Είναι τρελό αυτό που συμβαίνει-να το διαβάσετε όλοι!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 133
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Είναι τρελό αυτό που συμβαίνει-να το διαβάσετε όλοι!

    Λοιπόν, ένα πράγμα ανακάλυψα σήμερα. Ότι στον άνθρωπο υπάρχουν δύο φύσεις, η καλή και η κακή. Και μάλιστα σε υπέρτατο βαθμό. Έχω ακούσει υπέρτατες βλακείες-κακίες στη ζωή μου, που δεν μ'αφήνουν να λειτουργώ, με ρίχνουν απίστευτα και με σημαδεύουν για πάντα. Πχ, όταν θέλω να κάνω κάτι, σκέφτομαι να τώρα τι θα μου λέγανε, και πέφτω πάρα πολύ. Ξέρω, ακόμα και γι'αυτό το ποστ, κάτι θα βρείτε να πείτε. Αλλά εγώ δεν σας φοβάμαι. Η αδυναμία σας είναι αυτή ακριβώς, ότι θέλετε να με βλάψετε. Το ίδιο έκαναν και κάποια μέλη στο σίριαλ κίλερς, γι'αυτό τους απαντώ εδώ. Δεν θα λάβω υπόψη τις κακίες σας, γιατί μόνο γι'αυτό πρόκειται. Είναι μικροπρέπειες, και κατωτερότητες. Γι'αυτό, την επόμενη φορά που θα πείτε κακία, σκεφτείτε γιατί την κάνετε, για να επικρατήσετε ενός άλλου ανθρώπου, για να τον μειώσετε και να νιώσετε καλύτερα, για να τον εκδικηθείτε, γιατί; Έτσι θα πάψετε να πληγώνετε ανθρώπους και να είστε μικροπρεπείς. Εγώ πάντως από όλα αυτά, έφτασα στο μέγιστο σημείο να θέλω να αυτοκτονήσω, και μετά έπειτα από κουβέντα, είπα να μπαίνει από το ένα αφτί, και από το άλλο να βγαίνει. Για πόσο θα συμβαίνει αυτό όμως; Μιλήστε, δεν σας φοβάμαι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Γιατί βλέπεις παντού εχθρούς βρε light? Νομίζω πως παίρνεις πολύ σοβαρότερα τα πράγματα από όσο είναι στην πραγματικότητα. Χαλάρωσε λιγάκι μην είσαι συνέχεια στην τσίτα.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Γιατί ο κόσμος Γάτε είναι πάρα πολύ κακός, και αυτό που είπες τώρα είναι κακία, γιατί μου τη λες ουσιαστικά. Προσπάθησε να χαλαρώσεις εσύ και να δεις γιατί είσαι κακός.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Κι εγώ είμαι κακοοοοοοοοοοοοοοοοοοος; Εγώ νόμιζα πως με συμπαθούσες έστω και λίγο. :(
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ο "κόσμος"έχει την ιδιότητα να ανταποκρίνεται σε ό,τι πιστεύουμε γι αυτόν.Έτσι επιβεβαιώνεται η αντίληψή μας διαρκώς,άρα ένας φαύλος κύκλος συντήρησης της ίδιας οπτικής,παρά τις αντίθετες αποδείξεις,παραμένει.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    light, από το ένα να μπαίνει και από το άλλο να βγαίνει!
    κ εγώ προσπαθώ να το κάνω σε πολλά θέματα , αλλά δν το πετυχαίνω πάντα.
    ξέρω πόσο δύσκολο είναι....

    το θέμα με τους κίλερς δν το διάβασα
    θα επανέλθω
    http://www.mazi.org.gr/

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Οκ, σε συμπαθώ, αλλά δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην είναι κακός. Μόνο εγώ, λολ. Που είμαι κακιά υπό συνθήκες, μόνο άμα μου κάνουν κακό... Εξάλλου, κακό σε είπα για αυτή τη δήλωση, όχι γενικά, αλλά όμως όπως είπα δυστυχώς κανένας άνθρωπος δεν είναι καλός. Δεν μπορώ να καταλάβω, πως η κακία και η καλοσύνη, είναι αλληλένδετες. Πχ, εγώ δεν μπορώ να συμπονέσω κάποιον, ίσως λόγω της αρρώστιας, αλλά ούτε μπορώ και να είμαι κακή με κάποιον. Αυτό πως γίνεται; Μπορεί να εξηγήσει κανείς;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Βρε light άκου σοβαρά τώρα. Δεν σου την λέω. Απλά πρέπει να πάρεις πιο χαλαρά τα πράγματα. Κι εγώ είμαι κακός δεν είμαι αγγελάκι, το παραδέχομαι. Η κακία μου όμως δεν βγαίνει πάνω σου εσύ νομίζεις πως βγαίνει γιατί διατηρείς μια θέση άμυνας συνεχώς. ;)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Ο "κόσμος"έχει την ιδιότητα να ανταποκρίνεται σε ό,τι πιστεύουμε γι αυτόν.Έτσι επιβεβαιώνεται η αντίληψή μας διαρκώς,άρα ένας φαύλος κύκλος συντήρησης της ίδιας οπτικής,παρά τις αντίθετες αποδείξεις,παραμένει.
    Rain μακάρι να είναι αυτό που λες, αλλά το παραδέχτηκε και η me σε άλλο θέμα, ότι το καλό δεν μπορεί να συνυπάρξει χωρίς το κακό, και αντίστροφα. Οπότε συνεχώς είμαι χάλια, μία για την αρρώστια, μία για τις κακίες που ακούω, μία και για τα δύο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Κι εγω σε συμπαθωωω ας μ λες πως κανω κακες δηλωσειςςςςςς!!!
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αφού λοιπόν συνυπάρχει το καλό με το κακό,τότε γιατί ο κόσμος είναι "κακός"σκέτα?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by arktos View Post
    light, από το ένα να μπαίνει και από το άλλο να βγαίνει!
    κ εγώ προσπαθώ να το κάνω σε πολλά θέματα , αλλά δν το πετυχαίνω πάντα.
    ξέρω πόσο δύσκολο είναι....

    το θέμα με τους κίλερς δν το διάβασα
    θα επανέλθω
    Το ξέρω άρκτος, δεν είναι εύκολο να το πετύχεις, πρέπει να πεις ότι ΔΕΝ θα δίνεις στους άλλους δύναμη με το να ΑΚΟΥΣ τα λόγια τους, αλλά στον εαυτό σου και μόνο σε αυτόν. Τα λέω, για να τα ακούσω κι εγώ, γιατί κι εγώ δεν το εφαρμόζω.
    Όσο για το θέμα με τους κίλερς, διαφωνώ κάθετα μαζί σου, δεν είναι οι δολοφόνοι ψυχωτικοί που δεν παίρνουν τα χάπια τους. Διάβασέ το και γράψε τη γνώμη σου να σου απαντήσω, γιατί ξέρω παραπάνω για την ψύχωση από όλους εδώ μέσα, εκτός από τους ψυχωτικούς, που κι αυτοί δεν τα ξέρουν πάντα, γιατί δεν το έχουν ψάξει. Αυτό έγινε, και άρχισαν τις κακίες κάποιοι γιατί έγινε πόλεμος πάλι.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Βρε light άκου σοβαρά τώρα. Δεν σου την λέω. Απλά πρέπει να πάρεις πιο χαλαρά τα πράγματα. Κι εγώ είμαι κακός δεν είμαι αγγελάκι, το παραδέχομαι. Η κακία μου όμως δεν βγαίνει πάνω σου εσύ νομίζεις πως βγαίνει γιατί διατηρείς μια θέση άμυνας συνεχώς. ;)
    Πάλι καλά που το παραδέχεσαι. Σε συγχαίρω γι'αυτό. Μπράβο σου. Όμως το να τη λες σε κάποιον είναι κακία, και εσύ μου την είπες, αντί να κοιτάξεις να απαντήσεις σ'αυτά που σου έγραψα, κοίταξες να μου τη φέρεις. Φιλικά πάντα.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Αφού λοιπόν συνυπάρχει το καλό με το κακό,τότε γιατί ο κόσμος είναι "κακός"σκέτα?
    Γιατί από όλα, μας μένουν τα αρνητικά, ίσως επειδή εγώ έχω την αρρώστια, άλλωστε αν ο άλλος σε κάνει χάλια κυρίως αυτό, τι να το κάνεις μετά να σε συμπονεί; Ναι, σε κάνω χάλια αλλά σε λυπάμαι γενικότερα. Το δεύτερο δεν μπορεί να σε κάνει τελείως καλά, αλλά το πρώτο μπορεί να σε κάνει τελείως χάλια. Και αυτό το ποστ το έγραψα για να αλλάξουν κάποιοι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    ευχαριστώ. :d Δεν σου την είπα ομως!!!! Πρέπει να διαχωρίσεις την συμβουλή από την προσβολή. Αλλο το ένα άλο το άλλο. Πες μου ξανά σε τι δεν σ απάντησα να σ απαντήσω.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι είναι η αγάπη?Ολοι τον αντιλαμβάνονται το ίδιο?Καθενας αγαπάει διαφορετικα?
    By anemos_thir_13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 12-07-2010, 23:34
  2. ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ???
    By amarylis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 14-12-2009, 14:37
  3. Γιατι πάντα μου συμβαίνει αυτό;
    By interzone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 02-08-2007, 04:22
  4. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ
    By kostis in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 16-11-2006, 01:45
  5. Κάτι μου συμβαίνει...Μήπως είναι κατάθλιψη?
    By nickrock_gr in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2005, 19:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •