Δεν μπορω να ξεχασω .. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 72
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Ποτε μου δεν ειμουν ανθρωπος που ψαχνόμουν...ηξερα παντα τι ηθελα στην ζωη μου - απλα αυτος ο άνθρωπος μου εχει γίνει εμμονή...γιαυτο πηρα το θάρρος να σας ζητήσω την γνώμη σας αν υπαρχει καποιος τροπος να μην τον σκέφτομαι , αφου ξερω πολυ καλα πως μαζι του δεν εχω ουτε παρελθον ουτε παρον ουτε μελλον...πως να τον βγαλω απο το μυαλό μου?!

    Και το μεγαλυτερο προβλημα μου ειναι πως δεν εχω κανεναν να μιλαω γιαυτον να λεω τα προβληματα μου καποιον να με συμβουλέψει ..αφου ειναι μια παράνομη "σχέση" και δεν το ξερει κανεις!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αλλα πως να σε συμβουλεψουμε καλα κ εμεις απο δω.....ειναι ευκολο για μας να σ πουμε κατι γτ δν ειμαστε στην θεση σου!εγω ας πουμε θα σε συμβουλευα να διαλλεξεις.....δν ξερω τι χαρακτηρας εισαι, κ αμα τον ερωτευτεις πολυ κ κανεις τπτ επιπολαιο ισως το μετανιωσεις μετα. εγω πχ θα μπορουσα να κραταω την σχεση τη παρανομη σαν κατι να περναει η ωρα οχι κτ σοβαρο, κ δν θα δενομουνα!εσυ εχεις δεθει ηδη οποτε να σου κ το προβλημα!!!!

    σκεψου το μελλον σου οσο αναφορα αυτη την ιστορια....θα βγει σε κακο σιγουρα........οποτε να το ληξεις ειναι το σωστο, απο κει κ περα κανεις αυτο που νιωθεις!γτ στην ουσια εκεινος δν εχει κατι να χασει,εσυ ομως εχεις πολλα να χασεις!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αχ ειναι κριμα να μην εχεις καποιον να μοιραστεις κατι τοσο προσωπικο

    συνηθως δηλαδη τα προσωπικα μας τα μοιραζομαστε με τους πιο κοντινους μας ανθρωπους

    μονο που τωρα

    το μυστικο ειναι πως ο πιο κοντινος σου ανθρωπος σεμοιραζεται με καποιον αλλον

    ετσι αν μοιραστεις αυτο το μοιστικο

    μετα θα μοιραστειτε ολοι και αυτο μαλλον δεν το θελεις


    ευχομαι καλη μου απο την καρδια μου να βρειτε τις ισσοροπιες σας σαν ζευγαρι

    να μην ψαχνεσαι απο δω και απο κει

    και τρως τσαμπα φρικες αγχος και μοναξια

    στο ευχομαι ολοψυχα


    εαν και εσυ το θελεις!
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    εσυ εχεις δεθει ηδη οποτε να σου κ το προβλημα!!!
    Οντως αυτο ειναι το προβλημα γιατι κολλησα μαζι του...αλλιως πιστευω θα ειμουν πολυ σκληρη και εγω και θα ελεγα ελα μωρε οποτε τυχη να βρεθουμε και αμα τυχη...αλλα εγω να φανταστειτε τον ζηλευω , με ποιες μιλαει , με ποιους βγαινει κτλ.. :(

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by researcher View Post


    και τρως τσαμπα φρικες αγχος και μοναξια

    στο ευχομαι ολοψυχα


    εαν και εσυ το θελεις!
    Ναι σαι παντα καλα ευχαριστω στα αληθεια για την συμπαράσταση σας!!Ειναι αδικο στην ουσια να τα εχω ολα και να μαι δυστυχισμένη :(

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    να ρωτησω κατι??? ετσι απο περιεργεια αν θες απαντας


    αλλες με δυο παιδια μικρα δεν προλαβαινουν ουτε ενα μπανιο με την ησυχια τους να κανουν

    εσυ καλη μου πως???? ε??? τι μυστικο βρηκες και στολιζεσαι και βγαινεις ???

    και παλι σορυ για το θαρρος

    αν θελεις απαντας ... που ελπιζω να το κανεις....
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    -τα θες ολα δικα σου. η μαλλον επειδη δεν ξερεις τι θες ,,,τριγυρνας γυρω απ την φωτια για να καψεις την ...ουριτσα σου !_______________α)μαλλον με τον γκομενο δεν εχετε και πολλα να πειτε , αν ειχατε δεν θα ανταλασατε ματιες μονο σα γατακια ...θα υπηρχε και καποια επικοινωνια ..... Β) η οικογενεια , ο ανδρας και τα παιδια δεν σε πολυνοιαζει να ειστε οπως πριν, αλλιως δεν θα ρισκαρες να γυροφερνεις να εκτεθεις συνεχεια και να τα διαλυσεις ολα , -(γιατι ελπιζω να καταλαβαινεις πως αν το μαθει ο αντρας σου τιποτα δεν θα ειναι οπως πριν) -.......γ) αυτο που σε νοιαζει μαλλον ειναι ο εαυτουλης σου και .... εισαι ανικανη η αδυναμη να παρεις ΕΣΥ τις αποφασεις σου. ===> τριγυρνας εκει γυρω γιατι υποσυνειδητα 'θες να μαθευτει', να γινει το ΜΠΑΜ ,και να παρουν οι αλλοι τις αποφασεις τους για σενα..........εσυ απλα θα ακολουθησεις την βολικοτερη εκβαση .......

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    κατσε στα παιδακια σου και στον ανθρωπακο που ζει για την οικογενεια του καλη μου.ξερεις ποσες θα ηθελαν να βρισκονταν στην θεση σου;
    καπριτσιο και θιγμενος εγωϊσμος ειναι.εδω χαλανε ερωτες χρονων και παλι βρισκουν την δυναμη να προχωρησουν
    ξερεις αν ησουν εσυ αυτη που προσπαθουσε για την σχεση περισσοτερο, δεν θα ειχες μπει σε αυτη την διαδικασια.
    αν εχεις παραπονα η σε κατι δεν σε καλυπτει μιλα στον αντρα σου,ζητησε βοηθεια απο ειδικο, αλλα αν ειναι οπως λες τοσο καλα ολα δεν βρισκω οτι αξιζει για ενα 25χρονο αγορακι να χαλασεις το σπιτι σου.Σκεφτηκες μην μεινεις με δυο παιδια μονη και απο την μια να σε αφησει ο αντρας σου απο την αλλη να γινει καπνος ο νεαρος;που εγινε ηδη βεβαια και αδικο δεν εχει.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Δεν υπάρχει ευτυχία που να κόβεται στα τρία δυστυχώς. Αγαπητή φίλη εύχομαι πραγματικά να βρεις την καλύτερη, την ιδανικότερη και την πιο ανώδυνη λύση όχι μόνο για εσένα αλλά και για όλο σου το περιβάλλον.

    Δυστυχώς στην περίπτωση σου δεν είναι κάποια απλά πραγματάκια στα οποιά μπορείς να βάλεις ένα Χ να στεναχωρηθείς και με τον καιρό να τα ξεχάσεις.... Πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα στο χρέος σου (οικογένεια) και στην προσωπική σου ευτυχία (παράνομη σχέση) αν κατάλαβα καλά. Κανείς δεν μπορεί να σου πει τι να κάνεις να είσαι όμως πολύυυυ προσεκτική στην επιλογή σου. Φαίνεται πως η απόφαση σου να δημιουργήσεις οικογένεια ήταν όχι και η σωστότερη για να έχεις τώρα παράνομο δεσμό άρα πρόσεξε μην κάνεις το ίδο που έκανες τότε δηλαδή να πάρεις μια βιαστική απόφαση που δεν θα έχει ούτε λογική ούτε στηρίγματα. Αν το κάνεις αυτό θα δεις πως με τον καιρό θα φας απόρριψη και από τις 2 πλευρές και τότε είναι που θα βρεθείς πραγματικά δυστυχισμένη. Είναι κάτι πολύ δύσκολο το ξέρω αλλά σκέψου τα υπέρ και τα κατά κάθε περίπτωσης.

    *Αν με ρώταγες ωστόσο την γνώμη μου θα σου έλεγα να κάτσεις με την οικογένεια σου όχι φυσικά για να είσαι σε ασφαλές περιβάλλον αλλά γιατί δυστυχώς είσαι υποχρεωμένη απέναντι στα παιδιά σου. Τα έφερες στον κόσμο δεν φύτρωσαν και είναι άδικο να τα θυσιάσεις για έναν παράνομο έρωτα. Είναι εγωιστικό και δυστυχώς πάρα πολύ κακό. Σόρρυ που είμαι σκληρός τα λέω όσο πιο φιλικά μπορώ, αναγνωρίζω πως είσαι σε πολύ δύσκολη θέση και σου εύχομαι ειλικρινά και με όλη μου τη ψυχή το καλύτερο.

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    researcher .. Ναιι..δουλευω και εγω 9 ωρες την ημερα και ομως παρολα αυτα αφου γυρισω απο την δουλεια ετοιμασω τα παιδια βγαινω οχι καθημερινα αλλα 3 φορες την εβδομαδα συγουρα!Απλα και αυτο το κανω σαν να εχω υποχρεωσει καμια φορα ειμαι τοσο κομματια και παω με το ζορι εκει..μονο και μονο για να τον δω..εξαλου τπτ αλλο δεν εχουμε εξω,ενα "γεια" τυπικο να μην καταλαβει τπτ κανεις..

    Path νομιζω πως εχεις απολυτο δικιο.....

    Εχετε δικιο ολοι σας παιδια...καμια φορα αισθανομαι πως φερνω και σε δυσκολη θεση ακομη και εκεινον,με το να τον κοιταω συνεχεια εκει που δουλευει και ολοι οι φιλοι του να τον ρωταν.."παιζει τπτ με την κοπελια? " ισως θα πρεπει να σταματησω να πηγαινω εκει απο εδω και περα...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Quote Originally Posted by lanna View Post
    Ποτε μου δεν ειμουν ανθρωπος που ψαχνόμουν...ηξερα παντα τι ηθελα στην ζωη μου - απλα αυτος ο άνθρωπος μου εχει γίνει εμμονή
    lanna αναρωτιεμαι μηπως τελικα το γεγονος οτι "ποτε δεν ψαχνοσουν" και "ηξερες παντα τι ηθελες στη ζωη σου" εχει καποια σχεση το προβλημα που αντιμετωπιζεις με αυτον τον ανθρωπο? Συχνα το να μην ψαχνεται κανεις σημαινει οτι δεν ειναι σε πληρη επαφη με τις πραγματικες αναγκες του, ιδιαιτερα τις συναισθηματικες. Σου ανεφεραν προηγουμενως την πιθανοτητα να ειχες καποια απωθημενα, που διευκρινισες μετα αμεσως οτι δεν ηταν σεξουαλικα. Απωθημενα ομως υπαρχουν και καθαρα συναισθηματικης φυσεως, μπορει να ειναι αναγκες "ερωτικες" με την ευρυτερη δυνατη εννοια δηλαδη. Κι αν καταπιεστουν αυτες οι αναγκες εχουν το δικο τους τροπο να βγαινουν στην επιφανεια, συνηθως εκρηκτικα. Μπορει ο νεος αυτος να ανοιξε καποιο απ' αυτα τα "ραγισματα" επειδη σε αγγιξε στο επιπεδο καποιον αναγκων που καταπιεζες. Τωρα μιλαω βεβαια πιθανολογοντας αλλα οπως περιγραφεις το ολο σκηνικο δε μου θυμιζεις ανθρωπο που μπορει ευκολα πλεον να αποφευγει το ψαξιμο στο "παραμεσα" του ουτε ισως να πιστευει πως ολες οι αναγκες του καλυπτονται. Χωρις αυτο να σημαινει οτι ο συζυγος σου ειναι ανεπαρκης, αλλα στην τελικη αν οντως καταπιεζεις πραγματα ουτε κι αυτος θα το ξερει για να ανταποκριθει σε αναγκες που δεν εκφραζονται. Κοβωντας μονο την επαφη με το παιδι αυτο που γνωρισες και συνεχιζοντας τη ζωη αυτη οπου δεν ψαχνεσαι και πιστευεις πως "τα εχεις ολα", θα αποφυγεις βεβαια μια ενδεχομενη καταστροφη αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα εχεις καποια ευκαιρια να μαθεις τι αλλο πηγε στραβα στο μεσα σου.
    Last edited by oboro; 24-11-2010 at 16:01.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εγω επιμενο πως ''γευτικε το απαγορευμενο γλυκο απο το βαζακι πριν το κυριως γευμα'' και της καλαρεσε. δεν ειναι κακο δν ειναι κακο!χιχιχι! σε βγαζει απ την ρουτινα που μολις ειπες ''ετοιμαζω τα παιδια,δουλευω,σπιτι κλπ κλπ..'' . προσφατα ειδα μια γνωστη μ που παντρευτηκε πριν 1 χρονο,μετα απο σχεση 5 χρονων οπου συζουσε κιολας, κ μ λεει οτι τωρα θελει να χωρισει!!!γιατι απο την ωρα π παντρευτικε αυτος επαναπαυτικε στο οτι ''εδεσε τον γαιδαρο'' του κ δν προσπαθει πια!να την βγαλει εξω, να της μιλησει ερωτικα κλπ κλπ......και μ ειπε οτι τωρα καθεται καθε βραδυ μαζι του να δει τηλεοραση, και τον κοιταει οσο χαζευει αυτος κ λεει απο μεσα της ''.........κοιτα τι μαλακα παντρευτικα....''
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Και ενω μου εχετε δωσει 1000 συμβουλες χτες για αλλη μια φορα πηγα εκει που δουλευει και καθησα μεχρι το πρωι απλα και μονο για να τον κοιταω....οταν εφευγα απο το μαγαζι λεω τι μ...ς κανω?!πως γινετε να ικανοποιουμε εστω και με κατι τετοιο?!και εκτος απο αυτο να νευριαζω που βλεπω μερικα κοριτσακια να τον πλησιαζουν και να τον κολλανε...Πιστευω πως απο σημερα θα κανω μια νεα αρχη..θα πρεπει να τον ξεχασω!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Κοιτάω,ορέγομαι.Αλλά και δεν κάνω τίποτε για να κορέσω την όρεξή μου.Την φοβάμαι αυτή την όρεξη;Αν ναι,γιατί;Γιατί σε κάτι με απειλεί μήπως;Aισθάνομαι πως ξεφεύγω από την εικόνα της ζωής μου,την εικόνα της σχέσης μου,που είχα ως τώρα;Tην "τέλεια";Για σκέψου το λιγάκι.Τι σημαίνει τέλεια σχέση;Δεν υπάρχουν τέλειοι άνθρωποι,ούτε τέλειες σχέσεις.Είμαστε άνθρωποι,με σφάλματα,με ελαττώματα,με εκδορές,με σημάδια,με τρωτότητες,με συναισθηματισμούς,με άπειρα ψιλο(ή χοντρο)ψεγάδια.Είναι μία προμετωπίδα,μία άμυνα η ανάγκη τελειότητας,δεν είναι η αλήθεια.Και σε καταπιέζεις να ανταπεξέλθεις σε κάτι που δεν θα γίνει ποτέ αληθινό όταν δεν το δεις στην πραγματική του διάσταση,όταν δεν το απομυθοποιήσεις.
    Συμφωνώ με όσα σου έγραψε παραπάνω o oboro επίσης.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εγω απο την πλευρα μου

    θεωρω πως δεν θελεις να σου συμβαινει αυτο

    οπως εγω δεν θελω να θελω να τρωω παραπανω απ ο,τι θελω


    κατι σου καλυπτει αυτο

    οπως καπιοια δικη μου αναγκη καλυπτει εμενα το φαγητο κανοντας με χοντρη


    μια μοναξια μια αποτυχια μια αισθηση του αξιζω δεν αξιζω και οτιδηποτε χαζο η σοβαρο

    ενω εγω το καλυπτω με μια συναισθηματικη εξαρτηση με κατι υλικο

    εσυ το καλυπτεις με μια συναισθηματικη εξαρτηση με εναν ανθρωπο

    για μενα το βλεπω απο την οπτικη αυτη

    δεν ειναι δηλαδη πως βρηκες τον ανθρωπο της ζωης σου ξαφνικα

    ουτε εγω φυσικα το μυστικο της καλοπερασης

    απλα μια φροντιδα ψυχικη μια ψυχικη καλυψη ενα κοιταγμα μεσα μας

    ολα αυτα τα μεταθετουμε για αργοτερα

    μιας και για μενα ειναι πιο ευκολο να τρωω απο το να με βλεπω

    και μιας και για σενα ειναι πιο ευκολο να κοιταζεις εκεινον απο το να κοιταζεις ποια εισαι εσυ


    προσωπικα αυτο πιστευω πως θα μετατιθεται

    δηλαδη ακομα και αν τα διαλυσεις ολα και παντρευτεις εκεινον

    καποιος αλλος μετα θα βρεθει να τον κοιτας για να μην κοιταξεις εσενα

    σου τα λεω με ολη μου την αγαπη και ολο μου το νοιαξιμο και πραγματικα συγχωρεσε με αν ειμαι εντελως ασχετη
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Πως μπορώ να βοηθήσω τη Μ.;
    By elia in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2010, 20:46
  2. Μπορώ να αλλάξω?
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 05-08-2010, 10:17
  3. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 03:49
  4. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-2009, 21:37
  5. Δεν μπορω να φαω
    By danah in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2008, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •