Δεν μπορω να ξεχασω ..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 72
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25

    Δεν μπορω να ξεχασω ..

    Καλημερα σας..
    Με λενε Αρυ ειμαι 29 ετων και νεο μελος στο υπεροχο forum σας..
    Εχω ενα εντονο προβλημα το τελευταιο 1,5 χρονο..ειχα μια παρανομη σχεση με καποιον νεαρο(4 χρονια μικροτερος μου),στην αρχη το ξεκινησα για πλακα σαν απλο flert αλλα με τον καιρο εγινε απο την μερια μου πολυ σοβαρο,του εκριψα οτι ειμουν παντρεμενη και οτι ειχα 2 παιδια γιατι πιστευα πως αν το μαθαινε θα τον εχανα...οταν ομως το ανακαλυψε απο αλλους αρχισε να με αγνωει και να με απωθει να φυγω μακρια του γιατι δεν θεωρουσε πως ειναι σωστο αυτο που γινετε..μετα απο 3 μηνες που ειχα να τον συναντησω πηγα εκει που δουλευει και τον ζητησα να συναντηθουμε για να του εξηγησω..δεχτηκε βρεθηκαμε και κοιμηθηκα ξανα μαζι του,ειπε πως ηθελε να βρισκομαστε οποτε ειναι εφικτο αυτο..εχουν περασει 2 μηνες δεν ξαναβρεθηκαμε ,αλλα τον βλεπω σχεδον καθημερινα αφου παω στο cafe που εργαζεται .. και απλα κοιταζομαστε..καθε βραδυ τον βλεπω στον υπνο μου .. δεν αντεχω αλλο να τον σκεφτομαι .. αλλα δεν αντεχω και να μην τον βλεπω .. τι πρεπει να κανω?!?!
    (Με τον γαμο μου δεν αντιμετωπιζα κανενα προβλημα εχω ενα τελειο αντρα και 2 υπεροχα παιδια ειμασταν πολυ ευτυχισμενοι μεχρι να συναντησω αυτον τον ανθρωπο)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    ειχες μια ευτυχισμενη οικογενεια, εναν τελειο συζυγο και ομως ξεκινησες και συνεχισες ενα φλερτ.ξερεις αλλοι προσπαθουν για τα αυτονοητα και εσυ ειχες το πακετο....το ειχες; η ηταν η βιτρινα πισω απο την οποια κρυβοσουν;
    και τωρα τι μπορει να περιμενεις απο εναν 25χρονο;μηπως θα ηταν καλυτερα να ξανασκεφτεις τι ρισκαρεις να χασεις;
    αληθεια για τον συζυγο τι αισθανεσαι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κατα βαθος ισως εχεις απωθημενα η βαριεσαι....γιατι κακα τα ψεματα μικρουλα πρεπει να παντρευτικες
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    -ωραιο το κειμενακι σου μεχρι ενος σημειου , λες....... : "Με τον γαμο μου δεν αντιμετωπιζα κανενα προβλημα εχω ενα τελειο αντρα " <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<< αυτο ειναι καπως αντιφατικο ,,, αν ηταν ετσι δεν θα φλερταρες ! ,,,, κι αν νομιζεις πως εχεις εναν τελειο ανδρα ,,, τωρα εχεις εναν τελειο... κερατά .

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Ξερω πως με τον αλλο δεν εχω κανενα μελλον...απλα δεν μπορω να ξεκολλήσω,νιωθω οτι εχω πάθει ψύχωση μαζι του,θελω να τον βλεπω καθε μερα(γιαυτο παω καθε βραδυ εκει που δουλεύει)και αρκουμε μονο να τον κοιταω και να με κοιταει..πως να μπορεσω να τον ξεπεράσω,υπαρχει τροπος?!γιατι πιστευα με τον χρονο πως θα περνούσε αλλα δυστυχώς αυτο γινεται χειροτερο απο μερα σε μερα.. :(

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by γιώτα2 View Post
    μηπως θα ηταν καλυτερα να ξανασκεφτεις τι ρισκαρεις να χασεις;
    αληθεια για τον συζυγο τι αισθανεσαι;
    Ξερω πως αν μαθευτει κατι τα εχω χασει ολα..τον αντρα μου τον αγαπαω οσο και να ακούγεται παραξενο αυτο..δεν μπορω να φανταστω να μην ειμαι μαζι του και αυτο ειναι το περιεργο..τον αντρα μου να τον αγαπω..και να ειμαι ερωτευμενη με τον αλλο ...νιωθω πως εχω αρχισει και τα χάνω...

  7. #7
    Quote Originally Posted by lanna View Post
    Ξερω πως με τον αλλο δεν εχω κανενα μελλον...απλα δεν μπορω να ξεκολλήσω,νιωθω οτι εχω πάθει ψύχωση μαζι του,θελω να τον βλεπω καθε μερα(γιαυτο παω καθε βραδυ εκει που δουλεύει)και αρκουμε μονο να τον κοιταω και να με κοιταει..πως να μπορεσω να τον ξεπεράσω,υπαρχει τροπος?!γιατι πιστευα με τον χρονο πως θα περνούσε αλλα δυστυχώς αυτο γινεται χειροτερο απο μερα σε μερα.. :(
    Λάνα...είναι ξεκάθαροι οι λόγοι που το νιώθεις αυτό.
    Καταρχήν με τον άνθρωπο αυτό ξαναβρήκες ένα κομμάτι του εαυτου σου που υπήρξε πριν γίνεις σύζυγος και μητέρα, τότε που δεν υπήρχε το πρέπει αλλά μόνο το θέλω. Έζησες για λίγο αυτά που σου έχουν λείψει στην έγγαμη ζωή σου.
    Το κακό είναι πως ο τύπος σε απέρριψε και από κει ξεκίνησε αυτό που εσύ βάφτισες ψύχωση, ενώ στην πραγματικότητα είναι εγωισμός.
    Βέβαια, όσο τον κυνηγάς πηγαίνοντας κάθε βράδυ εκεί που δουλεύει το μόνο που θα καταφέρεις είναι να ξενερώσει τελείως. Φαντάσου πως αισθάνεται να τον κυνηγάει μια μεγαλύτερη του παντρεμένη με παιδιά.
    Όσον αφορά στο κομμάτι του άντρα σου, σε πιστεύω πως τον αγαπάς.
    Όμως, η ρουτίνα που ήρθε πολύ φυσικά μες στο γάμο, δεν πρόκειται να φύγει ούτε να τον ξαναερωτευτείς ψάχνοντας τον έρωτα μακριά από το σπίτι.
    Το πιθανότερο είναι πως θα σου γίνει συνήθειο αυτό, (να ψάχνεσαι εκτός συζυγου για συναίσθημα), και κάποια στιγμή θα έρθει αυτόματα ο χωρισμός.
    Όποια συμβουλή και να ...διαβάσεις τώρα δεν πρόκειται να την ακολουθήσεις, θα σου έλεγα όμως να έκανες προσπάθεια με τον άντρα σου γιατί είναι κρίμα να το χαλάσεις απ τη στιγμή που δεν υπάρχουν αντικειμενικά προβλήματα.
    Ένας συμβουλος γάμου μπορεί να σου έδινε κάποιες προτάσεις λύσης που θα σε βοηθήσουν πραγματικά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να στολίζουμε τα κίνητρά μας για το σεξ,την διάθεση για ικανοποίηση των ορμών μας με λέξεις που τα αλλοιώνουν,τα στρογγυλεύουν και μας το"φτιάχνουν".Φλερτ,έρωτας,� �άνομαι,σβήνω,τον θέλω τόσο.Συγνώμη αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν είμαστε μονογαμικοί και ορεγόμαστε και άλλα άτομα.Και μετά αρχίζουν τα"θέλω κι αυτόν",μααα"θέλω κι εκείνον".Φυσικά και τους θες και τους δύο,αφού καλύπτουν διαφορετικές ανάγκες σου.Ο άντρας σου της σταθερότητας και της ασφάλειας και ο νέος της αλλαγής,της ανανέωσης,της ανατροπής,της επανεκκίνησης.Ο ένας σου καλύπτει τομείς που έχουν να κάνουν με αγκαλιά και χάδι τρυφερό και συμπαράσταση και ώμο να γείρεις,ο άλλος πάθος,ιδρώτα,αγωνία,thrill seeking γενικά ποιότητες.

    Κάποιες φορές δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.Είναι και αυτά τα διδάγματα μέσα στην πορεία της ζωής.Υπάρχει η ασυμμετρία της πραγματικότητας,τι να κάνουμε.Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι στο στάδιο να έχουν βρει τους συνδυασμούς,άρα αρκετές φορές παραδέρνουν στις συμπεριφορές τους,που απέξω φαίνονται παράδοξες,ψυχολογικά όμως κάτι εξυπηρετούν η καθεμιά τους.
    Μία λύση θα ήταν να ξαναβάλεις το πάθος στη μόνιμή σου σχέση.Και,απ'ό,τι γνωρίζω,αυτό συμβαίνει ούτως ή άλλως με έναν νέο δεσμό,να βελτιώνεται και το παλιό μας κρεβάτι.Από μία άποψη,όλοι κερδισμένοι βγαίνουν,οι ενοχές είναι ο μόνος λόγος που σε τέτοιες περιπτώσεις δρα κατασταλτικά,οπότε και συγκρατητικά ως προς τη διατήρηση του status quo.

    Αν μου επιτρέπεις μία παρατήρηση ακόμη,συνήθως είμαστε πιο πρόθυμοι να διατηρήσουμε την ασφάλεια,εκτός αν αυτή έχει αρχίσει να μας σαπίζει.Οπότε θα έλεγα πως τα χαρτιά παίζονται συχνότερα προς το γύρισμα στο σύζυγο παρά τον εραστή.
    Συμφωνείς σε κάτι απ'όσα γράφω ή όχι;Αν διαφωνείς,πού;Αν θες να το συζητήσεις.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    rain

    sorry μηπως μπορεις να εξηγησεις τι εννοεις? δεν νομιζω πως καταλαβα...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τό΄φαγε πάλιιι.Αργκ.Λοιπόν,η αλήθεια είναι ότι άλλες ανάγκες σου καλύπτει ο άντρας σου,άλλες ο εραστής σου.Από τη μία η σταθερότητα,η ασφάλεια,το χάδι,η συντροφικότητα,από την άλλη η ανανέωση,η ορμή,το πάθος.Και στην ουσία όλοι κάτι κερδίζετε.Το συζυγικό κρεβάτι έχει βελτιωθεί;(γιατί συνήθως έτσι συμβαίνει).Εσύ πήρες μία γεύση ελευθερίας και κόρεσες επιθυμίες;O εραστής έζησε τη διεκδίκηση ενός θηλυκού που"ανήκει"σε κάποιον άλλο(άρα ικανοποιήθηκε ο αντρισμός του,τονώθηκε αυτό το ένστικτο της υπεροχής ανάμεσα στα αρσενικά.Γιατί τόσο κλάμα;
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    τωρα καταλαβα....αχααααααααααααα ααααααα.......

    μια αποψη που πραγματικα δενμπορουσα αληθεια να την υποθεσω

    με το που τη διαβασα μου φανηκε σαν μια φυσικη αληθεια

    οχι την μονη εκδοχη αλλα περιγραφεται και ακουγεται ετσι οπως το λες ξεκαθαρο και αρκετα φυσικο
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Πιστεύετε πως αν τον ζητήσω να βρεθούμε για μια τελευταία φορά να μιλήσουμε και να τον εξηγήσω τι αισθάνομαι πραγματικά είναι σωστό?!

  13. #13
    Quote Originally Posted by lanna View Post
    Πιστεύετε πως αν τον ζητήσω να βρεθούμε για μια τελευταία φορά να μιλήσουμε και να τον εξηγήσω τι αισθάνομαι πραγματικά είναι σωστό?!
    Ρε συ Λάνα, απ όλα όσα σου γράψαμε, αυτό θεωρείς πως είναι μια σοβαρή ερώτηση?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    στον συζυγο σου?
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    25
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post

    Το κακό είναι πως ο τύπος σε απέρριψε και από κει ξεκίνησε αυτό που εσύ βάφτισες ψύχωση, ενώ στην πραγματικότητα είναι εγωισμός.
    .
    Εχεις δικιο Θεοφανια μου απολυτο πιστευω .. απλα με απέρριψε για το γεγονός οτι είμαι παντρεμένη και ότι για 6 μίνες του το έκρυβα και δεν του ειπα την αλήθεια απο την αρχη που γνωριστήκαμε ...

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πως μπορώ να βοηθήσω τη Μ.;
    By elia in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 3
    Last Post: 14-11-2010, 21:46
  2. Μπορώ να αλλάξω?
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 05-08-2010, 11:17
  3. χωρισα ... ουτε να τα ξαναβρω μαζι του γινεται ... ουτε να τον ξεχασω ...
    By stellou1989 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 30-07-2010, 04:49
  4. ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-2009, 22:37
  5. Δεν μπορω να φαω
    By danah in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2008, 19:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •