Είναι οι ψυχιατροι-ψυχολογοι-θεραπευτες κτλ κομπογιαννιτες - κλέφτες? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ειναι κλεφτες?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • ναι

    3 10.00%
  • οχι

    2 6.67%
  • ισως καποιοι

    25 83.33%
  • δεν ξερω

    0 0%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 135
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    και οχι στο στρωμα στο κρεβατι και στην αδρανεια!!!!!
    η επλπιδα φτιαχνει τα ονειρα ,και συ τη ζωη βαση των ονειρων σου και των στοχων που θετεις :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    καλως την... όπου γαμος και χαρα η κρουσταλω πρωτη. (δεν μπορω να πω οτι μου ελειψες παντως...)

    λοιπον ακου ρε χαζοχαρουμενο: ξερεις πως αισθανομαι εγω? βασανιζομαι 13-14 χρονια ανελεητα και δεν υπαρχει προοπτικη βελτιωσης.

    εχεις δοκιμασει ομως να αλλαξεις τον τροπο που βλεπεις τα πραγματα? η συνεχιζεις εδω κ 13-14 χρονια να βλεπεις τα πραγματα με τον ιδιο δυσλειτουργικο τροπο κ εισπρατεις τις ιδιες δυσλειτουργικες συνεπειες?

    το προβλημα μου δεν με αφηνει να εξελιχθω, να προχωρησω. τα ονειρα μου εχουν γινει εφιαλτες που με βασανιζουν. βλεπω τους αλλους να κανουν βηματα ή μαλλον αλματα και εγω μενω στασιμος. καθε μερα γινεται πολεμος μεσα μου. δεν μπορω να διαβασω σκεφτομαι να τα παρατησω. και το χειροτερο δεν ειναι οτι δεν κανω εγω βηματα, αλλα αυτο σε συνδυασμο με τους αλλους να προχωρουνε. αυτο με τρελαινει.

    γιατι σε ενοχλει η προοδος των αλλων? σε τι κ με ποιον τροπο σε εμποδιζει η προοδος των αλλων να μαθεις πραγματα κ να προοδευσεις κ εσυ? τι ειναι η γνωση? ο θανατος σου η ζωη μου? μπορουν να ξερουν κ οι αλλοι κ να μαθεις κ εσυ. κ μπορεις μαλιστα να ζητησεις βοηθεια απο αυτους που ξερουν καλυτερα απο σενα οταν εσυ κολλησεις. γιατι καθεσαι κ συγκρινεις τοσο πολυ τον εαυτο σου με τους αλλους?

    χεστηκα για σενα και αγνωστους. χεστηκα. το λεω ευθεως και ευθαρσως. το μονο που σκεφτομαι ειναι γιατι σε μενα?????? ειναι γονιδιο που κληρονομησα? ειναι οι συνθηκες που μεγαλωσα? και τα δυο? δεν ξερω και δεν με νοιαζει, μονο γιατι σε μενα?? ή σε κατι ξερολες-ψωναρες-ψυχοκολους σαν και σενα ή στον γιατρο μου. ναι σαυτον ή στον γιο του και θα σου λεγα αν θα μεγαλοσπουδαζε εξωτερικο..., αλλα οχι σε μενα. οχι σε μενα. γιατι να μην κανω αυτη τη στιγμη μεταδιδακτορικο ή να παω αγγλια ή να δουλευω στις ηπα σαν κατι αλλα αρχιδια, που ετυχε να μην εχουν το χ γονιδιο απο την μανα τους?? γιατι εγω? εχεις απαντηση σε αυτο? αν οχι... Stfu.-
    μα εσυ το βλεπεις τοσο ανταγωνιστικα κ τους αλλους σαν τοσο εχθρους κ τοσο σκουπιδια κ συγκρινεσαι με τους παντες κ τα παντα. οι αλλοι που αναφερεις δεν το βλεπουν απαραιτητα ετσι. κανουν ο,τι καλυτερο μπορουν κ μεχρι εκει.
    αν πηγαινες για μεταδιδακτορικο στις ΗΠΑ θα ειχες αναγκη ενα καρω αγνωστους σωστα? ετσι νομιζεις οτι γινονται τα διδακτορικα? ο καθενας σαν το ροβινσονα κρουσο? οχι. αν ζουσες μονος σου κ ησουν αυτονομος θα ειχες αναγκη παρα πολλους αγνωστους που τωρα τους βριζεις κ μιλας για αυτους με τα χειροτερα. γιατι εσυ το θελεις το διδακτορικο η την καλη δουλεια για να κατσεις σε ενα νοητο θρονο που εχεις φτιαξει στο κεφαλι σου κ να υποτιμας τους αλλους κ τωρα που εισαι απο κατω δεν σου αρεσει. η τουλαχιστον αυτη την εντυπωση δινεις απο τον τροπο που γραφεις.
    Last edited by Lou!; 16-11-2010 at 05:15.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    βασανιζομαι 13-14 χρονια ανελεητα και δεν υπαρχει προοπτικη βελτιωσης. το προβλημα μου δεν με αφηνει να εξελιχθω, να προχωρησω.
    εγω βασανιζομαι 13-14 χρονια και η προοπτικη ειναι για αλλα τοσα και βαλε

    1) Εχεις ενα θεμα ("προβλημα" οπως το αποκαλεις)

    2) Εχεις υποθεσει και αυτοδιαγνωσει οτι δεν θα λυθει ποτε

    3) Ζεις την ζωη σου σαν να μην λυθει ποτε αυτο το θεμα , δηλαδη σταματας να το πολεμας με τα δυνατα σου και αγνοας του γιατρους

    4) Eπειδη δεν βαζεις τα δυνατα σου, τελικα ΟΝΤΩΣ το θεμα δεν λυνεται ποτε



    Αυτη την στιγμη εισαι στο βημα (3) .


    Αν συνεχισεις με τον ιδιο τροπο σκεψης , οπως πχ να επιτιθεσαι σε ατομα που αφιερωσανε τον πολυτιμο χρονο τους για να σου απαντησουν για να σε βοηθησουν επειδη φαινεται να νοιαζονται για εσενα εστω και λιγο , πολυ φοβαμαι οτι θα πας στο βημα (4).


    Oι κινεζοι ειχαν πει οτι εχουμε 2 αυτια και 1 στομα, ωστε να μιλαμε μια φορα και να ακουμε 2 φορες.


    Οπως εσυ ειπες STFU εγω θα πω κατι αλλο

    SUAL

    Shut Up And Listen

    και δεν το λεω επιθετικα, υπαρχει ολοκληρο φιλοσοφικο κινημα πισω απο το SUAL

    Σχεδον σε οσα ποστ σου εχω δει , εισαι επιθετικος και αρνητικος με πολλα πραγματα. Σε αυτο δεν φταινε τα οποια γονιδια ή οτι αλλο πιστευεις, αλλα η συμπεριφορα σου και ο τροπος σκεψης. Αυτα ειναι δικα σου, κατα-δικα σου, εσυ τα οριζεις.
    Αν τωρα μου πεις "βρε αει απο εκει! ..σαχλε..!" , δεν θα ειναι για κανενα αλλο λογο, παρα για το οτι εσυ ο ιδιος θα ηθελες να μου το πεις.

    Οπως λοιπον εχεις αυτη την δυναμη της επιθετικοτητας προς το περιβαλλον σου,

    ισως να ηταν χρησιμο να αλλαξεις ροη σε αυτη την δυναμη προς αλλους τομεις, ισως πιο επικοδομητικους, οπως.. να δοκιμασεις να ακουσεις και κανεναν αλλο τι εχει να σου πει.

    Δεν ειναι βλακεια ο αλλος να σου δωσει την απαντηση που τοσα χρονια εψαχνες και εσυ να την παραβλεψεις επειδη κοιταγες αλλου αφηρημενος την ωρα που τον εστελνες?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Και μ'όλο αυτό το πύον που κουβαλάς,με όλα τούτα τα μικρόβια της σαπίλας,του παρτακισμού,του ωχαδερφισμού,της τζαμπατσοσύνης,της επίπλαστης μαγκιάς/κλανιάς,του άφατου και αδιάκοπου γλυψίματος του πληγωμένου σου εγώ,της ζήλειας,της κακεντρέχειας,αναρωτιέσαι και γιατί.ΛΟΛ!
    Όταν γινόμαστε ολόκληροι ένα απόστημα κακίας,μισανθρωπισμού,ένα κουβάρι πόνου ανάκατου με οργή,που δεν ξεδιαλύνουμε,αλλά βολευόμαστε να το καταριόμαστε μονάχα,γιατί περιμένουμε να πάμε στην αρμονία;Γιατί ζητάμε τη δικαίωση της ατομικότητάς μας μέσα από τη σαθρότητά μας τη συναισθηματική και μάλιστα οργιζόμαστε που δεν την "τύχαμε"εμείς οι αδικημένοι,κλαψ,λυγμ;

    Αντί να προχωρήσεις με αξιοπρέπεια,στήνοντας τη δική σου περηφάνεια πάνω σε αποδείξεις,τη στήνεις πάνω σε φαντασιακά ανωτερότητας,μισογυνισμού, ψευτοτσαμπουκάδων δίχως τέρμα,μποτολαγνείες και φασιστοτριψίματα ηδονικών ανυπαρξιών.Αντί να καλλιεργήσεις αξιοπρέπεια,σε γλύφεις,σπας τα σπυριά και σαπίζεις από μέσα.

    Αντί να προσβάλεις τάχαμου,λες και δεν έχουμε νιονιό να καταλάβουμε πως απλά βγάζεις σε θυμό σε άσχετους στόχους ό,τι σου περσεύει σε δειλία,συνεχίζεις ακάθεκτος στο δρόμο της απωλείας,που κανένας άλλος δεν υπάρχει,μόνο ΕΣΥ.ΕΣΥ ΕΣΥ ΕΣΥ,Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ.Που μπροστά στο δικό σου πόνο,δε μετράει κανενός άλλου,βροντοφωνάζει ο μπόμπιρας,δεν υπάρχει κανένας,βγάζω δόντια και θέλω πιπίλα.
    Τι με μέλλει εμένανε αν άλλοι ψοφάνε,το γαιδουρόπετσό μου κοιτάω.Κοίτα το.Εκεί θα μείνεις,παρέα του.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    lol επειδη οι γνωμες αλλαζουν και επειδη δεν εδωσα την σωστη απαντηση πριν ξαναθετω την απαντηση ως εξης: ειναι οι περισσοτεροι επαγγελματιες κομπογιανητες και απατεωνες. ΝΑΙ πολλοι ειναι και οσοι λιγοι ειναι τιμιοι σβηνουν απο νωρις. Δυστυχως χωρις λεφτα δεν γινεται τιποτα και πρπει ενας ανθρωπος να αρχιζει να ανησυχει απο την στιγμη που θα τα βρει σκουρα στο οικονομικο. αν θες να ξερεις παντως Winston _Man θα την πληρωσουν τα πδιαια τους και θα εχεις καθε λογο να αισθανθεις δικαιωμενος επειτα. ce la vie. φυσικα (πονηρα μυαλα ισως να το σκεφτηκαν) δεν εννοω οτι εμεις οι ψυχοπαθης θα βλαψουμε τα παιδια τους αλλα αυτα θα σαπισουν πολυ γρηγορα γιατι απο ενα παιδι δεν μπορεις να κρυψεις την αληθεια. ισως οι πουτανες να μην πειθονται και να κοιτανε απλα τα μπιχλιμπιδια που γυαλιζουν. σορρυ για το καυστικο υφος. προσπαθησα να συμπαθησω λιγο τους ηλιθιους αλλα δεν τα καταφερα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    to thema vevaia einai pws h eksousia oti katafernei to katafernei me tis apeilew h me tiw yposxeseiw. anti na staxouyn ena dakri kai na zhthsoun sygxwresh ginetai auyto pou ginetai. den einai ntroph? zhthste sygnwmh re . oust.

  7. #37

    Παραβίαση όρων χρήσης

    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Και μ'όλο αυτό το πύον που κουβαλάς,με όλα τούτα τα μικρόβια της σαπίλας,του παρτακισμού,του ωχαδερφισμού,της τζαμπατσοσύνης,της επίπλαστης μαγκιάς/κλανιάς,του άφατου και αδιάκοπου γλυψίματος του πληγωμένου σου εγώ,της ζήλειας,της κακεντρέχειας,αναρωτιέσαι και γιατί.ΛΟΛ!
    Όταν γινόμαστε ολόκληροι ένα απόστημα κακίας,μισανθρωπισμού,ένα κουβάρι πόνου ανάκατου με οργή,που δεν ξεδιαλύνουμε,αλλά βολευόμαστε να το καταριόμαστε μονάχα,γιατί περιμένουμε να πάμε στην αρμονία;Γιατί ζητάμε τη δικαίωση της ατομικότητάς μας μέσα από τη σαθρότητά μας τη συναισθηματική και μάλιστα οργιζόμαστε που δεν την "τύχαμε"εμείς οι αδικημένοι,κλαψ,λυγμ;

    Αντί να προχωρήσεις με αξιοπρέπεια,στήνοντας τη δική σου περηφάνεια πάνω σε αποδείξεις,τη στήνεις πάνω σε φαντασιακά ανωτερότητας,μισογυνισμού, ψευτοτσαμπουκάδων δίχως τέρμα,μποτολαγνείες και φασιστοτριψίματα ηδονικών ανυπαρξιών.Αντί να καλλιεργήσεις αξιοπρέπεια,σε γλύφεις,σπας τα σπυριά και σαπίζεις από μέσα.

    Αντί να προσβάλεις τάχαμου,λες και δεν έχουμε νιονιό να καταλάβουμε πως απλά βγάζεις σε θυμό σε άσχετους στόχους ό,τι σου περσεύει σε δειλία,συνεχίζεις ακάθεκτος στο δρόμο της απωλείας,που κανένας άλλος δεν υπάρχει,μόνο ΕΣΥ.ΕΣΥ ΕΣΥ ΕΣΥ,Ο ΟΜΦΑΛΟΣ ΤΗΣ ΓΗΣ.Που μπροστά στο δικό σου πόνο,δε μετράει κανενός άλλου,βροντοφωνάζει ο μπόμπιρας,δεν υπάρχει κανένας,βγάζω δόντια και θέλω πιπίλα.
    Τι με μέλλει εμένανε αν άλλοι ψοφάνε,το γαιδουρόπετσό μου κοιτάω.Κοίτα το.Εκεί θα μείνεις,παρέα του.

    Το μήνυμα τροποποίηθηκε από την ομάδα διαχείρισης.
    Last edited by NikosD.; 16-11-2010 at 21:58. Reason: Παραβίαση όρων χρήσης

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    ερμμ... ναι,

    μετα απο αυτο το ευχαριστο διαλειμα συνεχιζουμε ;D

  9. #39
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    ερμμ... ναι,

    μετα απο αυτο το ευχαριστο διαλειμα συνεχιζουμε ;D
    Δεν ξερω τι θες να πουμε. Νομιζεις δεν εχω κανει προσπαθειες ολα αυτα τα χρονια? Εσενα περιμενα να μου το πεις? ή τον οποιο χ αγνωστο?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Προσπαθειες μπορει να εχεις κανει. Δεν το αμφισβητω αυτο και επισης δεν θα μπορουσα να το αμφισβητησω απο την στιγμη που δεν εχω αποδειξεις στα χερια μου. Οποτε μονο εσυ ξερεις την απαντηση του κατα ποσο εχεις προσπαθησει ή οχι.


    Σημασια μερικες φορες ,οπως στο θεμα που σε απασχολει ,εχει να βρεις αυτη την "ρημαδα" την λυση , οχι το κατα ποσο προσπαθησες ή το ποσο κουραστηκες.


    Οποτε σου ξαναλεω, δεν ξερω τι εχεις κανει ολα αυτα τα χρονια, εσυ το ξερεις ,

    αυτο που ξερω ομως ειναι αυτο που βλεπω σε εσενα απο τα ποστς σου, και αυτο ειναι μια απιστευτη επιθετικοτητα και αδικαιολογητη συμπεριφορα προς αλλα μελη. Δικαιολογημενη μπορει να ειναι για σενα, αλλα οχι για τους αλλους ομως. Εχεις ενα μισος για κατι και αυτο το μισοςσου θολωνει το μυαλο και ετσι δε μπορεις να βαλεις φουλ τα δυνατα σου για μια λυση. Και εγω στην θεση σου υπο τις παρουσες συνθηκες τα ιδια θα εκανα-ελεγα.


    Κοιτα λιγο αυτο το βιντεο

    http://www.youtube.com/watch?v=9QKc_...eature=related


    η εκπομπη ειναι τσιρκο , αυτη που το παρουσιαζει ειναι μεγαλυτερο τσιρκο , αλλα ο συγκεκριμενος καλεσμενος ειναι απιστευτα δυνατο χαρτι. Μου φαινεται απο τον τροπο που το παρουσιαζει, ουτε ο ιδιος γνωριζει καλα καλα τι θησαυρο εχει ανακαλυψει. Ειναι αρκετο ομως για να παρεις μια μινι δοση του τι θελουν τοσα μελη να σου πουνε.

    Προσπαθησε να μην το δεις με προκαταλημενο ματι , αν και δυσκολο λογω του κλιματος της εκπομπης, αλλα... εστω προσπαθησε να εστιασεις στο νοημα και σε αυτα που λεει.

    δες απο το 1:30 και μετα λιγο τι λεει.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Δεν ξερω τι θες να πουμε. Νομιζεις δεν εχω κανει προσπαθειες ολα αυτα τα χρονια? Εσενα περιμενα να μου το πεις? ή τον οποιο χ αγνωστο?
    πιστευεις οτι μονο η προσπαθεια αρκει? οποιαδηποτε προσπαθεια? για τη λυση ενος προβληματος?
    πιστευεις οτι εχεις προσπαθησεις με το σωστο τροπο?
    μηπως εχεις προσπαθησει με λαθος τροπο?

    κ εγω μπορει να τρεχω στο γηπεδο κ να ιδρωνω κ να κοπιαζω κ να τρεχω προς την αναποδη φορα! πιστευεις οτι οι κριτες θα μου δωσουν τους ποντους?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ένα πράγμα δν μπορώ να καταλάβω στα ποστ σε αυτό το θέμα.
    όταν κάποια στιγμή είπα στην θεοφανία πως δν μπόρεσα να της απαντήσω στο θέμα με τη μητέρα της, ήταν επειδή δν έχω βρεθεί σε αυτή τη θέση.
    κακώς που δν έκανα ένα τέτοιο ποστ.
    γιατί φάνηκε σαν αδιαφορία.
    εδώ σε αυτό το θέμα παρατηρώ κακία.
    για να γράφει κάποιος άνθρωπος έτσι σαν το γουίνστον φαντάζομαι πόσο χάλια νιώθει.
    δν έχω νιώσει έτσι, αλλά αντιλαμβάνομαι πόνο.
    πολύ πόνο και οργή.
    γιατί πρέπει να τον πάρουμε από τα μούτρα?
    μπορούμε και να μν απαντήσουμε.
    δν χρειάζεται κανείς όταν βρίσκεται σε αυτή τη θέση να του βάλεις χέρι.
    συμπαράσταση θέλει.
    δν λέω να του χαϊδέψεις τα αυτιά.
    αλλά θυμάμαι τον ευατό μου στην μαύρη μου κατάθλιψη και να μου λένε οι γύρω μου σήκω από το κρεββάτι.
    κι εγώ ήμουν ανήμπορη για όλα.
    κάτι πάνω από τις δυνάμεις μου.
    νομίζω πως ο γουίνστον είναι βαλτωμένος σε κάτι που τον τραβάει όλο και πιο κάτω.
    δν βοηθάει σε κάτι η επίθεση.
    έτσι νιώθω εγώ.
    έτσι θα ήθελα να μου φερθούν εμένα.
    δν μπορώ να τον βοηθήσω , αλλά δν θέλω να τον κάνω και να νιώσει χειρότερα.
    http://www.mazi.org.gr/

  13. #43
    Boltseed εχεις προσωπικο μηνημα. Αρκτος σε ευχαριστω για την συμπαρασταση.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    ένα πράγμα δν μπορώ να καταλάβω στα ποστ σε αυτό το θέμα.
    όταν κάποια στιγμή είπα στην θεοφανία πως δν μπόρεσα να της απαντήσω στο θέμα με τη μητέρα της, ήταν επειδή δν έχω βρεθεί σε αυτή τη θέση.
    κακώς που δν έκανα ένα τέτοιο ποστ.
    γιατί φάνηκε σαν αδιαφορία.
    εδώ σε αυτό το θέμα παρατηρώ κακία.
    για να γράφει κάποιος άνθρωπος έτσι σαν το γουίνστον φαντάζομαι πόσο χάλια νιώθει.
    δν έχω νιώσει έτσι, αλλά αντιλαμβάνομαι πόνο.
    πολύ πόνο και οργή.
    γιατί πρέπει να τον πάρουμε από τα μούτρα?
    μπορούμε και να μν απαντήσουμε.
    δν χρειάζεται κανείς όταν βρίσκεται σε αυτή τη θέση να του βάλεις χέρι.
    συμπαράσταση θέλει.
    δν λέω να του χαϊδέψεις τα αυτιά.
    αλλά θυμάμαι τον ευατό μου στην μαύρη μου κατάθλιψη και να μου λένε οι γύρω μου σήκω από το κρεββάτι.
    κι εγώ ήμουν ανήμπορη για όλα.
    κάτι πάνω από τις δυνάμεις μου.
    νομίζω πως ο γουίνστον είναι βαλτωμένος σε κάτι που τον τραβάει όλο και πιο κάτω.
    δν βοηθάει σε κάτι η επίθεση.
    έτσι νιώθω εγώ.
    έτσι θα ήθελα να μου φερθούν εμένα.
    δν μπορώ να τον βοηθήσω , αλλά δν θέλω να τον κάνω και να νιώσει χειρότερα.

    συμφωνώ με την άρκτο.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by Winston_man_2 View Post
    Δεν ξερω τι θες να πουμε. Νομιζεις δεν εχω κανει προσπαθειες ολα αυτα τα χρονια? Εσενα περιμενα να μου το πεις? ή τον οποιο χ αγνωστο?
    winston,

    τετοιες ερωτησεις παιζουν στο κεφαλι λιγο πολυ ολων μας οταν περναμε δυσκολα. "Γιατι σε μενα?", εχω πει αρκετες φορες. Φυσικα εχω κανει αυτη την ερωτηση, οταν περναω δυσκολα. Οταν περναω ομορφα, δεν το αναρωτιεμαι. Ισως γιατι εχω την βαθια πιστη μεσα μου, πώς ειμαι πολυ καλη κ μου αξιζουν ολα τα καλα του κοσμου:) ή τουλαχιστον πολλα απ αυτα. Κ σιγουρα φροντιδα, αγαπη κ ωραιοι ανθρωποι γυρω μου.Καλη, ξεκαλη κοπελα ειμαι, ομως μου χουν συμβει αρκετα ασχημα πραγματα. Κ πολυ βαρια και άδικα. Αλλα έχουν γινει. Κ ειχα περασει ενα διαστημα κλεισμενη μεσα στο σπιτι μου νομιζωντας πώς τίποτα δεν μπορω να κανω για ολα αυτα, τίποτα να αλλαξω, πώς ειμαι ασχημη, ατυχη κ καταθλιπτικη που κανεις δεν θελει για παρεα και οποιαδηποτε συναναστροφη. Μου πηρε πολυ καιρο να καταλαβω, πώς πρωτα απο ολους εγω με βλεπω ετσι, πρωτη εγω με υποτιμω κ εγω με θεωρω ανικανη. Οποιαδηποτε καλη κουβεντα ή χερι βοηθειας με εκανε εξαλλη, δυσπιστη κ καχυποπτη. Κ ολους τους εσπρωχνα μακρυα θεωρωντας οτι κανεις δεν θελει κ δεν μπορει να με καταλαβει.

    Οταν κουραστηκα τοσο πολυ με την μοναξια μου κ τον εαυτο μου συνειδητοποιησα πώς κάπου εστω κ λιγο εχω βαλει κ εγω το χερακι μου. Κ ισως αξιζει να βρω το μεριδιο της μαυριλας που με ειχε ριξει στην απομονωση. Για να δω οχι μονο την γκαντεμια μου, αλλα κ πέρα απο αυτην. Κ να κανω επιτελους κι εγω κατι πιο δραστικο για μενα. Ετσι ειδα οτι αξιζω παραπανω απο μια μονοτονη κ προβλεψιμη καθημερινοτητα κ μιζερια κ αποφασισα να το παλεψω πιο ενεργα κ μαχητικα. Κ τότε αρχισα να βλεπω αλλαγες στην ζωη μου. Μπορει να μην τα ειχα ολα, μπορει να χα χασει πραγματα αλλα διαπιστωσα πώς η κατασταση μπορει να αντιστραφει κ πώς πολλα μπορω να κερδισω πισω. Οχι όλα, μα πολλα κ όμορφα.

    Σου ευχομαι σύντομα να επιτρεψεις στον εαυτο σου να δεις πιο ψυχραιμα με περισσοτερη αγαπη τον εαυτο σου κ να ανακαλυψεις τα ομορφα στοιχεια που σιγουρα εχεις:)

    Υ.Γ. ξερω οτι δεν σε νοιαζουν οι ιστοριες αλλων, μα ηθελα μονο να σου πω πώς παρομοιες διαδρομες εχουμε κανει κι αλλοι.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ψυχολογοι
    By dora-agxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 26-06-2011, 23:45
  2. ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
    By stress in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 17-07-2009, 18:53
  3. Ψυχιατροι
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-06-2008, 15:19
  4. ψυχίατροι / ψυχολόγοι στη Θεσσαλονίκη για διαταραχή πανικού
    By alone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-04-2008, 19:03
  5. Φαρμακα, ψυχολογοι και ψυχιατροι
    By tessa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 11-09-2006, 22:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •