απιστια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49

Thread: απιστια

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    απιστια

    Εχω κανει 8 σχεσεις που εχουν διαρκεσει στη ζωη μου, εχω ερωτευτει τρελα, εχω κλαψει πολυ για αντρα αλλα ακομα και οταν ειμαι φουλ ερωτευμενη τον αγαπημένο μου τον απαταω, νιωθω οτι μου προκαλουν μισος καποιοι αντρες και σαν να το εχω γενικεύσει και να τους εχω βαλει ολους σε ενα καλούπι οι αντρες που το μονο που τους ενδιαφερει ειναι να κανουν σεξ, ειναι γουρουνια, εκμεταλευονται καταστασεις για να ικανοποιηθουν η εγω ειμαι αντρας και μπορω να τα κανω αυτα ενω εσυ εισαι γυναικα και πρεπει να σαι χαμηλων τόνων σεξουαλικα..κατι τετοια στερεοτυπα που ναι και πραγματικότητα με τρελαίνουν..η το αλλο στο σεξουαλικό τομέα πρεπει να τα κανουμε ολα και να εχουμε ορεξη οποτε εκεινοι θελουν...μα ρωτησαν ομως οταν εκεινοι σταματανε αν εμεις ικανοποιηθήκαμε η αν μας αρεσουν τα δικα τους βιτσια? εχω πολυ οργη για τους αντρες, η κοινωνια ειναι φουλ σεξιστική και εχει περασει στερεοτυπα για τα δύο φύλλα τοσο ισχυρα που ουτε σε 10 γεννιες δεν θα χουν αλλαξει..εχει κανεις νιωσει παρομοια συναισθήματα?πως θα γίνω καλο κορίτσι γιατί οντως καποιοι ειναι διαφορετικοί και δεν τους αξίζει κάτι τετοιο νομιζω οτι μου χει γινει συνηθεια πλεον...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Μηπως τελικα εισαι παγιδευμενη στα στερεοτυπα περισσοτερο απο οτι οι αντρες;
    Κερατωνεις επειδη πρεπει να αποδειξεις στους αντρες πως δεν εισαι το κοριτσακι των χαμηλων τονων;
    Πως σου ακουγεται.Μηπως ομως ειναι και κατι παραπανω; ..... σκεψου το

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    DE BRIKES AKOMA TO DASKALO SOY . POY THA PAEI , AFOU PAS GYREYONTAS THA TON BREIS.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    Quote Originally Posted by path View Post
    DE BRIKES AKOMA TO DASKALO SOY . POY THA PAEI , AFOU PAS GYREYONTAS THA TON BREIS.

    χαχαχα!!!!

    καλό...
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    elirene, έχω την αίσθηση πως το πρόβλημα είναι δικό σου.
    δν ξέρω πως έχεις φτάσει να νιώθεις έτσι, αλλά δν είναι όλοι οι άντρες το ίδιο.
    άλλωστε δν έχεις νιώσει ποτέ κ εσύ πως " εκμεταλεύτηκες " έναν άντρα μόνο για το σεξ?
    καλά μπορεί κ όχι.
    αλλά αυτές οι σχέσεις όλες πια υπήρξαν μόνο στηριζόμενες σε καθαρά βιολογικές ανάγκες κ όχι κ σε συναισθηματικές ?
    http://www.mazi.org.gr/

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Κοιταξε,εγω εχω νιωσει αρκετα απο αυτα που λες,απλως νομιζω οτι τωρα που καταλαβαινεις κι εσυ οτι οι γενικευσεις ειναι το προβλημα,τωρα θα βρεις και την ακρη του νηματος..
    Ασφαλως και τα στερεοτυπα καλα κρατουν ,ασφαλως και καποιοι αντρες θεωρουν τις γυναικες υποδεεστερες κτλ ,ομως για μενα πρεπει να ΕΠΙΛΕΓΕΙΣ εσυ με ποιους θα κανεις σχεση..
    Γιατι νιωθεις οτι ειναι ολοι ιδιοι?αφου στην τελευταια σου προταση γραφεις οτι δεν ισχυει..Εχεις καει απο μαλακα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    και βεβαια εχω καει μια και δυο...ποσες φορες εχω ενδωσει εν ειχα ελπιδες και ο αλλος εξαφανιστηκε..ειχα και πρωην που μου λεγε οτι εδινε ελπιδες στις γυναικες απλα για να ικανοποιησει τις αναγκες του και εξαφανιζοταν, ο αλλος που χω τωρα λεει πως εκανε μαλακιες και τις ειχε τις γυναικες μονο για σεξ αλλα εγω ειμαι διαφορετικη και καλα που τα πουλανε αυτα λες και ειμαστε χθεσινες, τι γνωμη εχουν για το σεξ αραγε και οτι γυναικες ειμαστε μεσο αποκλειστικα για σεξ μεχρι να βρεις την εξαιρεση..νομιζω οτι υποβιβάζουν τη γυναικεια φυση με αυτες τις συμπεριφορες η νομιζουν πως φερονται καπως κ εγω απολαμβανω να τους βλεπω να κλαινε οταν με ερωτευονται αντλω ικανοποιηση και στην προδοσια το ευχαριστιεμαι περισσοτερο ψυχικα παρα σωματικα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    ναι αλλα τους πηρες παραμαζωμα...

    αφου εχουμε πει οτι τα αγορακια τα εχουν αλλιως αυτα τα πραγματα στο κεφαλι τους..Δες το σαν μια γονιδιακη ιδιαιτεροτητα,μην τα παιρνεις!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    κ εγω απολαμβανω να τους βλεπω να κλαινε οταν με ερωτευονται αντλω ικανοποιηση και στην προδοσια το ευχαριστιεμαι περισσοτερο ψυχικα παρα σωματικα <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<κ� �λα εσυ εχεις φτασει στο σαδισμο ε; !!!!!!!!!!!!!!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    Δεν ειναι μονο αυτο, εχουμε καταντησει με αυτες τις συμπεριφορες το θεμα να παιρνει κοινωνικες διαστασεις να βγαινουν κοριτσακια 15 χρονων και να τα κανουν ολα χωρις να εχουν προλαβει να αναπτυχθουν και χωρις να ξερουν τι κανουν και μετα αντε γεια επειδη ετσι κανουν οι αντρες σαν να τους μιμουνται.. τελος παντων νομιζω μονο γυναικες μπορουν να καταλαβουν το θυμο που μου προκαλουν αυτα τα φαινομενα γιατι τους εχει συμβει πιστευω, οι αντρες που θαυμαζω και ειναι εξαιρεση ειναι αυτοι που σεβονται ειναι ξεκαθαροι στις προθεσεις τους, που περιμενουν την γυναικα να κανει οτι ειναι να κανει οταν ειναι συναισθηματικα ετοιμη χωρις πιεση και τελος παντων αν με την μια ενδωσει δεν ειναι καποια του δρομου απλα γουσταρε και εκανε ερωτα γιατι υπαρχουν και κατι τετοιες προκαταληωεις, που στον ερωτα απολαμβανουν την ευχαριστηση και της γυναικας και μας αντιμετωπιζουν ισα...υπαρχουν κ αυτοι αλλα ειναι λιγοι..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    οι αντρες που θαυμαζω και ειναι εξαιρεση ειναι αυτοι που σεβονται ειναι ξεκαθαροι στις προθεσεις τους, που περιμενουν την γυναικα να κανει οτι ειναι να κανει οταν ειναι συναισθηματικα ετοιμη χωρις πιεση και τελος παντων αν με την μια ενδωσει δεν ειναι καποια του δρομου απλα γουσταρε και εκανε ερωτα γιατι υπαρχουν και κατι τετοιες προκαταληωεις, που στον ερωτα απολαμβανουν την ευχαριστηση και της γυναικας και μας αντιμετωπιζουν ισα...υπαρχουν κ αυτοι αλλα ειναι λιγοι..
    με αυτους τους λιγους θα θελες να κανεις σχεση? θεωρεις οτι αυτοι οι αντρες δεν εχουν πληγωθει ποτε απο καποια γυναικα?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    250
    Ρε συ Κενο που εισαι ρε αγορι μου..Δεν βλεπεις τι γινεται?
    Οι γυναικες ερωτευονται αλλα απατουν από βιτσιο…

    Ετσι γουσταρουν και ετσι κανουν βρε αδερφε…Τι θελεις εσυ τωρα?
    Πονάει ο ποπος σου?
    Το θεμα είναι τι κάνεις.
    που εισαι δηλαδη? Lost in space?
    Που γυρνας και που κυκλοφορεις?
    Τi γκαντέμης εισαι τελικα ρε παιδι μου…

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    ..κατι τετοια στερεοτυπα που ναι και πραγματικότητα με τρελαίνουν..
    ή στερεοτυπα θα ειναι ή πραγματικοτητα. δε μπορει να ειναι και τα 2 ταυτοχρωνα.

    Αμα ειναι στερεοτυπα, τοτε καλο θα ηταν να τα διαγραψεις αμα θες να εχεις πιο ξεκαθαρο τροπο σκεψης.

    Αμα ειναι πραγματικοτητα, τοτε μην ξαναπας με αντρα. ποτέ. :)


    Οπως και να εχει αμα αποκαλεις τον αλλο καπως, ενω παραλληλα τον απατας, τι σε κανει να διαφερεις αραγε απο αυτο που κατηγορεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Μου φαίνεται αγαπητή μου πως απλά περνάς το ανώριμο ηλικιακά σύνδρομο του "όλοι οι άντρες είναι ίδιοι", και πίστεψε με χωρίς να ξέρω πόσο χρονών είσαι - και 100 να μου πεις το ίδιο μου κάνει - δεν παύει να είναι μια κατηγορηματικά ανώριμη διαπίστωση σου και τίποτε άλλο. Όλοι οι άνθρωποι αποκτούν ίδια συμπεριφορά , όταν εμείς οι ίδιοι δεν μπορούμε να αξιολογήσουμε την διαφορετικότητα και την ποιότητα του ενός από τον άλλον....

    Άποψη μου κι αν θέλεις την ασπάζεσαι...

    Το πρόβλημα εστιάζεται σε σένα την ίδια - δεν μπορεί να πέφτεις σε ότι αρσενική σαβούρα κυκλοφορεί (εννοώ σε ποιότητα φυσικά και όχι εξωτερική εμφάνιση..)

    ΥΓ Εμπνευστή μου είχα να σε δω πολύ καιρό να γράφεις και χαίρομαι που σε ξαναβλέπω...Μου λείψανε οι αντιπαραθέσεις μας :)
    [B][I]Human, is nothing else but two dates engraved upon a tombstone...[/I][/B]

  15. #15
    ε ρε τι άλλο θα ακούσω:mad:
    [SIZE="3"][url]http://mankap.blogspot.com/[/url][/SIZE]
    "Im a cowboy, on a steel horse I ride, Im wanted dead or alive"

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Απιστία
    By chris_663 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 15-06-2011, 18:16
  2. ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΗ ΑΠΙΣΤΙΑ
    By XARITINI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 18-03-2011, 19:47
  3. απιστια...
    By bunny in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 275
    Last Post: 29-05-2010, 01:37
  4. απιστια
    By fostel in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 13-10-2007, 21:43
  5. απιστία
    By eliot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 18-07-2006, 20:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •