Καταλήψεις και ψυχολογική υποστήριξη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    17

    Καταλήψεις και ψυχολογική υποστήριξη

    Καλημέρα,
    Με το που άρχισα να επισκέπτομαι τον ψυχολόγο στο Πανεπιστήμιο ήρθαν οι καταλήψεις και τώρα δεν μπορώ να κάνω τις συνεδρίες.
    Υποτίθεται ότι πήγα και για μείωση άγχους, αλλά μου επιτείνεται. Ξέρει κανείς τίποτα, για το πότε θα τελειώσουν ώστε να λάβουν οι συνεδρίες κανονικό ρυθμό;
    Δεν είναι άδικο να στερούμαι, όπως και άλλοι, την υπηρεσία αυτή;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Σε ποιο πανεπιστημιο εισαι?Σε αρκετα παντως εχει αποφασιστει να διαρκεσουν ως τις 14 του μηνος και μετα να γινει νεα συνελευση,καθως και συνελευση της ΠΟΣΔΕΠ,δηλαδη των καθηγητων στις 15 για να αποφασιστει αν θα συνεχιστουν ή οχι καταληψεις και απεργειες.
    Πιστευω θα επρεπε η συγκεκριμενη υπηρεσια να λειτουργει ανεξαρτητα με τα αλλα γεγονοτα για να μην χανονται οι συνεδριες.
    Μεσα σε ποσο καιρο σου κλεισαν ραντεβου με ψυχολογο?Εμενα παντως στο πανεπιστημιο Αθηνων με πηραν τηλεφωνο για ραντεβου μετα απο 6 μηνες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    17
    Αθηνών και εγώ. Συνεπώς υποθέτω είμαστε ομοιοπαθείς.
    Ας ελπίσουμε...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Εγω ειχα παρει αποφαση οτι δε θα με παρουν τηλεφωνο απο εκει αφου ειχα περιμενει ηδη τρεις μηνες σχεδον οποτε πηγα αλλου.
    Υπομονη μεχρι τις 14 λοιπον αν και εχω την εντυπωση οτι θα συνεχιστουν οι καταληψεις.Εχεις κανει πολλες συνεδριες?Το λεω μηπως αν εισαι ακομα στην αρχη αν γινοταν να σε παρεπεμπαν καπου αλλου για να μη χανεις τις συνεδριες και μενεις πισω ετσι.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    17
    Να πάω αλλού είναι, ασφαλώς, μία λύση αλλά δεν νομίζω ότι θα μου το πρότειναν, διότι
    1) Φαντάζομαι ο ψυχολόγος (ορθώς) δεν θα με παρέπεμπε στην ιδιωτική του κλινική (με αμοιβόμενες συνεδρίες) διότι θα έδινε την εσφαλμένη εντύπωση ότι μεταξύ άλλων παρεμποδίζονται οι συνεδρίες προς οικονομικό του όφελος.
    2) Δεν γνωρίζουν εάν μπορώ να ανταπεξέλθω το οικονομικό κόστος των συνεδριών. Εξάλλου σε κάθε περίπτωση είτε έχω είτε όχι τα μέσα η υπηρεσία προσφέρεται από το Πανεπιστήμιο δωρεάν.
    3) Να πάω αλλού φαντάζομαι σημαίνει και μεταφορά του φακέλου μου. Όμως, δεν υπάρχει πρόσβαση σε αυτόν από την υπηρεσία μιας και η σχολή είναι υπό κατάληψη.
    Όσο για τον αριθμό των συνεδριών δεν έχω κάνει πολλές

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •