Δυσκολευομαι να γνωρισω μια κοπελα λογω ποτου.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127

    Δυσκολευομαι να γνωρισω μια κοπελα λογω ποτου.

    Γεια σας παιδια!
    Κατ' αρχας συγνωμη για το ποστ που ανοιγω, που μπορει να σας φανει ανουσιο, αλλα λιγο η απογνωση, λιγο οι βραδυνες ωρες που με πιανει κατι, αποφασισα να ζητησω τη βοηθεια σας.
    Τι κανεις οταν θες να σταματησεις τα μεθυσια, εξαιτιας καποιας κοπελας, και συνηδειτοποιεις οτι δεν μπορεις να λειτουργησεις χωρις να πιεις?
    Εχω γνωρισει μια κοπελα μεσω της παρεας, η οποια (νομιζω) δειχνει ενδιαφερον για μενα, αλλα συναντιομαστε σε γλεντια κλπ οπου συνηθως μεθαω. Δοκιμασα να μην πιω τις τελευταιες φορες, ομως νιωθω τελειως βλακας, δεν εχω τι να πω κτλ οποτε ηπια λιγο "να λυθει η γλωσσα" αλλα δυστυχως το λιγο εγινε πολυ και κατεληξα στουπι παλι.
    Θα μπορουσα να αρχισω κουβεντα για κλασσικα θεματα (σχολη, δουλεια κλπ) ομως πιστευω οτι θα βαρεθει και θα φυγει. Δεν μπορω να σκεφτω... γινεται να εχω χασει την ικανοτητα να επικοινωνω?
    Θα ηθελα να ακουσω συμβουλες γιατι θελω να προσπαθησω να κερδισω αυτη την κοπελα. Εχω αρχισει να απογοητευομαι ομως και φοβαμαι οτι θα πιασω πατο.

    ΥΓ: Ποσταρω το θεμα στις σχεσεις τελικα, γιατι πιστευω πως το θεμα ειναι η δυσκολια μου να δημιουργησω σχεσεις με καποιο ατομο και οχι η οποια εξαρτηση μου απο το αλκοολ.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    το θέμα έπρεπε να το ποστάρεις αλλού.
    το πρόβλημα σου είναι το ποτό.
    δν μπορείς να μείνεις στο λίγο?
    το καταλαβαίνω αυτό που λες να λυθεί η γλώσσα σου, αλλά μέχρι να μεθύσεις υπάρχει τεράστια απόσταση.
    http://www.mazi.org.gr/

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Μπορω να μεινω στο λιγο αλλα ξερω απο πριν οτι ετσι δεν θα κανω κινηση. Ετσι σκεφτομαι "θα πιω λιγο ακομα για να παρω μπρος" αλλα μετα, επειση δε μπορω να επικοινωνησω, σκεφτομαι "δε γ***ται" και πινω πολυ.
    Με ενοχλει που, ειτε νηφαλιος, ειτε τυφλα, δυσκολευομαι και ντρεπομαι να κανω κινηση.
    Ελπιζω να μην δινω την εντυπωση κανενος κακομαθημενου παιδιου που λεει το αντιθετο απλως για να αντιδρασει.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Θα το εθετα καπως ετσι .Επειδη εχεις καποια δυσλολια στην επικοινωνια ,βρηκες εναν τροπο ,για να ριχνεις αναστολες και ντροπες οκ Ναι... λυνεται η γλωσσα με το λιγο ,παιρνεις δυναμη και θαρρος Αλλα δεν σταματας στο λιγο εσυ.
    Πας στο πολυ .Και ειναι φυσικο να μην μπορεις να επικοινωνισεις,γιατι εισαι μεθυσμενος
    Και που το κακο να μιλησεις για την σχολη σου ,τη δουλεια σου ,σε εναν ανθρωπο που σε ενδιαφερει και ενδιαφερεται για σενα ??
    Και το αντιστροφο .Θα το θεωρουσες βαρετο να σου μιλαει εκεινη γ αυτα??
    Οταν μεθας τι της λες ??Μαλλον "τιποτα"
    Γ μενα που ειμαι γυναικα ,θα προτημουσα να μου μιλουσε ,καποιος για την σχολη του ,για την δουλεια του, για ποδοσφαιρο, για την συλλογη γραμμαατοσημων, η και για ψαρεμα ακομα
    Παρα να στεκεται μπροστα μου μεθυσμενος
    Αλλα μηπως πρεπει να κοιταξεις λιγο γιατι δεν μπορεις να επικοινωνησεις νηφαλιος ??
    Και δεν ειναι αυτο πλεον μια δικαιολογια ,για να μην βλεπεις την εξαρτηση??
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Γιατί δεν ξεκινάς φίλε μ να διώξεις τις ντροπές σου;;; Σαν ντροπιάρης κι εγώ έχω καταλάβει το πρόβλημα που δημιουργεί. Μην ξεκινήσεις απότομα.. Δεν είναι ανάγκη να τις ρίξεις όλες ξερές με την 1η :d Κλείσε το μάτι σε μια δυο στον δρόμο που τις βλέπεις. Χαμογέλασε τους αρχικά. Έτσι γίνεται η αρχή για να πάρεις μπρος για το φλερτ. Μίλα με την γλώσσα του σώματος αρχικά και σιγά σιγά θα οπλιστείς με το απαιτούμενο θάρρος για να αρχίζεις και να τις πλησιάζεις (?) έτσι φαντάζομαι.

    Πρόσεξε δεν είπα να βγεις έξω και να την πέφτεις σε όλες. :d Νορμάλ χαλαρά αν δεις κάποια που πραγματικά σου αρέσει.

    Το πρόβλημα κατά την γνώμη μου είναι επικοινωνιακό. Αυτό δημιούργησε το πρόβλημα με το ποτό. Για να λύσεις το 2ο λογικά πρέπει πρώτα να λύσεις το 1ο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    "Zητάς συγνώμη για το θέμα που ανοίγεις".Που επίσης"μπορεί να μας φανεί ανούσιο".Γιατί τόσες ενοχές;Αν εδώ απολογείσαι,τότε ενδέχεται να απολογείσαι κι αλλού.Να είναι δηλαδή ενοχικές κάποιες σου συμπεριφορές.Μπορεί λες να ισχύει κάτι τέτοιο?Το βλέπεις πουθενά?Ίσως και σ'αυτό το"νομίζω"πως της αρέσω να μπορείς να διακρίνεις πράγματα,μπορείς?Από το φοβάμαι πως θα πιάσω πάτο επίσης.

    Γράφεις λοιπόν πως αν ανοίξεις κλασικά θέματα θα βαρεθεί και θα φύγει.Πού το ξέρεις?Μπορεί να την καραενδιαφέρουν τα κλασικά θέματα.Εξάλλου,αν δε δοκιμάσεις πώς θα ξέρεις?Στη συζήτηση σε καθοδηγά κι ο άλλος,δε μπορεί να γνωρίζεις από πριν τα ενδιαφέροντα,τι τον τραβά ή όχι,ποιο στυλ συζήτησης του κεντρίζει την προσοχή.Θα σου έλεγα να μην"προετοιμάζεσαι"όπως κάνεις,από φόβο κι ανασφάλεια,γιατί μεγενθύνεις το φόβο σου,έτσι νομίζω.Θα σου πρότεινα να αφήσεις να εξελιχθεί η συζήτηση αυθόρμητα,δίχως εκ των προτέρων σχεδιαγράμματα.Όταν δρας φυσικά,δίχως καταπίεση,τότε είσαι σε θέση να επικοινωνήσεις με τον άλλο γνήσια,γιατί είσαι κοντά σου εσωτερικά(ωω,πόσο βαθύ ακούστηκε αυτό,λολ).

    Εν τέλει,ναι,συμφωνώ μαζί σου.Σωστά το έβαλες το θέμα στις σχέσεις κι όχι στις εξαρτήσεις.Μπορεί να εξαρτήθηκες λόγω των φοβιών σου για τις σχέσεις.Για να μη "μπορείς"να μην είσαι νηφάλιος επίσης,κι αυτό παίζει.Σκέψου το.Καλημέρα.:)
    Last edited by RainAndWind; 30-11-2010 at 10:30.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    north pol
    Posts
    42
    και εγω φιλε μ οταν εκοψα τις ουσιες ετσι ενοιωθα.πολυυυυυυυ αμηχανα.αυτο το μονο π χρειαζετε ειναι εξασκηση.βγες εξω ξενερωτος και σιγα σιγα θα φυγει και θα νοιωθεις normal.τωρα για το πως να την κερδισεις το καλυτερο για μενα ειναι να εισαι ο εαυτος σου!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Fearg View Post
    Μπορω να μεινω στο λιγο αλλα ξερω απο πριν οτι ετσι δεν θα κανω κινηση. Ετσι σκεφτομαι "θα πιω λιγο ακομα για να παρω μπρος" αλλα μετα, επειση δε μπορω να επικοινωνησω, σκεφτομαι "δε γ***ται" και πινω πολυ.
    Με ενοχλει που, ειτε νηφαλιος, ειτε τυφλα, δυσκολευομαι και ντρεπομαι να κανω κινηση.
    Ελπιζω να μην δινω την εντυπωση κανενος κακομαθημενου παιδιου που λεει το αντιθετο απλως για να αντιδρασει.
    ε τοτε δεν μπορεις να μεινεις στο λιγο!το καταλαβαινω γτ κ εγω ετσι λειτουργω με το φαι ,αμα φαω ενα σοκολατακι λεω δεν γ@#$ται κ τρωω το καταπετασμα.....μετα μ βγαινουν τα ματια βεβαια να το ξερασω......σαν την βουλιμια ειναι κ ο αλκοολισμος!πρεπει να απεχεις για να καθαρισεις! οταν πια θα σαι σιγουρος οτι δεν σε πειραζει,τοτε μενεις στο λιγο!

    δεν λειτουργεις επειδη νιωθεις κενος κ σκεφτεσαι μονο αυτο εκεινη την ωρα, ισως νιωθεις κ νευρα που πιεζεσαι να μην πιεις κ αυτο σε ριχνει. γτ κατι απαγορευμενο στο οποιο βρισκουμε παρηγορια , αυτο ειναι που θελουμε πιοπολυ απ ολα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by soft View Post
    Θα το εθετα καπως ετσι .Επειδη εχεις καποια δυσλολια στην επικοινωνια ,βρηκες εναν τροπο ,για να ριχνεις αναστολες και ντροπες οκ Ναι... λυνεται η γλωσσα με το λιγο ,παιρνεις δυναμη και θαρρος Αλλα δεν σταματας στο λιγο εσυ.
    Πας στο πολυ .Και ειναι φυσικο να μην μπορεις να επικοινωνισεις,γιατι εισαι μεθυσμενος
    Και που το κακο να μιλησεις για την σχολη σου ,τη δουλεια σου ,σε εναν ανθρωπο που σε ενδιαφερει και ενδιαφερεται για σενα ??
    Και το αντιστροφο .Θα το θεωρουσες βαρετο να σου μιλαει εκεινη γ αυτα??
    Οταν μεθας τι της λες ??Μαλλον "τιποτα"
    Γ μενα που ειμαι γυναικα ,θα προτημουσα να μου μιλουσε ,καποιος για την σχολη του ,για την δουλεια του, για ποδοσφαιρο, για την συλλογη γραμμαατοσημων, η και για ψαρεμα ακομα
    Παρα να στεκεται μπροστα μου μεθυσμενος
    Αλλα μηπως πρεπει να κοιταξεις λιγο γιατι δεν μπορεις να επικοινωνησεις νηφαλιος ??
    Και δεν ειναι αυτο πλεον μια δικαιολογια ,για να μην βλεπεις την εξαρτηση??
    υποκλινομαι σοφτ!ετσι ακριβως ειναι..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by Fearg View Post
    Τι κανεις οταν θες να σταματησεις τα μεθυσια, εξαιτιας καποιας κοπελας, και συνηδειτοποιεις οτι δεν μπορεις να λειτουργησεις χωρις να πιεις?
    1) Δεν σου φταιει η αλλη αμα εσυ μεθας. Το τι κανεις μετα απο μια συμπεριφορα της, ειναι καθαρα δικια σου αντιδραση/επιλογη, οχι δικια της.

    2) Ασφαλως και μπορεις να λειτουργησεις χωρις να πιεις. Αλλα αν συνεχισεις να εχεις το ιδιο "πιστευω" του "χωρις ποτο δεν λυνεται η γλωσσα" , τοτε λογικο ειναι να θελεις να πινεις.
    Η γλωσσα σου μπορει να λυθει με αλλους 1002 τροπους. Μπορεις να εστιασεις στο μενταγιον που φοραει ξερω γω , να κανεις καμια παρατηρησουλα για το κλιμα του μαγαζιου ή γενικα του περιβαλοντος (οσο πιο ξαφνικη και ακυρη τοσο το καλυτερο!!) , μπορεις.. αυτο, μπορεις το αλλο κτλ κτλ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Καλησπερα σε ολους! Ευχαριστω για τις απαντησεις και το ενδιαφερον σας. Θα απαντησω σε ολους ακομα κι αν παιζει να καταντησει κουραστικο για να το διαβασετε.

    Soft --> Αυτο προσπαθω να δω, δηλαδη πως θα καταφερω να της μιλησω χωρις να χρειαστει να πιω. Παρεμπιπτοντως θα ηθελα να πω πως δεν βλεπω αυτη την αδυναμια ως δικαιολογια για να πιω.Επινα και πιο πριν, απλα τωρα θελω να σταματησω και παρατηρησα το προβλημα που ανεφερα.

    Γατος --> Καταλαβαινω τι θες να πεις, μην ανησυχεις, δε θα παω να την πεσω σε οτι θηλυκο κινειται :D Περα απ'την πλακα αυτη η φαση με χαμογελα και ματιες που λες, παιζει. Η συνεχεια ειναι που με δυσκολευει.

    RainAndWind --> Eχεις δικιο, το να ζητησω συγνωμη για το θεμα ηταν μαλλον τραβηγμενο και το πραγματικα ανουσιο του θεματος. Φταιει η βραδυνη ωρα που ανεφερα. Παντως, ειλικρινα, δεν διακρινω πραγματα, διακρινεις εσυ κατι?
    Στο θεμα μας,συμφωνω πως αν δε μιλησω για κλασσικα θεματα δεν μπορω να ξερω αν την ενδιαφερουν, απλα προτιμω να μην δοκιμασω παρα να δοκιμασω και να αποτυχω (συνειδητοποιω πως ειναι λαθος λογικη). Γενικα συμφωνω θεωρητικα με οσα λες, το δυσκολο ειναι να τα εφαρμοσω οταν ερθει η ωρα.

    larry28 --> Καποιο παραδειγμα για το πως το ξεπερασες?

    me_vs_myself --> Ενταξει, δεν νομιζω οτι μπορουμε να συγκρινουμε αυτα τα 2. Οταν τρως ενα σοκολατακι, οκ σου αρεσει η γευση αλλα αυτο ειναι ολο πανω-κατω. Με το αλκοολ μεθας, διασκεδαζεις, νιωθεις διαφορα. Αν και δε μιλησα για αλκοολισμο, δεν εχω τετοιο θεμα, απλα το πολυ ποτο εχει καθιερωθει σαν τροπος διασκεδασης.

    Boltseed --> 1)Μα μονο τον εαυτο μου κατηγορω.
    2)Συμφωνω με αυτο που λες, αλλα το θεμα δεν ειναι μονο να λυθει η γλωσσα, αλλα και να πει κατι εξυπνο, κατι που η δικη μου γλωσσα δυσκολευεται να κανει.

    Ελπιζω να μην τα εκανα θαλασσα με τις απαντησεις και να μην ξεχασα κανενα.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by Fearg View Post
    2)Συμφωνω με αυτο που λες, αλλα το θεμα δεν ειναι μονο να λυθει η γλωσσα, αλλα και να πει κατι εξυπνο, κατι που η δικη μου γλωσσα δυσκολευεται να κανει.

    Μα εσυ πριν λιγο ειχες πει οτι δεν λες εξαρχης τιποτα στην αλλη, πως εισαι τοσο σιγουρος οτι αμα της πεις κατι δεν θα ειναι εξυπνο? Πως εφτασες σε αυτην την υποθεση?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    127
    Δεν της λεω τιποτα γιατι δεν μου ερχεται να πω κατι που ισως την ενδιαφερει η την κανει να γελασει. Και δεν εννοω οτι δεν της μιλαω καθολου. Δεν μου ειναι δυσκολο να της μιλησω σε φιλικο επιπεδο οπως μιλαω σε ολους στην παρεα. Το δυσκολο ειναι να το παω λιγο παραπερα.
    Οσο να'ναι στην ιδια παρεα κινουμαστε εδω και λιγο καιρο και απ'οσο την εχω ψυχολογησει αυτο το διαστημα, εφτασα σε αυτη την υποθεση.
    ...του καθενος η κολαση,
    βρισκεται, παντα, δυο βηματα μακρυτερα
    απ' οπου τολμα να ξεμυτισει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by Fearg View Post
    Δεν της λεω τιποτα γιατι δεν μου ερχεται να πω κατι που ισως την ενδιαφερει η την κανει να γελασει.
    Το ισως σημαινει υποθεση.

    Οποτε υποθετεις οτι δεν θα της πεις κατι που την ενδιαφερει ή την κανει να γελασει.



    Και δεν εννοω οτι δεν της μιλαω καθολου. Δεν μου ειναι δυσκολο να της μιλησω σε φιλικο επιπεδο οπως μιλαω σε ολους στην παρεα. Το δυσκολο ειναι να το παω λιγο παραπερα.
    Για να μεταφερεις μια κουβεντα απο φιλικο σε αυτο το "παραπανω" απο το φιλικο, αρκει να στρωσεις την γλωσσα του σωματος σου. Αρχικα δοκιμασε να κρατας λιγο παραπανω οπτικη επαφη οταν της μιλας-σου μιλαει. Αυτο το "λιγο παραπανω" ειναι απιστευτα σημαντικο , αλλα μην το παρακανεις. Μιλαμε για χρονικο διαστημα 1-2 δευτερολεπτων το ΠΟΛΥ. Παραπανω θα φρικαρει :)

    Επισης οταν την κοιτας να σκεφτεσαι σαν να μιλας στο κοριτσι σου και γενικα τετοιες ωραιες "αγαπησιαρικες" σκεψεις ωστε να αποκτησεις ασυνηδειτα και αυτο το βλεμα στα ματια σου.
    Ειναι μηχανισος αυτος που δεν ελεγχεις,

    αν σκεφτεσαι τρομαχτικα πραγματα που σε φοβιζουν της μιλας με τρομαγμενο υφος.
    αν σκεφτεσαι αστεια πραγματα που σε κανουν να γελας, θα της μιλας με αστειο υφος
    αν σκεφτεσαι ρομαντικα πραγματα που σε κανουν ..μιστερ καρδουλας, της μιλας με ρομαντικο υφος.

    Δεν ελεγχεις την γλωσσα του σωματος σου, αλλα μπορεις να ελεγξεις τι θα σκεφτεσαι.
    Προσποιησου οτι μιλας στο κοριτσι σου, ή εστω φαντασου την να σε αγγαλιαζει ξερω γω (θα διασταλουν οι κορες των ματιων σου αν σου αρεσει η συγκεκριμενη^^)


    Η αλλη αυτα τα μηνυματα θα τα πιασει ασυνειδητα αρχικα, και αν ολα πανε καλα θα σε μιμηθει αθελα της και θα σου μιλαει με τον ιδιο τροπο.


    Οσο το προχωρας να αλλαζεις θεμα συζητησης σε ολο πιο προσωπικο (οχι πολυ προσωπικο ομως μην καταληξεις με το αποτυπωμα μπουφλας στο προσωπο σου!!) που να επικεντρωνεται σε ΑΥΤΗΝ. Οδηγα την κουβεντα με ερωτησεις ωστε να σου πει αυτη για αυτην, αλλα να μοιαζει σαν να ειναι δικια της ιδεα να σου πει αυτη για αυτην..! Ακομα και μια ερωτηση στυλ "ποιο ειναι το αγαπημενο σου χρωμα" ειναι ερωτηση "πορτα".

    Ναι, οι ανθρωποι ΛΑΤΡΕΥΟΥΜΕ να λεμε για τον εαυτο μας.







    (τα παραπανω προφανως και δεν ισχυουν για ολον τον κοσμο)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Συναντιέστε σε γλεντια?
    Δηλαδη?Σε γαμους αραβωνες και βαφτισια?Και γίνεσαι στουπι?
    Μπραβο αγαπητε μου.Σε συγχαίρω. Εσαι αυτή τι στιγμη το πρότυπο μου
    Από ότι βλέπω δε αγαπητοι συμφορουμητες υπαρχουν ανθρωποι που γλεντάνε τελικα…
    Εμεις? Ε ναι γλενταμε …Παρεα με xanax και entact…
    Για προσέξτε
    Εάν παρω ένα xanax αμεσως μπορω να ριξω δεκα γκομενες μαζι…
    Οχι δεν θα τις μιλαω για σχολες και βιβλια…
    Θα τις μιλάω για ενσημα (βαρεα και ανθυγιεινά)για διαδοχικη συνταξη και εάν θελει και εχει όρεξη για την περαίωση των μικρομεσαίων επιχειρήσεων.
    Τι λετε να βαρεθει?Οχι ρε παιδια ειπαμε ένα κοκτειλ με xanax και entact και εισαι ετοιμος για απογείωση.
    Αντε στην υγειά μας

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Άγχος λόγω μη επαγγελματικής αποκατάστασης
    By s83 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 16-07-2010, 08:44
  2. καθυστερηση..λογω αγχους???
    By ζωζα in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 26-09-2009, 00:09
  3. Δερμτικά προβλήματα λόγω κληρονομικότητας
    By giota in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 06-08-2009, 00:03
  4. Kαθυστερημένη εκσπερμάτιση λόγω SSRI's...
    By liantinis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 11-09-2008, 03:59
  5. Απόρριψη λόγω διαφοράς ηλικίας
    By PAnick in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 13-01-2006, 17:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •