Έλληνες - απο τους πιο διεφθαρμενους του Κοσμου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Έλληνες - απο τους πιο διεφθαρμενους του Κοσμου

    Σας αρεσει η κουτοπονηρια και η τσιπια που μας μαστιζει; εγω θαρρω πως σαν Ελληνες , που θελουμε διαρκως να βγαλουμε το ματι του αλλου, εχουμε πιασει πατο, οχι στα οικονομικα αλλα στην ψυχη. συμφωνειτε;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Συμφωνώ απόλυτα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    με αμαξια πολυτελες, με τους μισους να χρωστουν και τους υπολοιπους να κλεβουν και μια μικρη μειοψηφια να μην μπορει να συμμετεχει στο πανηγυρι εχουμε ντοκτορα στην πονηρεια και οχι μονο.

    καποτε λεγαμε ειμαστε μια γροθια , αφου ειμαστε λιγοι αλλα το παραλογο ειναι οτι ενω ειμαστε λιγοι δεν ειμαστε μια γροθια, ενωμενοι.
    Last edited by carrot; 09-12-2010 at 19:45.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    θα λεγαμε λοιπον σοτν βασιλια μας "την να την κανεις την κορυφη φιλε αν ζεις στην ερημη χωρα". πολλοι την εχουν κανει και συνεχιζεται το κυμα.

    αλλες μικρες χωρες σαν το Λουξεμβουργο ειναι σε καλυτερη κατασταση απο εμας. γιατι;
    Last edited by carrot; 09-12-2010 at 19:46.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    η καλυτερη μερα ειναι να ξυπνας με κεφι. το καλυτερο βραδυ ειναι να ξεκουραζεσαι μετα απο μια παραγωγικη μερα. να ριχνεις και ενα σκουπισματακι, και να αισθανεσαι οτι κατι κανεις τουλαχιστον.

    και να λες. ε βεβαια καποτε μας ελεγαν η πολυ δουλεια τρωει τον αφεντη και οι τεμπελια ειναι δουλεια του διαβολου.

    στο παλιο ημερολογιο εγραφε

    24 δια 3

    8 για ξεκουραση
    8 για δουλεια
    8 για διασκεδαδη

    πουναι χρονος για διασκεδαση. οσοι διασκεδαζουν χωρις να εχουν ωφελος απο αυτο το κανουν μονοι τους. παιζουν παιχνιδια στο πισι, γραφουν και καμια κουβεντα χωρις να κρυβουν καποιο συμφερον απο πισω τους και λενε αντε στην ευχη μου να ταισετε και σεις οσους δεν εμαθαν να ψαρευουν. πως;

    μην τους δωσετε καλαμι λενε οι κινεζοι. μαθετε τους να ψαρευουν. να ειμαστε ολοι μαζι αγαπημενοι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Οι Κινεζοι σαν εμας με αρχαιο πολιτισμο ειναι φρεσκοι στην αγορα.

    βλεπεις τους Κουβανους, κατι Κινεζους που ζουν στην επαρχεια και λες να αυτο σημαινει διατηρηση αγνοτητας.

    Να κανουμε αντισταση λοιπον εναντια στην ωριμοτητα. οχι να ειμαστε τρεις λαλουν και δυο χορευτουν αλλα να διατηρησουμε λιγη αξιοπρεπεια. ο Ελληνας ειναι καλος ανθρωπος βασικα, η απληστεια τον οδηγησε στο χαος.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δεν πιστεύω στη συνολική ευθύνη,ούτε θεωρώ πως οι γενικεύσεις αποτυπώνουν καθάρια την πραγματικότητα.Ούτε είναι καθίκια,ούτε και όσιοι οι έλληνες.Όπως όλοι οι λαοί,όπως όλα τα άτομα που αποτελούν τους λαούς,έχουμε δείγματα των πάντων.Και σε τι μας βοηθάνε εξάλλου τέτοιου είδους αφορισμοί?Πέραν του να μιζεριάζουμε δηλαδή?Φτιάξε τον εαυτό σου κι άσε τους λαούς.Αν θέλουμε την αλλαγή,πρέπει να γίνουμε η αλλαγή που θέλουμε να δούμε.Φιλικά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Εννοειται! Αν μπορουσαν θα κλεβαν και οι αλλοι μισοι! Λολ αστειευομαι.

    Με εβαλες σε σκεψεις λεγοντας μου να συνεχιζω να φτιαχνω την προσωπικοτητα μου. Υποτιθεται πως εως τα 21-24 ενας ανθρωπος εχει φτιαξει την προσωπικοτητα του και οτι μετα απλα ωριμαζει ωστοσο κατανοω πως ειμαι αρκετα ανωριμος ωρες ωρες κατ επιλογη. Θα ειχα φρικαρει αν δεν ειχα λιγο χιουμορ συντροφια για να αντιμετωπιζω την μιζερια. Δυστυχως δεν δυναται να χρησιμοποιω διαρκως χιουμορ. Αλλαγη για μενα ειναι να φτασεις καπου και να αισθανθεις αβολα αλλα να πεις μετα, θα παω ενα βημα παραπερα να δω τι υπαρχει στη συνεχεια.

    Θα ελεγα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος απο την ζωη μου και οτι η καθε προσπαθεια για αλλαγη εχει παει χαμενη. Θα μπορουσε βεβαια να ηταν και χειροτερα. Σορρυ δεν εχω και πολυ παρεα πλεον. Μια δουλεια που την καρατω με το ζορι ωρες ωρες, γονεις τους οποιους εγω σιγα σιγα αρχιζω να φροτνιζω και οι γκομενες μας τελειωσαν για την ωρα. Οχι εντελως. Σχεση βασικα δεν υπαρχει. Σκορ δεν μου αρεσει να κραταω δηλαδη. Εχω απαιτησεις απο τον εαυτο μου.

Similar Threads

  1. Οριακοί όλου του κόσμου ενωθείτε!
    By donald_girl in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 51
    Last Post: 15-12-2020, 01:54
  2. οι μαναδες δεν τραγουδανε για τον αντρα τους αλλα για το παιδι τους
    By carrot in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 6
    Last Post: 22-10-2010, 23:34
  3. Από τους χειρότερους εραστές του κόσμου οι Έλληνες, λένε οι Αυστραλές
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 30-09-2009, 17:14
  4. Replies: 34
    Last Post: 05-01-2008, 18:51
  5. Αναλογικά άσχημες ψυχώσεις ενός ψηφιακού κόσμου
    By alavastros in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 05-10-2004, 18:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •