Παρθενος, 26 χρονος με προβλημα σεξουαλικης ταυτοτητας σε απογνωση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 161 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 16 to 30 of 2414
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    αυτο το θεμα με εκπλησει γιατι θα μπορουσε να ειναι δικο μου! ειμαι συνομιλικος σου. χοντρο βεβαια δε με λες, αλλα δεν ειμαι γυμνασμενος αδυνατος οπως θελουν ολες. το σχολειο δε το τελειωσα καν (ουτε εφτασα ποτε στο πανεπιστημιο), ενω ειμαι μεταλλας απο το λυκειο (πλεον ακουω τα παντα), και πασχω απο αντικοινωνικοτητα, καταθλιψη και μιζερια επισης (οπως οι πιο πολλοι εδω).

    η μεγαλυτερη διαφορα μας ειναι στο οτι εγω δεν ειμαι παρθενος εδω και καμποσα χρονια, ουτε εχω ομοφυλοφιλικες τασεις (ευτυχως ή δυστυχως για καποιες). αν και μου τυχαν διαφορες φασεις, απ'αυτες μονο με 5 καταφερα να εξελιχθω σε σχεση (παντα με γυναικα), πραμα που για τους περισσοτερους σ'αυτη την ηλικια φανταζουν τραγικα λιγες!

    δε με νοιαζει και τοσο ομως, δεν ειμαστε ολοι ιδιοι, ουτε η ζωη ειναι διαγωνισμος ποιος θα παει με περισσοτερες, γιατι στο τελος χανετε το νοημα (οπως επαθα με τη τελευταια μου πρωην). αν με ρωτησεις τι κερδισα απ'ολες μου αυτες τις φασεις/σχεσεις, θα σου απαντησω ενα τεραστιο ΤΙΠΟΤΑ! ουτε παραπανω εμπειρια νιωθω πως εχω, ουτε ειμαι πιο ανετα με τον εαυτο μου, ουτε κατι αλλο. απλα χειροτερα σε κανουν ψυχολογικα, αφου καθε φορα που ξεκινας σχεση, εναποθετεις ολες τις ελπιδες σου εκει, με αποτελεσμα το τελος να μοιαζει σαν ενας μικρος θανατος (ειδικα αν καθε χωρισμος ισουται και με αποπειρα, τοτε ο θανατος μπορει να ειναι δικος σου).

    εγω πιστευω πως οταν καποιο ατομο εχει παει με παρα πολλα αλλα, μοιαζει προβληματικο, αφου γεμιζει το μυαλο του απο διαφορα που εζησε, τα θυμαται, και δε θελει να τα ξαναζησει με το νεο συντροφο. ετσι λιγοστευει ισως η υπομονη του, και δε δινει ευκαιριες. για καποιο περιεργο λογο, ο εγκεφαλος κραταει μονο τα πολυ ασχημα, οποτε φαντασου πως ειναι το μυαλου καποιου που εχει παει πχ με 50 +...

    εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι δεν ειχες ποτε σου τπτ για να το χασεις, αρα δε χρειαζεται να φτανεις στα προθυρα αυτοκτονιας. προσπαθησε κι εσυ να εισαι λιγο πιο κοινωνικος, να εχεις παρεες, και ολο και κατι θα βρεθει.

    Ενδιαφερουσα η προσεγγιση σου φιλε μου...και να σου πω δεν το χα σκεφτει ποτε ετσι...αλλα εκει κολλαω ρε μαν...με πιανεις? θελω να το δω με τα ιδια μου τα ματια για να σχηματισω δικη μου αποψη...θελω να ξερω πως ειναι ακομα κι αν αποδειχτει πως ειναι μια χουσπα...και περα απ αυτο ειναι και καθαρα οργανικο...δεν υπαρχει υγεια χωρις σεξ...ανηκει σε μια απο τις βασικες αναγκες μας...σωματικες και ψυχολογικες....

    Οσο περιεργο κι αν σου φαινεται, δεν εχω προβλημα κοινωνικοτητας και παρεες εχω αρκετες...απλα σιγα σιγα απομακρυνομαι γιατι ενω υπαρχουν κοπελες στις παρεες, ολοι ξερουν οτι ειμαι ελευθερος....σιγουρα θα απορουν γιατι δεν κανω κατι και δεν θελω να με περασουν για gay αν δεν το αποφασισω πρωτα εγω σιγουρα πως ειναι αληθεια...αυτο ειναι που με σκοτωνει... ο αλλος δεν παει το μυαλο του τι εχεις εσυ μεσα στο δικο σου... και πολλες πληγωνονται κιολας γιατι θεωρουν οτι ρολος τους ειναι να μας ερεθιζουν...που να παει τωρα το μυαλο της...καταλαβες?

    Οσο για σενα, ποτε δεν ειναι αργα να χασεις κιλα και να γυμναστεις...δλδ τι αργα...νεος ανθρωπος εισαι, αν δεν εχεις προβληματα υγειας, γραψου σε γυμναστηριο και διεθεσε 4 φορες την εβδομαδα...μαζι με καλη διατροφη θα παθεις πλακα απ τα αποτελεσματα...κι αυτα στα λεω εκ πειρας...

    Ευχαριστω παντως για την απαντηση

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    συμφωνω απολυτα οτι δεν υπαρχει υγεια χωρις σεξ, το σεξ ειναι ΑΝΑΓΚΗ, αλλα ετσι οπως εχουν καταντησει σημερα οι γυναικες, μας καναν να νιωθουμε οτι ειναι πολυτελεια!

    αν ψαχνεις μονο αυτο αλλα ντρεπεσαι να πας σε μπουρδελο, νομιζω υπαρχουν κοπελες που ερχονται και σπιτι σου (αν νιωθεις πιο ανετα εκει, και φυσικα μενεις μονος), παντα με το αναλογο χρηματικο τιμημα για τη βραδια, το οποιο αν και ειναι λιγο μεγαλυτερο απ'οτι στα μπουρδελα, πιστευω θα ταιριαζε στη περιπτωση σου.

    αν ψαχνεις κατι πιο ολοκληρωμενο, δηλαδη σχεση, τα πραγματα ειναι σαφως πιο δυσκολα, αφου οι γυναικες πλεον εδω ειναι τελειως οτι να'ναι με αποτελεσμα να μη ξερουμε καν πως να τις προσεγγισουμε. με το θεμα σχεσεις ειμαι κι εγω αρκετα απογοητευμενος, κι ακομα να βρω μια να μου ταιριαζει και να μπορει να παραμεινει μαζι μου για να το παμε σοβαρα (ειδικα με οσες εκανα σχεση, εφαγα πολυ πικρα).

    εσυ ομως δε χρειαζεται ουτε να απογοητευεσαι (καμια πχ δε σε χωρισε να παει σε αλλον, δειχνωντας σου οτι δεν αξιζεις), ουτε να αγχωνεσαι οτι σε πηραν τα χρονια ή εισαι gay. μπορει να κανεις μια μονο σχεση η οποια θα καταληξει σε γαμο και να εισαι ευτυχισμενος για το υπολοιπο της ζωης σου, ενω εγω μπορει να κανω αλλες δεκα οι οποιες δε θα καταληξουν πουθενα (ειδικα με τον κωλοχαρακτηρα που εχω).

    αφου δεν εχεις προβλημα κοινωνικοτητας (εγω δυστυχως εχω και μαλιστα μεγαλο), τοτε ειναι ακομα πιο ευκολο για σενα! θα μπορουσες απλα να κανεις γνωστο στη παρεα σου οτι ψαχνεσαι για σχεση, κι αυτοι με τη σειρα τους να σου πασαρουν καποια (ειδικα αν ξερουν τα γουστα σου, μπορει να σου βρουν και μια που σου ταιριαζει). ετσι γινονται οι σχεσεις και οι δουλειες σημερα, μεσω παρεας ο ενας προτεινει στον αλλο.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    εγω ρε φιλε δεν τα διαβασα ολα αλλα να πασ σε ******* πρωτη φορα παιρνοντασ ηρεμιστηκα και να λειτουργησεισ ειναι τουλαχιστον ακατορθωτο οταν πασ σε ******* κι εισαι ευαισθητοσ τα πραγματα ειναι λιγο περιεργα ειναι σαν να γινεται απο μονο του η ολη φαση δε νιωθεισ τιποτα μηχανικα ολα πρεπει να το χει ξανακανει για να σου σηκωθει να μην εχεισ τον φοβο εσυ ειχεσ το φοβο αυτη στραβωσε κι ολα βαριοτανε δε θελει κ πολυ ειχεσ κ τα ηρεμιστηκα που προκαλουν σεξουαλικη δυσλειτουργια δοκιμασε και με βιζιτου μπορει να πληρωνεισ παραπανω αλλα σε προσεχει περισσοτερο σιγουρα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Διαβασα και το υπολοιπο, αλλα εχω να σου πω οτι το να ερεθιζεσαι στιγμιαια με το πορνο ειτε βλεπεις αντρες ειτε γυναικες δε σημαινει οτι εισαι ομοφυλοφιλος, μιλανε οι ορμες εκεινη τη στιγμη. Αν δεις οτι εμπρακτα κατι σε ελκυει τοτε ειναι διαφορετικο, αν δεις δηλαδη καποιον απο κοντα και σ'αρεσει και σκεφτεσαι παραπανω πραγματα τοτε υπαρχει μια καποια πιθανοτητα να εχεις τασεις αλλα και παλι δεν ξερεις, γιατι η πραξη εχει διαφορα απο τη φαντασια. Γνωμη μου οτι εισαι σε μια κατασταση που εχεις πολλες ορμες τις οποιες δεν εχεις διοχετευσει και την ωρα εκεινη σκεφτεσαι το να ικανοποιηθεις στιγμιαια και δε διαχωριζεις αν βλεπεις αντρα ή γυναικα. Ξεκινα με ενα ατομο που θα σ'αρεσει, προς το παρον γυναικες λες οτι σου εχουν αρεσει, κι οπου βγει, αν προκυψει και κατι αλλο στην πορεια μην το απορριπτεις, νιωσε ανετα με τον εαυτο σου και ζησε ελευθερα.

    Ως προς αυτο που ειπες οτι νιωθεις αηδια αν δεις γυμνο αντρα θα ελεγα οτι αυτο ξεκαθαριζει πραγματα, δηλαδη δεν πιστευω οτι γινεται να ρωτησουμε εναν gay τι νιωθει οταν βλεπει ενα αντρικο σωμα και να πει αηδια, εκτος κι αν φοβαται τοσο για το οτι μπορει να ειναι και δεν ειναι ειλικρινης. Παρ'ολα αυτα, ακομη κι αν υπηρχε συναισθημα απο σενα για καποιον αλλο αντρα ενω εξακολουθουσε να μη σε ελκυει το αντρικο σωμα γενικα, θα ελεγα οτι ισως να ηταν συναισθηματικες οι αναγκες που θα ηθελες να καλυψεις.

    Μην αγχωνεσαι για τη σεξουαλικοτητα σου, οταν ολοκληρωσεις θα ξεκαθαρισουν πολλα πραγματα μεσα σου, ειναι λογικο στη θεση που εισαι να σου δημιουργουνται αποριες και ερωτηματα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by rock View Post
    Διαβασα και το υπολοιπο, αλλα εχω να σου πω οτι το να ερεθιζεσαι στιγμιαια με το πορνο ειτε βλεπεις αντρες ειτε γυναικες δε σημαινει οτι εισαι ομοφυλοφιλος, μιλανε οι ορμες εκεινη τη στιγμη. Αν δεις οτι εμπρακτα κατι σε ελκυει τοτε ειναι διαφορετικο, αν δεις δηλαδη καποιον απο κοντα και σ'αρεσει και σκεφτεσαι παραπανω πραγματα τοτε υπαρχει μια καποια πιθανοτητα να εχεις τασεις αλλα και παλι δεν ξερεις, γιατι η πραξη εχει διαφορα απο τη φαντασια. Γνωμη μου οτι εισαι σε μια κατασταση που εχεις πολλες ορμες τις οποιες δεν εχεις διοχετευσει και την ωρα εκεινη σκεφτεσαι το να ικανοποιηθεις στιγμιαια και δε διαχωριζεις αν βλεπεις αντρα ή γυναικα. Ξεκινα με ενα ατομο που θα σ'αρεσει, προς το παρον γυναικες λες οτι σου εχουν αρεσει, κι οπου βγει, αν προκυψει και κατι αλλο στην πορεια μην το απορριπτεις, νιωσε ανετα με τον εαυτο σου και ζησε ελευθερα.

    Ως προς αυτο που ειπες οτι νιωθεις αηδια αν δεις γυμνο αντρα θα ελεγα οτι αυτο ξεκαθαριζει πραγματα, δηλαδη δεν πιστευω οτι γινεται να ρωτησουμε εναν gay τι νιωθει οταν βλεπει ενα αντρικο σωμα και να πει αηδια, εκτος κι αν φοβαται τοσο για το οτι μπορει να ειναι και δεν ειναι ειλικρινης. Παρ'ολα αυτα, ακομη κι αν υπηρχε συναισθημα απο σενα για καποιον αλλο αντρα ενω εξακολουθουσε να μη σε ελκυει το αντρικο σωμα γενικα, θα ελεγα οτι ισως να ηταν συναισθηματικες οι αναγκες που θα ηθελες να καλυψεις.

    Μην αγχωνεσαι για τη σεξουαλικοτητα σου, οταν ολοκληρωσεις θα ξεκαθαρισουν πολλα πραγματα μεσα σου, ειναι λογικο στη θεση που εισαι να σου δημιουργουνται αποριες και ερωτηματα.
    Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση... Κοιταξε το θεμα της αηδιας ειναι λιγο σχετικο και ρευστο...η επιθυμια μου για γυναικες ανεβαινει οταν ανεβαινει και η αυτοπεποιθηση μου...ο ανδρισμος μου να το πω.....οταν πεφτω στα παλια μονοπατια σκεψης, τοτε σαν να θεωρω τον εαυτο μου αναξιο να αγαπηθει καταλαβες? Και ετσι ολες μου οι ορμες πρεπει να ξεσπασουν καπου...ε και τοτε κοιταω το αντρικο σωμα αλλιως...το παραδεχομαι το κοιταω ερωτικα...οπως εχω φανταστει φορες να κανω σεξ με κοπελες και ερεθιζομαι, τοτε μου χει συμβει και με αντρες...οχι ομως αντρες ολοκληρωμενους... νεαρους κυριως...ακομα και εφηβους... και μεσα μου ξερω πως ισως να ειναι απθημενα της παιδικης μου ηλικιας αυτα...δλδ επειδη ημουν παχουλος, μου βγαινει τωρα να ζηλευω τα παιδια που ειναι οριμα για την ηλικια τους και συμπεριφερονται φυσιολογικα σαν νεαροι αντρες...γιατι εγω μικρος, παρολο που καποιοι με σεβονταν γιατι ημουν καλος μαθητης, στην πραγματικοτητα ημουν ανωριμος, υπερπροστατευμενος, φοβισμενος και δεν επαιρνα πρεφα τον αληθινο κοσμο...επισης λογω ελλειψης αυτοεκτιμησης κοιταζα παντα τι θα πουν οι αλλοι...δεν περνουσε απ το μυαλο μου οτι ο καθε ανθρωπος ζει την ζωη του...δεν ζουσα για μενα...ζουσα για τους αλλους εγκλσβισμενος στον δικο μου "ευκολο" κοσμο... και σαυτον τον κοσμο, το να αντιμετωπισω καταματα την ζωη και να κυνηγησω τις κοπελες που μαρεσουν ηταν too much...ετσι κατεληξα εδω... αλλα καποια στιγμη το κοροιδο ξυπναει...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    (Φιλη)

    Κοιτα γενικα το θεμα της σεξουαλικοτητας ειναι συνθετο, αλλα και της ομοφυλοφιλιας. Εσενα ειναι σαν να σου βγαινει καπως σαν 'στηριγμα' να το πω ετσι, δηλαδη απογοητευεσαι για το ενα και στρεφεσαι στο αλλο. Δε μοιαζει δηλαδη να παραπεμπει σε συνειδητη επιλογη, αυτος που ειναι ειτε gay ειτε bi μαλλον το εχει σαν επιλογη στο μυαλο του κι οχι σαν καταληξη εξαιτιας αδυναμιας.

    Ως προς τη σεξουαλικη προτιμηση θα μπορουσα να παω λιγο παραπερα το πραγμα ρωτωντας σε αν τις στιγμες που εχεις ορμες νιωθεις δυναμισμο, αν νιωθεις οτι θελεις να εχεις ενεργητικο ρολο ή παθητικο, σε μια υποθετικη σεξουαλικη σχεση/φαντασιωση ανεξαρτητως του φυλου που θα εχεις απεναντι σου. Αν νιωθεις τελειως ενεργητικος πιστευω οτι μεγαλο κομματι του τι αισθανεσαι αυτη τη στιγμη εχει να κανει με τις ορμες και το οτι δε διοχετευονται, αν νιωθεις παθητικος πιστευω εχεις μεγαλυτερη αναγκη απο συναισθηματικη καλυψη στον τομεα αυτο και μετα σεξουαλικη. Και αυτος ειναι ο λογος που στο θεμα του οικου ανοχης δε σου ειπα ξεκαθαρα αποψη, ενω γενικα δεν το βρισκω λυση. Επειδη αυτο που περιγραφεις ειναι καπως ιδιαιτερο, σου λεω οτι αν δεις οτι χρειαζεσαι αυτη την εκτονωση πολυ εντονα σε σημειο εμμονης και το νιωθεις σαν πολυ μεγαλη ελλειψη, εχε υποψη σου και αυτη την επιλογη, γιατι ειναι σημαντικο να διοχετευεις την ενεργεια που πηγαζει απο μεσα σου με υγιεις τροπους διχως να την καταπνιγεις.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by rock View Post
    (Φιλη)

    Κοιτα γενικα το θεμα της σεξουαλικοτητας ειναι συνθετο, αλλα και της ομοφυλοφιλιας. Εσενα ειναι σαν να σου βγαινει καπως σαν 'στηριγμα' να το πω ετσι, δηλαδη απογοητευεσαι για το ενα και στρεφεσαι στο αλλο. Δε μοιαζει δηλαδη να παραπεμπει σε συνειδητη επιλογη, αυτος που ειναι ειτε gay ειτε bi μαλλον το εχει σαν επιλογη στο μυαλο του κι οχι σαν καταληξη εξαιτιας αδυναμιας.

    Ως προς τη σεξουαλικη προτιμηση θα μπορουσα να παω λιγο παραπερα το πραγμα ρωτωντας σε αν τις στιγμες που εχεις ορμες νιωθεις δυναμισμο, αν νιωθεις οτι θελεις να εχεις ενεργητικο ρολο ή παθητικο, σε μια υποθετικη σεξουαλικη σχεση/φαντασιωση ανεξαρτητως του φυλου που θα εχεις απεναντι σου. Αν νιωθεις τελειως ενεργητικος πιστευω οτι μεγαλο κομματι του τι αισθανεσαι αυτη τη στιγμη εχει να κανει με τις ορμες και το οτι δε διοχετευονται, αν νιωθεις παθητικος πιστευω εχεις μεγαλυτερη αναγκη απο συναισθηματικη καλυψη στον τομεα αυτο και μετα σεξουαλικη. Και αυτος ειναι ο λογος που στο θεμα του οικου ανοχης δε σου ειπα ξεκαθαρα αποψη, ενω γενικα δεν το βρισκω λυση. Επειδη αυτο που περιγραφεις ειναι καπως ιδιαιτερο, σου λεω οτι αν δεις οτι χρειαζεσαι αυτη την εκτονωση πολυ εντονα σε σημειο εμμονης και το νιωθεις σαν πολυ μεγαλη ελλειψη, εχε υποψη σου και αυτη την επιλογη, γιατι ειναι σημαντικο να διοχετευεις την ενεργεια που πηγαζει απο μεσα σου με υγιεις τροπους διχως να την καταπνιγεις.
    Πολυ καλη ερωτηση...

    Κοιταξε..επειδη καλως ή κακως ειμαι ατομο που γενικα φοβαται τις νεες αρχες και τα ξεκινηματα γενικα εχω ενα φοβο για το αγνωστο. Οταν κανω εστω και μια παραμικρη αρχη, μετα κατακλυζομαι απο απεραντη σιγουρια....δεν ξερω αν το πιανεις αλλα επειδη φοβαμαι τοσο πολυ και πιεζομαι απιστευτα, μετα οταν μου φευγει λιγο η πιεση και το αγχος, περναω στο αλλο ακρο... Με τις κοπελες εχω αυτη την βλακεια...οταν ηταν η περιοδος του πρωτου φλερτ χιλιαδες μικροσκεψεις και προβληματισμοι με απετρεψαν να προχωρησω εστω και στα πιο απλα... Ετσι αυτο γιγαντωθηκε μεσα μου ενω ειναι το ΠΙΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΠΡΑΓΜΑ στον κοσμο.

    Αυτον τον προλογο στον εκανα για να καταλαβεις λιγο τον (κωλο)χαρακτηρα μου..ειμαι των ακρων γενικα...κι επειδη ο ενεργητικος ρολος μου βγαινει -προσωπικα σαν αρσενικο εγω δεν μπορω να καταλαβω πώς καποιος που διαθετει πεος και ορχεις να το πω απλα βρισκει αλλο τροπο ικανοποιησης αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα- αλλα αμα δεν τα καταφερω με τη μια τοτε απογοητευομαι και παω στο αλλο ακρο...οπου στο αλλο ακρο ειμαι γενικα με καποιον αλλον αντρα/αγορι και κανουμε γενικως και αοριστως σεξουαλικες κινησεις οχι απαραιτητα gay sex. Οπως δηλαδη κανουν ολα τα αγορακια ή πολλα εν πασει περιπτωσει οταν καλα καλα δεν αντιλαμβανονται τι κανουν και το κανουν σαν παιχνιδι παρα σαν συνειδητοποιημενη σεξουαλικη πραξη. Στην τελικη οταν το καλοσκεφτομαι, εγω σαυτην την φαση εχω μεινει...Γιατι θυμαμαι χαρακτηριστικα οταν ημασταν μικρα, πως συγκριναμε τα μορια μας, αυνανιζομασταν μαζι...βεβαια ποτε δεν θυμαμαι να με ερεθισε κατι τετοιο ποτε...ακομα κι οταν ειδα πεος φιλου μου που επεμενε να μου το δειξει γιατι νομιζε οτι ηταν τεραστιο και παλι δεν ενιωσα απολυτως τπτ...μια απλη αδιαφορια...

    Αφου λοιπον η εμπειρια μου ειναι μηδαμινη τοτε με σιγουρια δεν μπορω να σου απαντησω...αυτο που μπορω να σου πω με σιγουρια και αφου μιλαμε ανοιχτα πλεον (ελπιζω να μην σε πειραζει γιατι εισαι και κοπελα) θα σου πω πως μια φορα δοκιμασα να πειραματιστω με εισαγωγη δαχτυλου στον πρωκτο αλλα η διαδικασια παλι με αφησε αδιαφορο...δεν ηταν κατι που μαρεσε αλλα ουτε που μου προκαλεσε δυσφορια...για μια ακομη φορα η μοναδικη αντληση ευχαριστησης που εχω ειναι απο το πεος και βεβαιως απο αλλες αισθητηριες εισοδους οπως το φιλι...κατι το οποιο φανταζομαι θα ειναι τρομερο και επισης μου χει καρφωθει στο μυαλο και με καταθλιβει η ιδεα οτι τοσα χρονια εχασα μεγαλο μερος της απολαυσης...

    Με λιγα λογια οτι αφορα στο σεξουαλικο μου βγαινει ο ενεργητικος ρολος αλλα και επειδη εχω συνηθισει τοσο καιρο να ικανοποιουμαι γρηγορα και εγωιστικα τοτε παει το μυαλο μου και σε πιο γρηγορες και εγωιστικες λυσεις οπως στοματικο, αλληλοαυνανισμος κτλ Οτι αφορα στο συναισθηματικο κι επειδη για μενα μπαινει μπροστα πολλες φορες -ειμαι και ευαισθητος βλεπεις- τοτε σιγουρα εχει ρολο στο σεξουαλικο αφου δεν ειμαι ο χαρακτηρας που θα αρπαξει μια να την πη.δηξει...δεν θα μπορουσα να βιασω δλδ...δεν μπορω να νιωθω οτι ο αλλος καταπιεζεται...θελω να μοιραζομαι τη χαρα....ειναι αυτο που ελεγα πιο πανω οτι παλιοτερα δεν ζουσα για μενα αλλα για τους αλλους...και για αυτο ενω μου αρεσαν οι κοπελες δεν πηγα ποτε να την πεσω...γιατι δεν κοιτουσα τι θελω εγω αλλα κοιτουσα οτι επειδη ειμαι χοντρος τοτε δεν μου αξιζει...ευτυχως ομως τα ξεπερναω αυτα και αρχιζω λιγο τον εαυτο μου...ελπιζω να μην σε μπερδεψα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547

    Προς τον εμπνευστη!

    Εχεις δικιο σαυτα που λες...ετσι εχω αρχισει να το βλεπω.....ευχαριστω για την υποστηριξη.. :) Nα σαι καλα!

    Εχω λιγο το θεμα του οτι νιωθω οτι εχω αργησει καταλαβες...? γιαυτο πραγματικα μυξοκλαιω ωρες ωρες...το ξεπερναω το νιωθω...αλλα ακομα νιωθω πονο για το θεμα...το χω παρει πολυ κατακαρδα τον τελευταιο μηνα...μα θα μου πεις τωρα σου ρθε να το παρεις κατακαρδα? τοσα χρονια τι εκανες? εεε μεσες ακρες την ιστορια της μεχρι τωρα ζωης μου την εχω γραψει στα αρχικα ποστ αλλα επειδη παντα προσπαθουσα να μην το παρω κατακαρδα, τελικα εφευγε ο νους για λιγο (και ισως εφευγε και το απολαμβανε γιατι την πιεση και τον φοβο ποιος τον γουσταρει?) και ετσι περναγε κι ο καιρος...και σε συνδυασμο με αλλα (σχολες στρατος κτλ) περασε ο καιρος και να μαστε...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by pad View Post
    εγω ρε φιλε δεν τα διαβασα ολα αλλα να πασ σε ******* πρωτη φορα παιρνοντασ ηρεμιστηκα και να λειτουργησεισ ειναι τουλαχιστον ακατορθωτο οταν πασ σε ******* κι εισαι ευαισθητοσ τα πραγματα ειναι λιγο περιεργα ειναι σαν να γινεται απο μονο του η ολη φαση δε νιωθεισ τιποτα μηχανικα ολα πρεπει να το χει ξανακανει για να σου σηκωθει να μην εχεισ τον φοβο εσυ ειχεσ το φοβο αυτη στραβωσε κι ολα βαριοτανε δε θελει κ πολυ ειχεσ κ τα ηρεμιστηκα που προκαλουν σεξουαλικη δυσλειτουργια δοκιμασε και με βιζιτου μπορει να πληρωνεισ παραπανω αλλα σε προσεχει περισσοτερο σιγουρα
    ηταν λαθος μου αυτο σιγουρα....αλλα ειχα παρα πολυ αγχος ρε φιλε... ετρεμα ολοκληρος.....

    Δεν ξερω να στο περιγραψω...δλδ πιστευω απ τον φοβο μου πως και ηρεμιστικο να μην ειχα παρει, παλι δεν θα χα στυση... Γιατι δεν πηγα απο ορμες οπως πανε ολοι...πηγα γιατι εκεινη την περιοδο εβλεπα μια ψυχολογο για αυτο το θεμα...και μου ελεγε πως τωρα που θα κατεβεις στην αθηνα προσπαθησε να κανεις ενα βημα...μικρο ή μεγαλο...παντως δοκιμασε λιγο....εγω ο εξυπνος λεω θα μαζεψω τα κουραγια μου και θα παω σε οικο ανοχης... ομως το θεμα ειναι το σεξ να το απολαμβανεις οχι να κανεις σαν να σε πανε για κρεμασμα...εγω ετσι εκανα αστα να πανε...και μετα απορουσα κιολας...

    Παιδια το ξερω πλατιαζω...αλλλα πρεπει να τα πω αλλιως θα εκραγει το κεφαλι μου... Ενω ηρθε η κοπελα εκει, δεν ειχε και τα κεφια της....τωρα ξερεις πως ειναι εσυ να αποκρυπτεις οτι ειναι η πρωτη σου φορα...υπαρχει αυτη η σημαντικη λεπτομερεια που αν ο αλλος δεν την ξερει και ερθει για να κανει σεξ μαζι σου τοτε σε περναει και για βλακα αν δεν φερεσαι φυσιολογικα... Τελος παντων οταν ηρθε για να το κανουμε εγω ειχα παγωσει...δεν ηξερα τι να περιμενω...η γυμνη θεα του κορμιου της δεν μου ειπε και πολλα...ψιλοαπογοητευτηκα θα ελεγα....βεβαια δεν ηταν και καμια θεα...μια απλη ηταν προς το παχουλο να μην πω...με κατι μουτρα κατεβασμενα...τελος παντων μου σηκωθηκε ελαφρα αλλα με το ελαχιστο στοματικο που μου εκανε (ισα για να μπει το προφυλακτικο δλδ) δεν ενιωσα καμια ηδονη αλλα φανταζομαι απ την τριβη και μονο, το πεος πηγε να παρει τα πανω του...και τα πηρε...οχι τελειως αλλα διεισδυση μπορουσε να γινει...εντω με ταξυ εγω δεν ειχα νιωσει καμια ηδονη ουτε ελξη για την *****...σα να μην ηταν διπλα μου...τεσπα οταν πηγε να με καβαλησει τοτε εγω δεν ηξερα ακριβως τι να κανω και παγωσα...εμεινα εκει σαν ηλιθιος...ακινητος και απο μεσα μου πανικοβλητος και αυτη γυρναει και με κοιταει και μου λεει...μα εσυ δεν ξερεις...ποσο χρονων εισαι? Με ντροπιασε πολυ...της λεω 20
    (ψεμματα ημουν 23) καταλαβε εν πασει περιπτωση οτι ημουν πρωταρης αλλα ηταν αργα...η στυση μου εξαφανιστηκε, ο πανικος και η ντροπη με ειχαν καταβαλει και αδικα για τα επομενα μερικα λεπτα αυτη ετριβε το πεος μου για να σηκωθει...βριζοντας ταυτοχρονα...ε και μου λεει την αλλη φορα να σαι πιο γρηγορος...και με παραταει...Απ εξω περιμενε ενας φιλος που με πηγε εκει...αρκετα πιο εμπειρος απο μενα...με ειδε να φερομαι περιεργα και μου ειπε πως μαλλον περασα καλα και ειναι το μυαλο μου ακομα στο σεξ...που να ξερε... γυρισα σπιτι του συμφοιτητη μου καταρακωμενος και πλακωθηκα στα τσιγαρα, το ποτο και εκανα και ενα τσιγαρο με καναβη μεσα που ειχε φερει ενας φιλος..ολα μαζι και παλι δεν καταφεραν να μου απαλυνουν τον πονο...ελεγα πως παω στην τουαλετα και πηγαινα και εκλαιγα... Την αλλη μερα εφυγα για την πολη μου οδηγωντας και εχοντας τεραστια κριση καταθλιψης και αγχους..οι επομενοι μηνες ηταν εφιαλτικοι...ευτυχως το ξεπερασα...για λιγο τουλαχιστον....τα υπολοιπα τα λεω στο αρχικο ποστ...παντως οταν λεω το ξεπερασα εννοω πως ξεπερασα το σοκ...τον φοβο ομως να ξαναπλησιασω γυναικα δεν τον ξεπερασα....και ξερεις ποιος ειναι ο λογος ολης αυτης της αντιδρασης? Το γεγονος οτι δεν καταφερα να την δω ερωτικα το απεδωσα στο οτι ειμαι ομοφυλοφιλος...καταλαβες? δεν εκλαιγα γιατι δεν ειχα στυση...αυτο ηταν το τελευταιο που με ενοιαζε....εκλαιγα γιατι νομιζα ηταν ημουν ομοφυλοφιλος.....και το να ανακαλυψεις κατι τετοιο ειναι συγκλονιστικο και ανατρεπτικο γεγονος...ξαφνικα ολα τα απεδωσα εκει....λεω γιαυτο δεν πλησιαζω κοπελα...γιατι ειμαι πΟ.ΥΣΤΗΣ ! Καταλαβες? Με πηρε απο κατω....εκανε να μου σηκωθει στη θεα str8 πορνο βδομαδες....Ξερω τωρα οπως τα βλεπω πως αντεδρασα υπερβολικα ακραια...τα πηηρα ολα πολυ τις μετρητοις οπως κανω παντα αλλωστε και παντα μου βγαινει σε κακο...Σχεδον γελαω αλλα τι να κανω....ετσι ειμαι...το πολεμαω δεν ειναι ευκολο...ξερω κι αλλους που ναι ετσι...μεσες ακρες...αντε λιγο πιο τολμηροι απο μενα....τι κανουμε πολεμαει ο καθενας με οτι οπλο εχει...ο χειροτερος εχθρος και κριτης ειναι παντα ο εαυτος μας...δυστυχως.. ελπιζω να σε καλυψα...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Επειδη πιθανοτατα εχουν διαβασει καμποσοι το θεμα κι ισως υπαρχει και κοσμος που εχει αναλογους προβληματισμους , να διευκρινισω οτι οταν αναφερθηκα σε ενεργητικο και παθητικο ρολο δεν πηγα το θεμα στο οτι ενεργητικος ισον στρειτ και παθητικος ισον ομοφυλοφυλος, δεν εχει να κανει το ενα με το αλλο, εστιαζα στο συναισθημα καθαρα, γι'αυτο σου ειπα ανεξαρτητα απο το φυλο που θα ειχες απεναντι σου.

    Επισης ανεφερες καποιες λεπτομερειες στο σεξουαλικο που ομως παραπεμπουν σε αλλου ειδους συζητησεις κι οχι στο αρχικο θεμα. Διαχωρισε στο μυαλο σου τα εξης, σεξουαλικη ταυτοτητα, σεξουαλικη προτιμηση, οδοι ευχαριστησης. Το τι νιωθει κανεις για την ταυτοτητα του δηλαδη αν ειναι ενταξει με το φυλο στο οποιο γεννηθηκε, το τι φυλο νιωθει κανεις οτι τον ελκυει κι οι τροποι με τους οποιους νιωθει ευχαριστηση ειναι τρια διαφορετικα πραγματα. Η ομοφυλοφιλια εχει να κανει πιο ουσιαστικα με το τι σε ελκυει, με το να δεις εναν αντρα πχ στο περιβαλλον σου και να θελεις να σχετιστεις μαζι του κι οχι το τι θα σκεφτεις με τη φαντασια σου σε στιγμη που εχεις ορμες, γι'αυτο απ'αυτα που λες δε βγαινει κατι τετοιο.
    Ακομα κι αν ερθει ομως μια στιγμη που καταληξεις οτι εισαι gay ή bi, δεξου τον εαυτο σου και ζησε αυτο που θελεις διχως να σε απασχολει ο περιγυρος.

    Οσα αναφερεις σχετικα με συνομηλικους , παιδια κτλ ισως ειναι ετσι. Εσυ αυτη τη στιγμη πιθανοτατα εχεις μεινει σε εκεινο το σταδιο το παιδικο γιατι καποια πραγματα δεν τα εζησες οπως ηθελες, οπως το να ανακαλυψεις το σωμα σου παρεα με τους φιλους σου και να αποδεχτεις τον εαυτο σου οπως ειναι, τωρα ομως δεν εισαι παιδι, εχεις μεγαλωσει.Αφου ομως συνειδητοποιησες καποια πραγματα πιστευω θα ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα για σενα σε σχεση με παλια και ελπιζω να βρεις αυτο που θα σε καλυπτει σαν ατομο.

    *Και κατι extra για ολους. Οταν μια κοπελα αναφερει σε εναν κυκλο ατομων οτι εχει καποιο προβλημα στο σεξ κτλ οι απαντησεις που παιρνει ειναι 'μηπως αγχωθηκες?/μηπως κατι συμβαινει οργανικα?'.
    Ο αντρας κατι που θα ακουσει απο μερικους σε αναλογη περιπτωση και ισως σκεφτει και ο ιδιος, εκτος απο τις δυο παραπανω φρασεις, ειναι και το 'μηπως εισαι gay?'. Στερεοτυπα που καποιες φορες οδηγουν σε λαθος τροπους αντιμετωπισης.*
    Last edited by rock; 19-12-2010 at 17:42.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by rock View Post
    Επειδη πιθανοτατα εχουν διαβασει καμποσοι το θεμα κι ισως υπαρχει και κοσμος που εχει αναλογους προβληματισμους , να διευκρινισω οτι οταν αναφερθηκα σε ενεργητικο και παθητικο ρολο δεν πηγα το θεμα στο οτι ενεργητικος ισον στρειτ και παθητικος ισον ομοφυλοφυλος, δεν εχει να κανει το ενα με το αλλο, εστιαζα στο συναισθημα καθαρα, γι'αυτο σου ειπα ανεξαρτητα απο το φυλο που θα ειχες απεναντι σου.

    Επισης ανεφερες καποιες λεπτομερειες στο σεξουαλικο που ομως παραπεμπουν σε αλλου ειδους συζητησεις κι οχι στο αρχικο θεμα. Διαχωρισε στο μυαλο σου τα εξης, σεξουαλικη ταυτοτητα, σεξουαλικη προτιμηση, οδοι ευχαριστησης. Το τι νιωθει κανεις για την ταυτοτητα του δηλαδη αν ειναι ενταξει με το φυλο στο οποιο γεννηθηκε, το τι φυλο νιωθει κανεις οτι τον ελκυει κι οι τροποι με τους οποιους νιωθει ευχαριστηση ειναι τρια διαφορετικα πραγματα. Η ομοφυλοφιλια εχει να κανει πιο ουσιαστικα με το τι σε ελκυει, με το να δεις εναν αντρα πχ στο περιβαλλον σου και να θελεις να σχετιστεις μαζι του κι οχι το τι θα σκεφτεις με τη φαντασια σου σε στιγμη που εχεις ορμες, γι'αυτο απ'αυτα που λες δε βγαινει κατι τετοιο.
    Ακομα κι αν ερθει ομως μια στιγμη που καταληξεις οτι εισαι gay ή bi, δεξου τον εαυτο σου και ζησε αυτο που θελεις διχως να σε απασχολει ο περιγυρος.

    Οσα αναφερεις σχετικα με συνομηλικους , παιδια κτλ ισως ειναι ετσι. Εσυ αυτη τη στιγμη πιθανοτατα εχεις μεινει σε εκεινο το σταδιο το παιδικο γιατι καποια πραγματα δεν τα εζησες οπως ηθελες, οπως το να ανακαλυψεις το σωμα σου παρεα με τους φιλους σου και να αποδεχτεις τον εαυτο σου οπως ειναι, τωρα ομως δεν εισαι παιδι, εχεις μεγαλωσει.Αφου ομως συνειδητοποιησες καποια πραγματα πιστευω θα ειναι πολυ πιο ευκολα τα πραγματα για σενα σε σχεση με παλια και ελπιζω να βρεις αυτο που θα σε καλυπτει σαν ατομο.

    *Και κατι extra για ολους. Οταν μια κοπελα αναφερει σε εναν κυκλο ατομων οτι εχει καποιο προβλημα στο σεξ κτλ οι απαντησεις που παιρνει ειναι 'μηπως αγχωθηκες?/μηπως κατι συμβαινει οργανικα?'.
    Ο αντρας κατι που θα ακουσει απο μερικους σε αναλογη περιπτωση και ισως σκεφτει και ο ιδιος, εκτος απο τις δυο παραπανω φρασεις, ειναι και το 'μηπως εισαι gay?'. Στερεοτυπα που καποιες φορες οδηγουν σε λαθος τροπους αντιμετωπισης.*
    Το να θελω να σχετιστω με καποιον δεν το εχω νιωσει ποτε. Και ενω στιγμιαια μπορει να νιωσω ελξη...οχι απο κοντα....κυριως στο διαδυκτιο απο εικονες και βιντεο, δεν μπορω να δω τον εαυτο μου διπλα σε αντρα. Βεβαια αυτο κατα τη γνωμη μου ειναι ρευστο. Και υποθετω πως πολλοι ετερο εκει εξω, επειδη νιωσανε τον ερωτα με μια γυναικα και δεν πηγε ποτε το μυαλο τους στους αντρες/αγορια δεν σημαινει οτι αν το δοκιμαζανε δεν θα τους αρεσε....Και μετα την εμπειρια τη δικη μου αρχιζω και βλεπω τους παντες διαφορετικα και παρατηρω πολλες φορες αντρες να κολλανε και να κοιτανε εναν πολυ ομορφο αντρα που περναει ενω εχουνε διπλα τους γυναικες και τελικα δεν μπορεις ποτε να ξερεις τι κρυβει ο αλλος...οποιος και να ναι...

    Ροκ αυτα που λεω δεν βλεπω που ξεφευγουν απ το αρχικο ποστ. Ουσιαστικα αυτα εχει ως θεμα το αρχικο ποστ. Απλα το παω λιγο πιο περα μπας και βγαλω καποια ακρη. Γιατι στη φαση που ειμαι, αν δεν ειχα και το φορουμ να πω μια κουβεντα, δεν ξερω που θα ειχα καταληξει...:)

    Ειναι η πρωτη φορα που μιλαω τελειως ανοιχτα για αυτο το θεμα γιατι νιωθω πως δευτερη ευκαιρια δεν θα χω να το κανω...

    Οσο για τον ενεργητικο παθητικο ρολο εγω καταλαβα αμεσως τι εννοεις...και η απαντηση μου ειναι μεσες ακρες, "δεν ξερω" ... Δηλαδη φανταζομαι πως οι ανθρωποι αισθανονται και τα 2 αναλογα τη στιγμη και την ψυχολογια....φανταζομαι ειναι κατι το ρευστο...Σε μενα ειτε στη σφαιρα της φαντασιας, ειτε παρατηρωντας ας πουμε μια κοπελα στον δρομο ή σε ενα καφε μου εχουν βγει και τα 2...και λιγο το μητρικο ξερω γω μαρεσει να το νιωθω...και παλι ομως εξαρταται το ξαναλεω...

    Οσον αφορα το να εχω κολλησει σε καποια θεματα στην παιδικη μου ηλικια αυτο ειναι λυπηρο και αληθεια...και το ανακαλυψω το σωμα μου σε σχεση με τους φιλους μου θα μπορουσε να ειχε γινει αν οι ιδιοι μου οι φιλοι δεν ηταν σε παρομοια κατασταση με μενα (οχι τοσο χαλια) και αν ηταν και οι ιδιοι πιο δεκτικοι με μενα...γιατι οπως ξερεις τα παιδακια ενα χοντρο παιδακι συνηθως το κοροιδευουν...και αναλογα με τον χαρακτηρα αντιδρας ειτε με θυμο και κανοντας τους να καταλαβουν οτι δεν ειναι ωραιο αυτο που κανουν (και κατα συνεπεια να σε σεβαστουν κιολας) ειτε σε κανουν να κλειστεις στον εαυτο σου γιατι ουσιαστικα κι εσυ κοροιδευεις τον εαυτο σου...ιδιαιτερα οταν εισαι τελειομανης βλακας οπως εγω τοτε πώς να δεχτεις κατι οχι μετριο, οχι απλο αλλα ασχημο και υπερβαρο...? Συνειδητοποιω δηλαδη οτι πολλα δεινα που απεδιδα στους αλλους τελικα προερχοντουσαν απο μενα...ειναι τρομερο... Πως να σε παρει ο αλλος στα σοβαρα οταν δεν παιρνεις εσυ στα σοβαρα τον εαυτο σου? Ειναι φαυλος κυκλος στον οποιο αν μπει το παιδι ειναι δυσκολο να βγει λογω ελλειψης ωριμοτητας και ετσι βλεπεις ξερω γω παιδακια να ζυγιζουν 150 κιλα και διαφορα αλλα λυπηρα. Υπαρχουν και οι παιδοψυχολογοι θα μου πεις αλλα πως οι γονεις οι δικοι μου που δεν σκαμπαζουν, να φανταστουν οτι συμβαινει κατι τετοιο..? γιατι εγω δεν μιλουσα ποτε...ημουν συνεχως νωχελικος και λιγες δραστηριοτητες με εκαναν να χαιρομαι και φανταζομαι αυτοι υπεθεταν πως για να μην διαμαρτυρομαι ετσι ειμαι....Τωρα βεβαιως μου ρχεται να τους πλακωσω στις μπουνιες γιατι μερικες απλες επισκεψεις ισως να με ειχαν σωσει απ το να πεταω τη ζωη μου ετσι....αλλα τωρα δεν αλλαζει κατι μονο χειροτερο μπορει να γινει και εγω δεν εχω την δυναμη ουτε το χρονο για κατι τετοιο.

    Εγω παντως θα ηθελα να συνεχισουμε την κουβεντα γιατι πιστευω βοηθαει ολους μας....επισης θελω να βοηθησω κι εγω τους συνανθρωπους μου εδω στο φορουμ και θα το κανω...πιστευω με την κουβεντα βγαινουν συμπερασματα και οτι εδω δεν ειναι ουτε χωρος που μαζευονται οι "ψυχικα αρρωστοι" και γκρινιαζουν ουτε τπτ...ολοι νορμαλ ανθρωποι ειμαστε που απλα εχουμε τα αρχ..ια να επαναστατουμε σε αυτα που αλλοι αφηνουν να τους ταλαιπωρουνε μια ζωη και δεν καταδεχονται να περασουν μια κριση ή να τσαλακωσουν το Image τους για να βαλουν λιγο σε ταξη τον ψυχισμο τους. Εγω που ασχολουμαι με αθλητισμο βλεπω πολλους τετοιους να κρυβονται πισω απο μια γυμνασμενη σωματαρα.

  12. #27
    Πάντως δεν είσαι παρθένος με την έννοια που είναι μια γυναίκα, δηλαδή ο άντρας δεν γεννιέται παρθένος.
    [SIZE="3"][url]http://mankap.blogspot.com/[/url][/SIZE]
    "Im a cowboy, on a steel horse I ride, Im wanted dead or alive"

  13. #28
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    59
    Μας ειπες τα παντα χωρις να μας πεις τπτ... Ποια ηταν η σχεση με την μητερα σου; Μου φαινεσαι καπως ευνουχισμενος και δεν νομιζω να φταιει μονο το παχος... Επισης με τον πατερα σου... πως ηταν; Ποια ειναι στην τελικη η ιδεα που εχεις για το τι ειναι αντρας; Μου φαινεται οτι προσπαθεις να επιλυσεις αυτα τα ζητηματα υποβιβαζοντας τα στον ενστικτικο εαυτο σου... Με λιγα λογια μου φαινεται οτι ολη αυτη η συγχυση με την σεξουαλικη ταυτοτητα συμβολιζει κατι πιο βαθυ που φοβασαι να το αγγιξεις..
    Στην τελικη οποια και να καταληξει να ειναι η σεξουαλικη σου ταυτοτητα δεν θα επιλυσει το ζητημα ωσπυ εσυ δεν το λεκτικοποιεις και δεν το φερνεις στο συνειδητο σου για να μπορεσεις να ηρεμησεις τον ψυχισμο σου και το αποδεχτεις.
    φιλικα

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by Aiur View Post
    Πάντως δεν είσαι παρθένος με την έννοια που είναι μια γυναίκα, δηλαδή ο άντρας δεν γεννιέται παρθένος.
    Παρθενος κανονικα θα ελεγα εγω

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Quote Originally Posted by vasos View Post
    Μας ειπες τα παντα χωρις να μας πεις τπτ... Ποια ηταν η σχεση με την μητερα σου; Μου φαινεσαι καπως ευνουχισμενος και δεν νομιζω να φταιει μονο το παχος... Επισης με τον πατερα σου... πως ηταν; Ποια ειναι στην τελικη η ιδεα που εχεις για το τι ειναι αντρας; Μου φαινεται οτι προσπαθεις να επιλυσεις αυτα τα ζητηματα υποβιβαζοντας τα στον ενστικτικο εαυτο σου... Με λιγα λογια μου φαινεται οτι ολη αυτη η συγχυση με την σεξουαλικη ταυτοτητα συμβολιζει κατι πιο βαθυ που φοβασαι να το αγγιξεις..
    Στην τελικη οποια και να καταληξει να ειναι η σεξουαλικη σου ταυτοτητα δεν θα επιλυσει το ζητημα ωσπυ εσυ δεν το λεκτικοποιεις και δεν το φερνεις στο συνειδητο σου για να μπορεσεις να ηρεμησεις τον ψυχισμο σου και το αποδεχτεις.
    φιλικα
    Αυτα ειναι θεματα που εχω σκεφτει. Η σχεση μου με τη μανα μου ειναι οπως ειναι το πιθανοτερο, δεμενη......και με τον πατερα μου...γενικα επειδη ημουν προστατευμενος πολυ μεσ την οικογενεια ειχα παντα δυσκολια καμια φορα να βγω απ το σπιτι....θελω να πω πως παντα εβρισκα ασφαλεια στο να ειμαι στο δωματιο μου κλεισμενος ή στο σπιτι.....και γενικα να προσελκυω φιλικα τετοιου ειδους ατομα....αυτα μικροτερος βεβαια...

    Επειδη η μανα μου ειναι πιο αυταρχικη και φωνακλου αν θες απ τον πατερα μου τοτε ειχα παρει λιγο απο φοβο τις γυναικες...ημουν το αντιθετο του φαλλοκρατη...βεβαια βλεποντας την πραγματικοτητα σιγα σιγα, δεν λεω οτι εγινα φαλλοκρατης αλλα παυω σιγα σιγα να τις φοβαμαι χρησιμοποιωντας αν θες τον "ανδρισμο" μου, τη σωματικη μου διαπλαση, το φαλλο μου...ξερεις τι εννοω.... Παλιοτερα κατα ρχην ακομα κι αν μου αρεσε μια κοπελα, σκεφτομουν οτι δεν εχω δικαιωμα να της την πεσω γιατι δεν εχω λεφτα, καριερα, εμφανιση μοντελου....γενικα εκανα στην ακρη την αντρικη μου φυση....Οποτε τωρα σαφως εχω πιο συμπαγη εικονα του τι ειναι αντρας.... να φανταστεις παλιοτερα δεν μπορουσα να φανταστω οτι οι γονεις μου περα απο αντρογυνο ηταν εραστες...δεν ηξερα ΤΙ κανει ενας αντρας... απιστευτο ετσι?

    Νιωθω να εχω σπαταλησει τη ζωη μου...τιποτα απο οσα εχω καταφερει, πτυχια, φιλιες....να αδυνατισω...δεν φαινονται να αξιζουν μπροστα στο γεγονος οτι μεχρι στιγμης η ερωτικη μου ζωη ηταν ενα μηδεν...Ξερω οτι πολλοι/πολλες που το διαβαζουν λενε απο μεσα τους "τον καημενο"....ξερω πολυ καλα την δεινοτητα της θεσης που βρισκομαι......και πραγματικα δεν ξερω πως μπορω ,ακομα και κοπελα να βρω, να ηρεμησω και να αποδεχτω κατι τετοιο...ή πως να το ομολογησω σε μια κοπελα? τι θα σκεφτει για μενα?

    Ειναι πολλες οι φορες που λεω να δωσω ενα τερμα....δεν ειναι καταθλιψη....ειναι απλα το οτι δεν μπορω να συνεχισω ετσι...δεν μπορειτε να με καταλαβετε...

    Γι αυτο φιλε βασο αυτα αρχιζουν και ξεσπανε να το ξερεις...ερχονται στο συνειδητο....προσπαθω συνεχως στις παρεες μου, να το πεταω....να το φερνω απ εξω απ εξω....και καποιοι το ξερω με εχουν καταλαβει.... Και οσο προσγειωνομαι κι αν θες ωριμαζω (γιατι μεχρι τωρα θεωρω τον εαυτο μου ενα τρομαγμενο, κακομαθημενο παιδακι) τοσο πιο απλο μου φαινεται να πιασω το χερι μιας κοπελας και φυσιολογικοτατα να περπατησουμε μαζι στον ερωτα, τη ζωη και να κανω τα ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ και στανταρ....Δεν νομιζω να νιωθει αλλος τετοια απογνωση αλλα και συνειδητοποιηση οπως εγω τωρα....δεν περιγραφεται...νιωθω σαν καποιος να εσβησε ολη μου την υπαρξη...σαν να ημουν σε παραλληλη πραγματικοτητα...νιωθω να πεταξα τα καλυτερα χρονια μου κι αυτο με πληγωνει παρα πολυ... :(

Page 2 of 161 FirstFirst 12341252102 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι Ακόμα Παρθένος Είναι Φυσιολογικό?
    By didymakos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 131
    Last Post: 10-03-2017, 12:44
  2. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 03:47
  3. Ειμαι ακομα παρθενος
    By Emmanouil in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 30-11-2009, 20:25
  4. 'Ελλειψη σεξουαλικής διάθεσης
    By VelvetUnderground in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 19-11-2009, 10:39
  5. πως να μην γινετε το σεξ μια συνηθεια τροποι ανανεωσης της σεξουαλικης σχεσης
    By πολυμνια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 03-04-2008, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •