Φοβαμαι..για το μελλον μασ.. το δικο μου.. το δικο σασ.. ολων μασ.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Τι ακριβοσ εγινε με την Αργεντινη πεσ μασ Σαββ.. πολυ ενδιαφερον.. και δεν το ηξερα..πωσ εξεγερθηκανε..?πωσ πιεστηκε το κρατοσ να κανει αυτο που θελει ο κοσμοσ??

    εγω μεσα ειμαι για την εξεγερση.. και πιστευω πωσ αν καποιοσ εκανε την αρχη.. ολοι αυτοι που απειχανε.. που κακα τα ψεμματα απλωσ οι ανθρωποι θελουν να εχουν μια νορμαλ ζωη ειρηνικη και ηρεμη..τιποτα αλλο...θα σημετιχανε και θα γινοτανε ενα μεγαλο μπαμ.. οπωσ λεει η μανα μου..δυστυχωσ οι ανθρωποι που τωρα ειναι 30κατι.. μεγαλωσανε σαν καλα παιδια.. χωρισ οικονομικεσ και πολιτικεσ εντασεισ και θελουν απλωσ να τουσ αφησεισ ησυχουσ,,, δεν θελουν αν ακουν για φασαριεσ και φωνεσ.. για εξεγερσεισ...

    μαλλον κατι τετιο συμβαινει.. αλλα ευτυχωσ υπαρχουν και οι εξερεσεισ, οι 20 αριδεσ και οι νεωτεροι που ειναι φουλ οργισμενοι... και οι πραγματικοι ''νεοι'' τησ εποχησ που ζουμε..
    πραγματικα δεν ξερω βεβαια για το μεριδιο των 18-30 που ολη μερα την περναγανε στισ καφετεριεσ και ''αραζανε''.. τι θα κανανε .ποτε δεν τουσ καταλαβα..ειναι μυστηρια τρενα...χεχεχε

    και πιστευω πωσ οι συγκεντρωσεισ .. ξερετε πλεον διαδιδονται και ινερνετικα.. ειναι πιο ευκολο..να μεινει στην αφανεια το ποιοσ ο ξεκινησε η οργανωσε..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Adzik, μιας και το θεμα "εξεγερσεις" και "επανασταση" ειναι ζεστο ακομα εβλεπα χθες στη τηλεοραση τους λιγους αυτους θαρραλεους νεους εξω απο την Αμερικανικη πρεσβεια και λιγοι δυστυχοι απο δα αυτους εφαγαν το ξυλο της αρκουδας. να κανουν εξεγερση ποιοι σε ποιους, μπορεις να μου λυσεις αυτη την απορια; οι μικρομεσσαιοι στην εξουσια; με τι ελπιδες;

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Adzik, τι εγινε, σου εφαγε η γατα τη γλωσσα?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    ονειροπαρμενε....εχω και παιδι,,,να πληνω τα πιατα... να καθαρισω χελοουυυυυ..... οποτε μπορω μπαινω..

    δεν καταλαβα τι επιθεση ειναι αυτη ονειροπαρμενε?...

    κι εγω αυτη την απορια εχω με τον ινσεκτ... εγω το μονο που ξερω σιγουρα ειναι πωσ αν κατσουμε να μοιρολογουμε και να λεμε ποσο πιο αδυναμοι ημαστε απο το κρατοσ... την βαψαμε...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Το προβλημα ειναι απλο: η ελλαδα δεν παραγει ΣΑΝ ΚΡΑΤΟΣ!
    Ειναι που ειναι μικρη η παραγωγη γενικοτερα, πανε και ολα τα εσοδα στα χερια ιδιωτων και τις βιλες τους..
    Ας ειχανε το θαρρος να μπουκαρει ο κρατικος μηχανισμος στα εργοστασια και να δουμε σε ποσο χρονο ρεκορ θα ειχε λυσει η ελλαδα το οικονομικο της προβλημα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Παντως, και επανασταση να γινει, οι ανθρωποι εχουν παντα την ταση να γυριζουν στα ιδια και στα γνωριμα... Οπως και στο Ιραν, που ριξανε τον βασιλια και ανεβασαν την ισλαμικη "δημοκρατια" με τις μπουργκες!

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by Adzik View Post
    Τι ακριβοσ εγινε με την Αργεντινη πεσ μασ Σαββ.. πολυ ενδιαφερον.. και δεν το ηξερα..πωσ εξεγερθηκανε..?πωσ πιεστηκε το κρατοσ να κανει αυτο που θελει ο κοσμοσ??
    http://www.imerisia.gr/article.asp?c...pubid=28469177

    Επί πρόσθετα, η Αργεντινή υπό το βάρος των εσωτερικών αναταραχών και κινητοποιήσεων, το 2003 εξέδωσε νέα ομόλογα στο 30% της αξίας των παλιών, ουσιαστικά αρνήθηκε ( Άρνηση Χρέους ) να πληρώσει το 70% του εξωτερικού της χρέους κι έριξε ένα πολύ ωραίο φέσι 142 δις δολαρίων στους διεθνείς γύπες τοκογλύφους (vulture funds) και σταδιακά άρχισε να αναπτύσσεται. Η άρνηση χρέους είναι μονόδρομος και στη δική μας περίπτωση και το πιπίλισμα της διάσωσης της χώρας από τη χρεωκοπία, δεν είναι τίποτε άλλο παρά η συνταγή καταβαράθρωσης της οικονομίας μας από διατεταγμένα ανδρείκελα που υπηρετούν υποτίθεται τον ελληνικό λαό...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    803
    Adzik, μου αρεσε το υφος του μηνυματος σου, εχει χιουμορ το στυλ σου και η απαντηση με χιουμορ ειναι η καλυτερη απαντηση σε μηνυμα που σε προσβαλει.

    απο κει και περα συμφωνω με την *Ghost*. Εχει δικιο και ο sabb ... πανω απο την Ελλαδα πετανε κορακια...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    επι της πολιτικης αναλυσης του προβληματος, θα συμφωνησω απολυτα με τον σαββ

    επι του μηνυματος της αντας:
    κι εγω φοβαμαι πολυ...
    αλλα δεν γαμιεται.
    μπορει να πεσει κανενα τουβλο στο κεφαλι μας πριν τελειωσουν τα λεφτα και να αγχωνομαστε αδικα.
    η να πεσει κανενα τουβλο στο κεφαλι των φωστηρων που μας προκοψαν και να δουμε ασπρη μερα.
    η να ξεκινησει την επανασταση καποιος που δεν βαριεται και να μας ξελασπωσει...
    μεχρι τοτε, φατε πιειτε και τον χαρο φοβερηστε!!!!!!

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    επι της πολιτικης αναλυσης του προβληματος, θα συμφωνησω απολυτα με τον σαββ

    επι του μηνυματος της αντας:
    κι εγω φοβαμαι πολυ...
    αλλα δεν γαμιεται.
    μπορει να πεσει κανενα τουβλο στο κεφαλι μας πριν τελειωσουν τα λεφτα και να αγχωνομαστε αδικα.
    η να πεσει κανενα τουβλο στο κεφαλι των φωστηρων που μας προκοψαν και να δουμε ασπρη μερα.
    η να ξεκινησει την επανασταση καποιος που δεν βαριεται και να μας ξελασπωσει...
    μεχρι τοτε, φατε πιειτε και τον χαρο φοβερηστε!!!!!!
    Έτσι..... και πρίν την κρίση αυτό έλεγα

    Το άγχος των ανθρώπων τότε ήταν το πως θα βγάζανε περισσότερα χρήματα.
    τώρα είναι το πώς θα το διαφυλάξει....

    Γι'αυτό χαρίστε ένα χαμόγελο στον διπλανό σας και πείτε καμιά καλή κουβέντα πρίν χάσουμε την ανθρωπιά μας..... όποια έχει απομείνει.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    λοιπον ειλικρινα δεν διαβαζω τι γραφετε. αντε να διαβασα ενα δυο μηνυματα. εγραψα οτι μου κατεβηκε στο κεφαλι. αιντε να δουμε τι θα δουμε. power leme.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    1
    Δέν χρειάζετε κανένας να φοβάτε για το μελλον της Ελλάδας θα το αντιμετωπισουμε ολοι μαζι ενομενοι γιατι ειμαστε Ελληνες και εχουμε περασει πολλες δυσκολες καταστασεις.. προσοπικά δεν το βαζω κατω και ειμαι προθυμος να παλεψω για τον διπλανο μου και για να του προσφερω χαρα και αισιοδοξια και οσο μπορω θα χαμογελαω. να ξερετε οτι ολα ειναι στο μοιαλο μας, καθημερινα στις ειδησεις μας απειλουν μας εκβιαζουν και μας αναγκαζουν να σκιβουμε το κεφαλι μας και να λεμε δωξα τον θεο που ζουμε και που εχουμε υγεια.. ΟΧΙ δεν εχουν το δικαιωμα να μας κανουν ανυμπορους και μιζερους, η μιζερια δεν αρμοζει στους Ελληνες θα σφηξουμε τα χερια και τα δοντια και θα παλεψουμε, ο καθενας μας ας σηκωσει το κεφαλι του και ας δει τον συνανθρωοπο του και ας τον Βοηθήσει οπως μπορει.

    Όσο για το γιατι δεν καναμε κατι να το αποφυγουμε αυτο διστοιχος η δημοκρατια ειναι για τους <<λιγους>> και οχι για τον λαο, ποτε δεν μας ρωτανε τι θελουμε για την Ελλαδα μας απλα ειναι σαν ενα τρενο που ακολουθει την πορια της ραγας και τπτ αλλο... αυτην την στιγμη δεν κηβερναει ουτε ο προθηπουργος μας ουτε κανενας μας... παρα μονο οι τραπεζες και οι εβραιοι.. δεν ειναι τυχαιο βεβεα σε καθε ταινια αμερικανικη παντα εχει στοιχεια εβραιων.. τελος παντων εχω ξεφυγει αρκετα απλα πρεπει να κατανοησουμε την κατασταση και να μην πιανομαστε πλεον κοροιδα ΦΤΑΝΕΙ... ο λαος εχει τοση δυναμη η οποια ισοδυναμει την οργη του Θεου!!!

    Υπαρχουν πολλοι τροποι να αλλαξουν τα πραγματα ειτε με το καλο ειτε με το δυσκολο απλα υπαρχουν ανθρωποι που εχουν γλειψει ανθρωπους του κρατους για να <<βολευτουν>> σε καποιες θεσεις και διστοιχος δεν μπορουν να κανουν τπτ τωρα ουτε να εκφρασουν τα συνεσθηματα τους γιατι ειναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ.. 1000 φορες να δουλευω στα λατομια μεσα στην γη παρα ναμαι υποχρεωμενος σαυτους τους τσαρλατανους.. πουναι η Ελληνικη ψυχη? "καλυτερα μιας ωρασ...κτλπ"

    Τοσα χρονια ολοι κοιτουσαμε το συμφερον μας και την ευκολη ζωη και αυτο καποιοι το εκμεταλευτικαν.. ακουγα κατα καιρους το χρηματιστηριο πηγε τοσο... ανεβηκε η μετοχη,.. κτλπ τι ειναι αυτα ρε παιδια? ειμασταν για χρηματιστηρια? εμεις? οχι βεβαια τωρα ειμαστε χρεωμενοι γιαυτο λοιπον οσο μπορουμε θα δουλεψουμε και θα αγωνιστουμε με καθε τροπο... μπορω να γραφω ωρες αλλα... αλλα.

    Καλη συνεχεια στον γολγοθα του καθενος και να βοηθατε τον διπλανο σας μην τον κοιτατε με μισος ποτε δεν ξερετε τι ξημερωνει αυριο... να ειμαστε ενωμενοι γιατι ολα ειναι δανικα τελικα και καποια στιγμη θα επιστραφουν στους δανιστες των...

    Η αξιοπρεπεια δεν ειναι δανικη ουτε η ψυχη και δεν θα μας τα παρουν ΠΟΤΕ!!! οτι κιαν κανουν
    Last edited by pcstudios1; 07-06-2011 at 23:15. Reason: πεοσθεση

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Φτιάξτε το δικό σας τραγούδι/ ποιήμα
    By Big_Daddy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 28-12-2010, 16:33
  2. Online συναντηση...ολων των μελων.
    By keep_walking in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 31
    Last Post: 10-09-2008, 01:15
  3. Το δικο μου προβλημα (μεγαλο ποστ)
    By Knight in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 07-03-2006, 23:42
  4. Η δυστυχία είναι δικό μας δημιούργημα
    By anasia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 30-11-2005, 20:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •