ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Καλησπέρα και πάλι,το προσωπικό μνμ σε ποιόν να το στείλω για να συζητήσω κάτι σε βάθος;
    Είναι κάποιος από εσάς ψυχολόγος ή έχει αναλάβει χρέη ψυχολόγου που μπορεί να βοηθήσει;
    Εγώ είμαι ικανοιποιημένη και στις 2 περιπτώσεις,όπως επίσης να συζητήσω ανοιχτά και στο φόρουμ τα προβλήματά μου.
    Ετσι κ αλλιώς,όλοι ανώνυμοι είμαστε...
    Ακούω τις προτάσεις σας...
    mporei να εχει καπια εμπιρια απλα απο προσωπικη του περιπτωση

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Diana και syl καλο ειναι μετα απο καθε κινηση να κανετε ανανεωση της σελιδας γιατι το σαιτ εχει καποιο προβλημα. Για να λαβετε τις αποψεις μας, πηγαιντε στην αντιστοιχη κατηγορια και ανοιξτε νεο θεμα και γραφτε οτι θελετε. Καντε ανανεωση ομως συχνα για να τα παρει το συστημα. Αλλιως γραφτε σε ενα παρομοιο θεμα. Τα πμ ειναι μεταξυ 2 ατομων, δε φαινονται σε ολους.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Επειδή είμαι πραγματικά πολύ καινούργια και δεν ξέρω καν τι είναι ανανέωση...ξεκινάω να σας γράφω ένα μικρό ιστορικό για μένα και αν θέλει ο διαχειριστής της σελίδας ας μεταφέρει το θέμα.!

    Αρχικά να σας πω ότι μένω σε επαρχία και είμαι 31 ετών.Οταν γεννήθηκε η αδερφή μου,μεγαλύτερη από μένα δόθηκε για υιοθεσία σε μία κυρία,το ίδιο όταν γεννήθηκα και εγώ λίγο αργότερα,στην ίδια κυρία(όπου ήταν ήδη μεγάλης ηλικίας τότε-η κυρία) στο σπίτι δεν υπήρχε πατέρας ποτέ παρά μόνο η γιαγιά(η μάνα της θετής μας μάνας) που δεν μας συμπεριφέρονταν και ιδιαίτερα καλά.!
    Στα 16 μου η γιαγιά έφυγε από το σπίτι και 2 χρόνια αργότερα πέθανε...Νωρίτερα η αδερφή μου,σε ηλικία 13 ετών,έπαθε επιληπτικό επεισόδιο και κατόπιν ακολούθησαν ιδιαίτερα βίαιες συμπεριφορές από μέρους της,μέχρι πριν λίγα χρόνια να καταλάβω αφού μου το παραδέχτηκε ότι πάσχει από διπολική διαταραχή(μία ψυχική ασθένεια) που φυσικά μόνο εύκολο δεν είναι για μία οικογένεια να ζει μ'ένα τέτοιο άτομο...εγώ στα 18 μου και μετά από ένα τροχαίο,εκδήλωσα σακχαρώδη διαβήτη 1.
    Από εκείνη την στιγμή και μετά όλα άλλαξαν άρδην στη ζωή μου.Η ποιότητα της ζωής μου εξασθένησε,όπως συμβαίνει κ με όλους τους ανθρώπους με χρόνια νοσήματα...ένα χρόνο αργότερα πήγα να σπουδάσω....ένιωθα μεγάλη μοναξιά και κανείς δεν μπορούσε να με καταλάβει,αφού η μάνα μου ήταν ήδη ηλικιωμένη και η αδερφή μου ''τρελή''.

    Επρεπε να τρώω συγκεκριμένες ώρες,να μην πίνω,να προσέχω το σάκχαρο μου και κάθε πρωί ξεκινούσε το ίδιο μαρτύριο....ενέσεις-μετρήσεις και όλο πάλι από την αρχή....

    Η σχολή που τελείωσα δεν μου άρεσε,το οικογενειακό μου περιβάλλον δεν μου άρεσε,η υγεία μου δεν μου άρεσε,αφού μέχρι σήμερα μου έχει στερήσει πολλά κ σημαντικά πράγματα στην ζωή μου...μου δημιούργησε μία τεράστια ανασφάλεια όλο αυτό το πακέτο σε συνδυασμό με την απουσία πατέρα-που έπαιξε σε μεγάλο βαθμό ρόλο...και ερχόμενη στο σήμερα,με κάποιες ώρες σε ψυχολόγους και ψυχιάτρους κ μ'έναν νευρικό κλονισμό στο ενεργητικό μου,θα έλεγα ότι έχω κλειστεί στον εαυτό μου,έχω κρίσεις άγχους και είμαι πολύ μπερδεμένη με το αύριο,σ'ένα κλίμα φυσικά βαθιάς αβεβαιότητας όπως και για πολύ κόσμο...πρόσφατα πήγα σε μία ψυχολόγο αλλά δεν μπορούσα να βγάλω άκρη και διέκοψα...

    Αυτό είναι ένα δείγμα της ζωής μου-μία σύντομη περίληψη,ελπίζω να μην κούρασα..περιμένω τις απόψεις σας....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ντιανα ανανεωση εννοω στο φυλλομετρητη, πχ αν εχεις firefox πατας το f5. Οσο για το θεμα σου, σημερα που μενεις και με ποιον?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ντιανα ανανεωση εννοω στο φυλλομετρητη, πχ αν εχεις firefox πατας το f5. Οσο για το θεμα σου, σημερα που μενεις και με ποιον?
    Καλώς....σήμερα,εξακολουθώ να μένω με τη μητέρα μου κ την αδερφή μου,αφού δεν έχω ιδιαίτερη διάθεση να κάνω σχέση,παρότι μου τυχαίνουν συχνά διάφορες ενδιαφέρουσες περιπτώσεις...
    Επίσης πρέπει να αναφερθώ στο γεγονός ότι μέχρι σήμερα,ουσιαστικά δεν έχω δουλέψει ποτέ για τον λόγο της ανασφάλειας που ανέφερα παραπάνω.
    (όχι φυσικά ότι προκύπτουν καθημερινά και δουλειές στην Ελλάδα...)Τα κύρια συναισθήματα που με διακατέχουν είναι φόβος και άγχος και προτιμώ να ασχολούμαι με πράγματα που μου δημιουργούν αίσθημα ασφάλειας-αυτό μου είπε και πρόσφατα η ψυχολόγος που επισκέφτηκα-''δεν χρειάζεται να βιάζεις τον εαυτό σου''.
    ευχαριστώ για την πρώτη ανταπόκριση

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η μανα σου γιατι σας εδωσε και τις 2 για υιοθεσια?

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η μανα σου γιατι σας εδωσε και τις 2 για υιοθεσια?
    Δεν έδωσε μόνο εμάς,έδωσε κ άλλο παιδί...φυσικά για να τα κονομήσει,μαζί με τον άντρα της.
    Ελπίζω να σου αρκεί η απάντηση.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Βρε παιδιά,το δικό μου θέμα γιατί έχει ατονήσει;
    Δεν είναι αρκετά σημαντικό;

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Βρε παιδιά,το δικό μου θέμα γιατί έχει ατονήσει;
    Δεν είναι αρκετά σημαντικό;
    πρεπει να κανεις διαλογο συνεχεια για να υπαρξουν απαντησεις

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    κ επισης καλο ειναι να το ανεβαζεις ως νεο θεμα κ οχι να το κολας αλλου γιατι οσοι μπαινουν εδω υποθετω πατανε νεα θεματα κ απαντανε με βαση αυτα που βλεπουν στη σελιδα

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    κ επισης καλο ειναι να το ανεβαζεις ως νεο θεμα κ οχι να το κολας αλλου γιατι οσοι μπαινουν εδω υποθετω πατανε νεα θεματα κ απαντανε με βαση αυτα που βλεπουν στη σελιδα
    Aλέξανδρε τί εννοείς ως νέο θέμα;
    Αφού υπάρχει αυτό το θέμα που με καλύπτει στη βοήθεια που αναζητώ.Αν ο καθένας που μπαίνει φτιάχνει κ από ένα καινούργιο θέμα,καήκαμε...
    αλήθεια πώς φτιάχνεται ένα καινούργιο θέμα;

    Επίσης κάνω διάλογο,μπαίνω αρκετές φορές την ημέρα στο φόρουμ για να μη χάνω τη συνέχεια...
    και επιπλέον βοηθάω και εγώ όπου μπορώ.!

  12. #27
    Διαβάζουνε τα μέλη τα μηνύματα γιατι δεν υπάρχει απάντηση !!!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. αντιμετωπιση αγχους
    By αγωνια in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-2010, 22:34
  2. διαταραχή κοινωνικού αγχους
    By mvc in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 07-04-2010, 18:25
  3. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ-ΑΡΡΩΣΤΟΦΟΒΙΑ-ΕΜΜΟΝΕΣ ΙΔΕΕΣ
    By pak23 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 32
    Last Post: 30-09-2009, 22:58
  4. Replies: 76
    Last Post: 10-01-2009, 00:39
  5. Επιπτωσεις αγχους..
    By Ifigeneia24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 07-05-2006, 12:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •