Καταστροφή πίστης -><- σκλαβιά στην ματαιοδοξία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Καταστροφή πίστης -><- σκλαβιά στην ματαιοδοξία

    Σκέφτομαι κάποιες φορές όπως σήμερα, γιατί σαν λαός οδηγούμαστε στην καταστροφή και μου έρχεται στο μυαλό η γείτονας. Άν είναι τόσο δυνατοί γτιατι δεν μας ρίχνουν την οριστική βολή; Τους περιμένουμε αλλά μάλλον εκείνοι είναι οι δειλοί άπιστοι. Η εξόντωση του χριστιανισμού είναι η παράδοση στην καταστροφή, το σχέδιο εξόντωσης ενός μύθου (?) εν ονόματι Ιησούς ο Ναζωραίος, Ιησούς Χριστός, ή ότι είναι αυτό που μας αντιπροσωπεύει ως έθνος. Οι καμπάνες χτυπάνε εδω και καιρό αλλά ποιος τις ακούσει πλέον.

    Σας το αφιερώνω για μια ακόμα φορά.

    http://www.youtube.com/watch?v=4avoEbGjYu0

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Οι άνθρωποι είναι άνθρωποι και πάντα θα συμπεριφέρονται έτσι αγαπητέ ίνσεκτ.

    Δεν φταίει ούτε ο Χριστός ούτε ο Μωάμεθ.

    Σχετικά με τον Χριστό επειδή τουλάχιστον είμαι Χριστιανός και από την πλευρά αυτή μπορώ να μιλήσω θα σου πω πως Χριστός σημαίνει αγάπη! Δυστυχώς ο άνθρωπος παρερμήνευσε και αυτό το πράγμα. Πίστεψε πως κρίνοντας τους άλλους θα πιάσει μια θέση στον παράδεισο. Πολλοί λίγοι πιάνουν το αληθινό νόημα και αρκετά λιγότεροι το εφαρμόζουν. Αν ανήκουμε έστω στην 1η κατηγορία μπορούμε να βελτιωθούμε σιγά σιγά και να μεταβούμε στην 2η. Τότε δεν θα είμαστε απλά Χριστιανοί, θα είμαστε Άνθρωποι!
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    ενω συμφωνω απολυτα με τη πρωτη προταση σου περι ανθρωπων, διαφωνω καθετα στα υπολοιπα.

    ως που θα παει πια αυτο το παραμυθι περι θρησκειων και δηθεν σωτηριας του ανθρωπου απο μυστηριωδες δυναμεις ?

    ο Χριστος μπορει να σημαινει αγαπη, αλλα με τη δικαιολογια αυτης φανατιζονται ολοι και στρεφονται κατα των αλλων... και τελικα μονο ενωμενους δε μας θελουν ολες οι θρησκειες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Αααααααααααχ γιατί βλέπετε το δέντρο και όχι το δάσος. Ψάξτε πίσω από τις λέξεις πριν διαφωνήσετε και καθέτως κιόλας... :)
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μπορω να γινω δικτατορας με τη δικαιολογια οτι ο πλανητης κινδυνευει, και πρεπει να εξαφανισουμε το μισο πληθυσμο της γης, για το καλο του αλλου μισου. ειμαι ή δεν ειμαι επικινδυνος τελικα ? ασε μη το συνεχισουμε, ο καθενας βλεπει τα πραγματα οπως θελει εξαλλου. απλα θα τονισω ξανα τη πρωτη σου προταση, οι ανθρωποι θα παραμεινουν ανθρωποι...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    Οι άνθρωποι είναι άνθρωποι και πάντα θα συμπεριφέρονται έτσι αγαπητέ ίνσεκτ.

    Δεν φταίει ούτε ο Χριστός ούτε ο Μωάμεθ.

    Σχετικά με τον Χριστό επειδή τουλάχιστον είμαι Χριστιανός και από την πλευρά αυτή μπορώ να μιλήσω θα σου πω πως Χριστός σημαίνει αγάπη! Δυστυχώς ο άνθρωπος παρερμήνευσε και αυτό το πράγμα. Πίστεψε πως κρίνοντας τους άλλους θα πιάσει μια θέση στον παράδεισο. Πολλοί λίγοι πιάνουν το αληθινό νόημα και αρκετά λιγότεροι το εφαρμόζουν. Αν ανήκουμε έστω στην 1η κατηγορία μπορούμε να βελτιωθούμε σιγά σιγά και να μεταβούμε στην 2η. Τότε δεν θα είμαστε απλά Χριστιανοί, θα είμαστε Άνθρωποι!
    ΑΥΤΟ ! πως θα μπορουσα να διαφωνησω σε μια διαισθανομενη ωμη αληθεια?

Similar Threads

  1. μετα απο νοσηλεια ηρθε η καταστροφη μου
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 123
    Last Post: 25-12-2009, 19:29
  2. στην κολαση
    By lamegirl in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 24-05-2009, 21:43
  3. Replies: 346
    Last Post: 17-02-2009, 22:45
  4. Ψυχική καταστροφή
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 25-07-2008, 15:51
  5. σεξ στην εφηβεια
    By anitak in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 129
    Last Post: 05-07-2008, 23:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •