Είναι οι ψυχιατροι-ψυχολογοι-θεραπευτες κτλ κομπογιαννιτες - κλέφτες? - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ειναι κλεφτες?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • ναι

    3 10.00%
  • οχι

    2 6.67%
  • ισως καποιοι

    25 83.33%
  • δεν ξερω

    0 0%
Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 91 to 105 of 135
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Δε με εκπλησσει τιποτε απ΄οσα γραφεις, τιποτε απ΄τα οποια δεν ειναι αληθεια. Κυριως για αυτον το λογο.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    καλα. οτι πεις!μα πριν προβεις σε ανακοινωσεις και ετυμηγοριες ως αλλος δικαστης στο που κ σε ποιον κ κατα ποσο βρισκεται η αληθεια κ που οχι, βρες πρωτα την αληθεια σ αυτα που λες κ μετα βρισκεις κ την αληθεια στους αλλους.

    επισης, αν σε ανατριχιαζουν οι ερμηνειες κ ποτε ειναι προσβλητικες κ οχι βοηθητικες, δες το λιγο μηπως κ το κανεις κ εσυ.
    Last edited by Sofia; 19-11-2010 at 15:01.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Μα, παλιοτερα το εκανα. Οχι μονο αυτο, αλλα παρομοια με αυτη που αναφερεις "κριτικη" (ο θεος να την κανει) ειχε δεχτει απο μενα η ρεϊν πριν ενα εξαμηνο. Εννοειται καμια σχεση με τον πολυπροφιλο - εκει υπαρχει εμμονη, κακοηθεια και πολυ μεγαλυτερη ενταση. Κι ενω ακομη πιστευω στην ουσια αυτων που της ειχα πει τοτε, αναγνωρισα στο μεταξυ οτι ηταν λαθος ο τροπος μου προς εκεινη και γενικοτερα. Το αισθημα αναγνωρισης υπηρχε στον διαλογο μου με τον psycho και επηρεασε και την επιλογη αυτων που του ειπα. Τωρα βεβαια το βρισκω υποκριτικο να αποφευγεις να τοποθετηθεις αναφορικα με τον psycho αλλα να μην χανεις την ευκαιρια να επισημανεις οτι καποτε κι εγω ημουν "ετσι." Ε λοιπον καποιοι ανθρωποι καλυτερευουν με τον καιρο. Μπορει να παραδεχονται ακομη και τα λαθη τους.

    Οσο για το προηγουμενο μου μηνυμα βλεπω οτι εστιασες παλι στην "αληθεια" - ισως δεν ολοκληρωσα τη διατυπωση. Δεν εννουσα οτι τα βλεπεις λαθος - αυτο το ειχα ηδη πει. Εννοουσα οτι δεν πιστευω λεξη απο οσα ειπες.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    oboro, επειδή τα πολλά λόγια με κουράζουν, τί θέλεις κι αναφέρεις συνέχεια το νικ μου?
    δν μου τα λες με 2 προτάσεις ?
    και στην τελική πώς την έχεις δει ?
    ο ρυθμιστής των πάντων ?
    και ξέρεις είναι μια άποψη που την έχει το γ΄πληθυντικό πρόσωπο...

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    2,456
    Σχετικά με το αρχικό ερώτημα, είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν πολλοί "ειδικοί/ες" που δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Κι ούτε ξέρουν ότι δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Κι ότι υπάρχουν κι άλλοι που είναι "καλοί".
    Έχω δει ανθρώπους να καταστρέφονται κυριολεκτικά από μια λάθος μακροχρόνια θεραπεία. Όχι από την άποψη των ψυχοσωματικών ή των φαρμάκων αλλά από το γεγονός ότι ο/η συγκεκριμένος ειδικός τους ενίσχυσε μία λανθασμένη επιλογή, καταστροφική για τη ζωή τους. Ενδεχομένως επειδή αυτή συνάδει με την "άποψη" του συγκεκριμένου ειδικού. Είναι για γέλια αν δεν ήταν για κλάμματα, ενδεχομένως και για οργή.
    Προσωπικά πιστεύω ότι η ψυχοθεραπεία είναι "πεπερασμένη". Από ένα σημείο και μετά "ανακυκλώνεται" και τότε ο κύκλος της έχει κλείσει. Μιλάω ασφαλώς για μια "καλή" ψυχοθεραπεία, ουχί κερδοσκόπων, ουχί προβληματικών ανθρώπων, και σίγουρα προικισμένων σ' αυτό που κάνουν.
    Αυτά από τη δική μου οπτική γωνία. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και υπάρχουν πάμπολλες περιπτώσεις.
    Επίσης (controversial:D) πιστεύω ότι η ψυχοθεραπεία είναι de facto εναντίον του θεού και του έρωτα ;)

    Ένα άλλο πράγμα που με προβληματίζει είναι η ευκολία συνταγογράφησης φαρμάκων. Δεν μιλάω για περιπτώσεις που δεν υπάρχει άλλος τρόπος, αλλά για φάσεις στις οποίες υπάρχουν άλλοι τρόποι αντιμετώπισης του άγχους. Είναι πολύ ανησυχητική αυτή η πρακτική.

    Πιο πάνω αναφέρθηκε κάτι για placebo. Κι ότι ακόμα κι αν μια ψυχοθεραπεία είναι placebo τότε καλώς είναι. Με αυτή τη λογική τότε καλώς είναι και η αστρολογία και το new age και οι κρύσταλλοι και τα αγγελάκια και οι προηγούμενες ζωές. Όλα οκ αλλά έχω μία ένσταση. Η ψυχοθεραπεία υποτίθεται ότι είναι μία (όσο παρωχημένη κι ομιχλώδης) επιστημοσύνη. Νομίζω ότι ευτελίζεται όταν θεωρούμε ακόμα και την placebo ψυχοθεραπεία "οκ". Semantics θα μου πείτε αλλά απλώς το αναφέρω.
    Last edited by alexandros3; 20-11-2010 at 00:04.

  6. #96
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Η σύντομη απάντηση είναι "ΝΑΙ, ως επι το πλείστον είναι κλέφτες. Μερικοί δε από αυτούς μπορεί να είναι και κομπογιαννίτες. Ελάχιστοι δε, στο βαθμό της απόλυτης - υπαρκτής;;; - μειοψηφίας, δεν μπορούν να χαρακτηριστούν ούτε ως κλέφτες, ούτε και ως κομπογιαννίτες. Η τελευταία κατηγορία όμως, τίθεται για μαθηματικούς λόγους γιατί στην πραγματικότητα δεν έχω συναντήσει εκπρόσωπο τους". Ολοκληρωμένα, η προσωπική μου άποψη επί του ερωτήματος, αναλύεται στις παρακάτω σχετικές αναρτήσεις. Συνιστώ σε οποιονδήποτε αναγνώστη τον οποίο απασχολεί το συγκεκριμένο ερώτημα να τις διαβάσει. Καλή ανάγνωση!

    1. ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ 2. Μετά από σύμπτυξη, βρέθηκε στη 14η σελ. του νήματος ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ.
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...9%CE%9D/page14)

    2. ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΘΕΡΑΠΕΥΟΜΕΝΩΝ
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...9D%CE%A9%CE%9D)

    3. ΚΑΚΕΣ ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΩΝ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...A4%CE%A9%CE%9D)

    4. ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥ / ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ
    (URL: http://www.e-psychology.gr/forum/thr...A5%CE%A4%CE%97)
    Last edited by M87; 15-03-2016 at 03:37.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Σε ολα τα επαγελματα υπαρχουν σκαρτοι , μην τους τσουβαλιαζουμε ολους .......

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,842
    Συνήθως σας τα τρώνε απλά εσείς κοιμάστε όρθιοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #99
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Σε ολα τα επαγελματα υπαρχουν σκαρτοι , μην τους τσουβαλιαζουμε ολους .......
    Δεν τσουβαλιάστηκε κανείς εκ μέρους μου. Η ερώτηση διατυπώθηκε ως "Είναι οι ψυχιατροι-ψυχολογοι-θεραπευτες κτλ κομπογιαννιτες - κλέφτες?". Δεν υπήρξε αναφορά σε "μέρος αυτών" ή κάποια άλλη διάκριση. Παρόλα αυτά, ανέφερα στην απάντηση μου ότι υπάρχουν - θεωρητικά τουλάχιστο, γιατί δεν έχω συναντήσει κάποιον ο ίδιος και ούτε μου έχει συστήσει κανείς κάποιον - ψυχίατροι-ψυχολόγοι-θεραπευτές που να μην μπορεί να χαρακτηριστούν ως κλέφτες ή κομπογιαννίτες. Οι θέσεις μου βρίσκονται αιτιολογημένες στις προαναφερθείσες αναρτήσεις, τους συνδέσμους των οποίων και παρέθεσα.

    Επιπλεόν δε, στα όσα λέω συνηγορεί η ίδια η δημοσκόπηση. Μόνο το 6,90% των ερωτηθέντων πιστεύει ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κλέφτες-κομπογιαννίτες. Η συντρηπτική πλειοψηφία (82,76%) διατηρεί επιφυλάξεις για το ποιόν και το ήθος τους και το 10,34% τους καταδικάζει.
    Last edited by M87; 16-03-2016 at 13:55.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι εγωτο ιδιο ψηφισα , οτι διατηρω επιφυλαξεις , εχω γνωρισει και καλους ψυχιατρους , λιγους , και κακους , περισσοτερους , ψυχολογο , ξερω μονο μια , και κομπογιανιτισσα δεν ειναι ..........παρ ολα αυτα , δεν εχω καταφυγει ποτε σε ψυχολογο , διοτι πρεπει να ξερεις το ποιον του , και το μαθαινεις μονο μετα απο αρκετες συνεδριες ................ οι ψυχιατροι , ειναι μονο για σοβαρες περιπτωσεις , οχι για κτθλιψεις , εχω μαθει αρκετα απο φαρμακολογια , και αποφασιζω μονος μου τι αγωγη θακολουθησω , δεν ειναι και καμμια φοβερη επιστημη τι φαρμακα θα παρεις για κτθλψη , αν παρεις βεβαια .......αλλα τα μαθαινεις στην πορεια , δεν μπορις ν παθεις κτθκλψη , και να γνωριζεις εξ αρχης τα φαρμακα , συνδυασμους , παρενεργειες κλπ. .............................. το προβλημα ειναι οτι οι ψυχικες διαταραχες , δεν ειναι κατι μετρησιμο , ο ψυχιατρος βασιζεται στην μαρτυρια τυ ασθενους , που δεν ειναι και πολυ συγκεκριμενη συνηθως , δεν ειναι παθολογος , που 1+1 =2 , και δεν υπαρχει αποτελεσματικη φαρμακευτικη αντιμετωπιση της κτθλψης , δεν εχει βρεθει ακομη .............................βεβαια , μην ξεχναμε , οτι πανω απολα ,ο ψυχιατρος ΖΕΙ απο σενα , αμα ειχε μια θεραπεια που θα σε ξεπεταγε σε μερικες συνεδριες, θα το εκανε ? ελαχιστοτατοι μονον .......

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    .... οι ψυχιατροι , ειναι μονο για σοβαρες περιπτωσεις , οχι για κτθλιψεις , εχω μαθει αρκετα απο φαρμακολογια , και αποφασιζω μονος μου τι αγωγη θακολουθησω , δεν ειναι και καμμια φοβερη επιστημη τι φαρμακα θα παρεις για κτθλψη .......
    η καταθλιψη ειναι η πλεον σοβαρη αλλα και επικινδυνη ψυχικη παθηση και η βασικη που οδηγει πολλες φορες σε μοιραια καταληξη...
    οσο για το ποσα ξερει κανεις απο φαρμακολογια επειδη ειναι ασθενης, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω.

    επισης, παρα πολλες φορες συνυπαρχει με πολλες αλλες παθησεις, οπως ψυχωσεις, εξαρτηση απο ουσιες, διαταραχη προσωπικοτητας κλπ.οποτε γινεται ακομα πιο περιπλοκη και η διαγνωση και η θεραπεια.
    πολλοι μιλανε για καταθλιψη γιατι αυτη τους βασανιζει (και οι περισσοτεροι εδω μεσα), αλλα το ψυχικο προβλημα το βασικο, ειναι αλλο.

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν αντιλεγω οτι η κτθλψη ειναι μια σοβαρη ασθενεια , οτιδηποτε σου χαλαει την ποιοτητα ζωης σου , σοβαρο ειναι ........................για να καταφυγεις στ να παρεις την ζωη σου , για μενα ειναι θεμα χαρακτηρος , οχι κατθλψης , εκτος κι αν ειναι βαρυτατη , βαρυτατες ειναι ελαχιστες ομως .................οσον αφορα τα φαρμακα , δεν χρειαζεται να εισαι αυθεντια στην φαρμακολογια , κι ο γιατρος μου , ασθενης ειναι , κτθλψη εχει , αυτο δεν το κανει ανικανο να κρινει φαρμακα , και η διαφορα μας ειναι , οτι εγω ξερω μονο απο κτθλψη , η οποια ειναι επισυημως και με πιστοπιοητικο διαγνωσμενη , ενω αυτος ξερει λογιων λογιων ασθενειες ναντιμετωπισει , απο τις οποιες εγω δεν εχω ιδεα !! υστερα απο 10 χρονια πειραματισμων με φαρμακα , φυσικο ειναι να ξερεις κι ιδιος αρκετα , ωστε να πειραματιζεσαι μονος σου .............. αφου εχει γινει η διαγνωση φυσικα ................. τα αιτια της τα ξερω μονο εγω ο ιδιος , εχω πια την εμπειρια απο μελετες τι προκαλει κτθλψη , και την αυτογνωσια να παραδεχθω τι εφταιξε , οσο κι αν ' τσουζει ' το αιτιο, γιατι ειναι δυσκολο να παραδεχθεις τις αδυναμιες σου η που εσφαλλες .........................

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν αντιλεγω οτι η κτθλψη ειναι μια σοβαρη ασθενεια , οτιδηποτε σου χαλαει την ποιοτητα ζωης σου , σοβαρο ειναι ........................για να καταφυγεις στ να παρεις την ζωη σου , για μενα ειναι θεμα χαρακτηρος , οχι κατθλψης , εκτος κι αν ειναι βαρυτατη , βαρυτατες ειναι ελαχιστες ομως .................οσον αφορα τα φαρμακα , δεν χρειαζεται να εισαι αυθεντια στην φαρμακολογια , κι ο γιατρος μου , ασθενης ειναι , κτθλψη εχει , αυτο δεν το κανει ανικανο να κρινει φαρμακα , και η διαφορα μας ειναι , οτι εγω ξερω μονο απο κτθλψη , η οποια ειναι επισυημως και με πιστοπιοητικο διαγνωσμενη , ενω αυτος ξερει λογιων λογιων ασθενειες ναντιμετωπισει , απο τις οποιες εγω δεν εχω ιδεα !! υστερα απο 10 χρονια πειραματισμων με φαρμακα , φυσικο ειναι να ξερεις κι ιδιος αρκετα , ωστε να πειραματιζεσαι μονος σου .............. αφου εχει γινει η διαγνωση φυσικα ................. τα αιτια της τα ξερω μονο εγω ο ιδιος , εχω πια την εμπειρια απο μελετες τι προκαλει κτθλψη , και την αυτογνωσια να παραδεχθω τι εφταιξε , οσο κι αν ' τσουζει ' το αιτιο, γιατι ειναι δυσκολο να παραδεχθεις τις αδυναμιες σου η που εσφαλλες .........................
    δεν χαλαει μονο την ποιοτητα της ζωης.
    η καταθλιψη χωρις ιατρικη φροντιδα, οδηγει σε αυτοκτονια σε μεγαλο ποσοστο περιπτωσεων και καθολου ¨ελαχιστες"...

    ο γιατρος σου ειναι ικανος να κρινει τα φαρμακα επειδη ειναι γιατρος, οχι επειδη ειναι η δεν ειναι καταθλιπτικος...
    ενας ασθενης δεν μπορει να ξερει φαρμακολογια επειδη δεν ειναι ιατρος. οχι επειδη ειναι ααθενης..


    εσυ οδηγηθηκες σε προσωπικα πειραματα με τα φαρμακα οπως και παρα πολλοι ασθενεις, επειδη τα εμαθες τα φαρμακα απο τον γιατρο σου, οχι επειδη απλα ειχες μια διαγνωση.
    και αυτο που πλεον ξερεις αοφρα οχι την καταθλιψη οπως λες, αλλα τον εαυτο σου και μονο. κανεναν αλλον ασθενη (η καποιους, αλλα δεν ξερουμε ποιους)..

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by M87 View Post
    Επιπλεόν δε, στα όσα λέω συνηγορεί η ίδια η δημοσκόπηση. Μόνο το 6,90% των ερωτηθέντων πιστεύει ότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ κλέφτες-κομπογιαννίτες. Η συντρηπτική πλειοψηφία (82,76%) διατηρεί επιφυλάξεις για το ποιόν και το ήθος τους και το 10,34% τους καταδικάζει.
    Η συντριπτική πλειοψηφία δεν επέλεξε της τρίτη απάντηση επειδή διατηρεί επιφυλάξεις για το ποιόν και το ήθος τους, αλλά διότι αυτό θα ψήφιζε ο κάθε ένας που σκέφτεται λογικά απέναντι σε ένα ερωτηματολόγιο το οποίο ωθεί ουσιαστικά στην απάντηση αυτή.

    1. Είναι όλοι οι ειδικοί κλέφτες?
    2. Το αντίθετο της ερώτησης 1?
    3. Υπάρχει περίπτωση κάποιο ειδικοί να είναι κομπογιανήτες ή κλέφτες?

    Έλεος!!!!

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Η συντριπτική πλειοψηφία δεν επέλεξε της τρίτη απάντηση επειδή διατηρεί επιφυλάξεις για το ποιόν και το ήθος τους, αλλά διότι αυτό θα ψήφιζε ο κάθε ένας που σκέφτεται λογικά απέναντι σε ένα ερωτηματολόγιο το οποίο ωθεί ουσιαστικά στην απάντηση αυτή.

    1. Είναι όλοι οι ειδικοί κλέφτες?
    2. Το αντίθετο της ερώτησης 1?
    3. Υπάρχει περίπτωση κάποιο ειδικοί να είναι κομπογιανήτες ή κλέφτες?

    Έλεος!!!!
    καθεσαι και ασχολεισαι με ενα προφιλ που διαστρεβλωνει οτιδηποτε γραφτει συμφωνα με αυτο που εχει στο μυαλο του.
    ξεχασε να μας πει οτι το συνολο του τρομερου του δειγματος ειναι 29 προφιλ....
    προφιλ, οχι ατομα!!!
    ουτε αποτελουν στατιστικο δειγμα, ασε που τα ναι, μπορει να ηταν δικα του προφιλ η σχεδον δικα του...
    τα ναι ηταν τα τρια.
    τα οχι, ισως και δεν ξερω ηταν ουσιαστικα η ιδια απαντηση δλδ, ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΑΒΟΣ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ!!!!
    αυτο δεν σημαινει αμφισβητιση στους θεραπευτες, αλλα κοινη λογικη.
    για οποιον την κατεχει φυσικα...
    Last edited by Remedy; 16-03-2016 at 13:05.

Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast

Similar Threads

  1. ψυχολογοι
    By dora-agxos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 26-06-2011, 23:45
  2. ΨΥΧΙΑΤΡΟΙ-ΨΥΧΟΛΟΓΟΙ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ
    By stress in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 17-07-2009, 18:53
  3. Ψυχιατροι
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 25-06-2008, 15:19
  4. ψυχίατροι / ψυχολόγοι στη Θεσσαλονίκη για διαταραχή πανικού
    By alone in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 02-04-2008, 19:03
  5. Φαρμακα, ψυχολογοι και ψυχιατροι
    By tessa in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 11-09-2006, 22:36

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •