entact παρενεργειες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 26 of 26
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Quote Originally Posted by pana View Post
    αγχωθηκα
    και ολη μερα εχω αναγουλες δεν μπορω να φαω πια
    θα την οαρω αυριο πρωι πρωι τηλ
    ειχες και αισθημα οτι δεν μπορεις να καταπιεις?
    Καλημέρα εγώ το είχα αυτό το αίσθημα. Όπως και μυικούς σπασμούς ακόμα και στον ύπνο μου, έντονη κόπωση και γενικώς με έκανε χειρότερα από ότι ήμουν. Μου το είχε πει πως θα γινόταν έτσι αλλά δεν άντεξα παραπάνω γιατί όπως προανέφερα αλήθεια μου είχε φέρει τάσεις αυτοκτονίας.

    edit χιλια σορρυ τωρα το ειδα ecloram λέγεται αυτό που μου έδωσε. ΣΟΡΡΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ που σας μπέρδεψα ελπίζω να μην δημιούργησα κάνα πρόβλημα.
    Last edited by Γάτος; 15-12-2010 at 09:55.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    26
    και εγω καπως ετσι ειμαι η ψυχιατρος επιμενει να παρω και xanax

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    Τα xanax να τα έχεις για τις ώρες που δεν την παλεύεις. Στην αρχή pana τρόμαζα πολύ στην ιδέα μήπως πάρω xanax με αποτέλεσμα από τον φόβο μου να το παίρνω για να ηρεμώ. χαχαχαχα δεν είναι αστείο αυτό; Κι όμως είναι πραγματικό. Δεν είναι κάτι φοβερό το xanax προκαλεί εθισμό οκ αλλά αν το παίρνεις για μήνες-χρόνια. Εσύ το ξεκινάς ως υποστηρικτικό στο αντικαταθλιπτικό.
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    26
    το φοβαμαι το xanax μηπως μου προκαλεσει λιποθυμια

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    916
    όχι γιατί λιποθυμία; Το πήρες και λιποθύμησες;
    Όσο κι αν κανείς προσέχει όσο κι αν το κυνηγά, πάντα πάντα θα `ναι αργά δεύτερη ζωή δεν έχει.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    σπιτι μου..
    Posts
    437
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    ΣΟΡΡΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ που σας μπέρδεψα ελπίζω να μην δημιούργησα κάνα πρόβλημα.
    εσυ δημιουργεις μονο καλες ευκαιριες

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    όχι γιατί λιποθυμία; Το πήρες και λιποθύμησες;
    οχι αλλα μου ειπε η ψυχιατρος οτι ισως εαν δεν εχω φαει καλα να μου ερθει λιποθυμια η να πεσει η πιεση

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    Quote Originally Posted by Γάτος View Post
    σε ευχαριστώ πάρα πολύ τίτα για τις πληροφορίες ειλικρινά. Πραγματικά σκέφτομαι σοβαρά να το πάρω τελικά. Δεν ξέρω αγγίζω τους 5 μήνες κατάθλιψης και ενώ είδα να καλυτερεύουν τα πράγματα πολλές φορές πάντα κάτι ερχόταν και με έριχνε ξανά. Τώρα εδώ και μισή βδομάδα πάλι τα ίδια δεν ξέρω τι να κάνω... Ίσως τελικά το πάρω για να μην έχω έστω αυτή την αίσθηση να στεναχωριέμαι για όλα. Δεν ξέρω κατά πόσο θα λειτουργήσει στην περίπτωση μου όμως.
    Γάτε δεν ξέρω αν πηγαινεις σε ψυχολόγο ή αν έχεις την οικονομική δυνατότητα να πας. Κάποια στιγμή που αισθάνθηκα ότι δεν την παλεύω καθόλου αφού είχα σταματήσει το entact πήγα πάλι στην ψυχολόγο μου και τα γλύτωσα τα φάρμακα. Βέβαια δεν πήγα για πολύ γιατί δε με έπαιρνε οικονομικά. Πάντως έτσι είμαι κι εγώ από τη φύση μου. Στεναχωριέμαι και απογοητεύομαι πολύ εύκολα. Γενικά έχω μια τάση να τα βλέπω όλα μαύρα και έχω ένα διάχυτο φόβο για το μέλλον. Πιστεύω ότι αυτό που μου φταίει είναι ότι δεν εμπιστευομαι τις δυνάμεις μου. Εγώ θα ήθελα να δοκιμάσω την ομοιοπαθητική κάποια στιγμή. Έχω ακούσει καλά πράγματα και τουλάχιστον μου δίνει μια ελπίδα ότι ίσως κάτι μπορεί να γίνει.

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    26
    εγω παντως ξεκινησα και ζαναξ και μειωθηκαν τα συμοτωματα κατα πολυ

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    2
    λοιπόν παιδιά είμαι 22 χρονών ξεκίνησαν τον Ιούλιο οι κρίσεις πανικού και ίσως έπεσα σε μια μίνι κατάθλιψη από τον Αύγουστο. πολλά ναρκωτικά τα τελευταία σχεδόν 3 χρόνια, πολύ πίεση από την τελειωμένη πλέον σχέση μου που κράτησε 4 χρόνια. μετά από επίσκεψη σε ψυχολογο ο οποίος έκρινε ότι μου χρειάζεται αγωγή για να συνέλθει το κεφάλι μου μετά από τέτοια κατάχρηση μου σύστησε νευρολόγο ο οποίος μου έδωσε το συγκεκριμένο σκευασμα για περίοδο 3 μηνών. περνούσα και πλέον αφήνω πίσω μου κάτι που λέγεται αποπραγματοποιηση/αποπροσωποποιηση. δεν είχα ακριβή αίσθηση του χώρου, σκεφτόμουν αχρειαστα πράγματα όπως το πως γίνεται να μιλάω, αν είμαι αυτός που μιλάει, δεν μπορούσα να αναγνωρισω τον εαυτό μου στον καθρέφτη και άλλα τέτοια τα οποία εδώ και σχεδόν μια εβδομάδα φεύγουν από το μυαλό μου. στις 25 μέρες δηλαδή όπως ανέφεραν παραπάνω. παίρνω τα 10mg και νιώθω καλύτερα αυτές τις μέρες. τις 2 πρώτες εβδομάδες είχα κάποιους πονοκεφαλους οι οποίοι ήταν υποφερτοι σε σχέση με τους ιλιγγους που πέρασα τον Αύγουστο. παρολαυτα με πιάνουν τώρα κάποιες υποθςτικες σκέψεις. Πχ αν είμαι ομοφυλοφιλος, αν θα σκοτωνα κάποιον και πολλά τρελά. ξέρω ότι δεν θέλω, ότι είναι τρελά και ανούσια ενώ είμαι πολύ σοβαρός και ώριμος για την ηλικία μου (σπουδάζω ιατρικές επιστήμες). στεναχωριεμαι που κάνω τέτοιες σκέψεις. είναι κάποια παρενεργεια πχ από τα χάπια. Ευχαριστώ

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Πολυξένη View Post
    Μήπως απλά λόγω της μεγάλης ευθύνης που έχει το αντικείμενο που σπουδάζείς και είναι απλά η ανυσηχια προς τους ασθενείς πχ.ο φόβος για λάθος διάγνωση.Οσον αφορά την ομοφυλοφιλία απλά τρεφεις συναισθήματα για άτομα του ίδιου φύλου και η κοροιδευτρα σου σε λέει .
    Νομίζω δίνεις βάση σε λάθος πράγματα. Δεν είχα ακριβή αίσθηση του χώρου, έκανα κατάχρηση κανναβης για 3 περίπου χρόνια, είχα μια πιεστικη σχέση για 4 χρόνια. Έκοψα μαχαίρι την κανναβη πριν από 2 μήνες και χωρισα πριν ένα μήνα. Σπουδάζω κτηνιατρική σε ξένη κιόλας χώρα και αναρωτιόμουν πολύ ας πούμε για διάφορους αυτοματισμους του εγκεφάλου μου. Πχ πως σκέφτομαι και μιλάω, πως ξέρω τι θέλω να πω, πως ξέρω τι θέλω και πολλά άλλα υπαρξιακα. Για 1 μήνα ένιωθα ότι δεν μπορώ να αναγνωρισω τα χέρια μου, τον εαυτό μου στον καθρέφτη, την παρουσία μου μες στο χώρο κλπ κλπ. Είμαι 4ο έτος στη σχολή μου και νιώθω αρκετά σίγουρος για ότι έχει σχέση με αυτήν. Το θέμα μου είναι τα υπαρξιακα μου. Βέβαια κάθε μέρα ξυπνάω καλύτερα. Παρολαυτα τι εννοείς ότι τρεφω συναισθήματα για άτομα του ίδιου φύλου? Ότι είμαι και γκει και δεν το ξέρω? Δεν παρεξηγουμαι απλά ρωτάω για διευκρίνηση. Και δεν κατάλαβα αυτό που λες με την κοροιδευτρα. What do you mean

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. entact kai βάρος
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 24-11-2022, 21:28
  2. Entact: Αποτέλεσμα(?)Διαφραγματοκήλη
    By VasilisA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 14-08-2010, 23:45
  3. εχει παρει κανεις σας entact?βοηθεια...
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 11-06-2009, 11:52
  4. entact;
    By Sofia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 05-06-2007, 21:42
  5. entact
    By i-love-me in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-02-2007, 21:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •