Πιστεύετε στην μετεμψύχωση; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    χαχαχαχαχα! Καλα, αυτο με το barcode ειναι το ΤΟP γελοιο! χεχεχε!

    Η βιβλιο δεν ειναι ιστορικό ντοκουμέντο, είναι αποτύπωση των λαικών μυθολογιών γύρω από το πρόσωπο του θεού. Αυτά περι αποκαλύψεων μην μπαίνεις στον κοπο καν να τα αναφέρεις σαν επιχείτημα, πρώτον: γιατι δεν αποτελούν αποδειξη ιστορικότητας της βίβλου, και δεύτερον: σχεδον σε ολους του λαους αναφερονται προφητείες περι τελους του κοσμου. ΙΣΤΟΡΙΚΑ υπαρχουν ντοκουμέντα παμπολων περιστασεων οπου πιστοί συγκεντρωνοτναν να δεχτουν τον ερχομο του τελους και εμεναν με την αναμονη...
    Για να εκτιμησει κανεις σωστα την βιβλιο πρεπει να μπει στο κλιμα και την ατμοσφαιρα της εποχης που γραφτηκε. Δεν απευθυνονταν σε ανθρωπους που εχουν τοση γνωση και ερεθισματα οπως εμεις σημερα. Στην σημερινη εποχη πρεπει να ειναι μονο οδηγος και να μην λαμβανεται σαβορα υπ'οψιν (εννοω κυριολεκτικα τα οσα λεει).
    Χωρια το οτι δεν υπαρχει κανενα αλλο ντοκουμενο απο το οποίο μπορεί να διασταυρωθεί η εγκυρότητα των οσον γραφονται στην βιβλιο.

    Δεν πιστευω σε θαυματα. Τα θαυματα του παρελθοντως ειναι η αλχημειες του παροντος. Εχεις ακουσει για το "θαυμα" της εικονας που ματωνε και εβγαζε μαρμελαδιτσα φραουλα?? Ε, κατι τετοιο...

    Γιατι να ερθει ο αντιχριστος?? Γιατι να ερθει ο χριστος?? Γιατι να μας βαλει ο θεος στον σωστο δρομο?? Γιατι?? Για μενα τιποτα απο ολα αυτα δεν εχει κανενα απολυτως σκοπο η νοημα, γι αυτο και δεν τα πιστευω...

  2. #32
    Αυτο θα σε πεισει στα σιγουρα φιλε μου.Περιγραφει Αναλυτικα τι ειναι
    http://www.apocalypsejohn.com/2010/09/bar-code.html

  3. #33
    Quote Originally Posted by *Ghost* View Post
    χαχαχαχαχα! Καλα, αυτο με το barcode ειναι το ΤΟP γελοιο! χεχεχε!

    Η βιβλιο δεν ειναι ιστορικό ντοκουμέντο, είναι αποτύπωση των λαικών μυθολογιών γύρω από το πρόσωπο του θεού. Αυτά περι αποκαλύψεων μην μπαίνεις στον κοπο καν να τα αναφέρεις σαν επιχείτημα, πρώτον: γιατι δεν αποτελούν αποδειξη ιστορικότητας της βίβλου, και δεύτερον: σχεδον σε ολους του λαους αναφερονται προφητείες περι τελους του κοσμου. ΙΣΤΟΡΙΚΑ υπαρχουν ντοκουμέντα παμπολων περιστασεων οπου πιστοί συγκεντρωνοτναν να δεχτουν τον ερχομο του τελους και εμεναν με την αναμονη...
    Για να εκτιμησει κανεις σωστα την βιβλιο πρεπει να μπει στο κλιμα και την ατμοσφαιρα της εποχης που γραφτηκε. Δεν απευθυνονταν σε ανθρωπους που εχουν τοση γνωση και ερεθισματα οπως εμεις σημερα. Στην σημερινη εποχη πρεπει να ειναι μονο οδηγος και να μην λαμβανεται σαβορα υπ'οψιν (εννοω κυριολεκτικα τα οσα λεει).
    Χωρια το οτι δεν υπαρχει κανενα αλλο ντοκουμενο απο το οποίο μπορεί να διασταυρωθεί η εγκυρότητα των οσον γραφονται στην βιβλιο.

    Δεν πιστευω σε θαυματα. Τα θαυματα του παρελθοντως ειναι η αλχημειες του παροντος. Εχεις ακουσει για το "θαυμα" της εικονας που ματωνε και εβγαζε μαρμελαδιτσα φραουλα?? Ε, κατι τετοιο...

    Γιατι να ερθει ο αντιχριστος?? Γιατι να ερθει ο χριστος?? Γιατι να μας βαλει ο θεος στον σωστο δρομο?? Γιατι?? Για μενα τιποτα απο ολα αυτα δεν εχει κανενα απολυτως σκοπο η νοημα, γι αυτο και δεν τα πιστευω...
    Οπως το πες για σενα δεν εχουν καμια σημασια.Δεν σημαινει ομως οτι δεν ειναι και αληθεια.Και παλι κανεις λαθος η αγια γραφη δεν ειναι αποτυπωση των λαικων μυθολογιων ειναι θεοπνευστο βιβλιο

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αυτο θα σε πεισει στα σιγουρα φιλε μου.Περιγραφει Αναλυτικα τι ειναι
    http://www.apocalypsejohn.com/2010/09/bar-code.html


    http://www.google.com/imgres?imgurl=...w=1920&bih=860


    βρες μου τι σχεση εχει το μπαρκοντ που δειχνεις με αυτο το μπαρκοντ πχ...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Μαγκα μου κοιτα ενα πραγματικο προϊον...κοιταω τωρα ενα και το τυπικο 6 ειναι μια μαυρη μπαρα....και στις ακρες εχει τις δυο γραμμες....καμμια σχεση με του τυπου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #36
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    http://www.google.com/imgres?imgurl=...w=1920&bih=860


    βρες μου τι σχεση εχει το μπαρκοντ που δειχνεις με αυτο το μπαρκοντ πχ...
    Δεν ξερω τι σχεση εχουν αυτα τα μπαρκοντ ξερω ομως οτι οι μασωνοι ετοιμαζουν με την τρο'ι'κα να φερουν το μικροτσιπ στην Ελλαδα με προσχημα την προστασια μας.Ξερω επισης οτι χωρις το rfid δεν θα γινεται να αγορασει κανεις γιατι θα εχουν καταργησει το ρευστο χρημα επιβαλλοντας παγκοσμια τραπεζα.Και οποιος παρει το μικροτσιπ και το σφραγισμα εκτος οτι γινεται αβουλο ον αφου παρακολουθεται 24/7 χανει και την ψυχη του.Για αυτο προσοχη,θα καταλαβεις στο μελλον οτι οσα σου ελεγα ειναι αληθεια

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Το πρεπων θα ηταν να βρισεις αυτο που ειπε οτι μπαινει στο δεξι χερι και στο μετωπο οπως λεει στο βιντεο για να ταιριαξει με την Βιβλο!!!!!
    Ή θα τον αφησεις τον ψευτη ετσι να χρησιμοποιει το λογο του Θεου ψευτικα για να προβαλλει κατι?
    Τεσπα , δεν μπορω να σου αποδειξω οτι οι μασονοι και η τροϊκα σκοπευουν να φερουν το μικροτσιπ στη
    Ελλαδα ή οχι...ειναι υπερανω των δυνατοτητων μου.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #38
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Το πρεπων θα ηταν να βρισεις αυτο που ειπε οτι μπαινει στο δεξι χερι και στο μετωπο οπως λεει στο βιντεο για να ταιριαξει με την Βιβλο!!!!!
    Ή θα τον αφησεις τον ψευτη ετσι να χρησιμοποιει το λογο του Θεου ψευτικα για να προβαλλει κατι?
    Τεσπα , δεν μπορω να σου αποδειξω οτι οι μασονοι και η τροϊκα σκοπευουν να φερουν το μικροτσιπ στη
    Ελλαδα ή οχι...ειναι υπερανω των δυνατοτητων μου.
    Δες και αυτο αν ενδιαφερεσαι πως οι αμερικανοι ακολουθουν κατα γραμμα την νεα ταξη πραγματων
    http://www.apocalypsejohn.com/2010/1...card-game.html

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι το μελλον ειναι του ηλεκτρονικου χρηματος...αυτο το ξερουν ολοι , δεν υπαρχει λογος να κοβονται νομισματα και χαρτονομισματα.

    Εαν ειναι κακο ή καλο θα πω οτι ειναι σαν το δικοπο μαχαιρι.

    Οποιος θελει ας μου πει 5 ανακαλυψεις στη σειρα και να μη καταφερω να βρω μια που να μπορει να χρησιμοποιηθει για το κακο:) Ακριβως σαν δικοπο μαχαιρι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Τεσπα εχεις τις αποψεις σου...εγω απλως απεδειξα ενα ψευτικο βιντεο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #41
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Τεσπα εχεις τις αποψεις σου...εγω απλως απεδειξα ενα ψευτικο βιντεο.
    Μακαρι να ταν ετσι τα πραγματα...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Εγω δεν καταλαβαινω κατι με ολα αυτα περι ιλουμινατι..


    Ας υποθεσουμε οτι υπαρχουν καποιοι κυριοι με κοστουμια που ζουνε καπου σε εναν υπογειο τεραστιο ουρανοξυστη σε μια μεγαλουπολη και απο εκει βαζουν σε εφαρμογη ολα τους τα σχεδια..
    Ελεγχουν τα παντα, εχουν δικα τους ατομα στις κυβερνησεις ολου του κοσμου, στους στρατους, στις τραπεζες , στην διασκεδαση, στην βιβλιογραφια, στην παραγωγη τροφιμων, σε οτι μα οτι θες.

    Επισης εχουν και μεγαλη δυναμη , ω ναι, εχουν δυναμη για αυτο οποιος παει να τους πλησιασει απλα "εξαφανιζεται" ή παθαινει κανενα "τροχαιο" , τον βρισκει καμια εξοστρακισμενη σφαιρα κτλ.


    ΑΣ τα δεχτουμε τα παραπανω.


    Ωραια.


    Τοτε

    1) Πως επιτρεπουν μικροεκδοτες να εκδιδουν βιβλια που να τους αποκαλυπτουν

    2) Πως επιτρεπουν να βγαινουν παιχνιδια με καρτες που δειχνουν ολα τους τα σχεδια



    Μαλλον δεν ειναι και τοσο δυνατοι τελικα αμα δεν μπορουν να σταματησουν-φιμωσουν εναν απλο λιακοπουλο να λεει για τους σιωνιστες , ή να ριξουν απο το youtube (που τους ανηκει!) το παραπανω βιντεο , ποσο μαλλον να κατακτησουν τον κοσμο ολοκληρο..!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    πολυ ευστοχες οι αποριες σου Boltseed.

    Πολυ απλα αυτο ισως να σημαινει πως δεν μπορουν να ελεγξουν το φαινομενο που ονομαζουν μαζα, οπως και αυτο που λενε μαζικη εξεγερση συνειδησης.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Επισης σχετικα με ολες αυτες τις προβλεψεις και τις προφητειες απο γεγονοτα που συνεβησαν ,


    για εναν μυστηριο λογο παντα,


    βγαινουν παντα μετα τα γεγονοτα.


    Μου θυμιζει εναν ελληνα σεισμολογο που μετα απο καθε μεγαλο σεισμο εβγαινε στα καναλια και ελεγε οτι τον προβλεψε .

    Μετα ομως.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by insect View Post
    πολυ ευστοχες οι αποριες σου Boltseed.

    Πολυ απλα αυτο ισως να σημαινει πως δεν μπορουν να ελεγξουν το φαινομενο που ονομαζουν μαζα, οπως και αυτο που λενε μαζικη εξεγερση συνειδησης.
    Αμα δεν μπορουν να ελεγξουν την μαζα, τοτε μαλλον δεν ειναι και τοσο ικανοι να κατακτησουν τον πλανητη.

    Να την βρασω την δυναμη τους αμα δε μπορουν να ελεγχουν τις μαζες.

    dah!

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. πιστευετε στο θεο?
    By selas-selas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 122
    Last Post: 21-06-2018, 03:22
  2. Πιστεύετε στην μετενσαρκωση-μετενψυχωση μετα το θανατο?
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 24-12-2011, 13:58
  3. Πιστεύετε στην θανατική ποινή;
    By whitecandle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 231
    Last Post: 13-04-2010, 15:42
  4. πιστεύετε στο μάτιασμα
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 33
    Last Post: 14-08-2007, 15:58
  5. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΟΡΑΜΑΤΑ????
    By olga_soul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 11-08-2007, 19:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •