θα ηθελα την συμβουλη σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    105

    θα ηθελα την συμβουλη σας

    φοβαμαι οτι δε με εκτιμανε και οτι ολοι ειναι καλυτεροι απο μενα..τι να κανω?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    να πας τρεχοντας για ψυχοθεραπεια!!!!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    49
    welcome to the club...της χαμηλής αυτοεκτίμησης...
    εγώ πλέον δε το φοβάμαι αυτό...είμαι σίγουρη:)
    ψυχοθεραπεία...σαφως!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    ετσι ειναι αν ετσι νομιζεις !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    εδω... εκει... παραπερα...
    Posts
    2,059
    ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, ΑΦΗΣΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΚΥΛΗΣΕΙ!!! ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΤΩΝ ΓΙΟΡΤΩΝ, ΠΕΣ ΜΑΣ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ! ΞΕΡΕΙΣ... ΟΙ ΕΟΡΤΑΣΤΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΟΤΕ ΧΑΡΟΥΜΕΝΕΣ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ, ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΗΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑΣ,ΤΗΣ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑΣ ΦΩΛΙΑΖΕΙ ΣΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΕΡΙΚΩΝ! ΙΣΩΣ ΝΑ ΑΝΗΚΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΕ,ΛΟΙΠΟΝ,ΛΙΓΑΚΙ! ΠΑΝΤΩΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!!!(ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΗ ΕΥΧΗ, ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΣΗ ΤΗΣ!!!)
    Last edited by ALIA; 27-12-2010 at 13:45.
    Η ανησυχία μοιάζει με την κουνιστή πολυθρόνα. Σε κρατάει απασχολημένο χωρίς να σε πηγαίνει πουθενά.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δε γινεται να ειναι ολοι καλυτεροι απο σενα. οταν καποιος δε σε εκτιμα ή σου φερετε μειονεκτικα, απλα αδιαφορεις και φευγεις μακρια του, και ψαχνεις αλλου. απλο το θεμα, δε ταιριαζουμε ολοι με ολους anyway.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    thessaloniki
    Posts
    31
    Quote Originally Posted by d_o View Post
    φοβαμαι οτι δε με εκτιμανε και οτι ολοι ειναι καλυτεροι απο μενα..τι να κανω?
    καλυτεροι απο εσενα σε τι?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    12
    γεια!ειναι πολυ πολυ γενικο αυτο που λες.κανε ενα control στο παραπονο και στο φοβο σου και μια προσπαθεια να συγκεκριμενοποιησεις σε ποιες σχεσεις σου λαμβανεις συμπριφορες που σε κανουν να νιωθεος ετσι,μειονεκτικα θα ελεγα.Αν οχι διαπροσωπικες σχεσεις,σε πια περιβαλλοντα,σε ποιες καταστασεις...."ολοι ειναι καλυτεροι απο εμενα"......χμμμμμμμ συγκρινεις πολυ τον εαυτο σου με τους παντες ανεξαρτητως θεματος και καταληγεις παντα σε μειωτικα συμπερασματα?μηπως ειναι καιρος να κανεις κατι για να αισθανθεις καλα με εσενα?Το "κατι" δεν ειναι απαραιτητο να ειναι δραστηριοτητα....μπορει να ειναι συνειδητοποιηση για ο,τι εχεις κανει και εκτιμηση αυτου.Εικασιες κανω,ψυχολογος δεν ειμαι και δε σε ξερω καθολου,αν θελεις μια εκτενεστερη,παντα υποκειμενικη αποψη θα ηταν καλο να παραθεσεις περισοττερα στοιχεια.Εξαλλου,φορουμ υποστηριξης δεν υποτιθεται οτι ειναι????Περιμενω νεα σου :) :) :)

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Αν αισθανοσουν παντα ετσι τοτε μαλλον θα πρεπει να κανεις ψυχοθεραπεια. Αν ομως αισθανεσαι ετσι αυτη την περιοδο ενω παλια δεν το αισθανοσουν πρεπει απο μονος σου να αρχισεις τις ερωτησεις για να προσπαθησεις να το ξεπερασεις. Δηλ. Που μου δημιουργειται αυτο το συναισθημα? Στη δουλεια μου? Στο σπιτι μου? Οταν βρισκομαι με την παρεα μου? Μηπως αισθανομαι συνεχως ανταγωνιστικα με τους υπολοιπους κ πρεπει να ηρεμησω? Μηπως πρεπει να μαι λιγο πιο χαλαρος?
    Μηπως αρχικα ομως πρεπει να σταματησεις να φοβασαι????
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

Similar Threads

  1. θα ηθελα την συμβουλη σας
    By d_o in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 08-10-2010, 02:21
  2. θα ηθελα τη συμβουλη σασ παρακαλω....
    By xionati85 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2010, 03:21
  3. τη συμβουλη σας!
    By marinaki in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 4
    Last Post: 12-12-2007, 15:22
  4. Συμβουλή για αντικοινωνική διαταραχή προσωπικότητας
    By haroulini in forum Αντικοινωνική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 03-06-2006, 13:05
  5. συμβουλή
    By uinD in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 16-03-2006, 18:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •