Τι κάνεις, όταν ....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180

    Τι κάνεις, όταν ....

    .....όσους ειδικούς έχεις επισκεφτεί ,τόσες απαντήσεις (διαφορετικές ) έχεις πάρει ;

    Οι περισσότεροι ,φαντάζομαι, ψάξαμε και για μια δεύτερη(και όχι μόνο) γνώμη...γιατί κάτι έχουμε υπόψη μας σχετικά με τις διαγνώσεις και το πόσο ασφαλείς είναι... Ειλικρινά, όλοι μου λένε διαφορετικά πράγματα. Σε σημείο να σκέφτομαι ότι όποια γνώμη συγκεντρώσει τις περισσότερες ψήφους, θα εγκριθεί χα χα. Αλλά καμία σύγκλιση.

    Εσείς τι κάνετε /κάνατε σε ανάλογες περιπτώσεις που υπήρξατε μπερδεμένοι;

    Να σημειώσω ότι στον τελευταίο το επεσήμανα αυτό και η απάντηση τα λέει όλα: "Ε, εντάξει ο καθένας έχει τη δική του θεώρηση" και άρα, no problem

  2. #2
    Εγω παω με βαση το ενστικτο. Ο πρωτος απο ενα σημειο και μετα ενιωθα οτι δεν εχει απαντησεις και το παει πλαγιως... τοσο πιο πολυ εκνευριζομουν... και ενα χαλαρα... - Τι χαλαρα ρε ανθρωπε ?- εδω λεμε υποφερω. Αφου στην αρχη ζοριστηκα να το παρω αποφαση να αλλαξω ... και εχοντας μια πιο καθαρη εικονα των ζητηματων μου... μπορουσα να πω με σαφηνεια τι νιωθω.
    Στον δευτερο λοιπον που πηγα με μικρο καλαθι και ετοιμη να τα πω χυμα οπως τα νιωθω ακριβως χωρις περιστροφες... μου φανηκε καπως πιο αισιοδοξος αλλα εξυπνος ανθρωπος με εμπειρια. Οκ, λοιπον εφυγα με τη συνταγη μου και μου χε φυγει και ο καημος να σου πω την αληθεια τι σκ@@@@@ διαταραχη εχω.

    Ευχομαι να μην παω και σε τριτο.

    Πραγματι οι ψυχιατροι ειναι ανα σχολη και φιλοσοφια. Ο καθενας με την δικη του σταση/θεση.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    εντάξει ανα σχολή και φιλοσοφία. Βέβαια και τότε ακόμα κάπου θα συγκλίνουν, έτσι δεν είναι; Σε εμένα ο άλλος μου είπε μόνο φάρμακα, ο άλλος ότι "τι , να σου δώσω φάρμακα; "

  4. #4
    Με ποση χρονικη διαφορα πηγες σε αυτους ? Μπορει αλλη φορτιση να ειχες στον πρωτο αλλη στον δευτερο.
    Καποιοι ψυχιατροι ειναι κατα των φαρμακων. Ναι. Καποιοι απλα τα πουλανε με το τσουβαλι.

    Το θεμα ειναι εσυ, με ποιον νιωθεις πιο οικεια να μιλησεις για εσενα και απαξ και ξεκινησεις μια αγωγη να δεις εαν σε βοηθαει.

    Αλλη λυση αγαπητε δεν βλεπω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    στον πρώτο και δεύτερο με απόσταση 2,5 μηνών περίπου. Ο τρίτος με απόσταση 1,5 + έτους ! Εγώ σε όλους τα έλεγα, είχα αποφασίσει να μιλήσω σχετικά με το θέμα. Ψιλο- μπέρδεμα. Να πάω και σε άλλον

Similar Threads

  1. Οταν σου πανε ολα σ...α τι κανεις.....?
    By πιεσμενη in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 19
    Last Post: 28-08-2016, 18:20
  2. Τι κάνεις όταν βλέπεις οτι δεν κάνεις
    By Νεραιδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 14-02-2016, 00:55
  3. Όταν δεν υπάρχουν λεφτά, τι κάνεις;
    By psy me in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 12-12-2015, 15:22
  4. 'Όταν γίνεσαι ο ''στόχος'' της παρέας τι κάνεις...?
    By Μητσάκος in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-2013, 15:41
  5. Τι κανεις όταν..
    By Fire in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-2013, 11:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •