Δεν μπορω να ξεχασω .. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 72
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by researcher View Post
    στον συζυγο σου?
    Οχι....στον άλλον

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Με τον υπεροχο συζυγο και την υπεροχη σχεση σου με το συζυγο

    εχετε κανει κατι τετοιο ξεκαθαρο

    οτι θα μπορουσε και αυτος να κανει κατι αναλογο με εσενα

    και παρ ολα αυτα η σχεση σας να εξακολουθει να ειναι το ιδιο υπεροχη και τοιδιο υπασρχουσα

    εσυ δηλαδη θα ειχες θεμα εαν εκανε κατι αναλογο?

    η απλα ηθελες να ζησεις αυτο που ανεφερε η rain?


    σορυ αν αλλο σε καιει τωρα και αλλο ρωταω

    εαν θελεις απντας....
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by researcher View Post
    Με τον υπεροχο συζυγο και την υπεροχη σχεση σου με το συζυγο

    εχετε κανει κατι τετοιο ξεκαθαρο

    οτι θα μπορουσε και αυτος να κανει κατι αναλογο με εσενα

    και παρ ολα αυτα η σχεση σας να εξακολουθει να ειναι το ιδιο υπεροχη και τοιδιο υπασρχουσα

    εσυ δηλαδη θα ειχες θεμα εαν εκανε κατι αναλογο?

    η απλα ηθελες να ζησεις αυτο που ανεφερε η rain?


    σορυ αν αλλο σε καιει τωρα και αλλο ρωταω

    εαν θελεις απντας....
    Δεν θα μπορουσα να τον δικαιολογήσω αν εκανε κατι αναλογο με αυτο που εκανα εγω...εγω τα χαλασα ολα,ο αντρας μου παντα προσπαθουσε πολυ περισσοτερο απο μενα σε αυτον τον γαμο,ενω πιστευα πως τα ειχα ολα ξαφνικα μπηκε στην ζωη μου αυτος ο νεαρος και την εκανε ανω-κατω..και αν νομιζετε πως ειναι για το σεξουαλικό κομμάτι κανετε λαθος..στον 1,5 χρονο που τον γνωρίζω εχουμε βρεθεί μονο 4 φόρες σεξουαλικά..και δεν με απασχολεί καθολου αυτο,το μονο που θελω ειναι να τον βλεπω,να τον κοιταω και να με κοιταει..να τον αισθανομαι διπλα μου,και αυτο ειναι που με τρομαζει πιο πολυ απο ολα .. δεν μπορω να προχωρήσω,,,

  4. #19
    Λάνα...ας πάρουμε το σενάριο πως βλέπεστε, τα βρίσκετε και επανέρχεται ο νεαρός. Τι σκοπεύειες να κάνεις μετά? Που νομίζεις ότι μπορεί να οδηγήσει αυτό?

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Ναιι .. δεν οδηγει πουθενα το ξερω πολυ καλα αυτο,απλα εγω θα χαλιέμαι συνεχεια και θα ειμαι μεσα στην κατάθλιψη και αν θα περασω 30 λεπτα καλα μαζι του .. θα μαι μηνες στεναχωρημένη μετα ...κοντεύω να τρελαθώ ολη μερα σκέφτομαι συνεχεία .... πρεπει να βαλω τελος στην ιστορια αυτην..πρεπει να βρω τροπο να τον ξεχασω..αλλα πως?!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    δεν νομιζω να ειναι τοσο τρομακτικο λανα

    ενταξει κολησες μαζι του συναισθηματικα ερωτικα

    με τον ανδρα σου θα ηθελες να νιωθεις ετσι? εχεις νιωσει ποτε?

    ενιωθες και εφυγε?

    τι σχεση εχετε με τον συζυγο σου?

    υπαρχει αγαπη? συναισθημα? ερωτας?

    μηπως και εκεινος σε παραμελησε λιγακι και εμεινε κενο που το καλυψε ο 24 χρονος?

    τι γινεται? τι εγινε?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Ενιωθα ετσι οταν τον γνωρισα πριν περιπου 10 χρονια..ειμουν ερωτευμενη πολυ εγω τον πιεσα να παντρευτουμε μετα απο 2 χρονια σχεσης μας..μετα ηρθαν τα παιδια,επεσε ολο το βαρος εκει παραμελησα εκεινον και εκεινος εμενα οπως ηταν φυσικο..και αυτην την στιγμη εχουμε μια σχεση αλληλοεκτιμήσεις πιο πολυ και αγαπης ... οχι δεν νιωθω ερωτευμενη αλλα πιστευω ουτε εκεινος απλα με σεβεται και με αγαπαει..ειναι ανθρωπος του σπιτιου και της οικογενειας ζει για τα παιδια του και την οικογενεια του..απλα δεν κανει και κατι διαφορετικο ζουμε μια κλασικη ρουτινα!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αρα ηρθε ο καημενουλης ο εικοσιτετραχρονος και καλυψε το συναισθηματικο κενο

    σε εκανε να ξανανιωσεις ερωτικη και ερωτευσιμη γυναικα

    παντως γενικα

    θελει πολλλη δουλεια σε ενα ζευγαρι

    με το που θα κανουν παιδια

    να συνεχισουν να κρατουν και την ταυτοτητα τους ως ερωτευσιμη ανθρωποι

    ως ερωτικα οντα και οχι μονο γονεικα πλεον

    σε καταλαβαινω λανα

    πιστευω ομως οτι ειναι μια καλυψη πολυ προσωρινη αυτη που εχεις

    μια καλυψη που ισως μετα σε κανει να τραβας τα μαλλια σου

    μια καλυψη

    που εγω προσωπικα θα την εστρεφα προς μια ανακαλυψη

    πως ειμαι ακομα γυναικα

    πως θα ηθελα να αναθερμανω την σχεση μου ωστε αυτο να το βγαλω και προς τα εξω

    οτι θελω να νιωσω πως ειμαι και μια ποθητη γυναικα

    απο το συζυγο μου

    και οχι να με καλυπτει ο ενας και ο αλλος σε αυτο μου το κομματι
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    με αυτο που σου λεω

    εξηγω οτι ειναι πολυ λογικο να θελεις να νιωθεις πως σε ποθουν και ποθεις

    αλλα αυτο μια συζυγικη και γονεικη συνυπαρξη καλο ειναι να το καλυπτει

    λογικο ειναι καποια στιγμη το ζευγαρι να ξεχνιεται και να χανεται απλα μεσα στον γονεικο του ρολο

    ισψς ομως ειναι ευκαιρια να ξαναβρειτε ο ενας τον αλλον

    να ξαναβρειτε τους εαυτους σας...τη φλογα σας!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    researcher...Ετσι ακριβως ειναι πολυ σωστα ολα οσα ειπες και πιστευω πως ειναι αληθεια..πρεπει να ξεχασω τον αλλο και να προχωρήσω στην ζωη μου με την οικογενεια μου εκει οπου ανήκω!
    Πρεπει πιστεύεται να κλειστω σπιτι για να μην τον βλέπω?Να σβήσω κινητά και οτι μου τον θυμίζει? Να αλλαξω παρεες και φιλους για να μην μπορω να μιλαω γιαυτον?!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρε συ απλα σε εξιταρει το ειναι ενα καιουργιο entry στην ζωη σου και την ρουτινα σου την οποια υποσεινηδιτα σκεφτεσαι πως θα κρατησει μια ζωη..................αμα ξεκινησεις απο τωρα κ γευτεις το γλυκο μετα θα σου ρχονται κ αλλοι γκομενοι κ δν θα λες οχι....αποτελεσμα θα ειναι μια μερα να το μαθει ο αντρας σου και να χωρισετε η να προσπαθισετε για χαρη των παιδιων, εκεινος να ναι μες στα νευρα και την χαμηλη αυτοπεποιθηση (γτ θα σκεφτεται γτ δν με θελει πια γτ εψαξε για αλλον κλπ..) κ εσυ θα σαι δυτηχισμενη μεσα στις ενοχες σου κ την ξενερα σου. κ τα παιδια σου.........εκεινα πως θα μεγαλωσουνε σε ενα σπιτι που θα πλαναται η ενταση δεν ξερω. ενταξει πες χεσε τον αντρα σου........τα παιδακια ομως σκεψου
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μm,τώρα θα το πω και ας μην αρέσει σε κάποιους.Αν δεν το έχεις χορτάσει ζήστο.Τι σημαίνει εκεί που ανήκω δλδ?Το έχεις σκεφτεί καθόλου;Δεν ανήκουμε σε κανέναν,ούτε στους γονείς,ούτε στους άντρες,ούτε στα παιδιά μας,ούτε στην ίδια την κοινωνία ανά περίσταση.Έχουμε κάθε δικαίωμα να ζήσουμε ό,τι γουστάρουμε,με τον ανάλογο σεβασμό να μην πληγώσουμε όσους αγαπάμε(άσε που κι εδώ παίρνει πολύ κρασί,γιατί ουσιαστικά άμα πληγωθεί ο άλλος,πληγώνεται γιατί τρίζουν τα θεμέλια των όσων πιστεύει σε διάφορα επίπεδα).Δηλαδή,καταλαβαίν� � πως έχουμε κάποια συναισθηματική ευθύνη απέναντι σε αυτούς με τους οποίους έχουμε δημιουργήσει κάποιους δεσμούς.Από την άλλη,έχουμε το σώμα μας,που δεν καταλαβαίνει από ηθικά κηρύγματα.Δεν είναι ο ρόλος του αυτός,εμείς το πιέζουμε να είναι και αυτό θυμώνει.λολ.Δηλαδή,γιατί να μην ζήσει μία γυναίκα τη χαρά της ηδονής για το χρέος του καθήκοντος;Δεν είμαι υπέρ.

    Και αφού τα είπα,τώρα πυρ κατά βούλησιν,λολ.
    Ποιος θα διάλεγε το ένα,ποιος το άλλο και ποιος και τα δυο και ποιος κανένα στην τελική.Η απόφαση είναι δική σου,εσύ θα ζυγίσεις τι είναι πιο σημαντικό να καλυφθεί,αλλά μπορείς και να είσαι πιο ελαστική,δεν είναι μονόδρομος η ζωή,έχει και άλλα μονοπάτια.(κλείνει ματάκι*)

    Ξέρεις βασικά τι παρατηρώ όμως,πως μοιάζει λιγάκι με εμμονή το κόλλημα πού'χεις φάει με τον τυπά.Να επισκεπτόσουν και έναν ψυχολόγο να το έψαχνες λιγάκι;Γιατί μπορεί να μην τον ενοχλεί προσωρινά,ή να μην το έχει αναφέρει ακόμη,αλλά τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ,το να έρχεται κάποιος συστηματικά στο χώρο της εργασίας μου για να με κοιτά,στην αρχή θα ήταν κολακευτικό,μετά θα μ'έσκιαχνε λιγουλάκι.Είναι όπως και να το κάνεις,σαν προσήλωση σε έναν σκοπό,που μπορεί και να δηλώνει κάτι άλλο.Απλά σκέψεις μου.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Μm,τώρα θα το πω και ας μην αρέσει σε κάποιους.Αν δεν το έχεις χορτάσει ζήστο.Τι σημαίνει εκεί που ανήκω δλδ?Το έχεις σκεφτεί καθόλου;Δεν ανήκουμε σε κανέναν,ούτε στους γονείς,ούτε στους άντρες,ούτε στα παιδιά μας,ούτε στην ίδια την κοινωνία ανά περίσταση.Έχουμε κάθε δικαίωμα να ζήσουμε ό,τι γουστάρουμε,με τον ανάλογο σεβασμό να μην πληγώσουμε όσους αγαπάμε(άσε που κι εδώ παίρνει πολύ κρασί,γιατί ουσιαστικά άμα πληγωθεί ο άλλος,πληγώνεται γιατί τρίζουν τα θεμέλια των όσων πιστεύει σε διάφορα επίπεδα).Δηλαδή,καταλαβαίν� � πως έχουμε κάποια συναισθηματική ευθύνη απέναντι σε αυτούς με τους οποίους έχουμε δημιουργήσει κάποιους δεσμούς.Από την άλλη,έχουμε το σώμα μας,που δεν καταλαβαίνει από ηθικά κηρύγματα.Δεν είναι ο ρόλος του αυτός,εμείς το πιέζουμε να είναι και αυτό θυμώνει.λολ.Δηλαδή,γιατί να μην ζήσει μία γυναίκα τη χαρά της ηδονής για το χρέος του καθήκοντος;Δεν είμαι υπέρ.

    Και αφού τα είπα,τώρα πυρ κατά βούλησιν,λολ.
    Ποιος θα διάλεγε το ένα,ποιος το άλλο και ποιος και τα δυο και ποιος κανένα στην τελική.Η απόφαση είναι δική σου,εσύ θα ζυγίσεις τι είναι πιο σημαντικό να καλυφθεί,αλλά μπορείς και να είσαι πιο ελαστική,δεν είναι μονόδρομος η ζωή,έχει και άλλα μονοπάτια.(κλείνει ματάκι*)

    Ξέρεις βασικά τι παρατηρώ όμως,πως μοιάζει λιγάκι με εμμονή το κόλλημα πού'χεις φάει με τον τυπά.Να επισκεπτόσουν και έναν ψυχολόγο να το έψαχνες λιγάκι;Γιατί μπορεί να μην τον ενοχλεί προσωρινά,ή να μην το έχει αναφέρει ακόμη,αλλά τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ,το να έρχεται κάποιος συστηματικά στο χώρο της εργασίας μου για να με κοιτά,στην αρχή θα ήταν κολακευτικό,μετά θα μ'έσκιαχνε λιγουλάκι.Είναι όπως και να το κάνεις,σαν προσήλωση σε έναν σκοπό,που μπορεί και να δηλώνει κάτι άλλο.Απλά σκέψεις μου.
    ναι συμφωνω πως δεν ανηκουμε πουθενα....συμφωνω πως πρεπει να ζουμε οπως θελουμε, συμφωνω πως δεν πρεπει απλα να ανοχλουνται οι αλλοι απ την ζωη μας. αλλα εσυ πιστευεις δν θα πληγωθει καποτε αυτος?μια του κλεφτη 2 του κλεφτη...κ αλλωστε η κοπελια λεει οτι δν ειναι απλα ενα πηδηματακι τον γουσταρει οποτε μπορει να φτασει και αλλου κ θα χει αντικτυπο σε ολη την οικογενεια! δεν τα εχει απλα με τον αντρα ειναι παντρεμενη μαζι του!επελεξε να ναι....για καποιους λογους!φυσικα και την ζωη δεν μπορεις να την ελεγχεις και μας καθονται τα πραγματα αλλιως συνεχεια....αλλα οσο μπορουμε τα ελεγχουμε πχ μπορουσες να μν αρχισεις καν κατι με αυτον και να του το κοψεις απ την αρχη.

    αυτος τωρα που σε βλεπει εκει καθε μερα το μονο που θα κανει ειναι να κοκορευεται στους φιλους του κ να παιρνει περισσοτερη αξια απ οση μπορεις να του δωσεις!!!!!!!!!

    η εμμονη που εχει μαζι του δν νομιζω πως ειναι λογος να παει να δει ψυχολογο ελεος!!!!!!!!!!!ολες μας ειχαμε κοληματα καποτε με καποιον!απλα επειδη ετσι μας εκατσε!!!!!κ μαλιστα δεν μπορει να τον εχει κ αυτο τα κανει ακομα πιο δυσκολα γτ ο ανθρωπος απο την φυση του κυνηγαει ο,τι δεν μπορει να εχει!!!σωστοοοος?????!!!!!!!!!!!!!
    Last edited by BrokeN_DoLL; 23-11-2010 at 12:49.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Πάλι μού'φαγε την απάντηση...δεν παίζει,κάποιος δε θέλει να διαβάσει το κορίτσι την απάντησή μου,κάποιος παρεμβαίνει,μία ανώτερη δύναμη,υπάρχει ένα σχέδιο σε όλο αυτό
    #αρχίζει να διαβάζει λι@κό και να μελετά για την κούφια γη.Μετά κάνει χαρακίρι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα καλα ποσταρα κατι που πηγε?????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????????
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως μπορώ να βοηθήσω τη Μ.;
    By elia in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2010, 20:46
  2. Μπορώ να αλλάξω?
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 05-08-2010, 10:17
  3. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 03:49
  4. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-2009, 21:37
  5. Δεν μπορω να φαω
    By danah in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2008, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •