hi all
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7

Thread: hi all

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    74

    hi all

    Χαιρετω τους παντες σε αυτο το forum ...ειμουν σιγουρος οτι υπαρχει ενα τετοιου ειδους forum στο "καταπληκτικο" διαδυκτιο..Νεος εδω αλλα και νεος στο χωρο με τισ κρισεις αγχους και πανικου μολις 7 μηνες ...ελπιζω να βρω συμβουλες και καποιους που να μπορω να μιλω ανοιχτα για αυτα τα θεματα...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Καλώς όρισες!

    Νάσαι σίγουρος ότι εδω θα βρεις ανθρώπους που ξέρουν να ακούνε, να συμπνάνε και να αγαπάνε. θα βρεις μπολικη πείρα και διαφορετικές απόψεις, εκτιμήσεις, προσεγγίσεις για την αντιμετώπιση αυτών των παθήσεων.. Εδω πολλά μπορούμε να πούμε, όμως αυτός που θα μπορέσει να σε βοηθήσει ουσιασικά ειναι ο γιατρός σου. Οσο και να σε υποστηρίξουμε , όσο και να υποστηρίζομαστε μεταξύ μας , χωρίς ιατρική παρακολούθηση, χωρίς θεραπεία τα πράγματα ειναι πολύ δύσκολα...

    Ενημερώσου και αποφάσισε όσο πιο γρήγορα μπορείς να ακολουθήσεις θεραπευτική αγωγή. Μπορείς να επιλέξεις την κλασική ή την εναλλακτική ιατρική. Μην το αμελείς καθόλου.

    καλή δύναμη!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    74
    Σ΄ευχαριστω πολυ...εχω ξεκινησει ψυχαναλυση απο τη δευτερη κιολας βδομαδα...γιατι εστω και αν πηγα για εξετασεις για παθολογικα αιτια ,απο το πρωτο συμπτωμα ηξερα οτι ηταν ψυχολογικο...Βλεπεις ειχα ακουσει πρωτα για αυτες τις κρισεις και απλα οι χειροτεροι μου φοβοι καποια στιγμη επιβεβαιωθηκαν ...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Πολίτης του Σύμπαντος
    Posts
    512
    Προσπαθω να σου στειλω U2u αλλά μάλλον δεν το έχεις ενεργοποιήσει και δεν γίνεται αποδεκτό.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    74
    Μηπως δεν εβαλες θεμα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Γειά σου φίλε MazanG !

    Σίγουρα εδώ όλοι θα σε καταλάβουμε.....Και εγώ είμαι σε αγωγή για κρίσεις πανικού, άγχος , αγοραφοβία και άλλα. Σίγουρα είναι δύσκολος ο αγώνας μας! Εγώ με την αγωγή των seroxat κατάφερα να βρώ ηρεμία από τις κρίσεις μου και τώρα μπορώ να πω ότι λειτουργώ σε φυσιολογικά επίπεδα με λίγα αίτια πλέον να μου δημιουργούν γενικευμένο άγχος. Αλήθεια έχεις εντοπίσει πότε ακριβώς σου δημιουργούνται οι πανικοί? Σίγουρα δεν εμφανίζονται σε όλα τα σενάρια της καθημερινότητάς σου....... Κάποια αίτια τους πυροδωτούν......έχεις εντοπίσει ποιά ακριβώς? Εγώ πριν ξεκινήσω την αγωγή το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να εντοπίσω αυτά τα αίτια και να τα καταγράψω για να βάλω πλώρη για την αντιμετώπισή τους.
    Περιμένω νέα σου! Φιλιά......

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    74
    Γεια σου ολγα..

    Εγω προς το παρον δεν ακολουθω καμια φαρμακευτικη αγωγη...μπορω να πω οτι παω καλα (βεβαια διαβαζοντας μερικα posts αλλων βλεπω οτι ειναι αφελες να το πιστευω) εχω να παθω σοβαρη κριση απο το γεναρη ..και υποφερω μονο απο μικροσυμπτωματα ψυχοσωματικων(πονοκεφαλοι, πονοι,μουδιασματα κλπ) χωρις αυτα πλεον να μπορουν να μου χαλασουν τη καθημερινοτητα ..στην αρχη με το πρωτο μικροσυμπτωμα ετρεχα να κλειστω στο σπιτι ...πραγματικα δεν μπορω να εντοπισω αλλα αιτια εκτος απο τη σκεψη μου σιγουρα υπαρχουν ζητηματα στη ζωη μου που εχω ειτε διορθωσει αρκετα η εχω ξεκινησει να διωρθωνω..αλλα πραγματικα δε μπορω να αντιληφθω κατι αλλο να προηγειται των κρισεων η πλεον των ψυχοσωματικων..

    Ουφ..να προσθεσω οτι μπηκα πολυ φουριοζος στην ολη διαδικασια της αναλυσης και του τι ηταν λαθος στη ζωη μου, ετσι στους πρωτους μηνες αν ειχα 10 πραγματα(υποθετω αν συνεχισω να μιλω με ατομα εδω μεσα θα τα πω και αυτα) να διωρθωσω η να κανω τα 6 γιναν...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •