efivos xwris sxeseis.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    4

    Εφειβος χωρεις σχεσεις.

    Καλησπερα σας!Ειμαι ενα παιδι 16 ετων.Αυτο που με απασχολει εδω και πολυ καιρο ειναι το οτι δεν εχω κανει ακομα σχεση με καποιο κοριτσι,ουτε εχο φιλισει στο στομα.Ολοι οι αλλοι φιλοι μου εχουνε κανει τουλαχιστον 3 με 4 σχεσεις.Εμφανεισιακα ειμαι κανονικος.Σαν ανθρωπος ειμαι πολυ ηρεμος και λιγο κλεισμενος στον εαυτο μου σε σχεσει με τα αλλα παιδια της ηλικιας μου που κανουνε μουρλιες.Με τις γυναικες ειμαι λιγο ντροπαλος.Οταν μιλαω με καποια κοπελα κολαω και χανω τα λογια μου.Δεν ειμαι κανενας ξενεροτος ουτε κανενας αλητης.Γενικα με συμπαθουνε ολα τα παιδια της ηλικιας μου και τα κοριτσια απλα με θελουν για φιλο τους και τιποτα παραπανω.Δεν ξερω τι μπορει να φταιει κε δεν μπορω να βρω καποια κοπελα?...Σπαζομαι που βλεπω τα αλλα παιδια της ηλικιας μου να φιλιουνται με διαφορες κοπελες κι εγω να καθομαι απλα και να κοιταω.Με εχει στεναχορεσει παρα πολυ αυτο το θεμα!Επισεις εχω πεσει πολλες φορες ψυχολογικα χαμηλα .Αν υπαρχει καποιος που μπορει να με βοηθεισει ας μου γραψει.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!ΕΧΩ ΑΝΑΓΓΕΙ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ!!!
    Last edited by thanosLA; 06-12-2010 at 12:06.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    προσπαθησε να κανεισ μουρλιεσ που ταιριαζουν στο χαρακτηρα σου αυτα θελουν τα κοριτσια!!!!

  3. #3
    Φιλε μικρος εισαι. Έχω ακουσει/διαβασει/μαθει για ΠΟΛΥ χειροτερες περιπτωσεις. Ξερω οτι αυτο δεν σημαινει τιποτα αφου εσενα ο εαυτος σου σε ενδιαφερει, αλλα τουλαχιστον ειναι μια παρηγορια κιαυτο. Δωστου χρονο. Θα μεγαλωσεις και σιγουρα ευκαιριες θα υπάρξουν ορεξη να εχεις.
    1. Πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει
    2. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Γεια σου thanosLA :)

    Sweet sixteen, λοιπόν! Εγώ θα ήθελα να σε καθησυχάσω. Η εφηβεία είναι πολυσύνθετη περίοδος της ζωής μας. Οι προβληματισμοί σου είναι φυσιολογικοί, όμως το ότι δεν έχεις σχετιστεί ακόμα με κάποιο κορίτσι δε σημαίνει πως υπάρχει και κάποιο πρόβλημα. Καταλαβαίνω πως θέλεις και λαχταράς αυτό που βλέπεις να ζούνε οι φίλοι σου, όμως μη σκέφτεσαι συνέχεια πως οι άλλοι έχουν κάνει κάτι κι εσύ όχι. Μπορεί απλά να μην έτυχε ακόμα σε εσένα.

    Εγώ θα σου πρότεινα να είσαι όπως νιώθεις, ο εαυτός σου. Κάνε παρέες, προσέγγισε τα παιδιά στο σχολείο σου, στο φροντιστήριο αν πηγαίνεις, όταν έχεις ελεύθερο χρόνο βγες έξω με αγόρια και κορίτσια. Ίσως μέσα από μια παρέα να είναι πιο εύκολο να γνωρίσεις κάποια κοπέλα. Από ότι κατάλαβα δεν υπάρχει κάποια συγκεκριμένη που να σε ενδιαφέρει. Με τη συναναστροφή λοιπόν με άλλα παιδιά της ηλικίας σου που έχετε και τα ίδια ενδιαφέροντα, είναι πιθανό να νιώσεις ενδιαφέρον για ένα κορίτσι, ή να καταλάβεις πως κάποιο κορίτσι ενδιαφέρεται για σένα. Είσαι ντροπαλός ως άνθρωπος, αλλά αυτό δεν είναι κακό.

    Μέσα σε μια παρέα με την οποία θα περνάς όμορφα και θα νιώθεις άνετα και χαλαρά ίσως να σου είναι πιο εύκολο να μιλήσεις σε κάποιο κορίτσι και να επιδιώξεις να το γνωρίσεις καλύτερα. Αν πάλι, έχεις κάποια κοπέλα στο μυαλό σου πλησίασέ την με τον τρόπο σου. Με κάποια που σε ενδιαφέρει περισσότερο θα μπορούσατε να ανταλλάξετε τηλέφωνα, να αρχίσετε να μιλάτε πιο συχνά, να γνωρίζεστε καλύτερα μέρα με τη μέρα και μπορεί να προκύψει και κάτι περισσότερο. Ο ίδιος λες πως είσαι συμπαθής και μάλιστα έχεις και φίλες.

    Κανόνισε μια συνάντηση με φίλους και φίλες, ίσως να έρθει και κάποιο νέο πρόσωπο. Όλοι μαζί παρέα, όχι μόνο ζευγαράκια.
    Μην σκέφτεσαι συνέχεια πως δεν έχεις κορίτσι, πάντως. Αυτό σου προτείνω εγώ. Να κάνεις παρέες και φίλους και νέες γνωριμίες, να περνάς καλά μαζί τους και αν δε σε στεναχωρεί το θέμα αυτό συνέχεια και χαλαρώσεις, κάποια στιγμή θα συμβεί και σε σένα αυτό που τόσο θέλεις.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    θανο,
    γλεντα τη ζωη οσο μπορεις με τους φιλους σου, και τις παρεες σου. μικρος εισαι ακομα βρε, εχεις πολυυυ δρομο ακομα μπροστα σου για σχεσεις.. προς το παρων αρκεσου στους πλατωνικους ερωτες εχουν και αυτοι την αξια τους.. δεν εισαι χαζος, ισα-ισα εισαι εξυπνο παιδι, και αυτο ειναι διακριτο απο τον γραφικο σου χαρακτηρα.. σε κοβω για ποιλλες γκομενες στο μελλον.. βαλε μουσικη, φορα τα καλα σου ρουχα και βουρ για διασκεδαση..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    1
    Ρε παιδια ο thanos ρωταει συμβουλες για το τι να κανει, οχι να τον αποτρεπετε απο το να κανει σχεισεις (οπως ο seleios που λεει ασε τις σχεσεις κλπ κλπ, η πιο πανω που λεει εισαι μικρος,εχω διαβασει αλλα). Θελει συμβουλες για να βρει οχι πως να περναει την ωρα του τωρα που δεν εχει. Για να ζηταει να κανει σχεση παει να πει οτι ξερει τι θελει.
    Και εγω πανω κατω ετσι ειμαι (ειμαι 22 τωρα) και πρωτη σχεση εκανα στα 20-21. Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να βρεις μια του στυλ σου, που ειναι και αυτη κλειστη η λιγο ντροπαλη κλπ και οχι πχ την κουκλαρα του σχολειου κλπ (η αλλες που κατα πλειοψηφια ειναι ψωναρες). Εφοσον αυτο ισχυει δεν μπορεις να κανεις κατι αλλο. Δοκιμασε και μεσω του internet μηπως βρεις.
    Δεν χρειαζεται ουτε να ανησυχεις ουτε να νιωθεις ασχημα, ο καθενας ειναι διαφορετικος. Βρες μια που να ταιριαζεται σαν χαρακτηρες... ;)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    όταν θα χεις κουραστει απο την πολλή συνάφεια με τις σχέσεις,
    τότε ίσως να χω να σου πω,
    γιαυτό το ξόδεμα που τόσο επιθυμείς τώρα,
    πρόσεξε όμως τι ζητάς απο τη ζωή ,
    να μην ξεχνάς τις λεπτομέριες γυρω γυρω απο τις επιθυμίες σου που τις θεωρεις αυτονόητες!
    με τις ευχές μου να φυλαχτεις απο τα αρπαχτικά και να μην λαβωθεις!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    Quote Originally Posted by pad View Post
    προσπαθησε να κανεισ μουρλιεσ που ταιριαζουν στο χαρακτηρα σου αυτα θελουν τα κοριτσια!!!!
    ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΟ! ΘΑΝΟ,ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙΣ! ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΥΤΑ!!!
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    4
    αστα να πανε

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by 3wtiko View Post
    όταν θα χεις κουραστει απο την πολλή συνάφεια με τις σχέσεις,
    τότε ίσως να χω να σου πω,
    γιαυτό το ξόδεμα που τόσο επιθυμείς τώρα,
    πρόσεξε όμως τι ζητάς απο τη ζωή ,
    να μην ξεχνάς τις λεπτομέριες γυρω γυρω απο τις επιθυμίες σου που τις θεωρεις αυτονόητες!
    με τις ευχές μου να φυλαχτεις απο τα αρπαχτικά και να μην λαβωθεις!!
    ρε φιλαρακι μπορει να εχεις δικιο με αυτα που λες...αλλα δεν μπορω να σε καταλαβω απολυτα.Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    40
    λοιπον thano και εγω ειμαι σε μια παρομοια κατασταση....ειμαι και εγω 16 χρονων...
    η πρωτη μου σχεση ηταν το καλοκαιρι που περασε..πιο πριν δεν ειχα κανει αλλη και το θεωρουσα σοβαρο αφου ολα τα αλλα κοριτσια της ηλικιας μου ειχαν και μαλιστα πολλα απο αυτα ειχαν κανει και το επομενο βημα...εξωτερικα ειμαι αρκετα καλη..αρεσω αρκετα στα αγορια ομως σ αυτα που ειμαι αρρεστη δεν μου αρεσουν εμενα..οποτε δεν γινεται τιποτα..οπως σου ειπα η πρωτη μου σχεση ηταν το καλοκαιρι ,του αρεσα και μου αρεσε και μενα..δεν κρατησε πολυ ομως γιατι μαλωναμε συνεχεια...anyway απο τοτε εχω να κανω σχεση...και με ριχνει και μενα ψυχολογικα και δεν ειναι λιγες οι φορες που σκεφτομαι οτι θα μεινω μονη μου..

    η σχεση που θελεις ,να ξερεις οτι θα ερθει απο εκει που δεν το περιμενεις.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    189
    Το θέμα κλειδώνει λόγω παραβίασης των όρων χρήσης.

Similar Threads

  1. sxeseis.
    By evi26 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 04-03-2009, 12:50
  2. panikos kai sxeseis!
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 30-11-2005, 15:25
  3. sxeseis me thn pethera
    By ellie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 22-05-2005, 18:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •