μπερδεμα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2

    μπερδεμα

    καλησπερα...


    Η ιστορια ειναι πραγματικα πολυ μπερδεμενη.Ειχα για χρονια μεγαλη σχεση.. πηγαινε χαλια...μαζι ειμασταν απο συνηθεια.. Το αγορι μου ειχε εναν κολλητο,καναμε πολυ παρεα λογω περιστασων,ομως βριζομασταν συνεχεια,μαλωναμε,για ολα μου εφταιγε εκεινος.Εκεινος ηταν η αιτια για οσα μου πηγαιναν στραβα.Παρολα αυτα ηθελα να τον βλεπω.. περιεργο... Πριν 7 μηνες χωρισα. Ενα μηνα νωριτερα,το τηλεφωο χτυπησε... Ηταν ο κολλητος του πρωιν μου. Τα χασα τελειως ,τι ηθελε..να τσακωθουμε παλι.Η φωνη του ετρεμε,μου ζητησε να βρεθουμε να ξεκαθαρσουμε καταστασεις.Αρχικα ημουν αρνητικη,φοβομουν να βγω μαζ του παρολο που ηθελα.Βρεθηκαμε,μιλησαμε... καταλαβα πως ολο αυτο το μισος .. απο την μερια μου ηταν απλα μια συσκευασια για να καλυψη οσα ενιωθα για εκεινον.ΑΥτος παλι.. ερωτευενος μαζι μου 3 χρονια..

    ααΡΧισαμε να βρισκομαστε,ολοκληρωσαμε.. χημεια απιστευτη σε ολους τους τομεις.. λογικη δεν υοηρχε σε οτι καναμε..απλα το ζουσαμε.. αυτος γεματος τυψεις.. και γω απο την μερια μου..

    αρχικα ημουν πιο ανετη ,δεν με ενδεφερε αν θα μα8ευοταν..ομως δεν εινια ετσι..Ολα ειναι ναντιον μας ,,,ολοι.. τα παντα...Δεν γινετε να συνεχιστει ειπαμε.πρεπε να τελειωσει.. Αυτος μου ειπε πς σημαινω πολλα ..δεν μπορουμε να κρυβομαστε για παντα.. ατην στιγμη που νιωθουμε τοσα... κ δενομαστε ολο κ πιο πολυ..δεν ειναι ενα απλο απωθυμενο.

    ΟΙ μερες περνουσαν...δεν μιλαγαμε...εγω αγχωμενη μακρια του.. Αυτος αφιερωνει τραγουδια στο φαψεβοοκ σ μενα.. εγω δεν ξερω τ να κανω..τ στελνω μηνυμα...


    ΠΡαγματικα δνε ξερουμε τι να κανουμε... η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΞΕΛΕΓΚΤΗ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ...ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2
    ειναι τοο περιεργο ολο αυτο.. απο την μια μερια μαγικο.. ξερω τα πνατα κξερει τα παντα για μενα.. εν ξερω ..υπαρχει λυση..δεν υπαρχει... ???

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Λυση σε τι??
    Χωρισες πριν 7 μηνες Τα εφταξες μαζι του ,και εχετε μια ωραια σχεση ,με πολυ χημεια ,και ξερεις τα παντα γ αυτον και αυτος γ σενα .Ειναι μια σχεση μαγικη !!!
    Αλλα μαλλον εγω δεν εχω καταλαβει.!! Που ειναι το προβλημα εδω ?? :)
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by sioutaki View Post
    αρχικα ημουν πιο ανετη ,δεν με ενδεφερε αν θα μα8ευοταν..ομως δεν εινια ετσι..Ολα ειναι ναντιον μας ,,,ολοι.. τα παντα...Δεν γινετε να συνεχιστει ειπαμε.πρεπε να τελειωσει.. Αυτος μου ειπε πς σημαινω πολλα ..δεν μπορουμε να κρυβομαστε για παντα.. ατην στιγμη που νιωθουμε τοσα... κ δενομαστε ολο κ πιο πολυ..δεν ειναι ενα απλο απωθυμενο.
    Να κρυβοσαστε?

    Απο την αστυνομια?

    Απο την αντιτρομοκρατικη?


    Τι κακο εγινε? Εγω βλεπω 2 ελευθερους ανθρωπους που κανουν ελευθερα πραγματα σε μια ελευθερη κοινωνια. Απο ποτε πρεπει να δινετε και λογαριασμο δηλαδη σε αλλο κοσμο?

    Αν ολοι ειναι εναντιων σας, τοτε ηρθε η ωρα μαλλον να αρχισεις να ξανασκεφτεσαι ποιοι ειναι φιλοι και ποιοι φιδοι απο τον κυκλο σου.

    Απο το να αλλαξεις την ζωη σου για χαρη των αλλων, ας αλλαξεις απλα τον περιγυρω σου λιγο και ολα θα ειναι οκ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    εννοεις να κρυβοσαστε απο τον φιλο του;η σχεση με τον πρωην σου ηταν τυπικη λογω του χρονου μου εισαστε μαζι.
    καλυτερα δεν ειναι να ζησεις τον ερωτα σου;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    yup, ακριβως.

    Και οσο το κρυβεις, τοσο πιο πολυ ενοχη νοιωθεις και τοσο πιο πολυ δινεις δικαιωμα στον αλλο που θα σου πει "κρυβοσασταν αλλα εγω τα καταλαβα ολα!!!" . Ενας που κρυβεται συνηθως χανει τα πλεονεκτηματα του δικαιου. Ηδη νοιωθεις λες και κανεις κατι κακο.


    Δες ομως τι γινεται στην περιπτωση που νοιωθεις οτι αυτο που κανεις ειναι

    1)φυσιολογικο
    2)μαγκια σου
    3)δικαιωμα σου

    ,

    οτι και να ερθει να σου πει ο αλλος , τον κοιτας καπως ετσι O_o , και του λες "ναι ρε τον γουσταρω.τι σε κοφτει εσενα?"

Similar Threads

  1. Μπέρδεμα...!
    By lady_fantasy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 29-11-2012, 17:21
  2. μπερδεμα.....
    By maria1985 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-06-2010, 16:47
  3. Μπέρδεμα...
    By dimm in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 04-10-2009, 18:10
  4. Μπέρδεμα..
    By oneiro in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-07-2006, 02:45
  5. ΜΠΕΡΔΕΜΑ
    By dimitriskai in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2005, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •