κλάμα χωρίς ιδιαίτερο λόγο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1

    κλάμα χωρίς ιδιαίτερο λόγο

    Καλησπέρα (ή μήπως καλημέρα σε όλους. Πριν από λίγο μου ρθε μια φλασιά και έκανα διάφορες σκέψεις στα πλαίσια αϋπνίας (συνηθισμένα πράματα). Θα εξηγήσω ακριβώς τι έγινε . Ήμουν ξαπλωμένη στο κρεβάτι , χαμμένη στις σκέψεις μου . Ξαφνικά ενός σκευτόμουν διάφορα πράματα το μυαλό μου συγκεντρώθηκε σε ένα συγκεκριμένο θέμα και αρχίζω να κάνω απίθανα και λυπητερά σενάρια με αποτέλεσμα στο τέλος να βάλω τα κλάματα ... και 10 λεπτά αργότερα να μαι μια χαρά γιατί φυσικά ο λόγος για τον οποίο έκλαιγα είναι χαζός ανόητος δεν εχει γίνει ποτέ ούτε πρόκειται να γίνει κλπ κλπ. Στον λόγο αυτό δεν θα θελα να αναφερθώ , έτσι κι αλλιώς δεν ειναι αυτο το θέμα , αλλά είναι και πραγματικά πολύ άκυρο αυτο ου σκευτόμουν . Το θέμα είναι ότι μετά απ αυτήν την μικρή "κρίση" συνειδητοποίησα ότι από τότε που με θυμάμαι έχω την τάση να το κάνω αυτό . Μεγαλώνοντας το ελάττωσα πολύ αλλά με θυμάμαι μικρή να κάνω θλιβερά σενάρια στο μυαλό μου και να κλαίω χωρίς λόγο (οχι συχνα αλλα συνεβαινε). Πχ σκευτόμουν πολύ έντονα ότι πεθαιναν αγαπημένα μου άτομα (γονείς , οικογένεια , φίλοι) , η οτι οι γονείς μου χώριζαν ,η οτι εγώ πεθαινα για κάποιο λόγο ... και μεγαλώνοντας άλλαζαν τα "θέματα" ανάλογα με το τι με απασχολούσε κάθε φορά . Αλλά μιλάμε ότι όταν το παθαίνω αυτο (σπάνια τωρα πια , μπορει να χα και κανα χρόνο να το πάθω) πραγματικά βυθίζομαι στην εκάστοτε σκέψη κάθε φορά ! Ακόμη και έχοντας υπόψην εκείνη τη στιγμη ότι σκεύτομαι βλακείες ... απλά αφήνομαι . Καταλαβαίνω ότι ακούγεται περίεργο ! Δεν ξέρω καν αν το διατυπώνω σωστά έτσι ώστε να κατλάβετε τι εννοώ , ακόμη και σε μενα τωρα που τα γράφω περιεργα φαίνονται όλα αυτα . Υπάρχει κάποιος λόγος που μπορεί να συμβαίνει αυτό κατα καιρούς , κάποιο εσωτερικό ξέσπασμα μήπως; σας εχει προκύψει ποτέ αυτό εσας ;
    ... trying to stay on the bright side of life ...

    [url]http://eksomologiseistrelas.blogspot.com/[/url] <------ step inside :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Μου συμβαινει μπορω να πω κ μενα αυτο.!!!!!!!!!!! Αυτο που μπορω να εξηγησω οσον αφορα τον εαυτο μου ειναι οτι ψαχνω εναν τροπο για να εκτονωθω!!!! Ο καθενας μας εχει την αναγκη να εκτονωθει καποιες στιγμες στη ζωη του... Το οτι μετα αισθανεσαι καλλιτερα ειναι πολυ σημαντικο!!!! Σε καθημερινη βαση πιεζομαστε παρα πολυ λογω του σημερινου τροπου ζωης που εχουμε καταντησει να τον θεωρουμε φυσιολογικο. Σιγουρα ο τροπος αυτος της εκτονωσης θεωρω πως ειναι υγιης

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Δεν θα το ελεγα "κλαμα χωρις λογο", γιατι στην ουσια υπαρχει λογος, ασχετα που δεν αφορα κατι που συμβαινει πραγματι, αλλα μια σκεψη σου! Ειναι λογικο να στεναχωριεσαι και να κλαις οταν σκεφτεσαι θλιβερα πραγματα! Εδω η μανα μου κλαιει με την σπιναλογκα! :P
    Παντως, το κανω και εγω αυτο! Φτιαχνω ολοκληρα σεναρια, με ολοκληρους διαλογους, και το φανταζομαι σαν να συμβαινει πραγματικα! Συνηθως φανταζομαι ιστοριες ανεκπληρωτης αγαπης... :P χαχα! Και συνηθως κλαιω μετα!

  4. #4
    Απλα μην ακουτε και μην αναλυετε αυτες τις σκεψεις.Stellou1989 σου εστειλα pm

Similar Threads

  1. Τι θα σκεφτοσασταν για καποιον που ιδρωνει πολυ χωρις λόγο?
    By Winston_man in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 47
    Last Post: 20-07-2015, 16:19
  2. Αγχος σχετικά με την σχέση μου χωρίς λόγο
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2010, 20:54
  3. ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΑΚΟΜΗ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 12-05-2010, 12:52
  4. κλαμα
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 60
    Last Post: 06-10-2008, 20:29
  5. σεξ - ερωτας κ κλαμα
    By mstrouf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 27-06-2008, 11:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •