Παθολογικά συμπτώματα μέσω δυσθυμίας;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    3

    Παθολογικά συμπτώματα μέσω δυσθυμίας;

    Είμαι σχεδόν 26 ετών με αρκετά προβλήματα από όταν ήμουν παιδί, όχι φυσικής κακοποίησης αλλά μεγάλωσα σε περιβάλλον άσχημο.
    Οταν μπήκα στην εφηβεία είχα μεγάλο πρόβλημα με αυτοτραυματισμούς και λοιπά.

    Τέλοσπάντων, εδώ και έναν μήνα μου συμβαίνει κάτι περίεργο.
    Είμαι πολύ πιεσμένη γενικά, χρειάζομαι δουλειά, οι γονείς μου δε λένε να δεχτούν αυτό που είμαι, από την άποψη του τί μου αρέσει να διαβάζω κάνοντας σχόλια για την ηλικία μου και διάφορα που με έχουν κάνει να πιστεύω ότι είναι απλά κατακριτικοί. Η μητέρα μου, όλοι γενικά γύρω μου μπορούν να θυμώνουν και να γκρινιάζουν αλλά αν έχω εγώ νεύρα γίνεται της επί χρήμασι σπίτι, σαν να μου στερούν το δικαίωμα του να αισθάνομαι θυμό, ή κάτι άλλο ακραίο.

    Ξύπνησα λοιπον ένα πρωι με τρομερό βούϊσμα στο δεξί μου αυτί. Εμβοή και αίσθημα μπουκώματος. Πέρασαν καμμιά 12αριά ώρες και πήγα σε ΩΡΛ. Ο ένας είπε ότι έπαθα αιφνίδια κώφωση αλλά ήθελα και μία δεύτερη γνώμη. Ετσι το βράδι πέρασε το μπούκωμα και το βουητό, αλλά πήγα και σε άλλον ΩΡΛ. Αυτός είπε ότι τα αυτιά μου είναι καθαρά από κερί και απλά να ζεσταίνω μία πετσέτα και να κοιμάμαι από το 'κακό' αυτί εκεί.

    Πέρναγε το βουητό αλλά μέρα παρά μέρα είχα διακοπτόμενες εμβοές (όχι πολύ μεγάλες). Σήμερα ξαναξύπνησα με αυτό.

    Πάει ένας μήνας και αλήθεια έχω απογοητευτεί από τους ΩΡΛ.

    Μπορεί να είναι ψυχολογικό και μόνο; Και αν ναι, πού θα απευθυνθώ να μου περάσει;

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Για σου selene καλωσηρθες.Να κανεις υπομονη τα νευρα μονο κακο μπορουν να κανουν.Τωρα εαν ειναι ψυχολογικο δεν μπορουμε να κανουμε online διαγνωση.Εγω οταν ειχα παθει εμβοη ηταν απο ψυξη

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by WeakbutPowerfull View Post
    Για σου selene καλωσηρθες.Να κανεις υπομονη τα νευρα μονο κακο μπορουν να κανουν.Τωρα εαν ειναι ψυχολογικο δεν μπορουμε να κανουμε online διαγνωση.Εγω οταν ειχα παθει εμβοη ηταν απο ψυξη
    Ντάξει όχι διάγνωση όσο αν θα υπήρχε πιθανότητα...

    Ψυξη ευτυχως δεν εχω!

    Καλως σας βρηκα κι όλας!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    οι εμβοες ειναι ειδικη κατηγορια που ταλαιπωρουν πολυ κοσμο, περιστασιακα μαλλον ,,, δεν ειναι κατι πολυ σοβαρο ,, σου ευχομαι να μην εχεις κατι τετοιο.

Similar Threads

  1. Replies: 12
    Last Post: 15-11-2010, 23:16
  2. ''ΨΩΝΙΣΤΗΡΙ'' ΜΕΣΩ ΙNTERNET
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 88
    Last Post: 02-11-2010, 05:09
  3. Replies: 8
    Last Post: 05-10-2009, 03:45
  4. συμπτωματα καταθλιψης
    By kostas2214 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 14-07-2008, 11:57
  5. Γνωσιακή-Συμπεριφορική Ψυχοθεραπεία μέσω διαδικτύου
    By alex30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 06-08-2006, 16:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •