οταν σου τη σπανε!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 59
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605

    οταν σου τη σπανε!

    Και πριν ξεκινησω να πω οτι μεσα στα νευρα μου πρεπει να γραψω ξανα ολο το κειμενο,γιατι κοπηκε η συνδεση και χαθηκε και το κειμενο!και δεν θυμαμαι και τι εγραψα πριν...ακριβως!

    Λοιποοον...ποσο σπαστικο ειναι να εισαι ενθουσιασμενος με κατι και να σου το χαλανε;
    Απο την αρχη...μπλα μπλα μπλα,ειμαι 17 χρονων και εχω κατι φιλες (μεσα σ αυτες και η ξαδερφη μου) απο την πολη του μπαμπα μου,οι οποιες ειναι ενα χρονο μεγαλυτερες μου!περσι με την ξαδερφη μου και μια απο τις αλλες κοπελες πηγαμε στο εξοχικο μου και περασαμε φοβερα.μου ελεγαν οτι μετα απο αυτο το τετραημερο οτι και να κανανε τους φαινοταν ξενερωτο!
    Επισης παντα μου ελεγαν οτι με εβλεπαν σαν συνομιληκη,και σιγα ο ενας χρονος κλπ.
    Ημουν χθες στου μπαμπα μου και του λεω "α!δεν σου ειπα,τα κοριτσια εκλεισαν για παρο" και μου λεει "ε,γιατι δεν πας κι εσυ;" εμεινα λιγο,αλλα καταλαβαινω...παντα ημουν το καλο παιδι της οικογενειας! Τελοσπαντων,του λεω οτι αποκλειεται να με αφησει η μαμα αλλα οταν γυρισα σπιτι της πεταξα την ιδεα και μου ειπε να παω!παιρνω λοιπον την ξαδερφη μου τηλεφωνο και της ειπα αν θελουν να παω μαζι τους.μου ειπε πως αυτη δεν εχει προβλημα,αν και δεν την ακουσα ιδιαιτερα ενθουσιασμενη.μου ειπε πως θα ρωτησει και τις υπολοιπες! Εγω υπεθεσα οτι δεν θα εχουν προβλημα,αφου εγω δεν θα ειχα,και αφου υποτιθεται μ αγαπανε τοσο πολυ! Ετσι αρχισα να κανω σχεδια.με παιρνει σημερα τηλεφωνο η ξαδερφη μου και μου λεει "δεν γινεται." της λεω δεν πειραζει και μου λεει "πειραζει...αλλα πχ με την Ρ δεν γνωριζεστε τοσο καλα και καταλαβαινεις...εννοω,θα δεις κι εσυ του χρονου πως ειναι αλλιως!"
    Δεν θα ειναι αλλιως φετος στο εξοχικο μου,αλλα θα ειναι στην παρο;ενιωσα ηλιθια και που πηρα τηλεφωνο και ρωτησα για να τους φορτωθω!αλλα που να το φανταστω;και πες οτι πχ μονο η Ρ ειχε προβλημα...εγω στη θεση της θα το καταπινα.ποτε δεν λεω οχι...δεν χαλαω χατιρια...αλλη μια φορα αποδειξη οτι με κανουν οτι θελουν!ολοι!
    Πριν ειχα γραψει κι αλλα,αλλα τωρα νυσταξα,οποτε τα εγραψα πιο συντομα.
    Συγγνωμη αν σας κουρασα....δεν ζηταω συμβουλες η κατι τετοιο...γιατι δεν χρειαζονται....απλως ηθελα να τα βγαλω γιατι αυριο θα πρεπει να τις υπερασπιστω στη μαμα μου που θα μου λεει οτι ειμαι αιωνιο κοροιδο και θα εχει δικιο!

    Αν εχετε κι εσεις μια τετοια ιστορια περιμενω να την ακουσω.:)
    Ευχαριστω που το διαβασατε!:D
    Last edited by νιφάδα; 03-06-2011 at 01:30.
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Υ.Γ.αν πιστευετε οτι εχω αδικο που στενοχωριεμαι και θυμωνω και με πιανει το παραπονο...πειτε το!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε πιστευω οτι εχεις αδικο, απλα ειπες να μη γραψουμε συμβουλες ή κατι τετοιο, αλλα αν εχουμε παρομοια ιστορια. οποτε here it is: η δικια μου ιστορια για φετος το καλοκαιρι (το οποιο δε μπηκε ακομα) ξεκινησε οταν μου ειπε καποια που ξερει οτι την αγαπω και την εκτιμαω πολυ σαν ανθρωπο οτι θα κατεβει Ελλαδα διακοπες (γιατι σπουδαζει και μενει μονιμα εξωτερικο) τον ιουλιο, και οτι με θελει μαζι της να περασουμε το καλοκαιρι μαζι οπως καναμε και τοτε (γιατι ηταν πρωην). απ'τη χαρα μου βιαστηκα τοσο πολυ που νομιζα πως ηθελε να τα ξαναφτιαξουμε. ετσι δηλωνα οτι ημουν καλυμμενος (το ειχα γραψει κι εδω στο φορουμ, πως νιωθω συναισθηματικα καλυμμενος). μια βδομαδα αργοτερα μου γαμησε τοσο τη ψυχολογια με τη συμπεριφορα της και το χεσιμο που μου ριξε, που ουτε καν εκατσα να το συζητησω, καταλαβα οτι ακυρωθηκαν ολα και δε παω πουθενα. μαλιστα τη μερα των γενεθλιων μου, φερθηκε με τοσο ασχημο τροπο, και καταλαβα οτι το εκανε επιτηδες. χωρις δευτερη σκεψη, ξαναεφαγε delete απ'το msn, δε προκειται να τη ξαναδω ποτε μου εξω, και ψαχνουμε για αλλη παρεα, πιο σταθερη... γιατι τελικα λογαριαζαμε χωρις τον ξενοδοχο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Τι να πεις....γυναικες, κενο.μη δινει σημασια.προχωρα και γ@@@ τους ολους...βρες κατι ενδιαφερον για το καλοκαιρι σου!!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Μακάρι να μπορούσα να γράψω κι εγώ την ιστορία μου [που είναι ο βασικός λόγος που είμαι εδώ (από) απόψε] αλλά μάλλον θα φάω μπαν ακόμα δεν μπήκα γιατί κάποια πράγματα δε γράφονται.

    Θα αρκεστώ λοιπόν στο να πω πώς, κάθε φορά που νιώθεις βέβαιος για έναν άνθρωπο ξανασκέψου το μια φορά.

    Κάθε φορά που νιώθεις βέβαιος για έναν άνρθωπο ενώ το ξανασκέφτηκες μια φορά, σκέψου το ακόμα μία.

    Και πάει λέγοντας (ενίοτε και κλαίγοντας).



    Νηπενθές take a deep breath and it'll go away...... (δεν είναι συμβουλή λόγω της γενικότητας που ενέχει οπότε είμαι on topic χαχα)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by νηπενθές View Post
    Τι να πεις....γυναικες, κενο.μη δινει σημασια.προχωρα και γ@@@ τους ολους...βρες κατι ενδιαφερον για το καλοκαιρι σου!!
    ναι ψαχνω αλλη παρεα, ελπιζω εστω και τελευταια στιγμη να βρω. αν δε κατσει παιζει να χαλασω καμια 300αρα ευρω σε κατι που επρεπε να εχω αγορασει απ'τα χριστουγεννα. ελπιζω μονο να τη παλεψω, γιατι η μοναξια εχει αρχισει και με τρελαινει παλι τελευταια, και καθε καλοκαιρι ειναι ολο και πιο δυσκολο στην Αθηνα (ειδικα με την ανεργια που υπαρχει πλεον, δεν εχουν λεφτα να πανε πουθενα οι ανθρωπακιδες και σαπιζουν αναγκαστικα εδω).

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Χααχαχαχαχα....δεν ειναι οτι απαγορευσα τις συμβουλες,απλως τις θεωρω λιγο ματαιες πανω στο θεμα,αφου δεν αλλαζει τιποτα!
    Παντως επεσα λιγο απο τα συννεφα για την ξαδερφη μου τουλαχιστον...τωρα δεν θελω να τις δω για ποοοοοοολλλλυυυυυυ καιρο!$


    Πιστευω οτι την ιστορια σου πρεπει να την γραψεις...αν δεν μπορεις αλλα θελεις να τη πεις,μπορεις παντα να μου στειλεις μηνυμα!:) θα σε "ακουσω"!(θα σε διαβασω δηλαδη!:P)
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Κενο,πραγματικα ελπιζω να βρεις παρεα γιατι πραγματικα καταλαβαινω ποσο χαλια ειναι να εισαι καλοκαιρι στην πολη μονος!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Και κατι χαζο παλι...τοσο καιρο ελεγα να κανω διατροφη να χασω τα κιλα που εβαλα,σημερα ομως εφαγα ελαχιστα γιατι το πηρα αποφαση με αφορμη τις "τρελες" διακοπες στην παρο...και τωρα το μονο που σκεφτομαι ειναι οτι θελω να φαω μια βαφλα,μπραουνις,παταφριτας ,μπουγατσα,τοστ και οοοοοτι αλλο βαζει ο νους σας!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Quote Originally Posted by νηπενθές View Post
    Χααχαχαχαχα....δεν ειναι οτι απαγορευσα τις συμβουλες,απλως τις θεωρω λιγο ματαιες πανω στο θεμα,αφου δεν αλλαζει τιποτα!
    Παντως επεσα λιγο απο τα συννεφα για την ξαδερφη μου τουλαχιστον...τωρα δεν θελω να τις δω για ποοοοοοολλλλυυυυυυ καιρο!$


    Πιστευω οτι την ιστορια σου πρεπει να την γραψεις...αν δεν μπορεις αλλα θελεις να τη πεις,μπορεις παντα να μου στειλεις μηνυμα!:) θα σε "ακουσω"!(θα σε διαβασω δηλαδη!:P)
    Με τιμάς με το ενδιαφέρον σου, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να την αναπαράγω για ακόμη μια φορά σήμερα γιατί κακό θα μου κάνει.

    Ας πούμε απλά πώς, τελικά αν πραγματικά μπορείς να δεις με τα μάτια της λογικής, τα πράγματα πάντα είναι όπως φαίνονται. Αξίζει όμως να τυφλώσεις τα μάτια της ψυχής σου?

    Η απάντηση pending :)

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Quote Originally Posted by νηπενθές View Post
    Κενο,πραγματικα ελπιζω να βρεις παρεα γιατι πραγματικα καταλαβαινω ποσο χαλια ειναι να εισαι καλοκαιρι στην πολη μονος!
    Τελικά είμαι ο μόνος που δεν έχει πρόβλημα με αυτό? χαχαχα

    Πώς και πώς περιμένω να αδειάσει η γαμωαθήνα να πάω μια ήρεμη βόλτα με τη μηχανή χωρίς το άγχος της κίνησης και των τρελών!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Δεν με πειραζει η αδεια πολη...απλως προτιμαω να παω στο νησι μου,ακομα κι αν ειμαι κλεισμενη οοοοοολη μερα μεσα στο σπιτι γιατι δεν εχω και πολυ παρεα εκει!
    Δεν ξερω γιατι,η θεσσαλονικη δεν με γεμιζει,κι ας εχω μεγαλωσει εδω!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Quote Originally Posted by νηπενθές View Post
    Δεν με πειραζει η αδεια πολη...απλως προτιμαω να παω στο νησι μου,ακομα κι αν ειμαι κλεισμενη οοοοοολη μερα μεσα στο σπιτι γιατι δεν εχω και πολυ παρεα εκει!
    Δεν ξερω γιατι,η θεσσαλονικη δεν με γεμιζει,κι ας εχω μεγαλωσει εδω!
    Είναι γεγονός ότι πολλοί άνθρωποι δεν τα πάνε καλά με το άστυ.

    Δε θα πας στο νησί σου για καλοκαίρι? (το μόνο νησί που είδα να αναφέρεται είναι η Πάρος και η εκδρομή με τις φίλες σου, γι'αυτό ρωτάω. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Δεν κανεις λαθος...και ειμαι ανθρωπος της πολης...το νησι μου ειναι μεγαλο και ειμαι απο μεγαλη πολη!ειναι λιγο σαν να μην ειμαι σε νησι...αλλα πολυ λιγο!
    Δεν ξερω αν θα παω φετος γιατι μπορει να μη βολεψει με το φροντιστηριο...αλλα και να παω δεν ειναι οτι θα κανω διακοπες...στην ουσια ειναι σαν να παραμενω στη θεσσαλονικη...απλως προτιμω να κλειστω στο σπιτι μου εκει παρα εδω!ναι,ουτε εγω καταλαβαινω τη λογικη μου!:P
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Θαρρώ πως δε χρειάζεται να κατανοήσεις τη λογική σου στην παρούσα φάση.

    Σε κάνει να νιώθεις όμορφα το να πας στο (μεγάλο) νησί σου? Κανένα κακό.

    Τα φροντιστήρια και τα λοιπά είναι ένα θέμα..... Δυστυχώς πλέον μου είναι αρκετά μακρινό το βίωμα και δεν μπορώ να πω ότι θυμάμαι πώς ήταν (πάνε δα κι εφτά χρόνια.... πάει γέρασα).

    Πάλεψέ το πάντως. Έστω και για λίγο να είναι, άν είναι να σε κάνει να νιώσεις όμορφα ίσως σου δώσει τη μικρή δόση που χρειάζεται ο καθένας μας για να συνεχίσει να πολεμάει τη καθημερινότητά του.

    Άλλος θέλει το νησί, άλλος την πόλη, άλλος τη γυναίκα (τρομάρα του), άλλος κάτι άλλο.

    Ανθρώπινο.... Πολύ ανθρώπινο. Και χωρίς να χρειάζεται να το ερμηνεύσεις κάπως ;)

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. όταν μιλάει το ποτό...ή όταν γίνεσαι ρεζίλι...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 30-11-2012, 17:55
  2. ΟΤΑΝ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΙΔΙΑ......................
    By BrokeN_DoLL in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 94
    Last Post: 01-06-2012, 17:15
  3. όταν είσαι στη παραλία...
    By arktos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 04-08-2009, 10:26
  4. Όταν το μυαλό κολλάει....
    By dernam in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 04-03-2009, 22:07
  5. οταν ξημερωσει
    By episkeptis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 23-04-2007, 02:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •