ΔΕΝ τα ξέρουμε όλα/ Απορίες (με βάρεσε ο ηλιος στο κεφάλι;)
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    ΔΕΝ τα ξέρουμε όλα/ Απορίες (με βάρεσε ο ηλιος στο κεφάλι;)

    1 - Γιατι απο εδω (στην Γη) ο Ηλιος (κυκλος) εχει το ιδιο εμβαδον με το Φεγγαρι (δηλαδη οι δυο κυκλοι εχουν το ιδιο μεγεθος); Τυχαιο;

    2 - Γιατι η μετερεολογικη υπηρεσια δεν μπορει να προβλεψει με ακριβεια τον καιρο; (ο μονος τροπος που ηξερα εγω ειναι να "μυριζομαι " τον καιρο συμφωνα με το πεταγμα των πουλιων και την παρουσια εντομων)

    3 - Γιατι το ημερολογιο των Μαγια σταματαει το 2012 και γιατι τοσος ντορος για το 2012; Μας προετοιμαζουν για καποια κοσμικη αλλαγη , η καποια νεα ταξη των πραγματων;

    4 - Γιατι so serious για μερικους που δεν ειναι serious? μια παρασταση η ζωη; ποιος ειναι αληθινος και ποιος υποκρινεται δεν μπορω να καταλαβω πλεον.

    5 - αποριες. πολλες αποριες

    (ΥΓ ναι παιρνω τα χαπια μου. ειμαι καλα. μην ανησυχειτε προς το παρον).

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by insect View Post
    1 - Γιατι απο εδω (στην Γη) ο Ηλιος (κυκλος) εχει το ιδιο εμβαδον με το Φεγγαρι (δηλαδη οι δυο κυκλοι εχουν το ιδιο μεγεθος); Τυχαιο;

    ε ισως να ναι τυχαιο.......οπως μερικα @@ ειναι ισα και αλλα ανισα.

    2 - Γιατι η μετερεολογικη υπηρεσια δεν μπορει να προβλεψει με ακριβεια τον καιρο; (ο μονος τροπος που ηξερα εγω ειναι να "μυριζομαι " τον καιρο συμφωνα με το πεταγμα των πουλιων και την παρουσια εντομων)

    επειδη στα στοιχεια της φυσης αρεσουν οι εκπληξεις

    3 - Γιατι το ημερολογιο των Μαγια σταματαει το 2012 και γιατι τοσος ντορος για το 2012; Μας προετοιμαζουν για καποια κοσμικη αλλαγη , η καποια νεα ταξη των πραγματων;

    απλα το ημερολογιο των μαγια οπως κ καθε ημερολογιο, εχει συγκεκριμενο αριθμο σελιδων οποτε καποτε θα τελειωναν.κ θα ταν κουραστικο τοτε να κοβουν δεντρα να φτιαχνουν αλλες.........σε Α4 κιολας. επισης θα υπηρχε κ καποιος μαγια που θα βαρεθηκε να γραφει.......

    4 - Γιατι so serious για μερικους που δεν ειναι serious? μια παρασταση η ζωη; ποιος ειναι αληθινος και ποιος υποκρινεται δεν μπορω να καταλαβω πλεον.

    υπαρχουν στιγμες που σε ολους βγαινει το καλλιτεχνικο μας στην υποκριτικη, κ μας αρεσει να το επιδυκνυουμε!

    5 - αποριες. πολλες αποριες

    (ΥΓ ναι παιρνω τα χαπια μου. ειμαι καλα. μην ανησυχειτε προς το παρον).
    χαπακι και ξερο ψωμι

    ΥΓ¨: Αναμεσα στις ερωτησεις σου εκανα απαντησεις ε..........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    6 - Γιατι η Ελλαδα των τοσων ανακαλυψεων (των αρχαιων τουλαχιστον), οπως η ανακαλυψη της ασπιρινης δεν παιρνει φραγκο για τις πατεντες αυτες; δεν θα επρεπε κανονικα να ειμαστε απο τις πιο πολουσιες μικρες χωρες. ΝΑΙ μπορει να ειμαστε πλουσια χωρα και να μας δουλευουν για να μας ξεζουμισουν η να ειμαστε πανφτωχη σαν χωρα αλλα με κατι νεοπλουτους (να τους χαιρομαστε) ΝΑ. Τελικα ποια ειναι η αληθεια για την Ελλαδα;

    7 - Υπαρχει Θεος;

    8 - Πως μπορει η μουσικοθεραπεια να θεραπευσει ακομα και σοβαρες νευρολογικες παθησεις; μαγικο η ιαση ψυχης;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    χαπακι και ξερο ψωμι

    ΥΓ¨: Αναμεσα στις ερωτησεις σου εκανα απαντησεις ε..........
    Ναι οκ αν και λενε τα χαπια απο μονα τους δεν κανουν τιποτα! ετσι το ειπα βασικα ειμαι σε περιοδο ανικανοτητας για παραγωγη και πεταω σκορπιες τις σκεψεις μου.

    λοιπον σε αυτα που μου απαντας.

    1 ναι καποια πραγματα ειναι τυχαια και καποια ειναι πολυ μεγαλη συμπτωση για να ειναι τυχαια.

    2 η μητερα φυση εκπλησει παντα! κατι ζωακια που εχει σε βιντεο στο NAtional Geographic εντελως ανυπερασπιστα και κατι αλλα που θα μπορουσαν (υπο ορισμενες συνθηκες) να μας φανε στην στιγμή!

    3 πολλοι ομως επηρρεαστηκαν απο το ημερολογιο των μαγια. μερικοι επιστημονες δηλωσαν απλα πως η κλιματικη αλλαγη ειναι πραγματικο φαινομενο. τιποτα παραπανω και καποιοι αλλοι δηλωσαν πως οι πολοι θα αντιστραφουν και παει και πιο μακρυα η βαλιτσα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    κατα την γνωμη μου πιστευω πως οπως εγινε το μεγαλο μπανκ ετσι θα γινει κ ενα μεγαλο μπουνκ κ θα χαθουμεεεεεεε
    τωρα δεν πιστευω οτι θα κατεβει κανας μογγολος απο τον ουρανο οπως λενε

    επισης ελπιζω να ναι γρηγορο και να μην το καταλαβουμε να μν ειναι καμια φυσικη καταστροφη και βασανιστουμε ....
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    περισσοτερο φοβαμαι τον ανθρωπο παρα το μπιγκ μπαγκ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δεν ΜΠΟΡΟΥΜΕ να τα ξέρουμε όλα, έτσι κι αλλιώς. Ας μαθαίνουμε όμως όσα μπορούμε στο διάβα της ζωής μας. Και να ισορροπούμε την τάση μας για σοβαρότητα με γέλιο, γιατί για σκέψου να είμαστε πάντα τόσο βαθείς, τόσο σκοτεινοί, τόσο παγιδευμένοι σε μία και μόνο μας εικόνα, μία εμμονή για κράτημα του κάθε ίματζ, και άρα τόσο ανελαστικοί και άκαμπτοι. Η αγκύλωση της σοβαροφάνειας που ανέφερες κι εσύ με άλλα λόγια λολ
    Καλά τα ερωτήματα αλλά και κάποιες στιγμές ελευθερίας ακόμη κι απ' αυτά τις έχουμε ανάγκη.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

Similar Threads

  1. Άγχος μετά από χτύπημα στο κεφάλι..
    By Giorgos4 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 01-08-2010, 03:46
  2. φωτος μελων για να ξερουμε με ποιον μιλαμε
    By Παστελι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 05-09-2009, 18:59
  3. Ενοχληση μασελα/αυχενας/κεφαλι!!!
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 04-08-2009, 18:52
  4. ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ
    By apaleftos in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 1
    Last Post: 27-06-2009, 14:08
  5. 2 αποριες...
    By Adzik in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 27-05-2006, 10:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •