Είναι οι ψυχιατροι-ψυχολογοι-θεραπευτες κτλ κομπογιαννιτες - κλέφτες? - Page 8
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ειναι κλεφτες?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • ναι

    3 10.00%
  • οχι

    2 6.67%
  • ισως καποιοι

    25 83.33%
  • δεν ξερω

    0 0%
Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 135
  1. #106
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Η συντριπτική πλειοψηφία δεν επέλεξε της τρίτη απάντηση επειδή διατηρεί επιφυλάξεις για το ποιόν και το ήθος τους, αλλά διότι αυτό θα ψήφιζε ο κάθε ένας που σκέφτεται λογικά απέναντι σε ένα ερωτηματολόγιο το οποίο ωθεί ουσιαστικά στην απάντηση αυτή.

    1. Είναι όλοι οι ειδικοί κλέφτες?
    2. Το αντίθετο της ερώτησης 1?
    3. Υπάρχει περίπτωση κάποιο ειδικοί να είναι κομπογιανήτες ή κλέφτες?

    Έλεος!!!!
    Τόσο εσύ όσο και η Remedy έχετε δικαίωμα στη γνώμη σας, όπως έχω και εγώ δικαίωμα στη δική μου. Ο τρόπος ερμηνείας "του μηνύματος των εκλογών" διαφέρει λόγω της προσωπικής μας θέσης / αντίληψης. Εγώ διευκρίνησα στην απάντηση μου την πιθανότητα ύπαρξης θεραπευτών που δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως "κλέφτες" ή "κομπογιαννίτες". Επιπλέον - όπως ήδη διευκρίνησα - η διατύπωση της ερώτησης είναι ανεπαρκής επειδή τίθεται με απόλυτο τρόπο χωρίς να αναφέρει την ύπαρξη επιμέρους υποδιαιρέσεων.

  2. #107
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    [QUOTE=Remedy;597449]δεν χαλαει μονο την ποιοτητα της ζωης.
    η καταθλιψη χωρις ιατρικη φροντιδα, οδηγει σε αυτοκτονια σε μεγαλο ποσοστο περιπτωσεων και καθολου ¨ελαχιστες"...

    ο γιατρος σου ειναι ικανος να κρινει τα φαρμακα επειδη ειναι γιατρος, οχι επειδη ειναι η δεν ειναι καταθλιπτικος...
    ενας ασθενης δεν μπορει να ξερει φαρμακολογια επειδη δεν ειναι ιατρος. οχι επειδη ειναι ααθενης..


    To μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (απαγορεύεται η σύσταση για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής)
    Last edited by Aeon; 16-03-2016 at 15:46.

  3. #108
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Τόσο εσύ όσο και η Remedy έχετε δικαίωμα στη γνώμη σας, όπως έχω και εγώ δικαίωμα στη δική μου. Ο τρόπος ερμηνείας "του μηνύματος των εκλογών" διαφέρει λόγω της προσωπικής μας θέσης / αντίληψης. Εγώ διευκρίνησα στην απάντηση μου την πιθανότητα ύπαρξης θεραπευτών που δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως "κλέφτες" ή "κομπογιαννίτες". Επιπλέον - όπως ήδη διευκρίνησα - η διατύπωση της ερώτησης είναι ανεπαρκής επειδή τίθεται με απόλυτο τρόπο χωρίς να αναφέρει την ύπαρξη επιμέρους υποδιαιρέσεων.
    Δεν είναι θέμα αντίληψης αλλά κοινής λογικής! Εσύ ο ίδιος από τα λεγόμενά σου παραδέχεσαι ότι οι δύο πρώτες απαντήσεις δεν υφίστανται "Εγώ διευκρίνησα στην απάντηση μου την πιθανότητα ύπαρξης θεραπευτών που δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως "κλέφτες" ή "κομπογιαννίτες" ΆΡΑ η τρίτη απάντηση αποτελεί μονόδρομο και όχι επιλογή και γι' αυτό τον λόγο από το pol αυτό δεν μπορεί να προκύψει κανένα συμπέρασμα. Είμαι κατανοητός???

  4. #109
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Δεν απάντησα στις δικές σου ερωτήσεις aeolus74. Αναφέρθηκα μόνο στο ερώτημα του δημοψηφίσματος. Σε ότι αφορά μια απάντηση στις δικές σου ερωτήσεις:

    1. Είναι όλοι οι ειδικοί κλέφτες? Ισως.
    2. Το αντίθετο της ερώτησης 1? Όταν εσύ ο ίδιος διατυπώσεις "το αντίθετο της ερώτησης 1" θα το απαντήσω.
    3. Υπάρχει περίπτωση κάποιο ειδικοί να είναι κομπογιανήτες ή κλέφτες? Ναι.

    Είμαι κατανοητός;

  5. #110
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ξερω ποσοι αυτοκτονουν λογω κτθλψης , ρεμεντυ , προφανως δεν απευθυνομαι σε επιδοξους αυτοχειρες .......................... σε ανθρωπους που μαχονται ,απευθυνομαι , οπως εγω , που πλεον εχουν μαθει τα φαρμακα , και ειναι ικανοι να φτιαξουν ενα κοκτεηλ φαρμακων , που τους ' παει ' , εμενα ας πουμε , το κοτεηλ που μου παει , ειναι

    To μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης (απαγορεύεται η σύσταση για λήψη/διακοπή φαρμακευτικής αγωγής)
    Τα χτυπάμε στο blender, με πάγο σε shaker ή τα αφήνουμε όπως είναι; Ελίτσα μπορώ να βάλω;
    Last edited by Aeon; 16-03-2016 at 15:47.

  6. #111
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Τα χτυπάμε στο blender, με πάγο σε shaker ή τα αφήνουμε όπως είναι; Ελίτσα μπορώ να βάλω;
    Ναι , ελιτσα ασφαλως μπορεις .............καλυτερα οχι παγο , θερμοκρασια δωματιου προτιμοτερη .......

  7. #112
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν ξερω ποσοι αυτοκτονουν λογω κτθλψης , ρεμεντυ , προφανως δεν απευθυνομαι σε επιδοξους αυτοχειρες .......................... ..
    ολοι οι πασχοντες απο καταθλιψη χωρις ιατρικη φροντιδα ειναι πιθανοι αυτοχειρες και τα ποσοστα αποπειρων, πραγματικα δραματικα. ΧΩΡΙΣ ΙΑΤΡΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ, το επαναλαμβανω.
    ειναι εντελως διαφορετικη η εικονα οσων απευθυνονται σε ειδικους .

  8. #113
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Δεν είναι θέμα αντίληψης αλλά κοινής λογικής! Εσύ ο ίδιος από τα λεγόμενά σου παραδέχεσαι ότι οι δύο πρώτες απαντήσεις δεν υφίστανται "Εγώ διευκρίνησα στην απάντηση μου την πιθανότητα ύπαρξης θεραπευτών που δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ως "κλέφτες" ή "κομπογιαννίτες" ΆΡΑ η τρίτη απάντηση αποτελεί μονόδρομο και όχι επιλογή και γι' αυτό τον λόγο από το pol αυτό δεν μπορεί να προκύψει κανένα συμπέρασμα. Είμαι κατανοητός???
    απλο ........

  9. #114
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απλο ........
    "Η σύντομη απάντηση είναι "ΝΑΙ, ως επι το πλείστον είναι κλέφτες. Μερικοί δε από αυτούς μπορεί να είναι και κομπογιαννίτες. Ελάχιστοι δε, στο βαθμό της απόλυτης - υπαρκτής;;; - μειοψηφίας, δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ούτε ως κλέφτες, ούτε και ως κομπογιαννίτες. Η τελευταία κατηγορία όμως, τίθεται για μαθηματικούς λόγους γιατί στην πραγματικότητα δεν έχω συναντήσει εκπρόσωπο τους". Ολοκληρωμένα, η προσωπική μου άποψη επί του ερωτήματος, αναλύεται στις παρακάτω σχετικές αναρτήσεις. Συνιστώ σε οποιονδήποτε αναγνώστη τον οποίο απασχολεί το συγκεκριμένο ερώτημα να τις διαβάσει. Καλή ανάγνωση!

    1. ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ 2. Μετά από σύμπτυξη, βρέθηκε στη 14η σελ. του νήματος ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ.
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...9%CE%9D/page14)

    2. ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...9D%CE%A9%CE%9D)

    3. ΚΑΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...A4%CE%A9%CE%9D)

    4. ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...A5%CE%A4%CE%97)"

    Όπως αναφέρω και στην απαντηση μου:

    1. Η πιθανότητα είναι μαθηματική. Δηλαδή θεωρητική και όχι πειραματική.
    2. Η έκφραση "υπαρκτής;;;" υπογραμμίζει το παραπάνω γεγονός.
    3. Το ότι εγώ είμαι ανοιχτός στην πιθανότητα ύπαρξης του Γέτι των ιμαλαίων, του τέρατος του Λοχ Νες και ψυχίατρου/ψυχολόγου/θεραπευτη που δεν είναι κλέφτης ή κομπογιαννίτης δεν σημαίνει ότι αυτά τα μυθικά πλάσματα υφίστανται απαραίτητα.

    Απλό ........

  10. #115
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    οτι ναναι. . .
    αστηριχτες διαστρεβλωσεις της πραγματικοτητας οπως παντα.

    ποσους θεραπευτες ξερεις ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ (οχι κοινωνικα).

  11. #116
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Μου κάνει εντύπωση M87 το ότι ακόμα δεν κατάλαβες ότι η τακτική: "αν δεν μπορείς να τους πείσεις, μπέρδεψέ τους" δεν λειτουργεί για μερικούς εδώ μέσα.

  12. #117
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οτι ναναι. . .
    αστηριχτες διαστρεβλωσεις της πραγματικοτητας οπως παντα.

    ποσους θεραπευτες ξερεις ΕΣΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ, ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ (οχι κοινωνικα).
    Όσους γνώρισα (προφανώς μικρό δείγμα) εφαρμόσανε πάνω μου πρακτικές όπως αυτές τις οποίες αναφέρω εδώ (ΚΑΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...A4%CE%A9%CE%9D).

    Επίσης όπως εξηγώ εδώ (ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...9D%CE%A9%CE%9D) και εδώ (ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ 2 URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...9%CE%9D/page14) δρούν πλήρως ανεξέλεγκτοι.

    Τέλος, το "ασυμβίβαστο των συμφερόντων" της σχέσης θεραπευτή-θεραπευόμενου όπως και αναφέρεται στις σχετικές της υποκατηγορίας ερωτήσεις εδώ (ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...A5%CE%A4%CE%97), δεν αντιμετωπίζεται ουσιαστικά. Για διευκόλυνση σου τiς παραθέτω:

    ΑΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ:
    20. Δεδομένου ότι η αποθεραπεία ένος θεραπευόμενου μεταφράζεται σε μείωση των εσόδων σας και ότι τα συμφέροντα θεραπευτή/θεραπευόμενου σε ότι αφορά τη διάρκεια της θεραπείας βρίσκονται σε αντίθεση, πως αντιμετωπίζετε την ασυμβίβαστη αυτή κατάσταση;
    21. Η σχέση θεραπευτή/θεραπευόμενου από την φύση της περιέχει εξάρτηση, ισχυρού και ασθενούς μέλους. Κατά τη γνώμη σας, τι αποτρέπει την εκμετάλλευση του θεραπευόμενου από τον θεραπευτή του;
    22. Είναι εφικτό κατά τη γνώμη σας, κάποιος να σας εμπιστευτεί με τον πιο δριμύ πόνο του και παράλληλα να διατηρεί επιφυλάξεις για το ποιόν, το ήθος και ενδεχομένως τις πρακτικές σας, προκειμένου να προφυλάξει τον εαυτό του όπως σε μια οποιαδήποτε συναλλαγή;

  13. #118
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Όσους γνώρισα (προφανώς μικρό δείγμα) εφαρμόσανε πάνω μου πρακτικές όπως αυτές τις οποίες αναφέρω εδώ.....
    το καταλαβαινω οτι οι λιγοι που γνωρισες σου φανηκαν ΑΚΡΙΒΩΣ οπως περιγραφεις.
    αυτο ομως δεν αποτελει βαση για τα τοσο συνολικα και απολυτα συμπερασματα που βροντοφωναζεις τοσο καιρο τωρα.

    κι αν θες ακου με σε αυτο:
    οταν γραφεις με αυτα τα εκνευρισμενα γραμματα τις τερατωδεις και συνεχεις επαναληψειςκαι ο αλλος βλεπει να εχεις αδικο, εχεις δεκαπλα αδικο στα ματια του και μονο για τις φωνες.
    οταν δενε χεις επιχειρηματα η πειθω, δεν τα αποκτας με τις φωνες.
    κουλαρε λιγο,. εισαι μια πολυ απωθητικη παρουσια μονο για το πως εκφραζεσαι και φερεσαι, ασχετως αποψεων.
    για τον ιδιο λογο εχεις καψει μονος σου ολα τα θεματα σου, ενω θα μπορουσαν να ειναι καλες αφορμες για εποικοδομητικες συζητησεις.

    εχεις τον ΑΝΘΡΩΠΟΔΙΩΧΤΗ ρε φιλε οταν χτυπιεσαι ετσι!!! δεν το αντιλαμβανεσαι?

  14. #119
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το καταλαβαινω οτι οι λιγοι που γνωρισες σου φανηκαν ΑΚΡΙΒΩΣ οπως περιγραφεις.
    αυτο ομως δεν αποτελει βαση για τα τοσο συνολικα και απολυτα συμπερασματα που βροντοφωναζεις τοσο καιρο τωρα.

    κι αν θες ακου με σε αυτο:
    οταν γραφεις με αυτα τα εκνευρισμενα γραμματα τις τερατωδεις και συνεχεις επαναληψειςκαι ο αλλος βλεπει να εχεις αδικο, εχεις δεκαπλα αδικο στα ματια του και μονο για τις φωνες.
    οταν δενε χεις επιχειρηματα η πειθω, δεν τα αποκτας με τις φωνες.
    κουλαρε λιγο,. εισαι μια πολυ απωθητικη παρουσια μονο για το πως εκφραζεσαι και φερεσαι, ασχετως αποψεων.
    για τον ιδιο λογο εχεις καψει μονος σου ολα τα θεματα σου, ενω θα μπορουσαν να ειναι καλες αφορμες για εποικοδομητικες συζητησεις.

    εχεις τον ΑΝΘΡΩΠΟΔΙΩΧΤΗ ρε φιλε οταν χτυπιεσαι ετσι!!! δεν το αντιλαμβανεσαι?
    "Η συνισταμένη βγαίνει από τις συνιστώσες"... όχι σήμερα... από τότε που βγήκαν οι λάσπες. Αν στην πολυφωνία των απόψεων δεν υπάρχει και η δική μου, τότε δεν θα βελτιωθεί ποτέ τίποτα σε ότι αφορά τις υπηρεσίες των ψυχολόγων / ψυχοθεραπευτών (εκτός και αν θεωρείς ότι δεν χρήζουν βελτιώσεων)... ακόμα και αν αυτή η άποψη είναι όπως λες "εκνευρισμένη".

    Σε ότι αφορά το αν έχω επιχειρήματα ή όχι, θεωρώ ότι έχω αρκετά αν όχι πολλά. Εσύ μπορείς να θεωρείς ότι δεν έχω κανένα αν θέλεις.

    Δεν μπήκα εδώ να κάνω παρέες ή φιλίες και προφανώς δεν με απασχολεί αν "έχω τον ανθρωποδιώχτη" όπως λες. Μπορεί για σένα να είναι σημαντικότερο να τα πας καλά με τα μέλη εδώ μέσα. Εγώ όμως δεν πρόκειται να σε γνωρίσω ή να βγω για καφέ μαζί με εσένα ή κανεάν άλλο από δω μέσα και δεν είναι αυτός ο στόχος μου.

    Το δικαίωμα μου να εκφράζω τη γνώμη μου όμως, δεν θα το διαπραγματευτώ ούτε με σένα, ούτε και με κανέναν άλλο. Εφόσον δεν σε προσβάλω απαιτώ να σεβαστείς την άποψη μου. Όχι να την υιοθετήσεις... Απλά να τη σεβαστείς.

  15. #120
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Μου κάνει εντύπωση M87 το ότι ακόμα δεν κατάλαβες ότι η τακτική: "αν δεν μπορείς να τους πείσεις, μπέρδεψέ τους" δεν λειτουργεί για μερικούς εδώ μέσα.
    οχι μονο "μπερδεψε τους' αλλα και ΦΩΝΑΞΕ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!


    σε εχει πεισει ποτε κανεις επειδη τσιριζε μεσ στα μουτρα σου, σαν να του πατας τον καλο?

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Similar Threads

  1. ψυχολογοι
    By dora-agxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 26-06-2011, 23:45
  2. ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
    By stress in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 17-07-2009, 18:53
  3. Ψυχιατροι
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-06-2008, 15:19
  4. ψυχίατροι / ψυχολόγοι στη Θεσσαλονίκη για διαταραχή πανικού
    By alone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-04-2008, 19:03
  5. Φαρμακα, ψυχολογοι και ψυχιατροι
    By tessa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 11-09-2006, 22:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •