόσο έχει να κάνει με την εμμονή που διακρίνει το ανθρώπινο είδος , να τσουβαλιάζει συλλήβδην πρόσωπα και πράγματα , ιδίως εκείνα που αφορούν δραστηριότητες που ο προσανατολισμός τους είναι κοινωφελής. Στο ερώτημα λοιπόν του poll , πως μπορεί κάποιος να απαντήσει αν όλοι οι ψυχοθεραπευτές είναι κλέφτες / απατεώνες μονολεκτικά , χωρίς να αδικήσει ?
    Αυτό είναι αδύνατον, εκτός αν το ζητούμενο του poll είναι να αδικήσουμε σώνει και καλά.
    Μιλάμε για ανθρώπους που ασκούν ένα επάγγελμα που εξ αντικειμένου απαιτεί λεπτές ισορροπίες από τα δύο εμπλεκόμενα μέρη , θεραπευτή και θεραπευόμενο, και φυσικά εκτός από τους απατεώνες όπως σε κάθε επάγγελμα, υπάρχουν κι εκείνοι που αγαπούν αυτό που κάνουν, το κάνουν καλά και δεν αντιμετωπίζουν τον ασθενή σαν χρήμα. Το ότι δεν ήμασταν ικανοί εμείς να τους βρούμε, αυτό δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν. Σε όλους τους τομείς υπάρχουν κάποιοι που εκμεταλλεύονται την θέση τους για να κερδίσουν χρήματα, αδιαφορώντας για την αποτελεσματικότητα τους...
    Μήπως δεν υπάρχουν γιατροί άλλων ειδικοτήτων που εκτός από τους καλούς , υπάρχουν κι οι κομπογιαννίτες ? Μήπως δεν υπάρχουν καλοί και κακοί εκπαιδευτικοί, δικηγόροι, μηχανικοί, αρχιτέκτονες, υδραυλικοί, ηλεκτρολόγοι, όπου κι αν ψάξουμε δίπλα στους καλούς ευδοκιμούν και οι αεριτζήδες... Να στήσουμε ένα poll για τον καθένα για να αποδείξουμε τα αυτονόητα ?

    Άτοπο όσο και παθογενεσιουργό, έτσι δεν είναι ? Εδώ ακόμη κι αν πούμε πως εκ προοιμίου όλοι οι δικτάτορες είναι κακοί, θα υπάρξουν πάντα κάποιοι έστω και σαν μειοψηφία που θα αποτιμήσουν την παρουσία των δικτατόρων ευεργετική για τον λαό που καταδυνάστευσαν. Πόσο μάλλον να απαξιώσουμε τσουβαληδόν ένα επάγγελμα που κινείται με καθαρά υποκειμενικές αξίες - πέρα από το απαιτούμενο επιστημονικό υπόβαθρο φυσικά....
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Παντως τον δικο μου ψυχιατρο πατερα μπορω να τον πω και τον ψυχολογο φιλο αδερφο μου.Ειμαι πολυ ευτυχισμενη που επιτελους βρηκα τον καλυτερο ψυχολογο της Ελλαδας κατεμε.Ειναι παντοτε διπλα μου και νιωθω ασφαλεια.Και δε μπορω να τον πω και κλεφτη γιατι ειναι ολοκληρος καθηγητης και παιρνει 80 και εγω του ζητησα χαρη και το αφησε 60 !!!Τι αλλο να πω.Προσεξτε παιδια ομως γιατι οι πιο πολλοι ειναι για τα μπαζα.Προσεξτε!!
    :)

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Eγω δεν πιστευω στουσ ψυχολογουσ... ισα ισα που μονο με θυμωνουν γιατι ειναι ψωναρεσ και καποιοι το παιζουν θεοι...μπροστα σε αδυναμα και συχνα χαμενα ατομα...κανουν κουβεντουλα αντι να σε στηριξουν και απ οτι εχω καταλαβει αντι να σε βοηθανε να βγεισ απο το τουνελ... σου χτυπανε τα αδυναμα σου σημεια...

    πιστευω ομωσ στην καλη ψυχοθεραπεια..την προσωπικη προσπαθεια.. και στουσ ψυχιατρουσ..

    ισωσ ημουν πολυ ασχημα παντα... γιατι απο ψυχολογο περασα μονο μια φωρα για 2 ωρεσ... απογοητευτικα οσο δεν παει αλλο.. οταν μετα με περασανε στον ψυχιατρο... με εμαθε να προχωραω και να μπορω να ζω,με αυτα που με βαρενουν.. οδευοντασ στην μεγιστη ευτυχια μου..

    επισεισ νιωθω πωσ οι ψυχολογοι δεν πιστευουν πωσ δεν φταιμε εμεισ.. πωσ ειναι και βιολογικο... πωσ ντε και καλα θελουν να σε πεισουν πωσ εσυ φταισ για τα ψυχολογικα σου προβληματα..επειδη εισαι αδυναμσ η δεν προσπαθεισ αρκετα...
    ενω ο ψυχιατροσ ξερει ποσο μπορει μια ελληψη ουσιασ στον εγκεφαλο να σε επειρεσαει και ψυχικα και σωματικα..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Θυμαμαι στο "γιούνι" ειχαμε εναν ψυχολογο που ασκουσε κανονικα το επαγγελμα του, αλλα παραλληλα διδασκε και ενα μαθημα απο τον κλαδο του σε εμας.

    Κατα την διαρκεια του μαθηματος, καμποσες φορες βαραγε το κινητο του με δονηση , το κοιταγε και δεν το σηκωνε . Μια μερα κατι του ξεφυγε και λεει "ωχ.. αντε παλι.." , και εκει τον πιεσαμε λιγο να μας πει τι συμβαινει και μας ειπε καποια facts για το γραφειο του:

    -οι ασθενεις που τον επισκεπτονται , φευγουν κανονικα απο την συνεδρια χαρουμενοι , και με το που βγουν απο το κτιριο αρχιζουν τα τηλεφωνα με γενικες αποριες ειτε καινουριες ειτε αυτες που θελουν ξανασιγουρεψουν.
    -τουλαχιστον ενας τον επαιρνε τηλεφωνο μεσα στα μεσανυκτα στο σπιτι του
    -πολλοι ασθενεις, δυσκολη δουλεια, πρεπει να εισαι συγκεκντρωμενος σε καθεναν απο αυτους ξεχωριστα μιας και μιλαμε για ανθρωπους και οχι για αντικειμενα.



    Σιγουρα εχετε γνωρισει στην ζωη σας καποιοι εκεινον τον κολιτσιδα τυπο ο οποιος σας ειχε πρηξει στα μηνυματα, σας ειχε γεμισει το email με spam αστικους μυθους , καθε φορα που δεν του απανταγατε (επειδη πχ ξεμεινατε απο καρτα) σας ρωταγε αν ολα ειναι καλα και αν εγινε κατι και δε του μιλατε. Οταν λεω κολιτσιδας, για να μην παρεξηγηθω, λεω αυτον που το κανει απο ενδιαφερον, οχι απο κακια. Που ενδιαφερεται και για εσας αλλα και για αυτον.

    Ε λοιπον φανταστειτε το τωρα ολο αυτο επι 20 , και μαλιστα επι επισης 20 τον βαθμο ευθυνης που θα εχετε καθε φορα που θα απαντατε στον ασθενη.

    Οι ψυχο'κατι ειναι ανθρωποι , δεν ειναι δουλοι, ουτε η υπηρεσια που ειναι 24/7 απο πανω μας οτι και αν γινει. Εχουν ενα γραφειο, εχουν εναν μισθο , εχουν ενα αυστηρο χρονοδιαγραμμα, εχουν τις οικογενειες τους, τα παιδια τους, τις υποχρεωσεις τους κτλ. Καθε φορα που απαντανε σε 1-2 τηλεφωνηματα σου , απαντανε επισης σε επι 10 αλλους μετα και λογικο ειναι να ειναι στην τσιτα και να αποφευγουν μετα τηλεφωνα αν ειναι ολη την μερα σε επιφυλακη μην χτυπησει η συσκευη.


    Ναι, ενας επαγγελματιας ΟΝΤΩΣ θα σε βοηθαει χωρις να σου διημιουργειται η αναγκη να τον παρεις τηλεφωνο μετα για συμπληρωματικες πληροφοριες, παρολα αυτα καλο ειναι να σκεφτεις και λιγο τον αλλο σαν ανθρωπο προτιστως και μετα σαν επαγγελματια.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    δεν μπορεις να τους βαλεις ολους στο ιδιο κλουβι Winston _Man2. δυστυχως η ευτυχως ειμαστε ανθρωποι καταρχας και μετα επαγγελματιες. ανεξαιρετως πιθανως. ακου λιγη μουσικη, γραψε και σε κανα φορουμ οτι σου κατεβει αλλα προσπαθησε , το λεω για να το ακουσω και εγω, να μην τους βαζεις ολους στο ιδιο κλουβι. not everyone is in it.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Καταρχήν θεωρώ εντελώς άτοπους τους όρους κλέφτες-κομπογιαννίτες.Τον δέχομαι μόνο για επαγγελματίες που δεν έχουν κατάρτιση ψυχολόγου και ασκούν το επάγγελμα παράνομα.
    Από κει και πέρα υπάρχουν καλοί επαγγελματίες και κακοί επαγγελματίες.

    Προσωπικά νομίζω πως δε θα συνερχόμουν στον αιώνα τον άπαντα χωρίς την βοήθεια ψυχολόγου.Μέσα απ'τη διαδικασία έγιναν καθοριστικές αλλαγές στον τρόπο σκέψης και αντιδρασης που μόνη μου αδυνατούσα να καταφέρω εφόσον κολούσα σε συγκεκριμένα σημεία και έκανα φαύλους κύκλους.

    Το έχω ξαναγράψει για μένα ψυχολόγος δε σημαίνει ενδιαφέρον(την ανάγκη της ανθρώπινης επαφής και όσα περιέχει σε καμιά περίπτωση δεν την καλύπτω μέσω του ψυχολόγου) και δε με νιάζει να του καίγεται καρφί τι κάνω πέρα απ'το 50λεπτο.Δεν το θέλω κιόλας.Με ενδιαφέρει μόνο την ώρα της συνεδρίας να με βοηθήσει να δω πράγματα που δε βλέπω και να μου δίνονται εργαλεία-ερεθίσματα ώστε να οδηγηθώ πιο εύκολα στο δρόμο της γνώσης του εαυτού μου.Καθώς και της επίλυσης των δυσλειτουργικών πλευρών μου.Κι όλα αυτά να έχουν μια ροή ώστε να οδηγηθώ τελικά στη θεραπεία μου.


    Όσο για το οικονομικό ο καθένας είναι ελεύθερος να απαιτήσει όσα χρήματα θέλει για τη δουλειά του όπως επίσης ελεύθερος να επιλέξει κι ο καθένας αν θα τα πληρώσει ή όχι.

    Στη θεραπεία επίσης θεωρώ πρωταρχικό ρόλο ότι κατέχει η πίστη και η θέληση.Χωρίς αυτά τίποτα δεν προχωράει εφόσον στην ουσία την κύρια δουλειά την κάνουμε μόνοι μας εκμεταλευόμενοι αυτά που μας δίνονται.
    Είναι σαν αυτό που είπε η lou παραπάνω,τι νόημα έχει αν έχουμε το κουτί με τα χάπια και δεν τα παίρνουμε?
    Τι νόημα έχει αν η βοήθεια μας δίνεται αλλά δεν τη χρησιμοποιούμε?

    Εσένα winston τι νομίζεις ότι σου δίνεται στην ψυχοθεραπεία?τι έχεις ανάγκη εσύ να σου δίνεται?με ποιο τρόπο νομίζεις πως θα βοηθηθείς?'Η νόμιζες τέλος πάντων πριν απογοητευτείς?


    Τέλος θα ήθελα να πω,πως και μένα μου φαίνεται κάπως να μπαίνεις και να ανοίγεις θέμα του στυλ ότι σχεδόν το 100% των ψυχολόγων εκτός ίσως κάποιων εξαιρέσεων είναι κομπογιαννίτες-κλέφτες
    σε σάιτ που ανήκει σε ψυχολόγο!!!!!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    πολυ καλα τα ειπε η αρσι παραπανω!νομιζω πως το πραγματικο προβλημα δεν ειναι η αμοιβη που απαιτει ο καθε ψυχολογος,αλλα η δικη μας η αναγκη να ειναι συνεχως απο πισω μας!καλως η κακως οταν εχουμε κακη ψυχολογια θελουμε ανθρωπους διπλα μας,ε!αυτη την αναγκη μας δεν θα την καλυψει ο ψυχολογος κ αν θα το κανει τοτε θα λεγεται κομπογιανιτης!η δουλεια του ειναι να μας μαθει να στεκομαστε στις δυναμεις μας!
    τωρα οσο αφορα το οικονομικο κομματι αυτο ειναι κατι που το επιλεγεις!οπως επιλεγεις κ ενα φτηνο σουπερ μαρκετ!
    κ βρε παιδια προς θεου,αν δεν πιστευετε στην βοηθεια του ψυχολογου,μην πηγαινετε!σπαταλατε τα λεφτα σας!κ ειναι κ ειρωνικο!ειναι σαν να λεμε δεν μου αρεσουν τα μακαρονια κ καθε μερα να τρωμε μακαρονια!

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    και να προσθεσω και κατι ακομα..διαβασα απο καποιον οτι αν ηταν σωστοι δεν θα επαιρναν λεφτα!σοβαρολογουμε??μηπως θα πρεπει να απευθυνονται κ στο συσσιτιο της εκκλησιας για να επιβιωσουν?κ να πω κ κατι??κανουν τετοια δουλεια(οχι ολοι σιγουρα καποιοι ειναι για τα μπαζα)που ναι πρεπει να αμοιβονται κ πολυ καλα μαλιστα!διοτι δινουν πολυ ψυχη κ ενεργεια για την παρτη μας!

  10. #25
    Quote Originally Posted by rainandwind View Post
    και πιστεύεις ότι δεν παίζει κανένα ρόλο το τι δεχόμαστε εμείς να μας κάνουνε οι άλλοι?γιατί έχω προσωπική επαφή με ψυχολόγο που δεν μου πήρε ποτέ πάνω από πενήντα ευρώ,καθώς δεν είναι του κολωνακίου μπαρουφαδόρος παραδόπιστος.όπως σε όλα τα άλλα,εμείς επιλέγουμε το είδος των ανθρώπων που θα μας πλαισιώνουν,σε κάθε τομέα.και το κριτήριο είναι πάντα να εξυπηρετήσουμε τις ανάγκες μας.αν η ανάγκη μας να γίνουμε καλά είναι μεγαλύτερη από το φόβο του μεγαλώματος,θα μεγαλώσουμε μέσα στις σχέσεις μας.αν ο φόβος είναι μεγαλύτερος,θα μείνουμε μικρά παιδιά,που κατηγορούν τους γονείς τους ενώ αυτοί τους τα σκάνε για να πάνε στο γιατρό και μετά να βρίζουν το γιατρό κι αυτούς αντάμα,λολ.

    ένας ψυχολόγος χρησιμοποιεί τον όρο"συναισθηματικά ανεύθυνος άρχων"στα γραπτά του.με βοήθησε πολύ να καταλάβω πότε είσαι πραγματικά άρχων της ζωής σου και πότε δεν είσαι,αλλά φέρεσαι σα να είσαι.και είναι ένα είδος άρρωστης χαράς όταν γκρινιάζω γι αυτό που μπορεί μεν να είναι άλλοι συνεπεύθυνοι που είμαι,αλλά υπάρχει το ρημάδι το συν-υπεύθυνοι.η υπόλοιπη ευθύνη είναι δική σου.ό,τι δεν έμαθες,είσαι εσύ υπεύθυνος να φροντίσεις να το μάθεις από άλλες πηγές.αν επιλέξεις φυσικά να το μάθεις,αν το θεωρείς απαραίτητο κάτι τέτοιο για την εξέλιξή σου.

    για μένα το θέμα δεν είναι αυτός που με εκμεταλλεύεται.το θέμα είναι να ρωτήσω εγώ πώς συμβάλλω στην εκμετάλλευση αυτή.φυσικά δεν απαλλάσσεται της ευθύνης του αυτός που εκμεταλλεύεται,ούτε όμως εγώ που αφήνω να με εκμεταλλεύεται είμαι άμοιρη ευθυνών.το να επιμένω λοιπόν να εξετάζω μόνο τις ευθύνες του ενός σκέλους μίας σχέσης,δεν είναι παρά μία λειψή εξέταση,που δε θα μου δώσει την ολάκερη εικόνα της.θα μου τη δώσει μισή.μπορεί να είναι βολική φυσικά,αλλά ολόκληρη δε θα είναι παρά για όποιον την θέλει έτσι.

    αντί να κλαίμε τη μοίρα μας,κοιτάμε τι περνάει απ'το χέρι μας πρώτα,όχι από την τσέπη των γονιών μας.αυτοί-συνυπεύθυνοι ξεσυνυπεύθυνοι-φίλε,έναν ψυχολόγο τον έχεις.εγώ δεν τον είχα ποτέ κι ας ήταν συνυπεύθυνοι.κι άλλος δεν έχει προσκέφαλο να γείρει,όχι να πάει σε ψυχολόγο.κι άλλος δεν έχει να φάει,όχι προσκέφαλο να γείρει.
    αυτή ήταν μια ακόμη μεγαλύτερη εικόνα,που μπορεί να μου προσφέρει μία ακόμη ρεαλιστικότερη προσέγγιση της θέσης στην οποία βρίσκομαι κάθε στιγμή.

    οι απολαβές του να μας βαφτίζουμε θύματα(του περιβάλλοντος,της εποχής)είναι αρκετές.αλλά μας κρατάνε στάσιμους.είναι ψευδοδικαιολογίες μας.
    αυτό φυσικά δε σημαίνει πως δεν υπάρχουν και όσοι θα θέλουν πάντα να μου ρουφάνε το αίμα.εγώ όμως τι θα κάνω,θα τους δώσω το καλαμάκι;

    άλλο σημείο που-για μένα-είναι δείγμα ξεπεράσματος ορίων.όταν μπαίνεις στο σπίτι ενός ανθρώπου,δεν τον μειώνεις.ούτε με"τρόπο",λολ.το κάνουν πολλοί.ένας διαδικτυακός χώρος,είναι σαν ένα σπίτι όμως.δε θα έμπαινες στο χώρο ενός γείτονά σου υδραυλικού πετώντας υπόνοιες για τους υδραυλικούς.ή αν το έκανες,θα ήσουν προσεχτικός να φυλάς τη μούρη σου,χαχααα.εδώ το κάνεις.και είναι παραβίαση ορίων.διασχίζεις ένα αόρατο φράγμα,τραυματίζεις μία σχέση και αποποιείσαι την ευθύνη.και ζητάς να ψηφίσουν και τα μέλη.ναι...λολ λέμε.
    καλως την... όπου γαμος και χαρα η κρουσταλω πρωτη. (δεν μπορω να πω οτι μου ελειψες παντως...)

    λοιπον ακου ρε χαζοχαρουμενο: ξερεις πως αισθανομαι εγω? βασανιζομαι 13-14 χρονια ανελεητα και δεν υπαρχει προοπτικη βελτιωσης. το προβλημα μου δεν με αφηνει να εξελιχθω, να προχωρησω. τα ονειρα μου εχουν γινει εφιαλτες που με βασανιζουν. βλεπω τους αλλους να κανουν βηματα ή μαλλον αλματα και εγω μενω στασιμος. καθε μερα γινεται πολεμος μεσα μου. δεν μπορω να διαβασω σκεφτομαι να τα παρατησω. και το χειροτερο δεν ειναι οτι δεν κανω εγω βηματα, αλλα αυτο σε συνδυασμο με τους αλλους να προχωρουνε. αυτο με τρελαινει. μια ειμαι καλα μια οχι μια λεω θα κανω καινουργιο ξεκινημα μια δεν εχω τις δυναμεις και παλι απο την αρχη κτλ. ένας φαυλος κυκλος... ξερεις πως ειναι να μην μπορεις να προχωρησεις? να μην εχεις ορεξη για τιποτα? αν ειχες αυτο και θα σου λεγα εγω αν θα μου δινες και "συμβουλες" μεγαλωματος και μλκίες...

    δεν νομιζω οτι εχεις περασει χειροτερα απο μενα στη τελικη. και δεν με νοιαζει κιολας. στα @@ αν δεν ειχες να γειρεις το κεφαλι σου τι με νοιαζει, που σε ξερω? (και δεν θελω να σε γνωρισω κιολας) εγω βασανιζομαι 13-14 χρονια και η προοπτικη ειναι για αλλα τοσα και βαλε... ο κωλοσ μου με νοιαζει εμενα. χεστηκα για σενα και αγνωστους. χεστηκα. το λεω ευθεως και ευθαρσως. το μονο που σκεφτομαι ειναι γιατι σε μενα?????? ειναι γονιδιο που κληρονομησα? ειναι οι συνθηκες που μεγαλωσα? και τα δυο? δεν ξερω και δεν με νοιαζει, μονο γιατι σε μενα?? ας ηταν στον πατερα μου, η στη μανα μου ή στον αδερφο μου αν ειχα ή στο ξαδερφο ή στο γειτονα και παει λεγοντας... ή σε κατι ξερολες-ψωναρες-ψυχοκολους σαν και σενα ή στον γιατρο μου. ναι σαυτον ή στον γιο του και θα σου λεγα αν θα μεγαλοσπουδαζε εξωτερικο..., αλλα οχι σε μενα. οχι σε μενα. μου λενε καποιοι υπαρχουν και χειροτερα. ναι σωστο. αλλα υπαρχουν και καλυτερα. πολυ καλυτερα. γιατι κανουμε συγκριση παντα με τα χειροτερα?? γιατι να μην κανω αυτη τη στιγμη μεταδιδακτορικο ή να παω αγγλια ή να δουλευω στις ηπα σαν κατι αλλα αρχιδια, που ετυχε να μην εχουν το χ γονιδιο απο την μανα τους?? γιατι εγω? εχεις απαντηση σε αυτο? αν οχι... Stfu.-

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    γιατι οχι εσυ?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι οχι εσυ?
    α ρε ρεμ! γραφεις!!!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    γουινστον, πραγματικά στενοχωριέμαι που ακόμη δν έχεις βρει κάποιον ειδικό να απαλύνει τον πόνο σου και να σε βγάλει από ΄κει που βρίσκεσαι.
    το ξέρω είναι φυσικό να κοιτάς αυτούς που είναι καλύτερα από εμάς.
    και καταλαβαίνω πως θα ήθελες κι εσύ να ΖΗΣΕΙΣ και σου το εύχομαι.
    θα πρότεινα να αλλάξεις γιατρό.
    κι εγώ πήγαινα σε γιατρό και δν με έβγαλε από την κατάθλιψη για 2 χρόνια.
    εγώ σε θυμάμαι καλύτερα στο παρελθόν.
    προφανώς κουράστηκες.
    και είναι φυσικό.
    γιατροί , φάρμακα και να μην βλέπεις και φως.
    πραγματικά μόνο αυτό θα σου πρότεινα.
    αν θέλεις τα λέμε και με πμ.
    http://www.mazi.org.gr/

  14. #29
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    γιατι οχι εσυ?

    Γιατι εγω πιστευω οτι θα μπορουσα να κανω ΠΟΛΛΑ αν δεν ειχα τα προβληματα αυτα. Γιατι αλλοι που δεν εχουν τιποτα καθονται και τα ξυνουν ολη μερα χωρις να εχουν κανενα ονειρο, καμια φιλοδοξια. Δεν θα ταν δικαιο να τυχει σε αυτους? Αλλα και για αυτους που κανουν πραγματα και εχουν φιλοδοξιες..., ξερεις την παροιμια που λεει "απεξω απο το σπιτι μου και ας ειν και ταδερφου μου"? Τι με νοιαζει για αυτους? Ο εαυτος μου με νοιαζει εμενα. ΜΟΝΟ.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    τι ειναι ο ανθρωπος αν οχι ο ιδρωτας που χανεται στο τελος ενος κουραστικου ωραριου η στο τελος ενος τρεξιματος η μετα απο μια ομορφη στιγμη η στο ημιχρονο ενος παιχνιδιου μπασκετ;

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ψυχολογοι
    By dora-agxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 26-06-2011, 23:45
  2. ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
    By stress in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 17-07-2009, 18:53
  3. Ψυχιατροι
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-06-2008, 15:19
  4. ψυχίατροι / ψυχολόγοι στη Θεσσαλονίκη για διαταραχή πανικού
    By alone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-04-2008, 19:03
  5. Φαρμακα, ψυχολογοι και ψυχιατροι
    By tessa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 11-09-2006, 22:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •