Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΛΗΘΟΣ-Ο ΦΟΒΟΣ ΠΟΥ ΤΡΩΩ-ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    Η ΜΟΝΑΞΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΛΗΘΟΣ-Ο ΦΟΒΟΣ ΠΟΥ ΤΡΩΩ-ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΟΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ

    Ειναι παλι αυτες οι μερες που με γυριζουνε στο παρελθον και κλατταρω. ενω ειχε γινει μια καποια προοδος τωρα φοβαμαι και αγχωνομαι οτι ξαναγυρναω στα παλια!η φοβια για το φαγητο επανηλθε και μαζι και ο φοβος του να ντυθω και να βγω εξω! το κανω, αλλα με το ζορι και μετα κατακλιζομαι απο νευρα και μου την δινει περισσοτερο που δεν μπορω να βαλω σε μια ταξη τις σκεψεις μου κ να δω τι μ ενοχλει.

    κανονικα θα πρεπε να με απασχολουν αλλα, πιο σημαντικα θεματα , αλλα σαν αμυντικος μηχανισμος το μυαλο μου δεν με αφηνει! απο παντα θα με απασχολησει κ αγχωσει κατι δικο μου και σε σημαντικα θα ειμαι ψυχραιμη μεχρι αηδιας αναισθητη!

    διαβασα πως αυτες οι τροφες που μας πλασσαρουνε προκαλουν εξαρτηση και καταθλιψη και δυσκολα ξεκοβεις! δεν θελω να πεσω σε τουτο το τρυπακι, ηδη ο φοβος μου ειναι ενα μεσο συντηρισης του κοσμου (το φαγητο) και δεν θελω ξανα να τα παιρνω που τρωνε ολοι ο,τι γουσταρουν γυρω μ κ εγω να κρατιεμαι!αυτη τη βδομ εφαγα πολυ κ ειχα μηνες να περασω τετοια βδομαδα!το γ...σα στο φαι και νιωθω απαισια και τοσο νευρικια γιατι ενω ειχα τον ελεγχο για μηνες, με ξαναπιανει η ανεξελεγκτη βουλιμια γμτ!τι στραβωσε?!

    τωρα παλι δεν θελω τα ρουχα κ τους φιλους μου και γινομαι δυστροπη με ολους! εχτες με επιασε μπλακ αουτ στον εγκεφαλο απο νευρικη κριση και δν εχω παθει κατι παρομοιο, σαν να ''εσβησε'' ο εγκεφαλος και να κανε ρισταρτ.τοσο περιεργο πραμα.ακολουθησε η ταχυκαρδια και η μανια κ δαγκωσα τα δαχτυλα μου παλι που χω να το κανω ΜΗΝΕΣ!

    ειναι φαση η απλα γυρναω στην αρχη?ειμαι τοσο δημιουργικο ατομο γιατι να μν καταπιανομαι κ να μν ικανοποιουμαι με τιποτα?!τοσο σκεφτομαι κ διαβαζω κ ζωγραφιζω κ χορευω κ απ ολα!

    ειναι ωρες μες στο σπιτι που γελαω και μετα για ωρα πεφτω σε αφασια, να με πιανουν επισης τα κλαμματα με λυγμους και να βλεπω ματαια τα παντα! δεν εχω κ καποιο αγορι να σκεφτομαι γμτ......ημουν ασφαλης μες στην ρουτινα μ γμτ γιατι παλι εκει???!!!

    και ειναι κ αυτη η μοναξια, του να εχεις τοσους γυρω σου και να ειναι λες κ μιλας κ ακους μονος τον εαυτο σου.....κι επειτα ειναι κ αυτα τα παλιο-ονειρα που βλεπω!!!!πολυ περιεργα ονειρα με γατες που τωνε αλλες γατες ,με γαμους που ποτε δεν παρευρισκομαι ποτε και κατι πτωματα σε συρταρια που βαζει ο πατερας μου να βγω φωτο μαζι τους! συνιθως βλεπω πως με κυνηγανε να με σκοτωσουν διαφορα..........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Νιωθω μεγαλη μοναξια μεσα στο πληθος
    εχω χαθει σαν το παιδι σε ενα τεραστιο λουνα παρκ
    κι ακουω μονο την καρδια μου να χτυπαει, χτυπαει μια, χτυπαει δυο κ σταματαει

    Ποσες φορες εχω πεθανει δεν θυμαμαι
    ποσες αγαπες μου γυρισανε την πλατη
    εχω περασει τα 16 και φοβαμαι
    την μοναξια μες στην δικη σου την αγαπη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    πολλα like στη me για το ποιηματακι στιχοι δεν ξερω τι ειναι!!!!!!!!!!!τα περιεργα ονειρα ειναι απο το αντικαταθλιπτικο!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    παπακωνσταντινου ειναι.......το ξερα οτι θα σαρεσε εσενα.
    μα παντα εβλεπα περιεργα αλλα αυτα παραειναι περιεργα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    δεν εχω κ καποιο αγορι να σκεφτομαι γμτ..}}}}}}}}}}}}}} γιατι οχι ;

  6. #6
    Quote Originally Posted by path View Post
    δεν εχω κ καποιο αγορι να σκεφτομαι γμτ..}}}}}}}}}}}}}} γιατι οχι ;

    Πόσταρε μια φωτο σου και θα σου πω γιατι.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    φιλε αμα ποσταρει μετα θα τη σκεφτεσαι εσυ!!!δεν ειπε δεν εχω ενα αγορι να με σκεφτεται ειπε οτι αυτη δεν εχει αγορι να σκεφτεται εχει μεγαλη διαφορα!!!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    χαχαχαχαχαχαχχα να σαι καλα ρε συ pad ποσο σαγαπαω!!!χαχαχχα
    path δεν ξερω........νιωθω τοσο κενη..........και γενικα δν ενδιαφερεται κ ιδιαιτερα κανεις για μενα. στο παρτυ μου ηταν ολοι οι φιλοι μ ζευγαρια. μεχρι πριν 2 μηνες δν με ενοιαζε αλλα τωρα κατι με πιανει.εν οψη γιορτων μαλλον.......

    θελω να πεθανω κουραστικα ολο πιεση και αγχος και απογοητευομαι με οτι κανω και δν κανω κ με οτι βαζω στοχο κ δν καταφερνω.ειδικα αυτο με τους στοχους με εκνευριζει απολυτα και δν ξερω τι θελω,πως να σκεφτω κ τι να κανω. φοβαμαι μν με ξαναπιασει το μπλακ αουτ και μν αρχισω παλι να ακουω τις καμπανες (pad μη γελασεις...)
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    {στο παρτυ μου ηταν ολοι οι φιλοι μ ζευγαρια.}<<<<στο επομενο παρτυ θα πεις στους φιλους σου: ευπροσδεκτοι μονο, αν φερουνε και απο εναν κολλητο μαζι τους ,,,,,, μπακουρη ενοειται ε !! !

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    και φιλους που εχουν ασχημοι ειναι..............................η γκει..............
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    δεν ξερω........νιωθω τοσο κενη..........και γενικα δν ενδιαφερεται κ ιδιαιτερα κανεις για μενα. στο παρτυ μου ηταν ολοι οι φιλοι μ ζευγαρια. μεχρι πριν 2 μηνες δν με ενοιαζε αλλα τωρα κατι με πιανει.εν οψη γιορτων μαλλον.......
    Σε καταλαβαίνω γιατί βιώνω και γω το ίδιο και εν όψη των γιορτών....
    Όσον αφορά το να περιμένεις από τους φίλους που θα φέρουν στο πάρτι, μην στηρίζεσαι σ΄ αυτό. Η δική μου εμπειρία λέει ότι αυτό που θα σου φέρουν για το σκοπό που μιλούμε δεν είναι και ότι καλύτερο. Το ότι καλύτερο - και αυτό είναι στο τι θέλει ο καθένας- το βρήσκεις από μόνος. Αυτό είναι άλλο θέμα. Και δεν είναι και τόσο εφικτό, μόνο στη θεωρία.

    Από την άλλη είναι πολύ θετικό το ότι σε προσκαλούν ή διοργανώνεις πάρτυ. Είναι απόδειξη κοινωνικής αποδοχής. Ίσως από κει και πέρα να μην εκφράζεσαι για αυτά που πραγματικά σε απασχολούν όταν είσαι με τα άτομα που κάνεις παρέα ή να νοιώθεις ότι δε σε καταλαβαίνουν, οπότε γι αυτό νοιώθεις απομόνωση από τους άλλους. Δε ξέρω αν έτσι έχουν τα πράγματα, αλλιώς διόρθωσε με.
    γιάννης

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι ειμαι παρα πολυ κοινωνικη και δημοφιλης. μαλλον επειδη με θεωρουν κατι περιεργο η κατι αλλοπροσαλλο η κατι με εξαλλη συμπεριφορα η ξερω γω τι, αλλα παρ ολο πχ που στους πολυ κολιτους μ εχω μιλησει για το προβλημα μ το βλεπουν τοοοοσο μα τοσο απλο που δινουν συμβουλες πανευκολες για τον καθενα να τις λεει!φυσικα ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβεις οποιονδηποτε αν δεν βιωνεις και δεν νιωθεις το ιδιο.

    το τραγικο ειναι οτι φοβαμαι στις σχεσεις διοτι συνιθως δεν κανω σχεσεις.....κ αυτο επειδη την μια μερα θελω πολυ να μαι με καποιον κ μπορει να ξυπνισω την επομενη κ να μ την δινει τοσο πολυ αυτος ο καποιος χωρις λογο........οποτε νιωθω πιο ασφαλης χωρις να μαι δεσμευμενη αλλα αυτο εχει ως αποτελεσμα μεγαλη θλιψη τις μερες που θελω πραγματικα καποιον διπλα μου να κανω πραγματα σαν ζευγαρι μαζι του. και να ειμαι κ ερωτευμενη!!!!εχω καιρο να καψουρευτω!δεν ειμαι καν σιγουρη αν οντως εχω καψουρευτει ποτε!!!!νιωθω τοσο στειρα απο συναισθηματα.........δεν ξερω αν αυτο ειναι απορροια της αποροφισης που εχω με τον εαυτο μου η αν ειναι στοιχειο απλα του χαρακτηρα μου.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Έχεις το πολύ θετικό να σαι κοινωνική και δημοφιλής.
    Από κει πέρα κοίταζε μέσα σου, προτού επιλέξεις κάτι, να βλέπεις αν είναι αυτό που πραγματικά θέλεις. Να κάνεις δηλαδή τις επιλογές σου με βεβαιότητα. Σχέση μπορείς να χεις και χωρίς δεσμεύσεις. Το αν θα δημιουργηθεί δέσμευση μόνο ο χρόνος θα το φέρει σαν κάτι το φυσικό.
    γιάννης

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    NAI ΦΥΣΙΚΑ ερχεται συνιθως αλλα σε μικρο διαστημα ενω ειμαι ενθουσιασμενη ξενερωνω...με ολους....με τον τελευταιο κατι με ειχε πιασει επειδη κ εξωτερικα ειχε αυτο ακριβως που θελω κ μαρεσει αλλα μετα απο 1 μηνα με παρατησε κ μαλιστα βρηκε κ αλλη κ ενιωσα ανεπιθυμητη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    ρε συ me το οτι δε νιωθεισ συναισθηματα ειναι απο τα φαρμακα απλα τα παιρνεισ απο μικρη και δεν μπορεισ να το καταλαβεισ δεν ειναι του χαρακτηρα σου αυτα ακομα κι αυτη η γλυκα που βγαζεισ ωρεσ ωρεσ μπορει να ειναι απο τα φαρμακα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Η φωνη μεσα μου
    By Bibo in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 24-06-2010, 14:59
  2. ...τη δημοκρατία μου μέσα!
    By DissolvedGirl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 138
    Last Post: 14-04-2010, 16:32
  3. Μεσα απο νερο
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 15-07-2009, 13:32
  4. ειμαι χειροτερα απο ολους σας εδω μεσα?
    By ferro in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 29-06-2009, 18:28
  5. βαρεθηκα να τρωω συνεχως!
    By angelinadance in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 31
    Last Post: 12-09-2008, 01:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •