Παραξενες ιστοριες!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871

    Παραξενες ιστοριες!

    [μουσικη υποκρουση απο το Intro του x-files]

    Σας εχει συμβει καμια?

    Θα με ενδιεφερε - πιστευω και εσας!! - να μοιραστουμε καποιες απο αυτες.!

    Ηταν μια σειρα τυχαιων γεγονοτων που ηταν λες και ηταν φουλ οργανωμενα ? Ηταν ενα περιεργο ονειρο που σας εδειξε το μελλον? Μια ιστορια απιστευτης γκαντεμιας? Μια ιστορια απιστευτης τυχης? Ηταν...οτιδηποτε που γενικα κατι δεν πηγαινε καλα και μεχρι σημερα δεν εχετε βρει την λυση του μυστηριου, ή την βρηκατε και ηταν κατι υπερβολικα απλο?

    Αν απαντησατε ναι σε κατι απο τα παραπανω, φωναξτε τους ghostbusters! , ή αν δεν μπορειτε απλα ποσταρετε την ιστορια εδω :)


    ,μια παρακληση μονο.!

    ιστοριες που να συνεβησαν σε ΕΣΑΣ με τα ιδια σας τα ματια και οχι αυτες που ακουσατε απο φιλους, γνωστους γνωστων, αστικους μυθους και αλλα 1002.

    Παμε για το σιγουρο real thing..!

    Με την πρωτη ευκαιρεια θα ποσταρω και εγω καποιες που θυμαμαι.


    [μουσικη υποκρουση απο το Intro του x-files]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χμ δεν ποσταρω ιστοριες....για να μην τις διαβασει κανενας που τις εχω πει ηδη και με συνδεσουν με μενα.

    Εχω μερικες παραξενες που δεν εχουν λογικη...οπως προβλεψη γεγονοτων , τεραστιες συμπτωσεις που δεν φαινεται να βγαινουν απο λογικους ειρμους , οχι οτι πιστευω σε μεταφυσικα-παραφυσικα ή οτιδηποτε...απλως σαν τεραστιες συμπτωσεις
    που σε κανουν και αναρωτιεσαι πως ειναι δυνατον να "ειδα" αυτο το γεγονος.:)
    Τετοιες φανταζομαι λιγο-πολυ εχουμε ολοι:)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Μερικές φορές φαντάζομαι πως κάποιος έχει μια κούκλα που μου μοιάζει, την τσιμπάει, πονάω και εγώ, της μιλάει, ακούω, της λέει ένα παραμύθι και βλέπει το αντίστοιχο όνειρο η εφιάλτη. Άλλες φορές βέβαια, απλά τυγχάνει να ακούσω κάτι περίεργο πριν κοιμηθώ ή την στιγμή που θα ξυπνήσω και εκτός από αυτό να υπάρχει και συνέχεια και άλλες φορές απλά προσπαθώ να καταλάβω αν απλά μεγαλοποιώ κάποιες καταστάσεις ή όντως έχω πατήσει βούρκο...

    Να χθες το βράδυ την ώρα που ξάπλωσα για ύπνο και λίγο πριν κοιμηθώ άκουσα, φαντάστηκα, να μου λέει κάποιος "φουσκώσαμε" και άρχισα να αναρωτιέμαι πως η εξήγηση είναι ότι απλά είμαι λογικός μέσα στην τρέλα μου. Ω ναι. Υπάρχει και η λιγότερο φανταστική εξήγηση... άσχημα τα πράγματα γείτονα.

    Επειδή τώρα δεν πολυπιστεύω σε δαίμονες και αγγέλους αλλά στο θρασσύ ζώο που λέγεται άνθρωπος θαρρώ πως αν δείξεις γενναιότητα θα τιμωρηθείς δια του νόμου, πως εφόσον δεν έχεις την εξουσιοδότηση να μιλήσεις θα σε αποτρέψουμε απο το να μιλήσεις, εφόσον θέλουμε να πιστεύεις στον Χριστιανισμό, θα πιστέψεις στον Χριστιανισμό, εφόσον σου πούμε πως δεν υπάρχει Θεος της εκδίκησης θα πεις σε όλους πως δεν υπάρχει Θεος της εκδίκησης, εφόσον σου πούμε δες όνειρα γλυκά, θα δεις όνειρα γλυκά, εφόσον σου πούμε μάγκες δεν υπάρχουνε πια θα σου κοπούνε οι ορέξεις για μαγκιές, ειδικά αν νομίζεις πως είσαι καλύτερος απο τους άλλους ηλιθίους φίλους σου.

    Στοπ.

    Γενικά ότι με πολύ κόπο μπορείς να χτίσεις θα είμαστε πάντα εκεί για να σε αποτρέψουμε από το να χτίσεις και εσύ τον δικό σου πύργο της Βαβέλ. Ωραία, όμορφα, τότε όμως πως άλλοι έχουν τον ίδιο η και μεγαλύτερο βαθμό θρασυδειλίας χωρίς να υποστούν τέτοιου είδους συνέπειες ψυχολογικού πολέμου? Ξέρω πως δεν θα πω αυτό που πιστεύω γιατί η απάντηση θα είναι η προβλεπόμενη.

    Στοπ.

    Βασικά χέστηκα για την εξήγηση, θέλω να συζητήσω για την εκπομπή του Top Chef γιατί πείνασα.
    Last edited by carrot; 29-12-2010 at 06:49.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Μα τίποτε όμως. Κλαψ, δίχως καμία δύναμη και δίχως καμία φαντασία ρε παιδί μου εγώ πάλι, λολ. Άντε να διω που θες να το πας πάλι πονηρό μπολτάκι, χαχαα
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    λοιπον περιεργο π το βγαλες αυτο το θεμα γτ τις προαλλες συζητουσαμε με την κολιτη μ γι αυτο το πραγμα!!!!!

    λοιπον πριν 4 χρονια ημουν σε ενα κλαμπ και μετα πηγα στο σπιτι ενος φιλου μου να αραξουμε, καθομασταν στον καναπε θυμαμαι πως νυσταζα καπως αλλα δν θυμαμαι αν ειχα ''πιει'' δεν νομιζω ομως γτ θυμαμαι καλα πως ενιωθα!

    ητανε καπου 5 τα ξημερωματα και λιωναμε στον καναπε κ σηκωνεται αυτος να παει κουζινα κατι να φερει ξερω γω, εκει που καθομουνα μονη μ κοιτζω την τζαμοπορτα του μπαλκονιου που ητανε κλειστη αλλα τα πατζουρια ηταν ανοιχτα, ετσι για να χαζεψω τον δρομο. κ βλεπω (ειμαι σιγουρη 100% εναν ανθρωπο μες στο σκοταδι να μπουσουλαει πισω απ την τζαμοπορτα στο μπαλκονι σαν να θελει να κρυφοκοιταξει μεσα εκει που ημουνα. ηταν στα 4 κ μπουσουλαγε κ δεν φαινοταν χαρακτηριστικα του ηταν κατραμι στο σκοταδι. εκεινη την ωρα μ ρθε στο μυαλο οτι ο βλακας ο φιλος μ φωναξε κανα κολιτο του να μας παρακολουθησει για να δει αν θα του κατσω κ τετοιες βλακειες που κανουν μερικες φορες τα αγορια!!!

    σηκωνομαι κ τον φωναζω να ρθει μπαινει μεσα κ του λεω να πει ποιον εχει κρυψει μες στο σπιτι, με κοιταξε με απορια κ μ πε ''κανεναν ρε πας καλα?'' κ πετιομαστε εξω στο μπαλκονι (τον τραβιξα μαζι μ γτ δεν ξερεςι ποτε μπορει να λεγε κ αληθεια κ να ητανε κ κανας κλευτης!!!!') κ βγαινω στο μπαλκονι κ κοιταω...........πουθενα τπτ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ψυχη!!!!!!!!!!αν ηταν καποιος εκει δν θα μπροουσε να φυγει απο καπου σε λιγα μονο λεπτα γτ ημασταν στον 3ο οροφο και μαλιστα δεν ηταν μεγαλο μπαλκονι ωστε να κρυφτει καπου!

    τεσπα σκεφτικα πως ημουνα ΠΟΛΥ σιγουρη πως ειδα αυτο το σκηνικο, δλδ θα λεγα πως ηταν η ιδεα μ μονο αν δεν εβλεπα καλα κ εβλεπα φευγαλεα μια σκια κατι, αλλα το παρατηρουσα ωρα το ειδα κ να μπουσουλαει κ μ φαινοτανε κ αντρας αλλα εβλεπα μονο να ναι μαυρο.

    μετα σκεφτικα πως ισως να τανε παραισθηση αλλα τοτε παραισθησεις δν ειχα εντονες ακομα, ειχα σε περιπτωσεις που ημουνα πολυ αρρωστη οπως μια φορα ψηνομουνα τοσο αρρωστη στον πυρετο παλια, που ειχα παραισθησεις στο δωματιο πως περπατουσαν νανακια. (μικροι νανοι)
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. ιστοριες τρελλας Νο 2
    By lina in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 78
    Last Post: 05-10-2009, 13:59
  2. Ιστοριες τρελλας Νο 1
    By keep_walking in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 25
    Last Post: 19-08-2009, 08:16
  3. Παράξενες εμμονές
    By Panos3082 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 28-05-2009, 00:01
  4. ιστοριες ντροπης στον σεξουαλικο τομεα
    By πολυμνια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 04-05-2009, 01:35
  5. OCD & OCPD & αλλες ιστοριες...
    By jana in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-09-2008, 11:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •