ΕΝΑΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Να ένα ωραίο θέμα.Εγώ πήγαινα σε δημόσιο νοσοκομείο και η ψυχίατρος μου έλεγε ότι παίρνει 2 λαντος την ημέρα.Είχε πολλά προβλήματα και δεν μπορούσε να τα διαχειριστεί στο τέλος γίναμε ας πούμε φίλες τι θα μπορούσε να μου προσφέρει αφού αντιμετώπιζε παρόμοια προβλήματα με τα δικά μου.Μηπως δεν υπάρχει ψυχίατρος που πάσχει απο μανία;υπάρχει και τον ξέρετε πολλοί για ευνόητους λόγους δεν μπορώ να αναφέρω όνομα.Αυτούς ποιός τους ελέγχει;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    1)Πρωτον το οτι πασχεις απο κατι δεν σε κανει ανικανο.
    2)Ουδεις ατρωτος και εγω παω στον ωρυλα και του λεω μου ποναει το αυτι και αυτος μου λεει ασε και εμενα με εχει ταραξει:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Χαίρω πολύ.εδώ μιλάμε για ψυχικές ασθένειες

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Α ναι...που μπορω να σπουδασω ψυχιατρος ωστε να τελειοποιηθω και να μην εχω ψυχολογικα?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    θεσσαλονίκη
    Posts
    607
    Originally posted by giota
    τι θα μπορούσε να μου προσφέρει αφού αντιμετώπιζε παρόμοια προβλήματα με τα δικά μου.
    κάνεις πολύ μεγάλο λάθος.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    οντως, ειναι ετσι! ενας ψυχιατρος/ψυχοθεραπευτης πρεπει πρωτος να χει στο νου του, τα ορια, τις αντοχες του, τις ικανοτητες του κ μεχρι πού μπορει να δωσει.

    το οτι πάσχει κάποιος ψυχιατρος/ψυχοθεραπευτης απο κατι δεν τον κανει απαραιτητα ανικανο, αλλα μπορει να τον κανει ανικανο καποιες στιγμες ή γενικοτερα να δημιουργησει \"παρασιτα\" στην θεραπεια. κι αυτο ειναι ευθυνη του βεβαιως.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    παιδια συγγνωμη, δεν νομιζω πώς η γιωτα αναφερεται σε εναν τελειο ανθρωπο θεραπευτη με κανενα προβλημα. Αλλα σε εναν επαγγελματια που μπορει να κανει καλα την δουλεια του.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω παντως θα προτιμουσα εναν ψυχιατρο που εχει τραβηξει το ιδιο λουκι με μενα παρα εναν που το εχει διαβασει στα βιβλια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    παιδια συγγνωμη, δεν νομιζω πώς η γιωτα αναφερεται σε εναν τελειο ανθρωπο θεραπευτη με κανενα προβλημα. Αλλα σε εναν επαγγελματια που μπορει να κανει καλα την δουλεια του
    Εμ αυτο ειναι το ζητουμενο Σοφια,η διαφωνια μας ειναι στο αν ειναι ανικανος να προσφερει οντας πασχων ή οχι.
    Η απαντηση μου ειναι \"εξαρταται\" απο τον ανθρωπο και οχι απο τι πασχει.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Και όταν πάσχει απο μανία περιμένεις να δεις γιατριά;υπάρχουν άτομα στο φόρουμ που καταλαβαίνουν τι λέω

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Εμ αυτο ειναι το ζητουμενο Σοφια,η διαφωνια μας ειναι στο αν ειναι ανικανος να προσφερει οντας πασχων ή οχι.
    Η απαντηση μου ειναι \"εξαρταται\" απο τον ανθρωπο και οχι απο τι πασχει.
    ενας ωριμος κ σωστος επαγγελματιας πρεπει να ειναι ικανος να δει, αν μπορει να προσφερει.ποτε κ μεχρι που.

    αλλωστε ωριμοτητα αυτο δεν ειναι?να παραδεχεσαι τα ορια σου...
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Εγω παντως θα προτιμουσα εναν ψυχιατρο που εχει τραβηξει το ιδιο λουκι με μενα παρα εναν που το εχει διαβασει στα βιβλια.
    Εγω προτιμω εναν θεραπευτη που μπορει να με βοηθησει. Που ακουει κ ξερει να μου θεσει τα ερωτηματα εκεινα που θα με κανουν να με δω, να βρω αυτο που ψαχνω: την αληθεια μου. Το αν εχει περάσει τα ιδια με μενα μού ειναι αδιαφορο.
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by keep_walking
    Εμ αυτο ειναι το ζητουμενο Σοφια,η διαφωνια μας ειναι στο αν ειναι ανικανος να προσφερει οντας πασχων ή οχι.
    Η απαντηση μου ειναι \"εξαρταται\" απο τον ανθρωπο και οχι απο τι πασχει.
    ενας ωριμος κ σωστος επαγγελματιας πρεπει να ειναι ικανος να δει, αν μπορει να προσφερει.ποτε κ μεχρι που.

    αλλωστε ωριμοτητα αυτο δεν ειναι?να παραδεχεσαι τα ορια σου...
    Δεν ερχεσαι σε διαφωνια με το ποστ μου...δηλαδη καποιος ειτε πασχει ειτε δεν πασχει να συμπληρωσω πρεπει να ξερει αν μπορει να προσφερει.
    Εαν ενας χειρουργος εχει τρεμουλιαση στα χερια δεν μπορει να χειρουργησει και πρεπει να το ξερει.
    Εαν ενας χειρουργος δεν εχει το ενα ποδι και ειναι \"τσακαλι\" μπροεις να του εμπιστευτεις ανετα τη ζωη σου για να δωσω ενα απλοϊκο παραδειγμα.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    πιστεύεις πώς ενας μανιοκαταθλιπτικος ψυχοθεραπευτης μπορει να προσφέρει στους πελάτες του?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by keep_walking
    Εγω παντως θα προτιμουσα εναν ψυχιατρο που εχει τραβηξει το ιδιο λουκι με μενα παρα εναν που το εχει διαβασει στα βιβλια.
    Εγω προτιμω εναν θεραπευτη που μπορει να με βοηθησει. Που ακουει κ ξερει να μου θεσει τα ερωτηματα εκεινα που θα με κανουν να με δω, να βρω αυτο που ψαχνω: την αληθεια μου. Το αν εχει περάσει τα ιδια με μενα μού ειναι αδιαφορο.
    Εννοω να προσφερει αυτα που λες,εχοντας περισσοτερα βιωματα θα το κανει καλυτερα.Δεν ερχομαστε σε διαφωνια.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •