Υπάρχουν καλοί άνθρωποι σε αυτό τον κόσμο? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 217
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    γεια σου βρε εντομακι

    με τις φιλοσοφικες σου αναζητησεις!!!!

    υπαρχουν καλοι ανθρωποι και καλα πραγματα παντου!

    και κακοι και κακα πραγματα επισης!

    δεν ειναι ωραιο να ειναι κανεις μονος'

    αλλα αναποφευκτο καμια φορα!

    με συγκινεις παντως εντομακι! γιατι σκεφτομαι και γω καμια φορα σαν λιγο το παιχνιδι με τις καραεκλες αν παιζεται η οχι...

    καποιες φορες το νιωθω εντονοτερα και καποιες αλλες οχι.

    τα προβληματα των αλλων η μαλλον η αληθει της ζωης τους με προσανατολιζει προς το οχι και οτι ο καθενας εχει το ρυθμο του την αξια του και την αγαπη που του ανηκει
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Το πρόβλημα είναι ότι περνάω ένα μεγάλο μέρος του χρόνου μου μόνος και αυτό με έχει τρελάνει λιγάκι
    δικιο εχεις..η μοναξια ειναι δυσκολη..βεβαια εγω την αναζητω καπου καπου..
    Θες να μ πεις κατι για σενα ,γιατι λειπω καιρο απο το φορουμ και δεν ξερω σε ποια βαση να μιλησω..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Γέλασα με το εντομάκι! Ωραίο μήνυμα researcher!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Αφωτεινή View Post
    δικιο εχεις..η μοναξια ειναι δυσκολη..βεβαια εγω την αναζητω καπου καπου..
    Θες να μ πεις κατι για σενα ,γιατι λειπω καιρο απο το φορουμ και δεν ξερω σε ποια βαση να μιλησω..
    Πιστεύω πως είμαι απο τους ανθρώπους που νιώθουν ευτυχησμένοι μέσα απο μια σχέση. Έχω προσέξει πως όταν έχω κοπέλα και περνάει καλά μαζί μου νιώθω πιο ολοκληρωμένος σαν άνθρωπος. Το λάθος που έχω κάνει σε σχεση είναι να μεταμορφωθώ σε ανοιχτό βιβλίο και να δίνω αναφορά σαν να ημουν παντρεμένος. Θέλω να ελπίζω πως μπορώ να μάθω απο τα λάθη μου και να μην φτάσω σε δύσκολη θέση όπως παλαιότερα.

    Πλέον είμαι μόνος, κάποιες φορές με πειράζει αυτό, κάποιες άλλες φορές με πιάνει θυμός, απογοήτευση, έως και μη αποδεκτή συμπεριφορά. Δεν βιάζομαι πάντως να κάνω νέα σχέση. Σιγά σιγά άρχισα να κάνω μικρά βήματα προόδου στην συμπεριφορά μου.

    Εσύ πως περνάς αυτές τις γιορτινές μέρες?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Ξερεις επειδη ημουν (και ειμαι )κι εγω παντα σε σχεση,ειχα τους φιλους σε δευτερη μοιρα..
    Αργοτερα καταλαβα πως εκανα λαθος ,γιατι σε εναν χωρισμο δεν θα ειχα ΚΑΝΕΝΑΝ αφου εγω η ιδια τους ειχα παραγκωνισει..
    Ετσι αρχισα να ειμαι πιο σωστη φιλη και να νιωθω και καλυτερα γιατι στην ουσια ηθελα να βγω με τους φιλους μου αλλα κοιτουσα να καλυπτω τις ανασφαλειες του συντροφου μου και ενιωθα και ενοχες απο πανω..
    ξερεις κλασσικα ,εκμεταλλευση των αδυναμιων..
    ετσι θα σε ρωτησω..εκανες κι εσυ παρομοια λαθη?τι παιζει με φιλους..δεν υπαρχουν αραουντ?
    Για μενα τωρα:
    Αυτο τον καιρο με εχει πιασει και εμενα το φιλοσοφικο μου και εχοντας βοηθεια στο σπιτι ασχολουμαι λιγο και με εμενα..ειτε αυτο σημαινει διαβαζω,ειτε συζητωντας με εσενα,ειτε κανοντας γυναικειες μαλακιτσες..χεχχεχ
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Υπάρχουν λίγοι φίλοι αλλά υποθέτω πως είναι και αυτοί βυθισμένοι στον μικρόκοσμο τους. Κάποιες φορές περνάω καλά με τους φίλους μου, βγαίνουμε έξω και πίνουμε αλλά οι περισσότεροι είναι με τις κοπέλες τους και μερικές φορές κάνω πονηρές σκέψεις και νομίζω καλό θα ήταν να αρχίσω σιγά σιγά χωρίς βιασύνες να κοιτάω σοβαρά να βρω μια κοπελα που να μου ταιριάζει έτσι ώστε να βγαίνουμε ζευγάρια και να είμαστε πιο αποδεκτοί. Δύσκολο βέβαια. Βασικά με έχει πεθάνει η κοιλειά μου απόψε. Δεν την παλεύω.

    Καλά κάνεις και οι μαλακίτσες όπως λες χρειάζονται. Χρειάζεται ταλέντο έλεγε πριν λίγο ένας ηθοποιος στην τηλεόραση για να κάνεις περισσότερα λάθη απόσο σωστά εν τέλη και εγώ πολλές φορές δεν λογαριάζω αν κάτι που θα πω είναι σωστό πόσο μάλλον όταν ο κάθενας έχει τα δικά του στο κεφάλι του.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    πιες τον χυμο ενος λεμονιου..αν αντεχεις την ξινιλα ,θα βοηθησει αμεσα..
    οταν συνελθεις τα λεμε..
    αν δεις οτι δεν εισαι καλα πες να σε πανε σε κανενα εφημερευον..
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ήπια ξινό νερό και είμαι καλύτερα τώρα. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    αλιμονο..ανθρωποι ειμαστε..
    αλλα ενω θα ηθελα να τα πουμε πρεπει να βγω,εχω επαγγελματικο ραντεβου που αν μου παει καλα,θα δω μια ασπρη μερα..
    Δεχομαι ευχες!!!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Καλή τύχη Φωτεινή!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ξέρεις τι έχω καταλάβει. Άλλοι σχεδιάζουν τι θα γράψουν και τι θα πουν και σχεδιάζουν εδώ και ώρες, μέρες ίσως και περισσότερο ενώ κοινοί θνητοί, κυριώς νέοι άνθρωποι γράφουμε σε πραγματικό χρόνο.

    Αλίμονο για την ώρα και την στιγμή που όλοι θα θελήσουν να γίνουν πολιτικοί. Αλίμονο. Θα ζουν μόνο γέροι έτσι.

    Τεσπα, εκτός απο αυτό νιώθω κάπως καλύτερα. Δεν ξέρω γιατι συνεχίζω να γράφω εδω μέσα αφου το πρόβλημα δεν είναι τόσο βαρύ τέτοια εποχή. Ίσα ίσα στις γιορτές υποτίθεται ερχόμαστε πιο κοντά. Μου αρέσει η Συζήτηση πάντως. Προσπαθώ να γίνωι καλύτερος συνομιλητής.

    Ανάθεμα την ώρα και την στιγμή που θα θελήσουν όλοι να γίνουν γέροι. Αυτό πιστεύω.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    οταν ποναει η κοιλια μας δεν πινουμε : ξινα , κρυα , στιφα, καυτερα ,πικρα ,,,,,αλλα τα αντιθετα : ζεστα , γλυκα, αμυλουχα, ουδετερα κλπ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,δηλαδη ξεκινα με ενα ζεστο γαλατακι,ενα μπισκοτο , μ'ενα φρουτο μπανανα πχ ,,,και ασε τα λεμονια , θα σε κοψουνε ........

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    οσο για το ερωτημα σου ,,,Εσυ νομιζεις οτι εισαι ενας καλος ανθρωπος ; κι αν εισαι ,,, γιατι εισαι μονος; ,,και δεν τρεχουν ολοι για την συντροφια σου ???????????

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by path View Post
    οσο για το ερωτημα σου ,,,Εσυ νομιζεις οτι εισαι ενας καλος ανθρωπος ; κι αν εισαι ,,, γιατι εισαι μονος; ,,και δεν τρεχουν ολοι για την συντροφια σου ???????????
    Καλή ερώτηση. Δεν έχω απάντηση σε αυτό που με ρωτάς. Εσύ από τον τρόπο που προσπαθώ να επικοινωνίσω τι συμπερασμα έχεις βγάλει?

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    γραφεις πολυ ρε φιλε (εδω μεσα στο φορουμ ) δυστυχως δεν μπορω να σε παρακολουθησω σε ολα αυτα που γραφεις, φλυαρεις δηλαδη , ,,βγες και λιγο εξω, κανε και κατι αλλο ........αναζητησε εσυ τη συντροφια καποιου ....

Page 2 of 15 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καλοί σαμαρείτες και ίδιον συμφέρον
    By oXe in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 16-01-2010, 10:43
  2. Δεν μπορω να σωσω τον κοσμο...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 02-04-2009, 12:10
  3. Επαγγελματικό δίλημμα: ωραίο αντικείμενο ή καλοί συνάδελφοι?
    By lisa71 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-03-2009, 15:12
  4. S.O.S !! Βλέπω τον κόσμο ώς Η/Υ...
    By sabb in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 29-01-2009, 15:06
  5. ΤΟ ΤΕΛΕΙΟΤΕΡΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ
    By LOGOPSYXOS in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 25-10-2005, 14:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •