ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΔΙΟΡΙΑ Κ ΜΕΤΑ ΙΣΩΣ ΠΕΘΑΝΩ - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 117
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι εχεις απολυτο δικιο καλα τα λες, ομως ειναι τοσο ψυχοφθορο κ κουραστικο να αλλαζεις μονιμως γιατρους κ να σ μενεουν κ ιδεες απο προηγουμενους! συγχεεται, εμενα προσωπικα, το μυαλο μου!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by Αφωτεινή View Post
    ασχετο
    τι ειναι η θετικη ανατροφοδοτηση?γιατι αλλαζει το νουμερο?ειναι ποσο συμμετεχεις στο φορουμ?
    ελα ντε, κ εγω γιατι εχω 1 γμτ?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    ναι εχεις απολυτο δικιο καλα τα λες, ομως ειναι τοσο ψυχοφθορο κ κουραστικο να αλλαζεις μονιμως γιατρους κ να σ μενεουν κ ιδεες απο προηγουμενους! συγχεεται, εμενα προσωπικα, το μυαλο μου!
    επειδη ομως σου κοβει ,εσυ θα γραψεις σε ενα τετραδιακι τι ΘΕΛΕΙΣ απο τον θεραπευτη σου..
    παρε και τηλεφωνα ακομα..πριν αρχισουν θα τους λες τι θελεις..και αναλογως θα λες ευχαριστω ή θα κλεισεις ραντεβου..
    Δεν εχεις κατι αλλο να προσφερεις στον εαυτο σου παρα μονο ΑΥΤΟ.γι αυτο ξεκινα!!
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΕΙΣ αυτο το θεμα..

    υ.γ
    Αφου εσυ συμμετεχεις περισσοτερο πως εχεις 1?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω ρε συ μαλλον δν ειμαι δημοφιλης!χαχαχχαχα!

    ναι ετσι ρωταω απ το τηλ!κ ολοι μα ολοι λενε πως με καλυπτουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ετσι θα κλεισω ραντεβου, θα παω, κ αν δω πως δν μ κανουνε θα χω πληρωσει το 60 ευρω οποτε χεστικανε!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    καλα η Αντισταση ειναι το δευτερο ονομα σου,ε?
    οκ..
    αφου ολοι ετσι κανουν,κατσε και κλαψε τη μοιρα σου..μη κανεις τπτ..σιγα μωρε,ολο και καποιος θεραπευτης θα σου χτυπησει την πορτα..:Ρ

    Υ.Σ τι σχεση εχει η δημοτικοτητα?καλα αστο θα ρωτησω τον κηπ..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ρωτα τον κηπ ναι,

    ρε συ δν μπορω να στο εξηγησω..........απο 10 χρονων τρεχω στους γιατρους! 15 χρονια δλδ!!!!!!τι σου λεει αυτο?! δν καθομαι με σταυρωμενα χερια, αμα ηταν ετσι θα χα αυτοκτονισει

    απλα ερχεται η ωρα που σ λενε οτι πρεπει να προσπαθισεις κ μονος σ, απο μεσα σ, γτ ποιος σε ξερει καλητερα απο τον ιδιο σ τον εαυτο?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    ρωτα τον κηπ ναι,

    ρε συ δν μπορω να στο εξηγησω..........απο 10 χρονων τρεχω στους γιατρους! 15 χρονια δλδ!!!!!!τι σου λεει αυτο?! δν καθομαι με σταυρωμενα χερια, αμα ηταν ετσι θα χα αυτοκτονισει

    απλα ερχεται η ωρα που σ λενε οτι πρεπει να προσπαθισεις κ μονος σ, απο μεσα σ, γτ ποιος σε ξερει καλητερα απο τον ιδιο σ τον εαυτο?
    καταλαβα..ειναι πολυς καιρος..
    χαιρομαι που το παλευεις..και γι αυτο τσιτωνεις αμα σου πω κατσε και μη κανεις τπτ..
    ομως μεινε στο αποτελεσμα..εφτιαξες αυτο το κεικ πολλες φορες και το γαμηδι δεν λεει να φουσκωσει...κι εσυ λατρευεις το κεικ το λαχταρας..πες μου τι πρεπει να γινει?επιμενεις οτι εχεις δοκιμασει ολες τις παραλλαγες,αλλα βλεπεις την φιλη σου να το φτιαχνει και να φουσκωνει,ξερεις λοιπον οτι ναι μπορει να γινει!!

    Αμα εισαι φρικαρισμενη και κουρασμενη απο τις αναποδιες ,αραξε λιγο μην πιεζεσαι..
    Μολις ισιωσεις,ξαναπροσπαθεις..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  8. #98
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    ρωτα τον κηπ ναι,

    ρε συ δν μπορω να στο εξηγησω..........απο 10 χρονων τρεχω στους γιατρους! 15 χρονια δλδ!!!!!!τι σου λεει αυτο?! δν καθομαι με σταυρωμενα χερια, αμα ηταν ετσι θα χα αυτοκτονισει

    απλα ερχεται η ωρα που σ λενε οτι πρεπει να προσπαθισεις κ μονος σ, απο μεσα σ, γτ ποιος σε ξερει καλητερα απο τον ιδιο σ τον εαυτο?
    me_vs_myself,
    δεν γνωρίζω σε ποια πόλη ζεις, αν χρειαστείς βοήθεια, στέιλε μου προσωπικό μήνυμα, να δω αν έχω κάποιον συνάδελφο στην περιοχή σου που εμπιστεύομαι προκειμένου να σε παραπέμψω. (αν/όταν χρειαστείς κάτι τέτοιο)
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    οταν προσπαθω να μην πιεζομαι τρωω.........μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα. δν ειναι πως θα κανω πραγματα π με ευχαριστουν, απο την στιγμη που εχουν κ φαγητο μεσα. γιαυτο εχω πελαγωσει. νιωθω μονιμως οτι παχαινω. τρωω παραπανω 3 φορες την βδομ, κ τις αλλες 4 πολυυυυ λιγο!κ νιωθω πως παχαινω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by NikosD. View Post
    me_vs_myself,
    δεν γνωρίζω σε ποια πόλη ζεις, αν χρειαστείς βοήθεια, στέιλε μου προσωπικό μήνυμα, να δω αν έχω κάποιον συνάδελφο στην περιοχή σου που εμπιστεύομαι προκειμένου να σε παραπέμψω. (αν/όταν χρειαστείς κάτι τέτοιο)

    σευχαριστω πολυ NikosD.....θα το φροντισω να σου πω!!να σαι καλα.....
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by me_vs_myself View Post
    οταν προσπαθω να μην πιεζομαι τρωω.........μπρος γκρεμος κ πισω ρεμα. δν ειναι πως θα κανω πραγματα π με ευχαριστουν, απο την στιγμη που εχουν κ φαγητο μεσα. γιαυτο εχω πελαγωσει. νιωθω μονιμως οτι παχαινω. τρωω παραπανω 3 φορες την βδομ, κ τις αλλες 4 πολυυυυ λιγο!κ νιωθω πως παχαινω
    ειναι δηλ σαν να εχεις αναγκη να ασχολεισαι με κατι?
    Εκτος απο το φαι που για σενα ειναι ενοχη ευχαριστηση ,τι αλλο γουσταρεις τοσοοοο πολυ?

    καλα ε?παρεμβαση ψυχολογου που εχει ειδικοτητα στις διατροφικες διαταραχες!!!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  12. #102
    Τόσα χρόνια που λες ότι πας σε ειδικούς δεν έχεις βοηθηθεί καθόλου; δεν πήρες απ αυτούς κάτι;

    Να ξέρεις όμως ότι αν δεν γνωρίσεις κάποιον ειδικό από κοντά, αν δεν κουβεντιάσεις μαζί του δε θα καταλάβεις αν σου ταιριάζει ή όχι, αν η μέθοδος του βοηθά ή όχι. Βέβαια με το που θα πάρεις τηλ όλοι θα σου πουν μπορώ να σε βοηθήσω, πως αλλιώς θα βγάλουν τα προς το ζην;
    Να ξέρεις υπάρχουν αρκετές μέθοδοι. Μπορεί η μια να μη σου ταιριάζει, ούτε η άλλη, μέχρι να βρεις αυτό που είναι πιο κοντά στις ανάγκες σου.
    Αλλά τόσα χρόνια δεν κατάφερες να ξεδιαλύνεις το πρόβλημα; δηλαδή να βρεις τις αιτίες του (γεγονότα), τα συναισθήματα/τραύματα ΄που γεννήθηκαν μέσα από τα αίτια, πως αυτά επηρεάζουν τη συμπεριφορά σου σήμερα και κάποια μέθοδο αλλαγής του τρόπου σκέψης και της συμπεριφοράς. Τα λέω αυτά επειδή από κάπου πρέπει να ξεκινήσεις.
    γιάννης

  13. #103
    Quote Originally Posted by Αφωτεινή View Post
    ετσι ακριβως..δεν υπαρχει ιδιοκτησια θεματος!!αχαχαχαχ
    Μα βρε γιαννη αν ηξερες εναλλακτικες θα τις εφαρμοζες κιολας ή θα απερριπτες τουλαχιστον αυτες που δεν δουλευουν!!
    Τις εναλλακτικες τις ψαχνουμε ΑΛΛΟΥ
    οχι στα γνωριμα σοκακια.
    Ειναι σαν να πεις εγω παει διακοπες στην Παρο,φετος θα παω Αμοργο..
    Δεν ξερω αν γινομαι σαφης.
    Ο αγωνας δεν σταματαει ΠΟΤΕ..δεν ειναι οτι εκανες μια συνεδρια και παει..
    Το θεμα του γιατρου το ξερετε..δεν σας κανει?αντε γεια..ουτε μπλα μπλα ουτε τπτ.Νεχτ.
    Η χημεια με τον γιατρο ειναι το αλφα και το ωμεγα..
    Αν ειναι δυνατον να νιωθετε ετσι οπως λετε και να πηγαινετε..

    Ενα πραγμα θελω να σας πω..
    Ρεαλιστικες απαιτησεις.
    Μην περιμενετε να ειστε τριαλα τριαλαλο,ουτε να καθεστε να σκαλιζετε γιατι εκανα αυτο η εκεινο.Η συνεχης κατασκοπευση του εαυτου κανει κακο..
    ολοι εχουν τα ανισσοροπα τους ετσι κι εμεις..αυτος ειναι καλυτερος στα κοινωνικα του και εγω τα καταφερνω καλυτερα στα τετ ατετ (λεω ενα πχ).
    Έχεις δίκιο.
    Όμως μέσα από τις θεραπείες αυτές βρήκα την άκρη. Και κατάλαβα ποια βήματα πρέπει να κάνω. Και παρά το ότι δεν υπήρχε η κατάλληλη χημεία.
    Τώρα είμαι στα βήματα. Το παρελθόν βέβαια είτε μας αρέσει είτε όχι δεν αλλάζει. Η ουσία για μένα είναι τα βήματα στο τώρα. Εκεί θέλω το σπρώξιμο. Εκεί παλεύω και εκεί νοιώθω ότι θέλω περισσότερη προσπάθεια.
    γιάννης

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ξερω που ειναι η ριζα του κακου τα χω ξαναπει.............

    αλλα σε σχεση με παλιοτερα καπως εχω βοηθηθει ειναι η αληθεια. αλλα πιστευω πως οφειλεται στα φαρμακα περισσοτερο.

    μεχρι περυσι χειροτερευα, σε σημειο που νομιζα πως αμα φαω κανονικο φαι θα πεθανω. δεν εβγαινα εξω κ ντυνομουν ολο με φαρδια ρουχα, κ ειχα την αισθηση οτι ολοι με σχολιαζανε. με επιανε μανια κ εσκιζα τα χερια μ με ψαλιδια.

    τωρα εχω μηνες να χαρακωθω, κ αμα φαω ενα μικρο γλυκο δν με πιανει μεγαλη βουλιμια το περισσοτερο διαστημα. αλλα αμα πιασει περιοδος βουλιμιας, κραταει καμια 10ρια μερες μες στον μηνα, οπου ειναι οι χειροτερες της ζωης μου....

    δεν ξερω τι το προκαλει κ σκαει μυτη κ δν μαφηνει ησυχη,

    φωτεινη τι να σ πω.......δν ξερω...πλεον με τπτ δν χαιρομαι. νιωθω απαθεια για τα παντα. δεν καψουρευομαι, δεν ενθουσιαζομαι, το μυαλο μ απο κει π παιρνε στροφες μονιμως κ δν ημουν σε ησυχια, τωρα δν σκεφτεται τπτ πολλες φορες. ειναι σαφως πιο ηρεμο απο πριν, αλλα δν ξερω αν ειναι φυσιολογικο. αν μια ζωη ησουνα στην τσιτα τα νευρα τα ξεσπασματα την οργη τον φοβο την τρελλα τι μοσος τις παραισθησεις, πως ξερεις ξαφνικα στα 25 σου αν ειναι τωρα το φυσιολογικο να σαι ηρεμος η οχι?

    δν ξερω ποιο ειναι το φυσιολογικο.μελετω τους ανθρωπους γυρω μου, ακουω τις φιλες μ να νιωθουν ερωτα πχ με αγορια, κ εγω δν νιωθω τπτ. δν νιωθω ουτε τυψεις ουτε ενοχες, ουτε συμπονοια, δν με νοιαζει κανεις.

    τα μονα αισθηματα π εχω αυτη τη στιγμη ειναι σε περιπτωση που νιωσω απογοητευση, με τον εαυτο μ ομως μονο, δλδ ειναι σαν να αμυνομαι απο οποιονδηποτε κ οτιδηποτε. και μαλιστα νιωθω κ συμπαθεια, μεχρι εκει.

    δν νιωθω οταν με παιρνει καποιος αγκαλια κ με χαιδευει, ουτε οταν μ λεει οτι με σκεφτεται κ μαγαπαει.
    οταν με φιλανε στο στομα εκνευριζομαι.............νιωθω πως εχω πανω μου βδελλα.

    γενικα δν ειχα κ πολλυ υφεση στα φιλια, αλλα δν ειχα κ προβλημα με αυτα, ιδιως με αντρες που γουσταρα. τωρα κ με αυτο εχω προβλ γτ οσο καλος κ να ναι ο αλλος δν γουσταρω!!!!!!! εχω το αισθημα εκεινο, σαν να μην υπαρχω να μαι διαφανη και περπαταω μονη μ στον δρομο, κ οτι ολοι ειναι για μενα κ ειμαι για κεινους οσο ειμαι για καποιον περαστικο στο διπλα πεζοδρομιο. οποτε λοιπον μετα ερχεται το αισθημα της αδιαφοριας.

    τα μονα εντονα συναισθηματα που εχω ειναι για τον εαυτο μου, σε περιπτωσεις που οπως ειπα, θελω να αμυνθω οταν καποιος μ μιλαει ασχημα, η μ την λεει η θελει καυγα. τοτε νιωθω πολυ ανωτερη τους κ τα βαζω με οποιονδηποτε! νιωθω πραγματικα πολυ ανωτερη απο πολλους, ουτε αυτο ξερω αν ειναι φυσιολογικο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #105
    Ίσως όλοι να είναι ένα απ τα ίδια που έχεις συνηθήσει, γι αυτό νοιώθεις έτσι.
    Ίσως στο βάθος να ψάχνεις για κάτι διαφορετικό, που θα σου κινήσει το αίσθημα.
    Άρα το πρόβλημα σου δεν είναι στον ερωτικό τομέα, όπου εκεί έχεις τη δύναμη να επιλέγεις.
    γιάννης

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να πεθάνω
    By Mystic in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 129
    Last Post: 13-03-2016, 18:24
  2. Replies: 134
    Last Post: 30-07-2011, 22:33
  3. βαρεθηκα να βαζω τιτλους
    By moonlight_walker in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 1
    Last Post: 10-10-2010, 02:07
  4. Tα βαζω με μενα
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 23-08-2010, 14:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •