ΜΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ????????????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719

    ΜΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ????????????

    Καλά τί έγινε και δεν είχε πρόσβαση το forum για 2 μέρες? Μήπως μας την έπεσε η Αλ Κάιντα και δεν τον καταλάβαμε? Μήπως η ΔΕΗ κατέβασε λάθος διακόπτη? (κάτι που δεν είναι απίθανο.........)
    Μήπως το forum χρειάζεται χάπια και δεν το καταλάβαμε εγκαίρως???
    Η δόλια έχω μείνει με ένα σωρρό απορίες...........

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Καλημέρα Όλγα.
    Η Αλ Κάιντα, δεν μας την έπεσε -ακόμη-.
    Μας την έπεσαν όμως μερικές ρυθμίσεις ασφαλείας που έπρεπε να γίνουν εσπευσμένα.

    ΥΓ. Εχουμε καμιά απώλεια ή όλα δουλεύουν σωστά?
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305

    Εξάρτηση!

    Τι έγινε Όλγα έχεις εξαρτηθεί από το φόρουμ ( χι,χι ! ) ?
    http://www.mazi.org.gr/

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Λες arktos μου???:P:P

    Νικόλα μου ρίχνουμε ρε συ καμιά προειδοποίηση....βλέπεις οι τρομοκρατικές ενέργειες είναι της μόδας...Τί να υποθέσω η δόλια........???


    Απώλειες ε?.....χμ τώρα που το λές δίπλα από την ένδειξη του chat...βλέπω μόνο ένα τετραγωνάκι κενό και όχι των αριθμό των ατόμων που βρίσκεται on-line σε πραγματικό χρόνο στο chat. Πριν δεν το είχα.....

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Β.Ελλάδα
    Posts
    66
    Και σε \'μένα βγάζει το τετραγωνάκι.Επίσης,έχω παρατηρήσει οτι όταν γράφω 1 post,η ώρα που το έστειλα είναι 2 ώρες νωρίτερα,π.χ. το στέλνω στις 14:00 και στο profil μου γράφει στις 12:00 αλλά αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα.Και μερικές φορές όταν κάποιος είναι στο chatroom δεν<<φαίνεται>> παρά μόνο όταν μπω σ\' αυτό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Ναι Χρύσα μια από τα ίδια.Και το καταραμένο τετραγωνάκι συνεχίζει να υπάρχει από ότι βλέπω και σήμερα.....


    Νίκο μήπως αποφάσισες και εσύ να τετραγωνίσεις τον κύκλο.... και κάνεις πειράματα???

    ...ή μήπως τελικά θέλησες με αυτόν τον τρόπο να διαφημίσεις ανοικτά την τετράγωνη μοναδική λογική μας?:P:P

  7. #7
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    kokkinoskoufitsa,
    την ώρα μπορείς να τη ρυθμίσεις από το προφίλ σου (πίνακας ελέγχου)
    Η σωστή ώρα, αν ζεις ελλάδα, είναι GTM+2

    Ολγα, για το τετραγωνάκι στο τσατ, προς το παρόν, δε βλέπω λύση.
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Β.Ελλάδα
    Posts
    66
    Μεσ\' την παρένθεση δίπλα στο chat,βλέπω τώρα 1 μεγάλο τετράγωνο και μέσα σ\' αυτό 1 άσπρο τετραγωνάκι μ\' ένα κόκκινο χ,αλλά το chat λειτουργεί!Επίσης,στο chat δεν υπάρχει η ράβδος κύλισης στα δεξιά όπως πριν και έτσι τα 4 κουτάκια που είναι από πάνω ίσα-ίσα που διακρίνονται χωρίς να φαίνονται τα γράμματα.
    dodoni,αυτή την ώρα έχω ρυθμισμένη.Απ\' ό,τι είδα και τα δικά σου post και της Όλγας αλλά και άλλων μελών,η ώρα αποστολής ενός post στο forum και στο profil σας,δεν συμβαδίζει.Στο profil είναι 2 ώρες πίσω.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Β.Ελλάδα
    Posts
    66
    Ενώ λίγα λεπτά μετά την αποστολή η ώρα είναι η ίδια,μετά από λίγο αλλάζει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Dodoni μου , την τελευταία εβδομάδα το μικρό κενό τετραγωνάκι που σου έλεγα ότι έβλεπα στους χρήστες που βρίσκονται on-line στο forum τη στιγμή που είμαι συνδεδεμένη , τώρα μεγάλωσε και έχει ένα κόκκινο Χ στη μέση του, σαν να πάει να φορτώσει και καλά μια εικόνα, ή ένα στοιχείο που δεν μπορεί να εμφανίσει. Μήπως πάει να βελτιωθεί το πρόβλημα με κάποιο java applet και είμαστε σε σωστό δρόμο για να βλέπουμε όπως πριν πόσοι βρίσκονται on-line?
    Πάντως κάποια εντολή είτε σε java script, είτε σε html programming δεν είναι φορτωμένη και για αυτό δημιουργείται σε πολλούς το κενό αυτό. Πιστεύω ότι λύνεται Νικόλα μου...Κάνε μια συζήτηση με τους program authors....ακόμα και με το πρωτόκολλο ασφαλείας που έχουν ενσωματώσει λύνεται το όλο θέμα ....... JUST HAVE A TRY!
    ΦΙΛΙΑ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Εμενα ακομα σκετο το κουτακι μου βγαζει

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Ναι Πάνο μου, αυτό ακριβώς!!!! Είπαμε να τετραγωνίσουμε τον κύκλο αλλά όχι και έτσι.......:P:P:P

    Dodoni μου μήπως αποφάσισες να μας κάνεις όλους VIP μέλη...εξού και το Χ στο chat?????:P:P

    Αχ γίναμε όλοι εξέχοντα μέλη!!! Νιώθω κάτι από σούπερ σταρ σε πριβέ κουβέντα μαζί σας!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    42
    Καλημέρα,

    Το πρόβλημα που δεν εμφανίζεται ο αριθμός των παρευρισκόμενων είναι γιατί προφανώς κάποια αλλαγή host ή αναβάθμιση έγινε στον server.

    Η αναφορά του σφαλμάτος είναι αυτή:

    Fatal error: Call to undefined function: imagettftext() in /home/dodoni/public_html/forum/support/online.php on line 93

    Που σύμφωνα και με την PHP.net σημαίνει ότι λείπουν κάποιες βιβλιοθήκες στο σύστημα του server που πριν υπήρχαν:

    This function requires both:

    1. the GD library
    2. and the FreeType library.

    Αν μπορείτε να ζητήσετε από τον host να τις εγκαταστήσει τότε θα αποκατασταθεί και το πρόβλημα, αν χρειαστεί πάντως μπορώ να βοηθήσω σε τεχνικές λεπτομέρειες.

    Γιάννης.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Γιαννη βαλε το χερι σου γιατι το βλεπω αυτο το Χ να στοιχιωνει εκει πανω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    πουθενα
    Posts
    118
    Εγω παντως δεν βλεπω κανα Χ, βλεπω απλα ενα αδειο κουτι.. Χεχε..
    Παντως θα συμφωνησω με τον/την empi. Η php προσπαθει να \"ζωγραφισει\" την εικονα και δεν μπορει να βρει την GD library. Προφανως δεν ειναι ενεργοποιημενη (η υποστηριξη για gd, freetype) κατα το compile / εγκατασταση της php... Θα πρεπει να γινει συνεννοηση με τους υπευθυνους του hosting ωστε να ενεργοποιηθει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •