Θέλω βοήθεια!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ποιος σου είπε πως δεν έχω βοηθήσει όποτε μου δόθηκε η ευκαιρία?λολ,παράδειγμα έφερα,μην το προσωποποιείς πάντως,απλά σκέψου το αν σε κάτι θα σε βοηθήσει αυτό.
    Επίσης είμαι σε φάση ζωής που ψάχνω για τον τρόπο να βοηθήσω πιο πολύ,πιο ικανοποιητικά και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση,ένα πρότζεκτ που θα χρειαστεί χρόνο,χρήμα και θυσίες από μένα,αλλά μου είναι σημαντικό.Για να το κάνω αυτό θα πρέπει να απομακρυνθώ από πολλά βραχυπρόθεσμα,αλλά μακροπρόθεσμα θα ανταμειφθώ,μακάρι να μου βγει.Just my two cents.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Light όχι ειρωνικά δεν σου μίλησα ποτέ, ποτέ όμως. Παραδέχομαι πως προσπάθησα να σου δώσω με πολλούς διάφορους τρόπους αυτό που κατάλαβες τώρα και ελπίζω έστω και λίγο να συνέβαλα. Στην αρχή μίλησα κανονικά, σε κάποια φάση έγινα καλός, σε άλλη φάση πολύ καλός, σε άλλη φάση άγγελος, σε άλλη πολύ κακός ποτέ όμως δεν σε ειρωνεύτηκα αλήθεια. Επίσης δεν έπαιρνα αυτή την στάση για να σε μειώσω αλλά για να καταλάβεις.

    Ακριβώς αυτό που έκανα επίτηδες για να καταλάβεις πρέπει να το απορροφήσεις στο μυαλό σου πως έτσι είναι όλοι οι άνθρωποι. Κανείς δεν είναι μόνο καλός και μόνο κακός. Ακόμα και στον χειρότερο άνθρωπο υπάρχουν ίσως κάποιες ευαισθησίες τις οποίες όμως δεν θα μπορέσει κανείς να βγάλει ποτέ στην επιφάνεια. Τα πράγματα είναι περισσότερο σύνθετα όμως. Για παράδειγμα ο άλλος μπορεί να είναι πολύ καλός και σε μια δύσκολη στιγμή να συμπεριφερθεί άσχημα. Επομένως στο τέλος θα δεις πως θα καταλάβεις πως δεν παίζει μόνο το άτομο ρόλο αλλά και οι καταστάσεις και γενικώς πάρα πάρα πολλά πράγματα.

    Δεν πιστεύω πως είσαι κακιά (μην κοιτάς που σου το λέω για πλάκα οκ?) πιστεύω πως είσαι απογοητευμένη από όλους!! Αυτό βγάζει κακά συναισθήματα τα οποία πρέπει να μάθεις να ελέγχεις. Αλήθεια σε καταλαβαίνω απόλυτα ή τουλάχιστον έχω την αίσθηση τι προσπαθείς τόσο καιρό να μας πεις κούκλα μου! Αλήθεια σου λέω!! Είσαι σε πολύ καλό δρόμο πάντως. :) Κράτα γερά την σκέψη σου και μην απογοητευθείς αν γίνει κάποιο λάθος οκ??? Ένα λαθάκι δεν σημαίνει χαμένος πόλεμος αλλά μια χαμένη μάχη. :D
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Ποιος σου είπε πως δεν έχω βοηθήσει όποτε μου δόθηκε η ευκαιρία?λολ,παράδειγμα έφερα,μην το προσωποποιείς πάντως,απλά σκέψου το αν σε κάτι θα σε βοηθήσει αυτό.
    Επίσης είμαι σε φάση ζωής που ψάχνω για τον τρόπο να βοηθήσω πιο πολύ,πιο ικανοποιητικά και με μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση,ένα πρότζεκτ που θα χρειαστεί χρόνο,χρήμα και θυσίες από μένα,αλλά μου είναι σημαντικό.Για να το κάνω αυτό θα πρέπει να απομακρυνθώ από πολλά βραχυπρόθεσμα,αλλά μακροπρόθεσμα θα ανταμειφθώ,μακάρι να μου βγει.Just my two cents.
    Εσύ τι πιστεύεις πάντως, υπάρχουν καλοί και κακοί ή ο καθένας έχει το καλό και το κακό μέσα του; Προσπαθώ να δω. Επιπλέον, από τις επιθέσεις που γίνονται εδώ μέσα, ή τα γραψίματα, αρχίζω και πιστεύω μήπως δεν κάνω κάτι εγώ, απλά όντως όλοι είναι κακοί, και δεν το λέω με σκοπό να ισοπεδώσω για να ικανοποιηθώ εγώ, αλλά με μεγάλη απογοήτευση.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    καλημερα λαιτ!

    συμφωνω με τα αλλα παιδια κ πιστευω οτι αυτη η συνειδητοποιηση σου ειναι παρα πολυ σημαντικη κ μπορει να σου ανοιξει πορτες για μια πολυ καλυτερη ζωη στο μελλον!
    σε ψυχολογο το εχεις συζητησει με το γιατρο σου, γιατι δεν σε αφηνει να πας?
    επισης υπαρχουν κ τα κεντρα ψυχικης υγειας, μηπως να προσπαθουσες εκει να κλεισεις ραντεβου?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Light όχι ειρωνικά δεν σου μίλησα ποτέ, ποτέ όμως. Παραδέχομαι πως προσπάθησα να σου δώσω με πολλούς διάφορους τρόπους αυτό που κατάλαβες τώρα και ελπίζω έστω και λίγο να συνέβαλα. Στην αρχή μίλησα κανονικά, σε κάποια φάση έγινα καλός, σε άλλη φάση πολύ καλός, σε άλλη φάση άγγελος, σε άλλη πολύ κακός ποτέ όμως δεν σε ειρωνεύτηκα αλήθεια. Επίσης δεν έπαιρνα αυτή την στάση για να σε μειώσω αλλά για να καταλάβεις.

    Ακριβώς αυτό που έκανα επίτηδες για να καταλάβεις πρέπει να το απορροφήσεις στο μυαλό σου πως έτσι είναι όλοι οι άνθρωποι. Κανείς δεν είναι μόνο καλός και μόνο κακός. Ακόμα και στον χειρότερο άνθρωπο υπάρχουν ίσως κάποιες ευαισθησίες τις οποίες όμως δεν θα μπορέσει κανείς να βγάλει ποτέ στην επιφάνεια. Τα πράγματα είναι περισσότερο σύνθετα όμως. Για παράδειγμα ο άλλος μπορεί να είναι πολύ καλός και σε μια δύσκολη στιγμή να συμπεριφερθεί άσχημα. Επομένως στο τέλος θα δεις πως θα καταλάβεις πως δεν παίζει μόνο το άτομο ρόλο αλλά και οι καταστάσεις και γενικώς πάρα πάρα πολλά πράγματα.

    Δεν πιστεύω πως είσαι κακιά (μην κοιτάς που σου το λέω για πλάκα οκ?) πιστεύω πως είσαι απογοητευμένη από όλους!! Αυτό βγάζει κακά συναισθήματα τα οποία πρέπει να μάθεις να ελέγχεις. Αλήθεια σε καταλαβαίνω απόλυτα ή τουλάχιστον έχω την αίσθηση τι προσπαθείς τόσο καιρό να μας πεις κούκλα μου! Αλήθεια σου λέω!! Είσαι σε πολύ καλό δρόμο πάντως. :) Κράτα γερά την σκέψη σου και μην απογοητευθείς αν γίνει κάποιο λάθος οκ??? Ένα λαθάκι δεν σημαίνει χαμένος πόλεμος αλλά μια χαμένη μάχη. :D
    Γάτο, δεν καταλαβαίνω αυτά που μου λες τα τελευταία, καταρχάς εσύ μου είχες πει ότι είμαι καλή και νιώθω αδικημένη. Κατα δεύτερον, ή ισχύει αυτό που ανακάλυψα μαζί με το φίλο μου, και πρέπει να αλλάξω στάση, οπότε να πάω στο άλλο άκρο και μετά στη μέση πχ, ή δεν ισχύει οπότε θα συνεχίσω να πιστεύω ότι όλοι είναι κακοί, και να τους πολεμάω. Απλά είναι τα πράγματα, ποιά μάχη και ποιός πόλεμος, ποιά συναισθήματα να ελέγξω, ή δεν τα βγάζω καθόλου γιατί πάυω να είμαι απογοητευμένη, ή τα βγάζω γιατί είμαι...

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Lou!.. View Post
    καλημερα λαιτ!

    συμφωνω με τα αλλα παιδια κ πιστευω οτι αυτη η συνειδητοποιηση σου ειναι παρα πολυ σημαντικη κ μπορει να σου ανοιξει πορτες για μια πολυ καλυτερη ζωη στο μελλον!
    σε ψυχολογο το εχεις συζητησει με το γιατρο σου, γιατι δεν σε αφηνει να πας?
    επισης υπαρχουν κ τα κεντρα ψυχικης υγειας, μηπως να προσπαθουσες εκει να κλεισεις ραντεβου?
    Γειά,
    Σε τι συμφωνείς με τα άλλα παιδιά ακριβώς; Σε όλα; Αν είναι αλήθεια αυτή η συνειδητοποίηση, όχι μπορεί, σίγουρα θα μου ανοίξει πόρτες, ναι. Ο βλάκας, το μόνο που έκανε, είναι όταν τον ρώτησα 3 φορές να πάω, μου είπε ότι τον πιέζω και ότι είμαι εγωίστρια, γιατί θέλω να γίνει το δικό μου. Εγώ όμως ήθελα το καλό μου γιατί το είχα πολύ ανάγκη, αυτός τι συμφέρον είχε να μου το πει αυτό;
    Last edited by whitecandle; 09-12-2010 at 14:01.

  7. #22
    Αρχικά καταχωρημένο από Θεοφανία
    Λαιτ....
    Καταρχήν να σου πω, πως δεν είναι όλοι κακοί, ούτε ολοι καλοί.
    Είμαστε άνθρωποι που κουβαλάμε καλά και κακά σύμφωνα με τις εμπειρίες και το χαρακτήρα μας.
    Το γεγονός πως εντόπισες ότι σου βγαίνει κάτι τέτοιο, είναι από μόνο του μια μεγάλη επιτυχία και είμαι σίγουρη πως αν το δουλέψεις δείχνοντας καταρχήν λίγο εμπιστοσύνη στους άλλους, θα το ξεπεράσεις.
    Ξεκίνα από δω, είμαστε άγνωστοι και μπορείς να μιλήσεις και να λειτουργήσεις πιο εύκολα.
    Θα είμαστε δίπλα σου....
    Thanks μάλλον αυτό με την εμπιστοσύνη είναι λύση. Τώρα αν είναι όλοι και κακοί, δεν ξέρω αν με βοηθάει να νιώσω καλύτερα, με βοηθάει όμως να καταλάβω πως λειτουργεί. Μου είναι ακόμα δύσκολο να πιστέψω ότι είστε και καλοί. Ακόμα και την μάνα μου δεν πιστεύω. Anyway, το έναυσμα να καταλάβω τι κάνω, ίσως και όλη τη θεωρία, μου την έδωσε ένας φίλος μου, ο pad.
    Βλέπεις? Λες πως ο παντ είναι φίλος σου? είμαι σίγουρη πως τον εμπιστεύτηκες και εκείνος πήρε το πράσινο φως πρώτα από σένα.
    Τι εννοώ με αυτό? Ότι δίνουμε παίρνουμε. Δώσε λίγη εμπιστοσύνη για να δεις πως αντιδρούν οι άλλοι. Στην πορεία θα βρεις άτομα που αξίζουν και άλλους που δεν αξίζουν. Αν δεν προσπαθήσεις όμως, δεν πρόκειται να το δεις.
    Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις φίλους ή να δημιουργήσεις την οποιαδήποτε σχέση, ξεκινώντας με αμφισβητήσεις.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Βλέπεις? Λες πως ο παντ είναι φίλος σου? είμαι σίγουρη πως τον εμπιστεύτηκες και εκείνος πήρε το πράσινο φως πρώτα από σένα.
    Τι εννοώ με αυτό? Ότι δίνουμε παίρνουμε. Δώσε λίγη εμπιστοσύνη για να δεις πως αντιδρούν οι άλλοι. Στην πορεία θα βρεις άτομα που αξίζουν και άλλους που δεν αξίζουν. Αν δεν προσπαθήσεις όμως, δεν πρόκειται να το δεις.
    Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις φίλους ή να δημιουργήσεις την οποιαδήποτε σχέση, ξεκινώντας με αμφισβητήσεις.
    Συμφωνώ, κι εγώ το σκέφτηκα αυτό για τον παντ, όλοι όμως τελικά ή με έχουν προδώσει, ή είναι εν δυνάμει να με προδώσουν. Κι αν δεν ισχύει η θεωρία μου τελικά; Ότι εγώ τους κάνω κακούς; Και αν είναι όντως κακοί; Είδες το θέμα μου στα γενικά; Το είναι τρελό αυτό που συμβαίνει, δεν τους έκανα κάτι, και όμως μίλησαν με απίστευτη κακία....... Τι να πω...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    λαιτ

    βασικα ναι μπορω να πω οτι συμφωνω σε ολα με τα αλλα παιδια, δεν ειδα τπτ να διαφωνησω! :D

    η απαντηση του γιατρου σου οτι τον πιεζεις κ οτι εισαι πολυ εγωιστρια μου φαινεται παρα πολυ περιεργη κ ακυρη. :(

    στο ΚΨΥ γιατι δε σε δεχονται? ρωτα τους κ πες το προβλημα σου.

    πχ δεν αισθανομαι καλα, η εχω δυσκολια με τους αλλους ανθρωπους κ θελω να λυσω αυτα τα προβληματα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    λαιτ ομως θυμασαι ενα αλλο θεμα που ειχες ανοιξει προσφατα που ειχες παθει κνιδωση κ ρωταγες κ ησουν πολυ ευγενικη κ σου απαντησε πολυς κοσμος καλοπροαιρετα?

    οι ιδιοι ανθρωποι ηταν κ σε εκεινο το νημα.

    οταν εισαι κ εσυ καλοπροαιρετη, αυξανεις τις πιθανοτητες να εισπραξεις υποστηριξη κ βοηθεια κ καλη συμπεριφορα.

    οταν μπαινεις επιθετικα, κουρδιζεις κ τους αλλους σε επιθετικοτητα.

    τα συναισθηματα κ οι διαθεσεις μεταβιβαζονται απο ανθρωπο σε ανθρωπο σαν συγκινωνουντα δοχεια!

    σκεψου το.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Σου το ανάλυσα παραπάνω από όσο έπρεπε. Αυτό σου είπα και τώρα απλά είμαι της ανάλυσης σχετικά με το 1ο που λες. :) Στο δεύτερο ναι συμφωνώ απόλυτα πήδα στο άλλο άκρο! Δεν θα σου πω τπτ παραπάνω δυστυχώς κάποιες φορές παρασύρομαι από αυτά που έχω ζήσει. Να είσαι γερή και δυνατή και ο,τι και να γίνει εμείς είμαστε δίπλα σου κούκλα μου εντάξει;;; Είμαι κι εγώ μαζί σου στο υπόσχομαι.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by lightbluepath View Post
    Λοιπόν, κατάλαβα τι μου συμβαίνει. Πιστεύω ότι όλοι είναι κακοί, και μετά κάνω τα πάντα -κοινώς γίνομαι κακιά- για να μου φερθούν άσχημα και να επιβεβαιώσω τη θεωρία μου. Σε ψυχολόγο δεν μπορώ να πάω, γιατί δεν μ'αφήνουν με τίποτα ο γιατρός μου ούτε η παλιά, ούτε οι γονείς μου.....Οπότε είμαι σε απόγνωση. Πρέπει μόνη μου να λύσω τα θέματά μου. Οπότε μία λύση που σκέφτηκα, είναι να με πείσετε πως όλοι είναι καλοί. Έχω μαζέψει πάρα πολλή κακία μέσα μου, και ειλικρινά δεν αντέχω άλλο. Η μόνη λύση αν δεν ξεφύγω από αυτό, είναι να αυτοκτονήσω, αλλιώς να ζω μια ζωή μες στην κακία και τη λύπη.
    μα ΔΕΝ ειναι ολοι καλοι.....πως λοιπον να σε πεισουμε για κατι τεοτιο???
    πρεπει οπωσδηποτε να ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ, ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ????
    εχει καλους, εχει και κακους, αλλα οι περισσοτεροι ειναι ...αναμικτοι...
    ειναι κατα βαση "καλοι ανθρωποι" (που λεμε) που ειναι ομως σε θεση να κανουν κακιες οταν τους ενοχλησουν...
    τωρα βεβαια, αλλοι ενοχλουνται απο επιθετικες ενεργειες εναντιον τους κι αλλοι ενοχλουντια και μονο με την υπαρξη των αλλων και οταν δεν τους γινονται τα κεφια :) υποθετω πως αυτους μπορουμε να τους λεμε "κακους"....
    οποτε δυστυχως, δεν μπορουμε να σου πουμε κατι για ολους τους ανθρωπους οπου γης και να ξεμπερδευεις...
    θα πρεπει κι εσυ, οπως κι ολοι μας, να κανεις διακριση στο ποιοι ειναι καλοι και ποιοι οχι...(βαριεσαι?)
    αυτο με τον ψυχολογο μου κανει μεγαλη εντυπωση και το εχεις ξαναπει και μου ειχε κανει εντυπωση και τοτε και θυμαμαι μαλιστα καλα πως το συζητησαμε στο φορουμ και πηραμε και την γνωμη ψυχολογου επ αυτου.
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΣΤΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟ!!!.ποσο δε μαλλον , που το επιθυμεις διακαως και το ζητας μονη σου!!!
    δεν μπορω να καταλαβω γιατι στο αρνουνται, κανε κι αλλες προσπαθειες να στο επιτρεψουν.
    αν καποιος απο τους λογους ειναι το οικονομικο, δοκιμασε να στραφεις στα κεντρα ψυχικης υγειας πουε ιναι σχεδον δωρεαν..

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι συμφωνω...............υπαρχουν ατομα που κουρδιζονται με την επιθετικοτητα..........ακυρο αλλα το διαβασα κ το νιωθω κιολας
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Lou!.. View Post
    λαιτ

    βασικα ναι μπορω να πω οτι συμφωνω σε ολα με τα αλλα παιδια, δεν ειδα τπτ να διαφωνησω! :D

    η απαντηση του γιατρου σου οτι τον πιεζεις κ οτι εισαι πολυ εγωιστρια μου φαινεται παρα πολυ περιεργη κ ακυρη. :(

    στο ΚΨΥ γιατι δε σε δεχονται? ρωτα τους κ πες το προβλημα σου.

    πχ δεν αισθανομαι καλα, η εχω δυσκολια με τους αλλους ανθρωπους κ θελω να λυσω αυτα τα προβληματα.
    Σου είπα, τους είπα το πρόβλημά μου και δεν με δέχονται, τι να κάνω τώρα; Δεν υπάρχει περίπτωση να με δεχτούνε, αυτό αποκλείστηκε.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Lou!.. View Post
    λαιτ ομως θυμασαι ενα αλλο θεμα που ειχες ανοιξει προσφατα που ειχες παθει κνιδωση κ ρωταγες κ ησουν πολυ ευγενικη κ σου απαντησε πολυς κοσμος καλοπροαιρετα?

    οι ιδιοι ανθρωποι ηταν κ σε εκεινο το νημα.

    οταν εισαι κ εσυ καλοπροαιρετη, αυξανεις τις πιθανοτητες να εισπραξεις υποστηριξη κ βοηθεια κ καλη συμπεριφορα.

    οταν μπαινεις επιθετικα, κουρδιζεις κ τους αλλους σε επιθετικοτητα.

    τα συναισθηματα κ οι διαθεσεις μεταβιβαζονται απο ανθρωπο σε ανθρωπο σαν συγκινωνουντα δοχεια!

    σκεψου το.
    Έχω απαντήσει και άλλες φορές καλοπροαίρετα, αλλά επειδή το θέμα ήταν περίεργο, δεν τους άρεσε η γνώμη μου, και μου επιτίθονταν. Ή έλεγα κάτι που δεν τους άρεσε, και μου επιτίθονταν και πάλι. Αλλά πες αυτά οκ, μπορεί να τους δημιουργούσα αρνητικά συναισθήματα. Εγώ νομίζω ότι άρχισαν και οι ίδιοι να μου επιτίθονται, χωρίς να τους έχω κάνει κάτι, και αυτό φοβάμαι μήπως δεν ισχύει η θεωρία μου.....

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω βοήθεια
    By harry86 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 05-02-2009, 20:04
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ...ΤΟΥΣ ΘΕΛΩ ΟΛΟΥΣ!!!
    By Hornywife43 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 30-09-2008, 12:46
  3. θελω βοηθεια
    By zouzounitsaaa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 30
    Last Post: 19-04-2008, 20:08
  4. θελω βοηθεια
    By jimmis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 20-03-2008, 22:01
  5. sos βοήθεια θέλω να μάθω τι έχω;
    By lucifair100 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 13
    Last Post: 06-02-2007, 12:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •