Η φοβια μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2

    Η φοβια μου...

    Καλησπέρα σε όλους. Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα και εγώ να μοιραστώ μαζί σας τους προβληματισμούς μου.

    Είμαι γενικά υπερβολικός. Δεν ξέρω αν δίνω αφορμή και φοβάμαι για ασήμαντα πράγματα , εσεις θα μου πείτε.

    Για παραδειγμα. Αν γινει μια πλακα , δηλαδη φωναξει καποιος φιλος μου καποια παιδια "Ρε ψευτομαγκες" και γυρισουν μας κοιταξουν και φυγουν μετα εμενα αυτο μου καθεται στο μυαλο για μερες, και φοβαμαι μηπως μπλεχτω, μηπως γινει παρεξηγηση κτλ...(το παραδειγμα ειναι τυχαιο και ψευτικο...). Τι να κανω...; Αυτη η φοβια μου μου εχουν πει πολλοι πως ειναι υπερβολικη και χωρις νοημα καθως δεν χρειαζεται να ανησυχω για τοσο "ασημαντα" οπως λενε ζητηματα... περιμενω αποψεις...
    ευχαριστω...

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    26
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΒΙΕΣ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΕΝΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΦΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΚΑΛΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ.Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΥΡΟΕΙΔΗ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.ΤΙ ΚΑΝΩ ΓΙ΄ΑΥΤΟ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    athens
    Posts
    44
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΟΒΑΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!ΣΚΕΨΟΥ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ!ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΕΣ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ!ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΑΡΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!ΒΡΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    26
    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΡΚΡΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΗΡΕΜΗ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    139
    Originally posted by ΑΘΗΝΑ
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΒΙΕΣ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΕΝΕ ΤΡΟΜΕΡΟ ΣΦΙΞΙΜΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΔΕΝ ΤΡΩΩ ΚΑΛΑ,ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗ.Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑΝ ΑΠΛΑ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΡΑΘΥΡΟΕΙΔΗ.ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΚΟΝΤΕΥΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ.ΤΙ ΚΑΝΩ ΓΙ΄ΑΥΤΟ?ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ?
    O γιατρός τι σου είπε όταν είδε τις εξετάσεις αίματος που έκανες για από εδώ και πέρα; Κανονικά θα έπρεπε να σου προτείνει κάποια ειδικότητα γιατρού να επισκεφτείς. Στον αδερφό μου για το στομάχι τον πρότεινε ο παθολόγος να πάει σε γαστρεντερολόγο. Εκείνος τον είπε ότι είναι από το άγχος και αν συνεχιστεί να επισκεφθεί έναν ψυχολόγο.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    26
    Μου βρήκε διογκωμένο λέει τον παραθυροειδή.Αλλά πήγα σε ενδοκρινολόγο και είπε ότι δεν είναι κάτι το ανησυχητικό.Πως γίνεται αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.Έκανα και άλλες εξετάσεις.Δεν ξέρω τι παίζει.Μπορεί να είναι και θυροειδής.Γιατί έχουν και οι δικοί μου.Αλλά ξέρω ότι δεν είναι κάτι.Όλος ο κόσμος από αυτό πάσχει.Τί να πω?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •