Πιστεύετε στην μετεμψύχωση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 86
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Πιστεύετε στην μετεμψύχωση;

    Οκ, όχι ακριβώς όπως τα λέει η θρησκεία αλλά σύμφωνα με την ιστορία. Αν ψάξετε λίγο και τα μουσικά λινκ που έδωσα θα καταλάβαιτε πιστεύω αρκετά.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Αναρρωτιέμαι αν, όσο και να προσπαθήσουν να θάψουν την αλήθεια, αν η αλήθεια θα βρίσκει πάντα τον δρόμο της να αστράφτει στο τέλος. Μερικές σκέψεις απλά. Θα χαρώ να συμμετάσχετε στγο θέμα μου χωρίς προκαταλλήψεις και προσυλιτισμούς.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Βρε ινσεκτ...για ποιες προκαταληψεις και προσυλητισμους μιλας? Το κομμα εναντιον του ινσεκτ?
    Ειναι λιγο προσβλητικο για μας να το λες αυτο. Τεσπα. Εκτος εαν εννοεις τα προσωπικα και θρησκευτικα πιστευω...αυτα ειναι αναποσπαστο κομματι του καθενος.

    Οχι δεν πιστευω στην μετεμψυχωση , μου φαινεται παραλογη. Δεν υπαρχουν αποδειξεις φυσικα για τιποτα οποτε καλλιστα μπορεις να πιστεψεις στην μετεμψυχωση , στον παραδεισο ,στην κολαση και σε οτιδηποτε...εχουν την ιδια αξια.

    Μακαρι βεβαια να υπαρχει κατι γιατι δεν γουσταρω να...χαθω απλως.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    λοιπον. η θρησκεια μας πιστευει στο Αγιο πνευμα, αλλες θρησκειες στο καρμα, στην μετεμψυχωση, σε προφητες κτλ. ακομνα και ο αθεισμος , μπορει να μην παραδεχεται την υπαρξη Θεου αλλα θαρρω εκει λενε αλλα ενδιαφεροντα. η επιστημη δεν πιστευει ουτε σε Θεο, ουτε σε ψυχες, ουτε σε διαβολους και αγιους, εντουτις υπαρχουν δεκαδες θεωριες μη τεκμηριωμενες. α βασικα η επιστημη αναφερεται στην μαυρη υλη, την ουσια του συμπαντος. λοιπον βαζω ενα στοπ γιατι ιδεα δεν εχω για το ζητημα. συζητηση κανω, ουτε διεκδικω το αλαθαστο.

    τεσπα, η ουσια ειναι πως κατι υπαρχει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Γιατι εχει κανεις ιδεα? Μπας και γυρισε κανεις απο τους πεθαμενους? Αν και ειμαι σιγουρος οτι αν το ποσταρες σε φορουμ παραψυχολογιας θα υπηρχαν μερικοι...που θα ξεραν και θα ειχαν γυρισει και απο...τους νεκρους με γνωση ισως lol.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #6
    Σε αυτο το link στο youtube μιλαει ενας ανθρωπος που επεστρεψε απο τον θανατο.Αν ξερεις αγγλικα καλο θα ηταν
    http://www.youtube.com/watch?v=u3BTt...eature=related

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν το παρακολουθω εχω δει παρομοια...πεθανε ο εγκεφαλος του για λιγο?
    Αλλοι λενε για τουνελ , αλλοι για φως κλπ κλπ. το θεμα ειναι οτι μια χημικη διεργασια του εγκεφαλου και η μνημη που μας αφηνει δεν ειναι επεστρεψα απο το θανατο....και ξερω πως ειναι.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Σαφως βεβαια να πει την εμπειρια του ο ανθρωπος, αλλωστε αυτο το ερωτημα καιει...6 δισεκατομμυρια ανθρωπους αυτη τη στιγμη λολ , μονο που δεν υπαρχει απαντηση.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ωραια ταινια , παλια λιγο Flatliners...οποιος θελει ας την δει:)
    Επιστημονικη φαντασια:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    σιγουρα κατι θα υπαρχει..

    εκτος και εαν το συμπαν ή τα παραλληλα συμπαντα, που λενε οτι υπαρχουν ,
    εχουν σαν μοναδικο σκοπο της ζωης την ενηλικιωση των εμβιων οντων και αντε μετα την αναπαραγωγη. εκτος δηλαδη αμα μονο υπαρχει η ζουγλα και οχι τιποτα
    πιο πνευματικο.

    ομως γιατι να μπαινει σε τετοια διαδικασια η φυση εαν ολα καταστρεφονται τοσο γρηγορα..

    παντως οι αρχαιοι ελληνες πιστευαν σε μετενσαρκωση ,οπως και ολοι σχεδον οι αρχαιοι λαοι.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Να σημειωσω οτι ειμαι 100% σιγουρος.
    Οτι αυτοι που ελεγχουν το παγκοσμιο συστημα μας κρατανε κρυφη την αληθεια.
    Διαμορφωνουν συνειδησεις κ.λ.π. μεσω του πολιτισμου που μας πασαρουν.

    Ξερω οτι οσοι ελεγχουν το παγκοσμιο συστημα πιστευουν στον διαβολο (πραγμα που φαινεται απο τα συμβολα που βαζουν σαν εμβληματα)
    και οτι προσπαθουν να μας τρελανουν.

    Μαλλον για αυτο δε μας εχουν σκοτωσει ολους (με το πειραμα τους τον Β' Παγκοσμιο Πολεμο) γιατι
    σκοπο εχουν να μας τρελανουν πρωτα και μετα να μας αφανισουν.

    Σε λιγο καιρο θα εχουμε και "εκπληξεις"..

    Τωρα δε ξερω εαν η αληθεια ειναι ο Χριστιανισμος , ή τελως παντων αυτος ο Χριστιανισμος που μας πασαρουν.
    Παντως και το παπαδιλικι εχει τις αδυναμιες του και το πολυ κυριε ελεησουν το βαριεται και ο παπας
    και οι περισσοτεροι μοναχοι ειναι τρελοι.

    Ενα ξερω οτι οσοι ελεγχουν το παγκοσμιο συστημα πιστευουν στον διαβολο.
    Τωρα περα απο αυτο κανω εικασιες.
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    LOL! Τι νοημα εχει να μας αφανισουν? Για να καθονται μετα και να γελανε "τους την φεραμε!!"??
    Ωραιες οι θεωριες συνωμοσιας! Χμμ... ενας ωραιοτατος τροπος να τρελανεις καποιον δεν ειναι να του πασαρεις δυο-τρεις θεωριες φανταστικων συνωμοσιων και μετα να παρακολουθεις πως απασχολει τον χρονο του ανακαλυπτοντας "σημαδια" της αποκαλυψης παντου??

    keep, "Αλλοι λενε για τουνελ , αλλοι για φως κλπ κλπ. το θεμα ειναι οτι μια χημικη διεργασια του εγκεφαλου και η μνημη που μας αφηνει δεν ειναι επεστρεψα απο το θανατο....και ξερω πως ειναι." ....οταν λες... "ξερω πως ειναι"... τι εννοεις?? Μου κινησες το ενδιαφερον! :P

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εννοω αυτοι λενε οτι ξερουν πως ειναι...το καταλαβα ειναι ηταν λαθος διατυπωση , αλλα βαρεθηκα να το διορθωσω:P

    Εγω ειμαι ολα τα χρονια προς το παρων στους ζωντανους λολ ...αν και για ενα διαστημα ημουν ζωντανος-νεκρος:P

    Ζομπι ...τι απεγινε ο Λαζαρος?

    Διαβασα δεν μιλαγε σε κανεναν λολ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    Quote Originally Posted by *Ghost* View Post
    LOL! Τι νοημα εχει να μας αφανισουν? Για να καθονται μετα και να γελανε "τους την φεραμε!!"??
    Εχει νοημα εαν αυτοι δεν ειναι ανθρωποι οπως εμεις αλλα κατι αλλο και δε δινουν
    δεκαρα για εμας.

    Quote Originally Posted by *Ghost* View Post
    Ωραιες οι θεωριες συνωμοσιας! Χμμ... ενας ωραιοτατος τροπος να τρελανεις καποιον δεν ειναι να του πασαρεις δυο-τρεις θεωριες φανταστικων συνωμοσιων και μετα να παρακολουθεις πως απασχολει τον χρονο του ανακαλυπτοντας "σημαδια" της αποκαλυψης παντου??
    Μιλας σαν ψυχιατρος. Κατι τετοια μου ελεγε και με χαπακωσε.
    Αμα ομως το ειχες ψαξει ή ησουν μασωνος θα ηξερες οτι ευσταθουν οσα λεω.

    Σου λεω.. Απλως δες τα εμβληματα των εταιριων,οργανισμων,διαφημ ισεις κ.λ.π..
    Με λιγες γνωσεις θα καταλαβεις τι πιστευουν ολοι αυτοι..
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    με λιγα λογια αποδεχεσαι την υπαρξη του σατανισμου. δες μια ενδιαφερον ταινια, το from hell με τον johny depp, ειναι ενδιαφερον. εχω και ενα περιοδικο για τους ναζι, θα το ποσταρω καποια στιγμη πιστευω. εντουτις αυτο που εχουν καταφερει ολοι αυτοι ειναι να απομωνωσουν τον κοσμο, να τον κανουν εγωπαθη, εγωκεντρικο με μηδενικο ενδιαφερον για τον συνανθρωπο, με καμια τυψη για οτι γινεται στον κοσμο, με μοναδικο κινητρο τα πανμτα γυρω απο τον εαυτο, εχουν καν ει τον μεσο ανθρωπο ερμαιο της μοναδικοτητας του, του υποσχονται πλουτη και θησαυρους, απογονους και κατοικιδια για συντροφια , υποσχεσεις , υποσχεσεις. για μενα η θλιβερη αληθεια ειναι αυτη. η ελλειψη ενδιαφεροντος για τον συνανθρωπο και τα παντα για τον εαυτο, η απομωνωση της αναγκη για κοινη συνεισφορα απο την κοινοτητα και την παρουσιαση του εργου ως κατι αναποφεφκτο, τον εγκλωβισμο σε λογικες και συμφεροντα και την ελλειψη στηριξης , δεν λεω οικονομικης, ηθικης και λες τωρα αν εχουμε βγει η δικη μας γενια τοσο αδυναμοι και με τετοια ελλειψη ουσιαστικου ενδιαφεροντος τι θα κανουν οι επομενες γενιες, σε τι νερα θα πλευσουν και ποσο πιο ευκολα θα πεφτουν. οπως οι μυγες με ενα νευμα του δαχτυλου; σαν να μας δειχνουν τον δρομο και να μας λενε ο κοσμος χανεται , σωσων εαυτον σωθητο. no time για τους ανυπερασπιστους.

    αυτα τα λιγα συνοπτικα για το πρωι αυτο.

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. πιστευετε στο θεο?
    By selas-selas in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 122
    Last Post: 21-06-2018, 04:22
  2. Πιστεύετε στην μετενσαρκωση-μετενψυχωση μετα το θανατο?
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 24-12-2011, 14:58
  3. Πιστεύετε στην θανατική ποινή;
    By whitecandle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 231
    Last Post: 13-04-2010, 16:42
  4. πιστεύετε στο μάτιασμα
    By La_ViTa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 33
    Last Post: 14-08-2007, 16:58
  5. ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΣΤΑ ΟΡΑΜΑΤΑ????
    By olga_soul in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 11-08-2007, 20:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •