τι παθαινει κανεις ξαφνικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66

    τι παθαινει κανεις ξαφνικα

    εκανα μια σχεση για 3 μηνες.Αυτη με πλησιασε μεσω ενος πολυ δικου μου ανθρωπου με πηρε τηλ και τα φτιαξαμε σχεδον αμεσςως γιατι με ηξερε απο πριν τυπικα.Ολα καλα πολυ ενταση πολυ παθος.Ειπαμε πολλα αποκαλυφθηκαμε ο ενας στον αλλο,ειπαμε τοσα οσα δεν λενε αλλοι σε χρονια σχεσεων,Εγω δουλευω επαρχια αυτη εμενε αθηνα.Μςγαλος ερωτας.Μολις γνωριστηκαμε επαθε ενα μικρο ατυχημα εκανε μια επεμβαση εμεινε χωρις δουλεια.Εκανα υπομονη ανεχτηκα πολλα απο την πλευρα της,μα παρα πολλα.Την ερωτευτηκα ομως και την αγαπησα και ηθελα να ειμαι μαζιτης και στα καλα και στα κακα.Εγινε καλα ομως βρηκε δουλειακαι αρχισαμε.Εχεις αλλαξει ,δεν ταιριαζουμε κλπ.Πανω σε ενα τσακωμο με μυνηματα χωρισαμε.Εκανα προσπαθεια να τα ξαναβρουμε ειπε να το σκεφτει.περιμενα με αγωνια.Βρεθηκαμε κανα 2φορες αλλα ηταν ψυχρη αρχισε να φωναζει κλπ.πηγε διακοπες μονη της ολο το καλοκαιρι εκανα πολυ μεγαλη προσπαθεια να ειμαστε μαζι.το μονο που πηρα ηταν αδιαφορια και βαρια λογια απο την πλευρα της.Η ουσια τωρα.Πριν απο λιγους μηνες απο μενα ειχε χωρισει απο μακροχρονια σχεση.ξερω οτι εβγαλε απωθημενα σε μενα.Οσο και αν προσπαθησα να στελνω μυνηματα,λουλουδια και να κανω υπομονη μια μερα πηρα ενα μυνημαοτι ειναι με αλλον ,να μην την ενοχλω.Τοτε χαθηκε η γη κατω απο τα ποδια μου.Ξερω οτι δεν τον ειχε αμεσως που χωρισαμε αλλα τον βρηκε μετα.Ειχε πολλες ανασφαλειες,ειναι και το χειροτερο ζωδιο βλεπετε.Στα ζωδια δεν πιστευω αλλα οταν ψαχτηκα εμεινα με το στομα ανοιχτο...Ακριβως μα ακριβως ο ορισμος του ζωδιου της.Οπου και αν διαβασα ακριβως οπως φερεται,μα ακριβως,οτι λεει το ζωδιο.Δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα.
    τωρα μαθαινω οτι λεει αυτα που ελεγε και σε μενα.Οτι βρηκε αυτο που εψαχνε,οτι ειναι ευτυχισμενη κλπ...Η κοπελλα ηταν καλομαθημενη,η νομιζε οτι ηταν,της αρεσε η καλοπεραση και το χρημα,ηθελε να πληρωνεις τα παντα,κλπΠολυ εγωισμο,ανωριμοτητα πολλες φορες.ηλικια της στα 28.Ολα εγιναν πολυ γρηγορα.Ηρθε και εφυγε και πατησε πανω στα αισθηματα μου γιτι την ενοιαζε μονο ο εαυτος της μου το πε κιολας.Αλλα αλλαζουν ετσι αποτομα τα συναισθηματα ενος ανθρωπου χωρις σοβαρη αφορμη?

    (βια,απιστια κλπ)

    η ουσια τωρα.Την εχω ερωτευτει πολυ.Μου εχει πει πολλα,παρα πολλα δεν ξερω αν τα εννοουσε ολα.Εδω και ενα τριμηνο δεν εχουμε καμμια επαφη.Μαθαινω καποια νεα της οποτε θελω.εχω παθει καταθλιψη την σκεφτομαι ολο το 24ωρο.Φανταζομαι τι μπορει να κανει,που μπορει να ειναι,στενοχωριεμαι για οσα δεν προλαβαμε να κανουμε.
    εχω κολλησει πολυ ασχημα.εχει αλλαξει η ζωη μου και το εννοω.Απογοητευση,απαισιοδ οξια πονος ψυχης,κανενα ενδιαφερον για τιποτα.Δεν ειμαι παιδακι ειμαι πανω απο 30,ειμαι πολυ δυνατος ανθρωπος,ξερω οτι με τον χρονο ολα περνανε αλλα αυτο χειροτερευει πραγματικα.Μου λειπει πολυ....Ηθελα να εχω την ευκαιρια να κανουμε πολλα ακομα.Δεν προλαβε να καταλαβει τιποτα αντιθετα εβγαλε εντελως λαθος συμπερασμα για μενα χωρις; λογο...Πραγματικα της φερθηκα ΑΨΟΓΑ.Μηπως της εδωσα πολλα?δεν ειχε μαθει σε αγαπη και ενδιαφερον?εψαχνε καλυτερη ποιοτητα ζωης?πιστευω οτι το τριμηνο που ειμαστε μαζι οντως ενοιωσε εντονα τοειδα στα ματια της.Αλλα το μετα δεν εξηγηται.Τωρα τι κανουμε?Εχω διαβασει πολλα με προσοχη αλλα τα πραγματα δεν αλλαζουν η μαλλον χειροτερευουν..τα γραφω πολυ περιληπτικα γιατι ειναι πολλα και περιπλοκα.ακουω τα παντα και ευχαριστω

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    26
    Γεια nik!απο αυτα που λες!Πιστευω οτι της εδοσες πολλα.Απορω οχι με το πως μερικες γυναικες εχουν τετοιες απαιτησεις,αλλα με το πως υπαρχουν αντρες που τις ικανοποιουν.Θελεις απλα χρονο να την ξεπερασεις.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    26
    Το ζωδιο δεν μασ ειπες:p

  4. #4
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    Πως γινεται να δινεις σε εναν ανθρωπο αγαπη ,να τον στηριζεις στα δυσκολα να εισαι ετοιμος να κανεις τοσα πολλα γιαυτον και να μην εκτιμανε τιποτα τελικα.Τελικα το πιο δυνατο πραγμα μηπως ειναι το συμφερον και οχι η αγαπη?ποσο ψυχροι μπορει να ειναι οι ανθρωποι προκειμενου να ικανοποιησουν τα εγω τους.Δεν το παιζω θυμα και γω εκανα και θα κανω τα λαθη μου αανθρωπος ειμαι αλλα καποιοι και δυστυχως ειναι πολλοι σε κανουν να αναρωτθεσαι πολλα πραγματα για τη ζωη τελικα...

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    scorpion.......................................... ....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    αχ φιλε μου

    ποσο πονα η αγαπη

    αχ! πολυ συγκινηθηκα! σου δινω μια αγκαλια

    η ρις του φορουμ τουτου
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #7
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    τελικα οσο μεγαλωνουμε γινομαστε πιο ευαισθητοι και αληθινοι.....Πραγματικα ομως επειδη μου ειπε πολλα απο την ζωη της ηθελα να ειμαι μαζι της και στα καλα και στα κακα οσο και αν δεν μπορει να το καταλαβει καποιος...αλλα και μονο που την εχει αλλος σου ποναει η ψυχη τοσο πολυ....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    εαν εισαι προετοιμασμενος να αγαπησεις και να σχετιστεις με εναν ανθρωπο ισοτιμα


    τιποτα δε θα σε εμποδισει αγαπητε μου στο να γινει


    πιστεψε με ειναι θεμα χρονου και θα γινει


    η κοπελα σε πλησιασε η κοπελα σε αφησε η κοπελα σε καθορισε


    αγαπητε μου

    σου εδωσε ενα δωρο

    σου ανοιξε το δρομο για να σχετισθεις πιο ισοτιμα

    με τον επομενο ανθρωπο

    που πιστεψε με ειναι καπου διπλα σου


    το οτι πονας δειχνει πως εχεις συναισθηματα και πως αγαπησες και αυτο δε θα παει χαμενο

    δεν την κατηγορεις δεν την κακολογεις

    απλα δηλωνεις πως σε πονα που εισαι μακρυα της

    σιγα σιγα θα ελθει και θα πας σε αλλον ανθρωπο κοντα που θα συνκαθοριζετε μαζι το πως

    η κοπελα λειτουργησε λιγο σανν σιφουνας

    ελα αγαπη μου ολα εσυ

    φυγε μισος μου τιποτα εσυ

    για μενα οι σχεσεις κρατουν οταν απογειωνονται σιγα σιγα...

    τωρα σορυ αν εγραψα πολλα η ασχετα...
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  9. #9
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    σωστα ολα αυτα που λες και παντα βοηθανε και η δουλεια που γινεται και εδω και σε παρομοιες σελιδες βοηθαει παλυ μα πολυ κοσμο πιστεψε με....αλλα οταν μενεις μονος με τις σκεψεις που ειναι ο δυσκολοτερος αντιπαλος να νικησεις εκει δυσκολευουν τα πραγματα...δυστυχως τα παιχνιδια του μυαλου ειναι πολυ δυνατα για να ελεγθουν...ο καλος ο λογος παντα βοηθαει οπως και η ηθικη δικαιωση αλλα η πραγματικοτητα ειναι που σε ποναει πολυ

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    φιλε οι κοπελεσ σαν περιπλοκοτατα οντα που ειναι οταν γνωριζουν καποιον τον κοβουν τον ζυγιζουν τι θελουν απο αυτον σοβαρη σχεση η να περνανε καλα μαλλον εσενα σε κοψε στραβα απο την αρχη και στην πορεια οτι και να γινοταν δεν αλλαζε γνωμη λογικα δεν ειχε ξεκολησει ακομα απο τον προηγουμενο

  11. #11
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    αυτο ηταν σιγουρο αλλα δεν της ημουν αγνωστος....ηξερε πανω κατω που πηγαινε.το θεμα ειναι αν εχει ξεκολησει ακομα η ακομα και τωρα κανει σχεση για την ανασφαλεια της..δεν μπορει τοσο γρηγορα να αλλαζεις συντροφους και να λες οτι νοιωθεις εντονα με ολους.................

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    ολεσ οι γυναικεσ ειναι αντανακλαστικεσ που το λεω εγω περιμενουν να δουν στα ματια σου οτι τισ γουσταρεισ για να αρχισουν να γουσταρουν κι αυτεσ απλα μαλλον αυτη ειναι πιο αντανακλαστικη απο τισ υπολοιπεσ ετσι ειναι συνηθωσ η παπατζουδεσ(απο το παπατζησ)

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    66
    και το προβλημα ειναι οτι επειδη υπαρχει σχεση οικογενειακη με πολυ δικο μου ανθρωπο θα την βλεπω για μια ζωη μπροστα μου....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    ξεχνα το ρε φιλε βγεσ πιεσ πεστην σε καμια εκει οτι να ναι ισα για τη χαρα του παιχνιδιου και μη μαθαινεισ νεα τησ πιστευω ειναι κακο καλυτερα να μην ξερεισ!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Quote Originally Posted by nik5 View Post
    scorpion.......................................... ....
    Φαντάζομαι με ωροσκόπο Κριό, είναι ο χειρότερος συνδυασμός..Και μ' όλα αυτά που λες είμαι πια πεισμένος πως ο Δίας τον καιρό του χωρισμού σας ήταν σε αρνητική συζυγία με τον Κρόνο, μ' όλα τούτα τα σημαδιακά να λες φτου που δεν σου συνέβησαν και χειρότερα...

    Με συγχωρείς που σε αποπαίρνω, αλλά οι αστρολογική προσέγγιση του θέματος που σε απασχολεί, αφαιρεί κάθε σοβαρότητα από το περιεχόμενο και την ουσία του προβληματισμού σου . Αν ωστόσο πιστεύεις πως τα ζώδια επηρεάζουν πράγματι την προσωπικότητα των ανθρώπων και κατ' επέκταση τις ανθρώπινες σχέσεις, σε συμβουλεύω πριν προχωρήσεις σε μελλοντική σχέση να ενημερώνεσαι εκ των προτέρων για το αστρολογικό προφίλ της υποψήφιας και να αποφεύγεις πάραυτα τις σκορπίνες ... Για τα υπόλοιπα ζώδια, πιστεύω πως μια καλή γαλάζια χάντρα στον κόρφο , είναι αρκετή για να ξορκίσει την γκαντεμιά, αλλά ωστόσο καλού κακού κάνε και κανένα κονέ με μια φτασμένη ξεματιάστρα ή έστω μ'ένα καλό σαμάνο...

    Είσαι 30 χρόνων παλικάρι και είναι κρίμα να εγκλωβίζεσαι σε ανόητες δοξασίες που κατά κύριο λόγο σε αποπροσανατολίζουν από την ουσία του θέματος που κατέθεσες και για το οποίο ειλικρινά σου συμπαρίσταμαι, αλλά δεν βλέπω πως μπορώ να σου πω κάτι διαφορετικό από το να αφήσεις πίσω σου αυτή την ιστορία και να κοιτάξεις μπροστά και με αισιοδοξία πως κάπου εκεί έξω είναι το alter ego σου και σε περιμένει....

    Κατά τα άλλα , σου εύχομαι να συνέρθεις σύντομα με την συμβολή του πανδαμάτορα χρόνου...
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Cymbalta κανείς;
    By Tasos75 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 31
    Last Post: 11-03-2011, 16:52
  2. ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ?
    By ΧΡΙΣΤ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 05-11-2010, 23:15
  3. Γιατι αποσυνδεθηκα απο το forum ξαφνικα;
    By σεϊτα2 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 6
    Last Post: 31-07-2009, 11:27
  4. Replies: 27
    Last Post: 02-01-2009, 13:39
  5. με ΙΨΔ κανεις?
    By spirosk in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 69
    Last Post: 15-09-2008, 16:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •