Ακομα ενα προβλημα μεταξυ ξαρερφιων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2

    Ακομα ενα προβλημα μεταξυ ξαρερφιων

    Εχω διαβασει τα περισσότερα θεματα περι αιμομιξιας κλπ, κ μεταξυ 2ων ξαδερφιων πιστευω οτι δεν θεωρειται αιμομιξια μιας και ακομα κ η πουριτανη εκκλησια μας δεν αντιμετωπιζει την σχεση μεταξυ δευτερων ξαδερφιων με αυτον τον τροπο.

    Το προβλημα μου οπως εχετε καταλαβει ειναι οτι ειμαι ερωτευμενος με την 2η ξαδερφη μου.Ειμαι 28 χρονων κ εκεινη 4 χρονια μεγαλυτερη αλλα η ζωη τα εφερε ετσι κ βρεθηκαμε κ γνωριστηκαμε πριν 4 χρονια.
    Απο την πρωτη στιγμη εγινε αυτο το κλικ που λεμε κ απο τοτε ειμαστε σχεδον αχωριστοι,κατεβηκε στην αθηνα,μιας κ δεν εμενε εδω,κ μενουμε μαζι αφου δουλευουμε κ μαζι.
    Η σχεση μας ηταν πολυ φιλικη κ περασε στο στο ερωτικο επιπεδο πολυ γρηγορα,την περιοδο εκεινη ειχα σχεση την οποια κ διεκοψα γιατι ειχα βρει το alter ego μου στην ξαδερφη μου.
    Προσπαθησαμε καποιες φορες να διακοψουμε το ερωτικο κομματι χωρις επιτυχια μεχρι που αποφασισαμε να βρουμε ταυτοχρονα σχεσεις για να προσπαθησουμε να αποκολληθουμε ο ενας απο τον αλλο.
    Εκεινη χωρισε πριν απο μενα κ αμεσως ακολουθησα κ εγω για να μπορω να περναω οσο το δυνατον περισσοτερο χρονο μαζι της,ασχετως που μενουμε μαζι,.
    Μιλωντας προ ημερων μου ειπε οτι με αγαπαει οπως κ εγω απλα προσπαθει να διαχωρισει καποια πραγματα στο κεφαλι της γιατι αν αποφασιζαμε να προχωρησουμε μαζι δεν νομιζει να μπορουσε να διαχειριστεί τον πονο που φανταζεται οτι μπορει να προκαλεσει στους δικους της ανθρωπους κ στους γυρω της.

    Ετσι λοιπον ειναι κ παλι με ενα αγορι μαζι αλλα εγω αισθανομαι τοσο ασχημα,δεν μπορω να το διαχειριστω κ με ποναει οσο τιποτα αλλο,προσπαθω να της πω οτι πρεπει να ζησουμε αυτο που θελουμε εμεις κ οχι οι αλλοι αλλα επιμενει οτι δεν θα μπορεσει να καταλαβει κανεις

    Ειναι αληθεια τοσο δυσκολο για εναν γονεα ή εναν φιλο να αποδεχθει τη σχεση 2 δευτερων ξαδερφιων?

    Πιστευετε οτι θα μας δημιουργουσαν προβληματα στο μελλον?

    Τι μπορω να κανω για να ειμαστε κ οι 2 καλα!Μενουμε μαζι,κοιμομαστε μαζι,δουλευουμε μαζι κ κανεις μας δεν θελει να αλλαξει αυτο. Οταν προτεινα να φυγω απο το σπιτι για να ειμαστε καλυτερα με παρακαλεσε να μην το κανω γιατι δεν θα μπορουσε να ζησει χωρις εμενα,ουτε εγω βεβαια χωρις εκεινη.

    Δυστυχως απο δικους μας ανθρωπους εχουμε μονο τον πατερα μου εν ζωη κ δεν μπορουμε να βασιστουμε ευκολα σε αλλους,εχουμε ο ενας τον αλλον σαν το πιο σημαντικο ανθρωπο στον κοσμο.

    Συγγνωμη για το μεγεθος του πρωτου μου ποστ!
    Ολες οι γνωμες ειναι καλοδεχουμενες.
    Ευχαριστω για το χρονο σας

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    5
    βασικα πολλα ειανι τα 2α ξαδελφια π παντρευονται. :ss
    και η αδελφος του παππου μου εχει παντρευτει 2η ξαδελφη του, κ εχον 3 αγορια τωρα 32 30 και 28 χωρις να χουν το μισο δεσιμο π μ περιγραφεις. :s

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Μονο εσεις μπορειτε να ξερετε πως θα αντιδρασουν οι συγγενεις σας! Απ την αλλη, αν το αντεχετε, γραψτε στα αποκρυφα σας ολονων τις αποψεις και ζηστε την ζωη σας οπως θελετε! Εχετε κατι σπανιο που πολλοι αναζητουν και δεν βρισκουν ποτε: νοιαζεστε πραγματικα ο ενας για τον αλλον! Σας ευχομαι οτι καλυτερο!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    91
    Δε νομίζω ότι έχει τόσο μεγάλη σημασία το τι θα πουν οι άλλοι. Σημαντικότερο είναι ίσως να ψάξετε μέσα σας να δείτε τι σας έχει σπρώξει σε αυτό το μεγάλο δέσιμο. Γιατί υπάρχει ο κίνδυνος να οδηγηθήκατε σε αυτή τη σχέση επειδή ψάχνατε το κοντινότερο υποκατάστατο της μαμάς (για σένα) και του μπαμπά (για την ξαδέλφη σου), ένα υποκατάστατο με το οποίο "επιτέλους" η σχέση να επιτρέπεται. Σε αυτή την περίπτωση ο δεσμός δεν αναπτύσσεται, πιστεύω. Είναι μια καθήλωση ή μια παλινδρόμηση, αν θες, με πολύ μεγάλη εξάρτηση. Από την άλλη, φυσικά μπορεί να μην ισχύει τίποτα απ' όλα αυτά και απλώς να ταιριάζετε. Αξίζει τον κόπο όμως να το ψάξετε λιγάκι. Αυτό το "κλικ" που λες ότι σου έκανε η ξαδέλφη σου και το γεγονός ότι ένοιωσες αμέσως ότι βρήκες το alter ego σου, με έκαναν να σκεφτώ ότι αυτή η σχέση δεν είναι απλώς δυο νέων που γνωρίστηκαν και ερωτεύτηκαν, αλλά κουβαλάει πολλά "οικογενειακά" βάρη που θα εμποδίσουν την εξέλιξη και των δυο σας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    φταιει το οτι γνωριστικατε πριν 4 χρονια σχετικα πολυ αργα κ ησασταν ηδη μεγαλοι. πιστευω αν γνωριζοσασταν απο μικρα δεν θα σκεφτοσασταν ποτε ετσι ο ενας για τον αλλον!και επισης πιστευω πως επειδη ο ανθρωπος ελκεται απο το ''παρανομο'' σας εξιταρει αυτο επειδη δν το χετε ξαναζησει κ δν βαριεστε ποτε!εχετε κατι δικο σας το οποιο κρυβετε...........αλλα φαντασου πως θα ναι αν αποκαλυφθει?θα ναι το ιδιο?αν χαλαστουν οι δικοι σας κ μετα μετανιωσετε χωρισετε η τσακωθειτε δεν θα χουν αλλαξει πια ολα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2
    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
    Πλεον εδω κ κατι μερες η σχεση μας ειναι συνεχεια μεσα στην ενταση.Νομιζω οτι η αγαπη μας ειναι παθολογικη κ απλα τυχαινει επειδη εκεινη τωρα ειναι με καποιον κ εγω οχι να με ποναει κ να με κανει να αισθανομαι πολυ ασχημα. Αισθανομαι οτι την χανω
    Μου ειπε οτι εχει βγαλει απο το μυαλο της το κομματι το ερωτικο γιατι ετσι επρεπε κ πλεον με βλεπει σαν αδερφο της. Εμενα αυτο με κανει χειροτερα γιατι δεν μπορω να φανταστω ενας ανθρωπος που εχει περασει ολα αυτα,εξακολουθει να αγαπαει με την ιδια δυναμη εναν αλλο, αλλα δεν μπορει να ζησει μαζι του γιατι το εβγαλε απο το μυαλο του λογω τριτων.
    Στην ερωτηση που της εκανα αν τα πραγματα ηταν αντιστροφα πως θα αισθανοσουν,κ η απαντηση ηταν οτι μαλλον θα εκανε τα ιδια.
    Δεν ξερω ποια τι να πω κ τι να κανω.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    1
    Φίλε μου γεια σου
    Ειλικρινά σου μιλάω εάν αισθάνεσαι πραγματικά καλά μαζί της τοτε να είστε μαζί!
    Πραγματικά μακάρι ολοι μας να ειχαμε την τυχη αυτο που επιθυμουμε να γινει πραγματικότητα και φυσικα δεν αναφερομαι στο σεξουαλικο θέμα .
    Αφηστε λοιπον τα ταμπου και τις σχεσεις με τριτους και απολαυστε τις στιγμές μας μαζι...και στο φινάλε οσο κρατησει .
    Ειστε μεγάλοι ανθρωποι και δεν χρειάζεται να δωσετε λογαριασμο σε κανεναν για τις πράξεις σας!
    ο ΕΡΩΤΑΣ ειναι πράγμα μαγικό που δεν το εμποδίζει καμια δύναμη.
    Εαν νομιζεται οτι θα ειστε στο ματι του κυκλώνα μονο και μονο επειδη τυχαινει να εχετε συγγένεια τοτε αυτοι που θα σας σχολιαζουν ισως ποτε να μην εχουν ερωτευτοι και πραγματικα δεν ξέρω αν πρεπει να τους λυπάσαι ή να τους βρίζεις!


    Ζείτε καλά και μην σας νοιάζει η γνώμη κανενός και ποτέ δεν θα το μετανιώσετε !!!
    Σας εύχομαι ο,τι καλύτερο από τα βάθη της ψυχής μου και ας μην σας γνωρίζω
    Μία ευχη θέλω απο εσάς.... να μου συμβεί το ίδιο!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Φιλε μου εγω σου προτεινω να αφήσεις την ξαδελφη σου και να τα ριξεις στην αδελφη σου…
    Είναι λογικο αλλωστε…Που να τρεχεις τωρα από εδώ και από εκει…Την αδερφη σου την εχεις στα ποδια σου…
    Περασε στο επόμενο σταδιο αμεσως

Similar Threads

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΙΨΔ- ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΑΡΑΓΕ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ;
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 08-08-2010, 01:21
  2. Φωνες κ διάλογοι μεταξύ ύπνου κ ξύπνιου
    By Konstantinoss in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 7
    Last Post: 26-12-2009, 17:28
  3. Γενετική σύνδεση μεταξύ στρες και κατάθλιψης
    By xara!!! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 10-09-2009, 23:00
  4. Μεταξύ ύπνου και ξύπνιου
    By ico in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 28-05-2008, 18:03
  5. Σχέση εξάρτησης μεταξύ γυναικών
    By pvernos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 11-01-2008, 11:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •