Fovamai pws exw dipoliki diataraxi
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10

    Fovamai pws exw dipoliki diataraxi

    Den xerw pios 8a dei auto to mhnuma kai fovamai gia to suberasma p 8a vgalei ap auta p 8a na grapsw.
    Eimai 16 sta 17 xronon kai exw edw kai 3 xronia tin eduposi pws exw psuxologiko provlima(eimai sxedon sugouros pws exw provlima).Apo oti katalava kai ap auta p vrika sto internet apo oso 8umame ton eauto m exw auto p legete apoproswpoiisi.Ta teleutaia 3xronia pasxo apo upervoliko anxos auto m ekane na fovamai arxika.omws oloi me ka8isixazounn legodas mou pws apla pernaw efhvia kai m akougete logiko m oles autes tis upoxreosis+tis ormonikes allages p pernaw na exw kapia episodia 8lupsis.Me tous goneis mou ta 2 proigoumena xronia i sxeseis mou itan tromaxtikes o tropos p tous adimetopiza itan aperigraptos(den hmoun pote etsi)auto sunevene giati adimetopizw provlima kuklo8imias kai diskolevome na sugedro8w polles fores kai na min nevriasw eukola me kati.genikotera hmoun sunexia 8umomenos h 8limenos i upervolika xaroumenos k uperkinikos pada ektos ap otan imoun stenaxorimenos.
    Ton teleutaio xrono exw mia sxesi kai istera apo mia apogoitefsi p eixa epa8a krisi (orgis kai 8lupsis) se toso megalo va8mo pou fovi8ika pws exw epilipsia,ustera apo psaximo katalava pws den exw(omws sunexisa na eimai sigouros pws exw psuxologiki diataraxi).Epeidi idi exw grapsei para pola k ginomai kourastikos apla exw suxna teties krisis 8umou kai 8lupseis alles fores 3exorista p diarkoun gia vdomades i mines k alles fores k ta 2 mazi p einai dramatika viees se mikro xroniko diastima (lepta i wres) xoris toso spoudeo logo.
    Eixa zutisei aptous goneis m na pame se psuxologo i psuxiatro alla to adimetopisan apla pws exw efivia.
    Telos padon istera apo psaximo sto internet gia kata8lipsi vrika pws ta sumptomata tis dipolikis diataraxis teriazoun 100% sta provlimata p adimetopizw.Den 8elw na paw se psuxiatro 1on giati drepomai kai 2on giati fovamai tin adimetopisi.8elw an xerei kaneis na me voi8isei den xerw ti na kanw.Oi epidoseis m sta ma8imata exoun meio8ei dramatika k i dia8esi m sinexizei na me kanei na exw autoktonikes skepseis-dia8eseis.Toulaxiston apo tote p suberana pws exw provlima eimai pio upomonetikos kai psuxremos apenadi se allous k idika apenadi sta pio kodina m prosopa alla sto mialo mou mesa ginode shmia kai terata.
    Kati teleutaio eixa pada apo mikros diataraxes upnou(anxotika oneira) k apto gumnasio kai meta diataraxes diatrofis.Suni8os koimame aptis 1-2 to vrady mexri tis 8 para epidei den me pianei eukola o upnos alla polles fores pefto san petra sto krevati oti wra k na nai k xupnaw otan niwsw kalutera psuxologika(otan eimai 8limenos)
    Sas parakalo an borei kaneis na me voi8isei me opiodipote tropo krinei.8elw na m pei kapios me dipoliki diataraxi an tou fenode oikeia auta p pernaw i an 8elei na zhtisei perisoteres plirofories.den 8elw na parousiasw to 8ema gia na sas peiso pws exw dipoliki diataraxi apla den xerw ti einai auto to pragma p me gamaei etsi pisoplata sunexia k fovamai.
    Last edited by Andreasss007; 24-12-2010 at 03:23.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    Sugnwmh p protrexo borei kaneis na min katalavei kai polla ap ta parapanw borei omws na katalavei kai ta pada.Apla fovamai pws i 8a autoktonisw se kamia stigmi adinamias i pws 8a me gamisei stin ipolipi m zwi eite exodas na zw me kati tetio i pio emesa tou xronou p dinw panelinies na ta paixw k na min grapsw kala

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    to kuriotero p 3exasa na anaferw einai pws olo auton to kairo xrisimopio ton ipologisti k genikotera ta ilekronika paixnidia gia na xefigo aptin pragmatikotita(katalava pws pl xrisimopoioun ta narkotika gia ton idio logo) den xerw an eimai e8ismenos epidei exw pliri gnosi tou provlimatos k borw k stamataw na xrisimopeio ton upologisti ana kerous.oi goneis omws pistevoun pws einai i kuria pigi ton provlimaton mou.Episeis paizw pola paixnidia vias kai vlepw se ka8imerini vasi tsodes.(elpizw na mhn provli8ei kaneis autis ekfraseis mou)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αντρέα , καλώς όρισες.
    καταρχάς να σου πω πως εδώ δν κάνουμε διαγνώσεις.
    αυτό θα το κάνει ο ψυχίατρος στον οποίο ΠΡΕΠΕΙ να απευθυνθείς.

    πάσχω από διπολική κ αυτά που γράφεις δεν παραπέμπουν εκεί.
    στη διπολική υπάρχουν 3 στάδια.
    κατάθλιψης όπου κλέινεσαι στον ευατό σου κ δν έχεις διάθεση για τίποτα.

    νορμοθυμίας όπου λειτουργείς σε φυσιολογικά πλαίσια.

    κ τέλος μαναίας.
    στη μανία τα πράγματα έχουν ως εξής.
    νιώθεις μια μεγαλομανία.
    πως εσύ είσαι που έχεις το απίστευτο χιούμορ κ τις καλύτερες ιδέες του κόσμου.
    ξοδεύεις μεγάλα ποσά χρημάτων.
    έχεις μια τάση για ουσίες.
    κλπ.

    από αυτά που περιγράφεις δν νομίζω πως πάσχεις από διπολική.

    θα σου έλεγα πάντως να απευθυνθείς το ταχύτερο σε ειδικό κα να αφήσεις τις ντροπές.
    δν σου είπαμε βρε παιδί μου, να βγεις γυμνός στην πλατεία συντάγματος!

    περιμένουμε νέα σου!
    http://www.mazi.org.gr/

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Aντρεα,
    συμφωνω με την αρκτο οτι πρεπει να πας σε ψυχιατρο η ψυχολογο και να αφησεις τις ντροπες.(το ξερω δεν ειναι ευκολο-και γω που ειμαι πολυ μεγαλυτερη σου δυσκολευομαι πολυ για να μιλησω για ορισμενα θεματα)
    οπως ειπε και η αρκτος διαγνωσεις δεν ειναι καλο να δινουμε απο δω γιατι εκφραζουμε καθαρα προσωπικες αποψεις.
    ειναι γεγονος οτι η εφηβεια ειναι μια πολυ δυσκολη ηλικια για ολους και για αυτο ισως ολα αυτα που περνας να ειναι προσωρινα.
    και γω περασα πολυ δυσκολη εφηβεια και σε κατανοω απολυτα.(ασχετο αν ημουν φυτο και οι επιδοσεις μου στα μαθηματα ηταν πολυ καλες)

    παντως καλου κακου πηγαινε και σε εναν ειδικο και εμεις εδω ειμαστε
    Last edited by amelie74; 07-01-2011 at 16:56.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    12
    αντρεα και εγω φοβαμαι οτι εχω διπολικη και πρεπει να το ψαξω!!!ξερεις τι ειναι αστειο?οτι μου αρεσει να ασχολουμαι και να διαβαζω για θεματα ψυχολογιας,αλλα αυτο με τη διπολικη παντα το απεφευγα...τι?ειπες οτι μαλλον φοβομουν?χααχχαχ οχι καλε,συκοφαντιες.....even funnier,δινω δευτερη φορα πανελληνιες.Μακαρι να το εβλεπαν λιγο πιο σοβαρα οι γονεις σου και να μη το επαιρναν ως ακομα μια τυπικη περιπτωση εφηβικων ξεσπασματων....μετραει βεβαια και το τι τους δινεις να καταλαβουν.Στα 16-17 δε θυμαμαι να ημουν διαφορετικη απο ο,τι περιγραφεις,για να μη μιλησω για νωριτερα.Η κυκλοθυμια και η ενταση αυτης ηταν εκπληκτικη και ταχυτατη και ναι,σε μια ωρα αλλαζα πολλες φορες απο την υπερκινητικοτητα στην απαθεια.
    Τα σημεια και τα τερατα στο κεφαλι σου τι διασταση και ενταση εχουν?Ειναι η γενικη σου διαθεση ετσι η δημιουργουνται με την επαφη σου με συγκεκριμενα προσωπα?
    Πιστεω γενικα πως το να βαζεις ταμπελα σε κατι που πιστευεις οτι πιθανως εχεις μπορει να σε αγχωσει και να σε φοβησει περισσοτερο απο οσο θα επρεπε.Το ιδιο προσπαθω να ελενξω τωρα.Δεν εχω τοσο αγχος οσο εσυ βεβαια.....ισως να επρεπε να προσπαθησεις να χαλαρωσεις λιγο με το θεμα των πανελληνιων,μεσολαβει εξαλλου και το καλοκαιρι στο οποιο μπορεις να κανεις μια καλη προετοιμασια.
    Υπνος + παιχνιδια κτλπ γνωστοι μεθοδοι για να μην αντιμετωπιζεις το παρον σου.Προσπαθησε εστω για μια μερα,να κανεις κατι πιο ενεργητικο.Δεν το παιζω εξυπνη,αλλα εχω κανει τα ιδια και οσο περισσοτερο εκανα τα ιδια αρρωσταινα τον εαυτο μου λουπαροντας την ιδια κατασταση.Και ναι,ενοειται,η επιπλεον και σημαντικη βοηθεια θα ερθει απο καποιον ειδικο στον οποιο πρεπει να πας,εφ οσον το θες και να αφισεις κατα μερος τις ντροπες.Τωρα αν εχεις θεμα με το χρηματικο,οπως και εγω,ψαξε για καποιο κεντρο ψυχικης υγειας ισως στη περιοχη σου.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by jacky View Post
    αντρεα και εγω φοβαμαι οτι εχω διπολικη και πρεπει να το ψαξω!!!ξερεις τι ειναι αστειο?οτι μου αρεσει να ασχολουμαι και να διαβαζω για θεματα ψυχολογιας,αλλα αυτο με τη διπολικη παντα το απεφευγα...τι?ειπες οτι μαλλον φοβομουν?χααχχαχ οχι καλε,συκοφαντιες.....even funnier,δινω δευτερη φορα πανελληνιες.Μακαρι να το εβλεπαν λιγο πιο σοβαρα οι γονεις σου και να μη το επαιρναν ως ακομα μια τυπικη περιπτωση εφηβικων ξεσπασματων....μετραει βεβαια και το τι τους δινεις να καταλαβουν.Στα 16-17 δε θυμαμαι να ημουν διαφορετικη απο ο,τι περιγραφεις,για να μη μιλησω για νωριτερα.Η κυκλοθυμια και η ενταση αυτης ηταν εκπληκτικη και ταχυτατη και ναι,σε μια ωρα αλλαζα πολλες φορες απο την υπερκινητικοτητα στην απαθεια.
    Τα σημεια και τα τερατα στο κεφαλι σου τι διασταση και ενταση εχουν?Ειναι η γενικη σου διαθεση ετσι η δημιουργουνται με την επαφη σου με συγκεκριμενα προσωπα?
    Πιστεω γενικα πως το να βαζεις ταμπελα σε κατι που πιστευεις οτι πιθανως εχεις μπορει να σε αγχωσει και να σε φοβησει περισσοτερο απο οσο θα επρεπε.Το ιδιο προσπαθω να ελενξω τωρα.Δεν εχω τοσο αγχος οσο εσυ βεβαια.....ισως να επρεπε να προσπαθησεις να χαλαρωσεις λιγο με το θεμα των πανελληνιων,μεσολαβει εξαλλου και το καλοκαιρι στο οποιο μπορεις να κανεις μια καλη προετοιμασια.
    Υπνος + παιχνιδια κτλπ γνωστοι μεθοδοι για να μην αντιμετωπιζεις το παρον σου.Προσπαθησε εστω για μια μερα,να κανεις κατι πιο ενεργητικο.Δεν το παιζω εξυπνη,αλλα εχω κανει τα ιδια και οσο περισσοτερο εκανα τα ιδια αρρωσταινα τον εαυτο μου λουπαροντας την ιδια κατασταση.Και ναι,ενοειται,η επιπλεον και σημαντικη βοηθεια θα ερθει απο καποιον ειδικο στον οποιο πρεπει να πας,εφ οσον το θες και να αφισεις κατα μερος τις ντροπες.Τωρα αν εχεις θεμα με το χρηματικο,οπως και εγω,ψαξε για καποιο κεντρο ψυχικης υγειας ισως στη περιοχη σου.
    Σας ευχαριστω για την βοηθεια ειλικρινα. Jacky πιστευω απ οτι μου εξηγησες πως με καταλαβες αρκετα. Θελω να παω σε ψυχιατρο αλλα οχι μεχρι να τελειωσω τις πανελληνιες. Εκανα πολλες συζητησεις γυρο απο θεματα αγχους γενικοτερα και καταλαβα πως πρεπει να σταματησω να τρελενομαι για τα μαθηματα και να μη κανω τιποτα γι αυτο,πρεπει να περναω περισσοτερο καλα και να ασχολουμε ηρεμος με τα μαθηματα.Εχω ελατωσει τις ωρες που λιωνω στον υπολογιστη και ξαναρχησα να παιζω κιθαρα. Απλα οσο καλα κ αν περναω, ακομα κ οταν δεν με νοιαζει καν το σχολειο η δεν αγχονομαι βλεπω πως δεν το ελενχω εγω οσο με ελεγχει αυτο.. Εννοω πως χαλαρωνω αλλα και εχω αυτοπεποιθηση την μια βδομαδα και την αλλη τρελενομαι και στεναχωριεμε για οτιδηποτε και χωρις λογο ακομα.Δεν του δινω τοση σημασια αλλα ακομα και να μην ειναι διπολικη ειμαι σχεδον σιγουρος πως κατι δεν παει καλα με το μυαλο μου.Με τους γονεις μου παει κατα διαολου γιατι οσο ψυχραιμος και να ειμαι οταν τους μιλαω ειναι σαν να μιλαω σε τοιχο δεν με καταλαβενουν κ το μονο π κανουν ειναι να με νευριαζουν και να με αγχονουν.Ο υπολογιστης βλεπω οτι μ κανει πολυ κακο σε θεμα ψυχολογιας κ προσπαθω να μην ασχολουμε. Σας ευχαριστω και παλι για τις απαντησεις σας.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    Κι οσο για τα παιχνιδια και τον υπνο εισαι το πρωτο ατομο που καταλαβε γιατι παιζω κ γιατι κοιμαμε τοσο πολυ(τα εχω ελατωσει και τα δυο) ολοι γυρο μου πιστευουν πως απλα ειμαι εθισμενος στον Η/Υ και τεμπελης.Ειχα φτασει σε βαθμο απλα να προσπαθω να αγνοω τα παντα γυρο μου για να μην χαλιεμε,με καθε μεσο,παιζοντας κοιμοντας,ακουγοντας μουσικη οτιδηποτε με εκανε να μην σκεφτομαι.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    αντρέα, καλημέρα.
    κ τώρα αν δν νιώθεις καλά, μπορείς να πας σε ένα κέντρο υγείας κ να μιλήσεις σε ψυχολόγο.
    αν πρέπει να αντιμετωπίσεις κάτι με φάρμακα, τότε θα συστήσουν να σε δει ψυχίατρος.
    όσο για το τί σου λένε οι άλλοι για υπολογιστές κ τεμπελιά, από το ένα να μπαίνει κ από το άλλο να βγαίνει.
    αν κάποιος δν βρίσκεται ακριβώς στη θέση σου, δν καταλαβαίνει.
    μν έχεις τέτοιες απαιτήσεις, γιατί χαλιέσαι εσύ.
    ασχολήσου κ με άλλα πράγματα που σε ενδιαφέρουν, σε χαλαρώνουν κ νοιώθεις πως σου διώχνουν το άγχος.
    http://www.mazi.org.gr/

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    phra to 8aros na milisw se ena psuxologo sugeni enos filou mou.mou eipe oti einai polu pi8ano na exw anxodes diataraxi.ton rwtisa an xreiasti na parw farmakeftiki agogi k malon 8a arxisw na pernw zanex kati tetio.istera apo 1 mina i mana mou epa8e krisi kai o psuxiatros tis ekane diagnosi anxodes diataraxi + ema8a oti kai o pateras mou eixe to idio provlima prin apo liga xronia alla mou to kratisan mistiko.kai gia tin mana m diladi nomiza pws eixe pa8ei kati k 8a pigene sto nosokomeio giati kaneis den m eipe ti trexi alla mou eipe meta apo moni tis.twra i mitera mou pernei zanex egw den pira farmaka giati niw8w pws de xreiazomai exw apovalei ligo to anxos.uparxei periptosi na einai kati klironomiko?ap to soi tis miteras mou o 8eios mou kai o pappous mou eixan psuxologikes diataraxes sxetika me to anxos.exei kamia sxesi me gonidia i apla dimiourgite apto perivalon kai tin dia8esi tou ka8e an8rwpou?Sas euxaristo kai pali gia to endiaferon sas.to mono pou ekana gia na adimetopisw auti ti mavrila pou me erixne einai na kopso to internet kai na to xrisimopio mia 2 fores ti vdomada kai 3ekinisa gimnasiki,niw8w pws mou anevase poli ti dia8esi.To mono pou fovame einai min pa8w ta idia me to kalokairi k to f8inoporo p de borousa na anasano kai na kouni8w merikes fores pou apelpizomoun. Sugnwmh pou sas ta prizw apla xreiazomai na milisw me atoma pou exoun perasei tetoia provlimata kai boroun na me katalavoun.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    βρε βρε καλως τον!
    η αγχωδης διαταραχη σιγουρα δεν ειναι κληρονομικη.
    ειναι ομως μεταδοτικη
    θελω να πω,πως οταν μεγαλωνει κανεις σε μια οικογενεια,στην οποια εχουν αγχος και αλλα δυο μελη(οπως αναφερεις),λογικο ειναι να ολο αυτο να εχει επιδραση και σε σενα.
    πολυ καλα εκανες και γραφτηκες γυμναστηριο.
    βοηθαει πολυ στην καταπολεμηση του αγχους.
    επισης δεν υπαρχει λογος να φοβασαι να μην παθεις παλι τα ιδια.
    κοιτα να ζησεις και να χαρεις το "σημερα",με το γυμναστηριο σου,τους φιλους σου και με οτι αλλο σε ευχαριστει!
    και διαβασμα...οσο εσυ αντεχεις!
    χαιρομαι που εισαι καλυτερα
    Last edited by amelie74; 08-03-2011 at 20:32.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    δεν ειμαι γιατροσ αλλα καλο ειναι να μην παιρνεισ βενζοδιαζεπινεσ ζαναξ κλπ για πολυ καιρο γιατι ειναι εθιστικα καλυτερα αντικαταθλιπτικα θα εισαι συνεχωσ χαρουμενοσ σαν να εχεισ πιει λιγο εχουν και παρενεργειεσ βεβαια

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by amelie74 View Post
    βρε βρε καλως τον!
    η αγχωδης διαταραχη σιγουρα δεν ειναι κληρονομικη.
    ειναι ομως μεταδοτικη
    θελω να πω,πως οταν μεγαλωνει κανεις σε μια οικογενεια,στην οποια εχουν αγχος και αλλα δυο μελη(οπως αναφερεις),λογικο ειναι να ολο αυτο να εχει επιδραση και σε σενα.
    πολυ καλα εκανες και γραφτηκες γυμναστηριο.
    βοηθαει πολυ στην καταπολεμηση του αγχους.
    επισης δεν υπαρχει λογος να φοβασαι να μην παθεις παλι τα ιδια.
    κοιτα να ζησεις και να χαρεις το "σημερα",με το γυμναστηριο σου,τους φιλους σου και με οτι αλλο σε ευχαριστει!
    και διαβασμα...οσο εσυ αντεχεις!
    χαιρομαι που εισαι καλυτερα
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.Θα προσπαθώ Auτό που με νιάζει τωρα είναι να γίνει η μαμά μου καλά και βλέπω πως οσο χάλια και αν είναι οταν είμαι εγώ χαρούμενος και ο πατέρας μου ανεβαίνει με την μια η διάθεσή της Αρχισα επισέις να γράφω και τα πρώτα πάνω απο 13 που ημουν 18 άλγεβρα και 17 χημεία κατεύθηνσης (ακυρο) όχι οτι με νοιαζει και πολυ αλλα εκτος οτι μου ανεβαζει την αυτοπεπιθηση κανει και τους γονεις μου χαρουμενους:P

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Koda stin ali8eia
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by pad View Post
    δεν ειμαι γιατροσ αλλα καλο ειναι να μην παιρνεισ βενζοδιαζεπινεσ ζαναξ κλπ για πολυ καιρο γιατι ειναι εθιστικα καλυτερα αντικαταθλιπτικα θα εισαι συνεχωσ χαρουμενοσ σαν να εχεισ πιει λιγο εχουν και παρενεργειεσ βεβαια
    Σε ευχαριστω για το ενδιαφερον και την συμβουλη σου αλλα δεν το βλεπω να περνω φαρμακα εκτος αν γινει τιποτα σοβαρο.θελω να κραταω μονος μου την διαθεση ψηλα, το ξερω δεν ειναι ευκολο αλλα φοβαμαι πως αμα νιωσω "φαρμακευτικη" χαρα ισος μετα να χειροτερεψω(δεν εχω δοκιμασει αλλα απλα το φοβαμαι ) σ ευχαριστω και παλι

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    Quote Originally Posted by Andreasss007 View Post
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.Θα προσπαθώ Auτό που με νιάζει τωρα είναι να γίνει η μαμά μου καλά και βλέπω πως οσο χάλια και αν είναι οταν είμαι εγώ χαρούμενος και ο πατέρας μου ανεβαίνει με την μια η διάθεσή της Αρχισα επισέις να γράφω και τα πρώτα πάνω απο 13 που ημουν 18 άλγεβρα και 17 χημεία κατεύθηνσης (ακυρο) όχι οτι με νοιαζει και πολυ αλλα εκτος οτι μου ανεβαζει την αυτοπεπιθηση κανει και τους γονεις μου χαρουμενους:P
    μπραβο σου αγορι μου!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ta adelfia mou pasxoun apo dipoliki..
    By aspis in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 18-05-2010, 11:20
  2. diataraxi panikou + seroxat
    By shifter in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 130
    Last Post: 23-04-2010, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •