help!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: help!!

  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71

    help!!

    Ξερει κανεις αν κανει κακο η σοδα?Πινω 3-4 κουτακια την ημερα μου αρεσει το ανθρακικο παλια επινα παρα πολλα αναψικτικα αλλα παχενουν γμτ εχουν πολυ ζαχαρη και το ριξα στην σοδα αλλα και επειδη φουσκωνει και δεν πειναω....Υπαρχει περιπτωση να παθω κατι"?

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Ένας γνωστός μου, μου είχε πει ότι είναι λιποδιαλυτική...η διαιτολόγος μου είπε ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Νομίζω, χωρίς να είμαι ειδική απλά με την κοινή λογική ότι η μεγάλη ποσότητα ανθρακικού δεν είναι καλό, γιατί είναι διοξείδιο του άνθρακα ουσιαστικά.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΠΟΔΙΑΛΥΤΙΚΗ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΠΙΝΩ ΣΟΔΑ ΦΟΥΣΚΩΝΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Π0ΛΥ ΤΟ ΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    15
    Η διαιτολόγος που πήγαινα δεν πιστεύει ότι είναι λιποδιαλυτική. Γιατί δεν την πίνεις φυσικό ανθρακούχο νερό;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    υπαρχει περιπτωση να σε ενοχλησει στο στομαχι αν εχεις ευαισθησια.
    κατα τα αλλα, εχω διαβασει αρκετες φορες και το εχει παρατηρησει και μια φιλη μου οτι προκαλει κυταριτιδα
    αν θελεις να γεμιζει το στομαχι σου, προτιμησε φυτικες ινες χωρις θερμιδες, δλδ τροφες οπως τα πρασινα λαχανικα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    το πολυ πολυ να αποκτησεισ οισοφαγικη παλινδρομηση αν εχεισ και αγχοσ πολυ γιατι με τα αναψυκτικα χαλαρωνει ο σφιγκτηρασ του οισοφαγου και εχεισ καουρεσ κλπ ακομα μικρη εισαι αλλα αν συνεχισεισ ετσι σε 5 χρονια την εχεισ στο τσεπακι ειδικα αμα τρωσ και γρηγορα!!!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Greece
    Posts
    36
    Εγω θα προτεινα να πινεις αφθονο νερο και οταν βγαινεις καπου εξω να πινεις σοδα κ οχι κατι αλκοολουχο η με θερμιδες.!Αλλα και ενα ποτακι τη βδομαδα κακο δεν θα προκαλεσει.Ολα με ΜΕΤΡΟ παιδια!

  8. #8
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    Ευχαριστω ολους εσας που απαντησατε τωρα πινω μια σοδα την ημερα προσπαθω να κρατιεμε καμια φορα πινω κανεναν καφε αντι για σοδα

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •