βουλιμια . - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    πωπω..μου 8υμιζεις τοσο μα τοσο πολυ εμενα με την διαφορα των εμετων..και εγω οταν εκανα διαιτα η μαμα μ με επριζε κα8ε δευτερολεπτο της ημερας να τρωω, με παρουσιαζε στους αλλους σαν ανορεξικη και οτι 8α πε8ανω.στο μεταξυ τελειως αντικειμενικα ημουν μια χαρα και στο ιντερνετ που εβαζα τα κιλα με το υψος μου με εβγαζε κανονικη, σε καποιες φασεις σηκωνομουν και εφευγα απο το σπιτι..σκεψου την δικη μου οπτικη γωνια και ελπιζω να βοη8ησει..καταρχιν σκεψου πως 8α η8ελες να εισαι στη ζωη σου..λογικα δεν 8ες να εχεις τετοια προβληματα αλλα 8ες να εισαι και κορμαρα ;) ε λοιπον αρχικα την μαμα σου αγνοεισαι την και πες της οτι ασε με να συνελ8ω μονη μου.!αφου δεν 8ες να βαζεις κιλα και εχεις χασει αρκετες δυναμεις αρχισε βιταμινες..τρωγε πχ το πρωι γαλα με κορν φλεικς, μετα κανα φρουτο, μετα πολυ σαλατα και λιγο φαγητο μετα φρουτο και το βραδυ 2 ωρες πριν κοιμη8εις γαλα.κα8ε μερα μετα τις πανελ. πηγαινε γυμναστηριο.και ακου να σου πω γτ να κανεις αυτο αντι να ακολου8ησεις την ευκολη λυση..
    1.γιατι 8α εχεις ενα σφιχτο σωμα σαν τα μοντελα τα οποια τρωνε αλλα πολυ υγιεινα (αμα 8ες δες την διατροφη της ambrosio)
    2.τα δοντια σου 8α σαπισουν αφου ο εμετος τα καταστρεφει
    3.μπορεις να πα8εις καρκινο του φαρυγγα η λαρυγγα δεν 8υμαμαι
    4.σκεψου να εχεις ενα αγορι του χρονου και να μενετε μαζι..δεν μπορεις να ξερνας, ρεζιλι
    5.σιγουρα δεν ονειρευτηκες τον εαυτο σου ετσι..
    6.ντρεπεσαι γι αυτο που κανεις?αν ναι..γιατι το κανεις?καιρος να γινεις υπερηφανη για τον εαυτο σου..
    7.αν δεν περασεις τις πανελλαδικες 8α μεινεις ακομα ποσο διαστημα με την μαμα σου...

    ελπιζω να τα σκεφτεις και να σε βοη8ησα:)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Ποια ευκολη λυση της λες να τρωει γαλα και φρουτα και σαλατες ολη μερα και να πηγαινει και γυμν? η κοπελα εχει ανορεξια!!!!!!!!!!!!!!

    πρεπει να παει σε διαιτολογο δεν μπορει μονη της να κανει διατροφη ξεφευγει και κανει βουλιμικα! και ο,τι κ να φαει θελει να το βγαζει! δεν πρεπει να εχει στο μυαλο της οτι ΠΡΕΠΕΙ να ακολουθησει διατροφη σε πλαισια ΔΙΑΙΤΑΣ!

    επισης με το να την τρομαζουμε οτι θα της πεσουν τα δοντια και τα μαλλια ειναι ανουσιο κ μενα ποτε δεν με φοβιζανε. ειχα αλλο πραγμα στο μυαλο μου και δεν με ενοιαζε. δεν θα τρομαξει μεσα στην εμμονη της με αυτα. αλλωστε τα ξερει ηδη σιγουρα.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    108
    αρχικα δεν ειπα μονο γαλα και φρουτα αλλα ειναι μια πολυ καλη αρχη..μιλησα και για φαγητο και για συμπληρωματα και σε καμοια περιπτωη δεν το κανω για να την τρομαξω αλλα για να της δειξω τις συνεπειες των πραξεων της..το 8εμα ειναι να αρχισει απο τον εαυτο της και οταν αρχισει να τρωει εστω και σε πλαισιο διαιτας, στην συνεχεια μπορει να παει και σε ψυχολογο..πως 8α παει αν δεν 8ελησει πραγματικα να γιατρευτει?με το να αρχισει να τρωει εστω και αυτο το λιγο 8α δει πως ολα 8α ειναι καλυτερα..

    εγω προτεινα μια λυση που εμενα με ειχε βοη8ησει σε ενα διστημα και απο την σιτγμη που δεν ειχα καμοια κακη προδια8εση δεν χρειαζονται τετοιες αντιδρασεις

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    σιγα δεν εβρισα κιολας. το κοριτσι εχει ξαναγραψει σε φορουμ την ιδια ιστορια 2 χρονια πριν......οποτε δεν κανει τπτ.......κατευθειαν σε γιατρο να παει.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Στη νευρικη ανορεξια τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα κ αν η κατασταση εχει φυγει εκτος ελεγχου (το ατομο εχει παει κατω απο 40 κιλα) πρεπει αμεσα να ζητησει βοηθεια , δεν γινεται αλλιως..αμα περιμενουμε να το καταλαβει απο μονος του καποιος, σωθηκαμε....στην ανορεξια εχεις διαστρεβλωμενη εικονα του σωματος κ της εμφανισκς σου κ ακομα κ να χεις μεινει μονο κοκκαλα παλι παχουλη σε βλεπεις κ θες να χασεις κι αλλα....ασχετα με το αν σου λενε οτι εισαι αδυνατη η σου λενε τι μπορει να παθεις, δεν σε νοιαζουν αυτα, το μονο που σε νοιαζει ειναι να γινεις ολο κ πιο αδυνατη αδιαφορωντας για τις συνεπειες στη υγεια...

    πριν 3 χρονια περασα ανορεξια κ ειχα φτασει 35 κιλα κ ηθελα κ αλλα να χασω με αποτελεσμα να λυποθυμησω μια μερα απο αδυναμια κ εξαντληση κ να μεινω 3 μερες στο νοσοκομειο με αφυδατωση με ορους κ σωληνακια...τοτε πρωτη φορα καταλαβα τι εκανα τοσο καιρο κ για πρωτη φορα φοβηθηκα πραγματικα κ ουρλιαζα οτι δεν θελω να πεθανω...ειναι πολυ δυσκολο να εντοπισει καποιος εγαιρως το προβλημα , να το αποδεχτει, να καταλαβει ποσο κακο ειναι κ να ζητησει βοηθεια...

    το καλυτερο ειναι να προσπαθεις να διατηρησαι σ ενα φυσιολογικο βαρος συμφωνα με το υψος σου συνδυαζοντας σωστη κ υγιεινη διατροφη με σωματικη ασκηση παρα να καταφευγεις σε μεθοδους που ναι μεν εισαι ικανοποιημενη με αυτο που βλεπεις στο σωμα σου αλλα σε καταστρφουν κ μπορει μακροπροθεσμα να σου δημιουργησουν ενα σωρο προβληματα...ειναι δυσκολο βεβαια να αλλαξεις καποια συνηθεια κ εμμονη που επι χρονια εχεις αλλα πρπει σταδιακα να το παλεψεις σε συνεργασια με ειδικο κ κανοντας κ τη δικη σου προσπαθεια βεβαια..(τα γραφω κ για μενα να τα βλεπω μπας κ αλλαξω τιποτα..!!)

    αλλο ενα σωμα αδυνατο κ υγιες κ αλλο ενα σωμα μονο κοκκαλα να προεξεχουν, καχεκτικο κ ετοιμοροπο..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εμενα μαρεσουν τα κοκαλα που προεξεχουν. αλλα δεν γινεται να τα συντηρησεις. αν εισαι κατω απ το κανονικο σου τα παιρνεις αμεσως σε 1 μηνα. ενω στα φυσιολογικα συντηρησαι ευκολοτερα. αυτο πρεπει να αποδεχτουμε. το χω ψιλοδουλεψει πλεον και δεν με τρελαινει τοσο, πολλες φορες πιανω τον εαυτο μ να σκεφτεται '' ρε πως σκατα σκεφτοσουν ετσι τοτε...'' , αλλωστε το παθα κιολας ειχα παει στα 50 και λυποθυμουσα (ενω δεν ηταν υπερβολικα χαμηλα τα κιλα-ηταν ομως χαμηλα για μενα απ οτι φαινοτανε αναλογα με το καλουπι του καθενος) , αλλα κ παλι ευχαριστημενη δεν ημουνα.

    40 κιλα δεν παει να πει πως καποιος εχει προβλημα παει κ με το υψος και το γενικο δεικτη μαζας σωματος και σκελετου.

    ναι οντως χρειαζεται βοηθεια γιατι μονος σου μονο διαιτα θα κανεις και παλι αλλα και μονο οι γονεις δεν ξερουν να σε βοηθησουνε ισως τα κανουν αθελα τους χειροτερα. επισης πρεπει να βρεθει ιατρος και διαιτολογος ειδηκος σε διατροφικες επειδη ξερω ατομα που ο διαιτολογος τους εκανε διαιτολογιο να παρουν βαρος και καθε μερα αναπληρωνοντουσαν τα χαμενα υγρα και το ατομο εφριττε βλεποντας μονο κ μονο την ζυγαρια, με αποτελεσμα να ξερναει πιο πολυ κ να τρωει λιγοτερο.

    και το πιο σημαντικο ειληκρινα σας το λεω ειναι ΝΑ ΠΕΤΑΞΕΤΕ ΤΗΝ ΖΥΓΑΡΙΑ. αν θελετε να μετρηθειτε μονο με λιπομετρηση η ζυγαρια αγχωνει και δεν δειχνει την αληθεια πολλες φορες ειδηκα σε εμας που εχουμε 15 μερες κατακρατησεις και ωοριξιες!!!

    τι πιο ψυχιφθορο να ανεβαινεις ενα σκαλι και να περιμενεις με ματια ορθανοιχτα και καρδια να πεταριζει τα νουμερα να ανεβαινουν μεχρι να φτασει εκει που θελεις.......
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by LuciFer View Post
    τι πιο ψυχιφθορο να ανεβαινεις ενα σκαλι και να περιμενεις με ματια ορθανοιχτα και καρδια να πεταριζει τα νουμερα να ανεβαινουν μεχρι να φτασει εκει που θελεις.......
    ασε με πιανει τρελο αγχος καθε φορα που ανεβαινω στη ζυγαρια κοντευω να παθω κριση πανικου η να λιποθυμισω...τετιοι αγχος θαρρεις κ κρεμεται η ζωη μου απο αυτο που θα δειξει...ο γιατρος μου χει πει πλεον να ζυγιζομαι μια φορα το μηνα γιατι αλλιως μονο κακο μου κανω κ μεγαλωνει η εμμονη μου...παλιοτερα ειχα φτασει σε παρανοικη κατασταη, να ζυγιζομαι 3-4 φορες την ημερα..πλεον δεν το κανω ετσι κι αλλιως το αποτελεσμα δεν ανταποκρινοεται παντα στην πραγματικοτητα καθως παιζουν κ αλλοι παραγοντες στη μεση...

    το καλυτερο ειναι να κανει καποιος λιπομετρηση κ σε συνεργασια με ειδικο διαιτολογο-διατροφολογο να ακολουθει καποιο υγιεινο προγραμμα διατροφης οχι απαραιτητα για να χασει κιλα αμα δεν υπαρχει λογος να χασει αλλα για να διατηρησει το βαρος του στα φυσιολογικα επιπεδα συμφωνα με το υψος του κ τη μαζα σκελετου...

    επισης για να αντιμετωπισεις τη νευρικη ανορεξια κ να βαλεις καποια κιλα που πρεπει ωστε να φτασεις σε ενα πιο φυσιολογικο κ υγιες βαρος θελει πολυ προσοχη σχετικα με το ειδος του φαγητου..οταν ειχα νοσηλευτει κ ειχα παθει αφυδατωση ενα ποτηρι νερο επινα κ η ζυγαρια με εβγαζε 2 κιλα παραπανω κ αναρωτιωμουν πως σκατα γινεται αυτο αμα κ με το νερο παχαινω τοτε την βαψαμε..θελει να γινεται σταδιακα η οποια αλλαγη μιας κ ο οργανισμος ειναι συνηθισμενος επι πολυ καιρο να δεχεται ελαχιστη ποσοτητα φαγητου κ δεν μπορει αυτο αποτομα να αλλαξει...μου διναν κ ενα κωλοφαρμακο προκειμενου να μου ανοιξει η ορεξη κ να τρωω κ μου φερναν ολη την ωρα γλυκα κ με βαζαν με το ζορι να τα τρωω με αποτελεσμα σε 2 μηνες να βαλω 17 κιλα αλλα οχι με τον τροπο που θα πρεπε....ποσο ασχετοι πια ΕΛΕΟΣ ετσι δεν αντιμετωπιζεται η ανορεξια το ζητημα δεν ειναι απλα κ μονο ο αλλος να βαλει τα κιλα αλλα κ πως θα τα παρει ωστε να μην τα παρει σε λιπος κ η αυξηση οπως ειπα να γινεται σταδιακα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι σταδιακα πρεπει, επειδη αμα παρεις αποτομα θα νιωθεις πως πρεπει να τα χασεις
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ναι αμα τα παρεις αποτομα κ με το λαθος τροπο μετα νιωθεις απαισια κ ξεκινας παλι διαιτες για να τα χασεις κ γινεται φαυλος κυκλος...το ιδανικοτερο να τα παρεις σταδικα με υγιεινη διατροφη ωστε να γινει κ το σωμα σου ομοιομορφο γιατι αλλιως τα παιρνεις σε λιπος κ φαινεσαι χαλια..απ το ενα ακρο πας στο αλλο...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    αιγάλεω
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by LuciFer View Post
    σορρυ αργησα να απαντησω,

    σε εκεινο το φορουμ υπαρχουν υποκατηγοριες οπως εδω, εκει ειναι 1. ανορεξια 2. παχυσαρκια 3. βουλιμια.

    οι ανορεκτικες δεν γραφουνε κ πολυ συχνα κ ειναι οι φαντασμενες
    οι βουλιμικες γραφουνε πολυ συχνα και ειναι οι πιο καταθλιπτικες
    οι παχυσαρκες ειναι οι ΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ σε ολες τις ανωτερω χωρις να ξερουνε....απλα τρωνε ειναι χαρουμενες η ντομαμινη τους απ το φαι ειναι στα χαι τους και το μονο θεμα τους ειναι τα κιλα κ κανουν πως ξερουν τα παντα κ κραζουν τις υπολοιπες ειδηκα μερικες κλικες εκει μεσα........

    ασε που σε τρομαζουνε με διαφορα.........εγω οταν ειχα αρχισει να πρωτομπαινω με τρομαζαν με μλκιες που λεγανε. κ δν τα λεγανε ομοιοπαθεις μου, αλλα ατομα εθισμενα στο binge eating
    καλησπέρα...σε νιώθω απόλυτα , προσωπικα η καταθλιψη με κραταει στην ανορεξία, πίνω καφε , καπνιζω αλλά τα κιλά μου διατηρουνται σταθερά (μαλλον λογω φαρμακων) , όταν βγω εξω τρωω παρα πολύ με συνεπεια να αδημονω να γυρισω σπίτι για να κανω εμετο.Ο γιατρος μου μου είπε να μη βγαινω αφου δεν εχω διαθεση και αγχος να φερομαι ευχαριστα και να μη χαλαω τη παρεα- αφου αυτοί οι λόγοι με οδηγουν στη βουλιμία- κί ετσι έκανα.Τωρα προσπαθω να τρωω καποια βασικά πραγματα για να μην μείνω σκιά του εαυτού μου περισσοτερο , δεν αντεχω να μου λενε ποσο αδυνατισα κλπ κλπ....
    Το καλύτερο για μενα είναι να μπεις σε καποια θεραπεια και να δωσεις χρονο στον εαυτο σου και στο θεραπευτη σου να σε προσεγγισει .

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το θεμα δεν ειναι να μην βγαινεις εξω. πιστευω ειναι χειροτερα να μενεις μονος σπιτι και να κανεις αυτες τις σκεψεις! αλλα γενικα να εισαι σε παρεα που σε κανει να ξεχνιεσαι κλπ ειναι αντιθετα απο κακο! εκτος αν πανε μονιμως για φαγητο, αυτο ναι σε καταθλιβει. επισης να εισαι σε παρεα που καταλαβαινει αν ξερει το προβλ σου.

    μου ειχε τυχει το εξης απαραδεκτο σκηνικο, ειχα βγει με μια ''φιλη'' μου που ειχαμε χαθει για καμποσο καιρο, και οσο πιναμε καφε της εκμυστηρευτικα το προβλημα μου, εκεινη ακουγε κλπ......και μολις τελειωσα, αρχισε να μ λεει για τις διαιτες που εκανε εκεινη κ οτι πλεον δεν παιρνει με τπτ κιλα!!!μου ελεγε ποσο τρωει και δεν παχαινει!!!! στα ξαφνικα!!!! και σαν κερασακι στην τουρτα μετα τον καφε μου πεταει και το θεικο ''σε πειραζει να παμε μεχρι τα goodys να φαμε τπτ?πειναω!''

    με επιασε καταθλιψη στα goodys < οπου κρατηθηκα και πηρα 1 σαλατα και εκεινη 3 Burger.......

    ειναι σαν να λες σε καποιον πως εισαι αλκοολικος και να σ λεει ''παμε για κανα ποτακι?''
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    απαραδεκτο τελειως τετοια ατομα δεν ειναι φιλοι δεν αξιζει καν να ασχολεισαι μου τη σπαει πολυ οταν εκμηστηρευεσαι σε καποιον το προβλημα σου κ αντι εστω να δειξει κατανοηση (δεν λεω να βοηθησει γιατι πολυ απλα δεν μπορει) κοιταζει πως να σου τη μπει κ να σου τη σπασει προκειμενου να σε ριξει ακομη περισσοτερο θαρρεις κ δεν σου φτανει το προβλημα σου κ εχεις ορεξη να ακους τις πιπες του καθενος, ελεος πια με τον καθε κακοβουλο κ κομπλεξικο κ ζηλιαρη...

    μου χει τυχει κι εμενα παρομοιο περιστατικο ενω ηξεραν ΟΛΟΙ το προβλημα μου να παμε με το ζορι σε ταβερνα ,να παραγγειλουν το μισο καταλογο , να τρωνε σαν ξενοιαστες κ ευτυχισμενες κοιτωντας με πλαγιως κ κανοντας το επιτηδες για να μου τη σπασουν κ οταν μια απ αυτες με πιεσε να φαω κ την ειπα με αγριο υφος οτι δεν γουσταρω κ δεν θα κανει ο καθε τελευταιος κουμαντο στη ζωη μου μου λεει ΤΟ κορυφαιο "εμεις για το καλο σου το λεμε, εξαλλου εσυ δεν εχεις αναγκη αφου μετα θα τα βγαλεις οποτε τι σκας??" με το ζορι κρατηθηκα μη την ορμηξω κ της σπασω την κωλοφατσα της σκυλας...

    δεν ειναι κακο να βγαινεις εξω αλλωστε μεσα ειναι χειροτερα κ απο αλλες αποψεις αλλα πρεπει γενικα να προσεχεις με ποια ατομα βγαινεις κ να μην εμπιστευεσαι ευκολα το προβλημα σου σε ατομα που εχεις αμφιβολιες...πολλες φορες εκμεταλλευονται το οτι τους ανοιχτηκες αντι να το εκτιμησουν οπως κανονικα θα επρεπε κ βρισκουν ερεισμα ωστε να σου τη σπασουν..

    εγω παντως οταν ειμαι εξω ξεχναω τελειως το φαγητο προσπαθω να ειμαι με ατομα που γουσταρω κ ξερω οτι θα διασκεδασω κ θα περασω ωραια κ δεν σκεφτομαι τιποτα σχετικο με φαγητο...ειδικα οταν πηγαινω για ψωνια κ βλεπω τα ρουχα κτλ τοτε δεν μενει περιθωριο για τετοιες σκεψεις αλλα κ απ την αλλη τσαντιζομαι πολλες φορες επειδη κατι δεν θα μου κανει κ θα αρχισω παλι να πιστευω οτι ειμαι παχουλη κ παλι οι ιδιες σκεψεις κτλ κτλ.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλα αυτο με τα ρουχα ειναι επικο. δν γουσταρω να ψωνιζω συχνα πια. ασε που τζιν δεν φοραω ΠΟΤΕ. μονο φαρδια......και απο παντελονια μονο κολαν με φουστακια. τιποτα με φερμουαρ
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #29
    Member
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    35
    τι θα γίνει με αυτό το κυνήγι της τελειότητας...μας έχει καταστρέψει.
    δεν υπάρχει τέλειο. πρέπει να το αντιληφθούμε αυτό από τα βάθη της ψυχής μας.
    τέλειο, είναι να έχουμε την υγεία μας, την ευτυχία μας και όταν μας ρωτάνε τι κάνουμε να λέμε 'όλα καλά'.
    το πως φαίνεται το εκάστοτε μοντέλο στο τάδε περιοδικό αφήστε το να το ξέρει καλύτερα το photoshop και η κάμερα των 2.500 ευρώ καλλίτερα από εσάς.

    το τέλειο είναι μια υποκειμενική αξία και δεν είναι προς πώληση.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εχεις δικιο αλλα εμας δεν μας νοιαζει να φαινομαστε ωραιες εκει ειναι το θεμα! ειναι πιο βαθυ οχι τοσο γκομενιστικο και επιφανειακο! εχουμε διαταραχη! και να μας λενε πως ειμαστε μια χαρα και τελειες δεν μας πειθει!
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Βουλιμία.................(??)
    By Ilias in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-11-2010, 23:59
  2. βουλιμία
    By demmie in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 7
    Last Post: 10-06-2009, 02:52
  3. βουλιμία
    By YDROXOOS in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 8
    Last Post: 19-11-2008, 15:19
  4. βουλιμία και κατάθλιψη
    By linaki82 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 5
    Last Post: 02-11-2008, 20:00
  5. Βουλιμία? Ανορεξία? Και τα δύο?
    By Fwteini_Papad in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 6
    Last Post: 10-03-2007, 14:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •