ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437

    ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

    υποφερω βαναυσα δεν αντεχω αλλο εχω να φαω απο χθες το μεσημερι και δεν εχω ακομα ορεξη ζαλιζομαι πολυ. σημερα στη δουλεια με εστειλε ο προησταμενος να παω να βγαλω κατι φωτοτυπιες κσι αντι να παω μεσα στο γραφειο πηγα μεσα στην τουαλετα και γελουσαν.. ΤΟ ΧΑΝΩ! τι να κανω πηρα το γιατρο και και το ξεφτιλησα με αυτα που του ειπα και στα νευρα του μ ειπε να τα κοψω τα φαρμακα ομως καταλαβα οτι δεν το ενοουσε. για αλλη μαι φορα ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    θελω τοσο πολυ να παω γιατρεξιμο στο γηπεδο και δεν μπορω.. δεν μπορω... το πηρα παλι τηλεεφονο το τον ψυχοβγαλτη και μου ειπε να παω να τρεξω οσο μπορω... αλα δεν μπορω. δεν εχω δυναμη

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    αχ πως σε καταλαβαινω.........θες να κανεις πραγματα κ δν εχεις το κουραγιο. κ εγω αυτο ελεγα σμρ, οτι πρεπει να πιεστω να παω γυμναστηριο ξερω πως μ κανει καλο κλπ κλπ. πιεσου ισως 1 μερα να δεις αν θα την παλεψεις. ο γιατρος σου τι εγινε τωρα?αυτος ηταν ο θαυματοποιος?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    ουτε ο θεος δεν με καταλαβαινει.. περναω μαρτυριο. εχω μυικες συσπασεις στο σωμα μου συνεχως.. ζαλιζομαι συνεχεια... τα βλεπω παραξενα τα πραγματα..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Seleios,βγες και τρέξε.Θα σε περιμένω μέσα στο φόρουμ,να μου απαντήσεις όταν γυρίσεις.Θέλεις να το κάνουμε έτσι;Ίσως άμα ξέρεις πως περιμένουμε εμείς εδώ να γυρίσεις από το τρέξιμο,να το κάνεις.Τι λες;

    Λοιπόν,έχουμε και λέμε.Βγες τώρα και γράψε μου εδώ,σε τούτο το thread όταν γυρίσεις.Να δεις που θα έχεις ξεχαστεί,άρα ο εγκέφαλός σου θα έχει πάρει το μήνυμα πως τίποτε δε σε απειλεί κι εσύ θα έχεις ηρεμήσει.Και θα γίνεις ρε και κορμάρα λέμε με την άσκηση σιγά σιγά,φέτες το καλοκαίρι ο σέλειος!!!λολ,σήκω τώρα!!!
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    παιδια δεν μπορω αλλο κατι πρεπει να κανω θα ντρελαθω νομιζω χανομαι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δεν τρελαίνεσαι.Είναι μόνο σκέψεις.Οι σκέψεις δε σκοτώνουν κανέναν και δεν έχουν την ικανότητα να σε βλάψουν σε τίποτε.Να,αν τώρα ευχηθώ να μου έρθει μία πίτσα στο γραφείο,θα έρθει λες?Πεινάω σέλειε,λολ.Λοιπόν,άκου,αντί να κάνεις σκέψεις για τρέλα και τέτοια,γιατί να μην κάνεις κάτι όπως αυτό που σου είπε ο γιατρός σου?Τώρα που ακινητοποιείσαι,δίνεις το μήνυμα πως οι σκέψεις έχουν τη δύναμη να σε μπλοκάρουν,δε νομίζω πως αυτό είναι το μήνυμα που θέλεις να περάσει,τι λες?Γιατί ΔΕΝ την έχουν στην πραγματικότητα.Εσύ το επιλέγεις να το κάνουν.Είναι επιλογή σου σέλειε,όπως και αυτή που μπορείς να κάνεις τώρα,να πας να τρέξεις.


    Άντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε εεεεεεεεεεεε
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Είναι μία και εικοσιπέντε.Πήγαινε,ραντεβ ού εδώ στις δυόμιση.Φτάνει νομίζω.Πού πηγαίνεις να τρέξεις?Σε γυμναστήριο,σε γήπεδο,έχεις κάποιο κοντά στην περιοχή σου?Όταν είμαι αγχωμένη,προτιμώ να τρέχω στη φύση,αν έχεις κάνα άλσος κοντά,κάνα πάρκο,κάντηνε τώρα.Θα σου αλλάξει όλη τη διάθεση.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    καπου διαβασα πως ειμαστε οτι σκεφτομαστε :( ποσο με τρομαζει αυτο.. αφου συχ=νεχεια σκεφτομαι τρελα πως να μη τρελαθω? ποιος μου το εγγυαται αυτο?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αν ήταν έτσι,ο αδερφός μου θα ήταν επίσης "αμαρτωλός"γιατί έχει κι εκείνος ocd με εμμονές στην αμαρτία και στην ακολασία.
    Μπορείς να σκεφτείς"παίρνω το ρίσκο",παίρνω το ρίσκο να είναι αλήθεια αυτό που σκέφτομαι.Αυτό αν το λες κάθε φορά,θα αρχίσεις να ηρεμείς,δε θα μπαίνεις στη διαδικασία του fight or flight,οπότε δε θα νιώθεις πως τρελαίνεσαι κιόλας.Άσε που αν τρελαινόταν απλά όποιος σκεφτόταν δυσάρεστα,έστω και τα πιο εξτρίμ δυσάρεστα,θα ήμασταν όλοι το ίδιο.Γιατί σκέψεις έχουμε όλοι,κάθε μορφής και είδους.Σκέψεις είναι,δεν είναι τίποτε,είσαι μια χαρά.Αν σε ηρεμεί,γράφε εδώ τώρα.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    τι ενοεις "παιρνω το ρισκο"?

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    καταλαβα... δεν ειναι αληθεια αυτο που σκεφτομαι

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    η σκεψη ομως ρεην δημιουργει.. τα παντα οφειλονται στη σκεψη... πως να μην ανηκει και η τρελα?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Λοιπόν,άκου.Όταν μία σκέψη σου έρχεται,κάνει την εμφάνισή της τη νοητική.Όσο προσπαθείς να την παλέψεις,να δώσεις εξηγήσεις,να την ξεδιαλύνεις με "γιατί "και "αν"και"τότε",της δίνεις εξουσία πάνω σου.Μακροπρόθεσμος στόχος είναι ποιος?Να μην είσαι μέσα στην παγίδα τους.Μα,αν τους δίνεις τροφή με το να τις δέχεσαι ως"άξιες"να τις διαπραγματεύεσαι,τότε θα ξανάρθουν.Δεν είναι η λύση να τις αναλύεις,είναι να πάρεις το ρίσκο τους.Να τις δεχτείς,να σκεφτείς κάπως διαφορετικά.Να πεις,οκ,σκέφτηκα πως είμαι δολοφόνος.
    Αντί να σκέφτεσαι,να προσπαθείς να σε πείσεις πως δεν είσαι,να αναζητάς αποδείξεις πως δεν είσαι,πως δεν έκανες αυτό ή το άλλο το συνδεδεμένο με τη σκέψη σου που προκαλεί τον φόβο,να πεις:NAI ΡΕ,ΕΙΜΑΙ.Ειμαι δολοφόνος,τι θες τώρα?

    Έτσι θα δώσεις ένα μήνυμα,η σκέψη αυτή δε με απειλεί.Και με τον καιρό αυτή η σκέψη δε θα έχει έρεισμα να επανέλθει,θα ξεθωριάσει,θα εξαφανιστεί.

    Τι να σου πω,ό,τι έμαθα και προσπαθώ με τον αδερφό μου,κι εγώ ό,τι μπορώ κάνω σε τούτο το ντουνιά που βρέθηκα και με όσα μού΄λαχαν.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    πρεπει να κανω αγωνα.. και δεν εχω δυναμεις

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Παιδιά - Βοήθεια
    By DiRom in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 26
    Last Post: 14-08-2010, 17:57
  2. παιδια
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-09-2009, 00:20
  3. Ρε παιδιά βοήθεια!
    By kapatosg in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 420
    Last Post: 25-04-2009, 17:54
  4. παιδια help
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 08-04-2009, 14:09
  5. παιδια βοηθεια
    By boubourina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 04-02-2009, 13:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •