ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 141
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71

    ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ!!!

    ΕΙΧΑ ΞΑΝΑΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΚΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΜΕΤΑ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΗΛΗΣΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.ΠΑΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΚΤΡΩΣΗ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΥΤΑΡΙΚΕΣ ΑΛΟΙΩΣΕΙΣ ΜΕ ΥΠΟΨΙΑ ΓΙΑ ΚΟΝΔΥΛΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΥΤΗΡΙΑΣΜΟ.ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΕΡΝΑΩ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΟ.ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΠΟΥ ΤΑ ΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΙΣΗ ΧΡΟΝΟ (ΕΓΩ 15 ΧΡΟΝΩΝ ΑΥΤΟΣ 18) ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕ ΟΛΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΕΙ ΠΩΣ ΟΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΞΕΝΕΡΩΤΟΣ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΡΙΣΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΝΕΧΩΜΕ ΠΟΛΛΑ .ΛΟΓΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΟΥ ΦΟΡΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ 2 ΜΕΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΧΑΣΤΩ.ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΣΙΑ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΜΑΤΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝΤΕ ΟΛΑ ΑΝΟΥΣΙΑ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΟΥΤΕ ΚΗΝΗΤΡΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΖΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΛΕΞΩ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΑ.ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΦΙΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΔΥΣΚΟΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΙΚΑ!!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΑΤΕ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    κοριτσι μου μην σκεφτεσαι ετσι.θα ελεγα να μιλησεις σε καποιον..περνας δυσκολες στιγμες και χρειαζεσαι καποιον μεγαλυτερο να σε καθοδηγησει.!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    105
    και βεβαια θα μπορουσες να πας,ακομη καλυτερα ,αν δεν εχεις εμπιστοσυνη σε καποιον ,σε ενα κεντρο ψυχικης υγειας που αν δεν κανω λαθος ειναι δημοσια ,για να μιλησεις σε καποιον ψυχολογο?

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    καλησπερα σιμετρα..θυμαμαι και στο παλαιοτερο θεμα σου,που ειχες αναφερει την εκτρωση,οτι οι γονεις σου δεν γνωριζαν τιποτα,αναρωτιεμαι λοιπον βαση της ιδιοτητας μου(νοσηλευτρια)ποιος γιατρος θα μπορουσε να προβει σε τετοια πραξη σε ΑΝΗΛΙΚΗ,χωρις την συγκαταθεση των γονιων της??αν θες μου απαντας σε παρακαλω.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    Ο Γιατρος ειναι πολυ καλος και δεν προκειτε να πω το ονομα του απλα ειμαι 1.82 και δεν φενομε 15 γραψαμε 19 χρονων.Αλλα δεν μπορουσα να το κρατησω και ουτε να το πω στους γονεις μου και αυτος ο ανθρωπος με βοηθηση αλλα βεβαια τον πληρωσαμε καλα.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    Quote Originally Posted by simetra View Post
    Ο Γιατρος ειναι πολυ καλος και δεν προκειτε να πω το ονομα του απλα ειμαι 1.82 και δεν φενομε 15 γραψαμε 19 χρονων.Αλλα δεν μπορουσα να το κρατησω και ουτε να το πω στους γονεις μου και αυτος ο ανθρωπος με βοηθηση αλλα βεβαια τον πληρωσαμε καλα.
    ξερεις κοριτσακι μου οι γιατροι παιρνουν στοιχεια ταυτοτητας,δεν σε μετρανε στο υψος..καλο σου βραδυ κ αν θες ελα με μια καλυτερη ιστορια.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    simetra καλησπέρα σου ,
    και παρόλο που λες ότι δεν θες την ζωή ,
    θα σου ευχηθώ χρόνια πολλά !!!!

    πιστεψέ με θα τα χρειαστείς , όταν ξυπνήσεις απο την μιζέρια που σεχει πιάσει ,
    θα κάνεις όνειρα και θα χρειάζεσαι όσο το δυνατόν περισσότερα χρόνια για να τα πραγματοποιήσεις.
    έχω την εντύπωση ότι στο φόρουμ δεν μπαίνουν ανηλικοι,
    παρόλα αυτά αφου βρέθηκες εδώ μάλλον το χρειάζεσαι,
    είσαι πολύ νέα για να πέρνεις το βάρος της έκτρωσης τόσο δραμματικά.
    δεν χρειάζονται τόσες ενοχές,
    είσαι ένα παιδί ακόμα ,πως θα μπορούσες να κάνεις διαφορετικά,
    το ότι δεν τοπες στους γονείς σου ,
    δεν είναι και τραγικό, αφού δεν έπαθες τίποτα και δεν κυνδύνεψες ,
    εγω θα έλεγα τέλος καλό όλα καλά!
    ενοχοποιείς τον εαυτό σου για αυτην την πράξη σου ,
    απεγκλωβίσου ,
    τα στερεοτυπα που μας επιβάλονται κάθε φορά απο την κοινωνία ή την οικογένεια ή την θρησκεία αν δεν αποβαίνουν στην πραγματική εξέλιξη του ανθρώπου , μην τα ασπάζεσαι μην τα φοράς.
    όμως θα σου έλεγα να δείξεις περισσότερο σεβασμό στο σώμα σου και την ψυχή σου απο δω και πέρα,
    να μην τα αφήνεις στην τύχη, δεν είναι σίγουρο ότι θα σαι πάντα τυχερή.
    να φροντίσεις την αντισυληψή σου αφού έχεις ολοκληρωμένες σχέσεις,
    να φροντίσεις να σέβεται και ο άλλος το σώμα σου ,αφού το δίνεις για χαρά,
    ο έρωτας είναι το ωραιότερο δώρο στη ζωή των ανθρώπων ,γιατι να το ζεις τόσο επωδυνα?
    προχωράς παρακάτω , αν δεν είσαι καλά με τον φίλο σου , φυσικο και επόμενο μετα απο αυτη την εμπειρία που περάσατε ,
    πάρε τις αποστάσεις σου για να ξεκαθαρίσεις τα συναισθηματά σου και να μπορέσεις να τα διαχειριστείς.
    στην ανοιχτη γραμμη υποστήριξης εφήβων νομίζω ότι θα βρεις μια κάποια καθοδήγηση για να απεμπλακείς απο την τωρινη σου δυσφορία.
    μην καταδικάζεις τον εαυτό σου , δώστου την ευκαιρία να διδαχθεί απο τα λάθη και να εξελιχθεί μεσα απο αυτά.
    ελπίζω ότι θα φροντίζεις απο δω και περα τον εαυτόσου γιατι είναι ότι πολυτιμότερο έχεις!
    χρόνια πολλά πολλά και όμορφα!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    καλησπερα σιμετρα..θυμαμαι και στο παλαιοτερο θεμα σου,που ειχες αναφερει την εκτρωση,οτι οι γονεις σου δεν γνωριζαν τιποτα,αναρωτιεμαι λοιπον βαση της ιδιοτητας μου(νοσηλευτρια)ποιος γιατρος θα μπορουσε να προβει σε τετοια πραξη σε ΑΝΗΛΙΚΗ,χωρις την συγκαταθεση των γονιων της??αν θες μου απαντας σε παρακαλω.

    δώρα εμένα μου κάνει εντύπωση που αμφιβάλεις ότι υπάρχουν τέτοιοι γιατροί ,
    να μου πεις που δεν υπάρχουν (διεφθαρμένοι)
    να ρθω και γω εκει,
    αλλα όπως και νάχει ευτυχώς που το παιδί δεν έπεσε σε χασάπη να κινδυνεύσει η ζωή της .

    τι εννοείς όταν της λες να ξαναρθει με άλλη ιστορία ,τι εννοείς?

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    βρε ξωτικο μου,δεν υπαρχει περιπτωση γιατρος να παιξει το κεφαλι του με ολα τα λεφτα του κοσμου!μιλαμε για ανηλικη..ενα ενδεχομενο σου λεω(πολυ πιθανο!)να παθει κατι πανω στην επεμβαση!τι θα κανει βρε θα παει φυλακη?δεν γινονται αυτα στο λεω!εκτρωση σε ανηλικη απαιτει συγκαταθεση γονιου!δεν παιζουν τα σεναρια ειμαι 1,85 δεν φαινομαι για 15..το καταλαβαινεις αυτο ετσι?λοιπον λεγοντας ελα με αλλη ιστορια(συγνωμη για την ειρωνια)εννοω πως δεν την πιστευω.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    225
    δωρα κατλαβαίνω ότι το λες αθώα και αγνα ,αλλα σε διαβεβαιώ απο προσωπικη εμπειρια οτι αυτα γίνονται,
    δυστυχως αλλα γίνονται ,
    αστο αφήσουμε όμως εδω, καθως οτι εγινε έγινε και όπως και ναγινε ,
    μετραει το τώρα και να το κάνει καλυτερο.
    πολλες καληνύχτες!!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    peiraias
    Posts
    4
    paidia auta ginontai k an k ntrepomai pou to lew m exei tuxei k emena me tn prwin m...dn einai toso austira oso nomizoun kapoioi sta nosokomeia k kakws dn lew oti einai swsto auto....

  12. #12
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    η γυναικα του ειναι μαια και αυτη εγραψε στο χαρτι τα στοιχεια τα ειχαν κανονισει.Εγινε τελειως στα μαυρα η εκτρωση ουτε πραγματικο ονομα δεν χρειαστηκε.δεν εχω λογο να σου πω ψεματα και δεν εχω λογο να σε πεισω για κατι αν δεν με πιστευεις πολυ απλα μην απαντησεις.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    Δεν ειναι μονο τα στερεοτυπα και δεν ειμαι χαλια επειδη νομιζω πως καποιος θα με κατηγορησει.Απλα δεν ειμαι καλα με τον εαυτο μου ηταν ασχημη εμπειρια και εκτος απο αυτα ειναι απο ταα μεγαλυτερα λαθη που εχω κανει και το θεμα ειναι πως νιωθω πως κατρακυλαω στο χειροτερο ειναι μεγαλο λουκι γιατι τωρα περιμενω κατι εξετασεις που μου πε ο γιατρος δεν θα δειξουν κατι πολυ κακο αλλα κατι κακο!Μετα εχω και προβληματα με το αγορι μου και προσπαθω να ξεφυγω απο την πραγματικοτητα με το μαυρο.δεν μπορω ετσι δεν με γεμιζει τιποτα δεν εμπιστευομαι κανεναν αρνουμε να μηλησω σε καποιον γιατι ειμαι σιγουρη πως θα με κρινει και δεν μπορω να μηλησω σε γραμμη υποστηριξης για τι δεν θελω να εχω επαφη μονο να τα γραψω μπορω.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    εδω..
    Posts
    171
    εγω απορρω απλα πως μπορουν και μιλουν καποιοι ανθρωποι τοσο απλα για μια αμβλωση..μια αμβλωση στα 15!!καταρχας σιμετρα το καλυτερο που θα επρεπε να κανεις για εμεν αειναι να μιλησεις με τουσ γονεις σου...την μητερα σου ισως!!και ηταν λαθος που δεν το εκανες πριν προβεις σε αβλωση..σιγουρα η αμβλωση ειναι δικαιωμα της καθε γυναικας αλλα στην δικη σου περιπωση μιλαμε για παιδι...εισαι 15 χρ..δεν θελω να θεωρηθει οτι στο λεω με την κακη εννοια,απλα ειναι καποια θεματα που διαβαζω εδω μεσα και μπαινω στην διαδικασια να σκεφτω τι θα εκανα εγω σαν μανα αν συναιβεναι στην κορη μου..μεγαλωνω και εγω εν ακοριτσακι και τελικα απορρω που κανουμε το λαθος εμεις οι γονεις και δεν μπορουν τα παιδια μας να να μας εμπιστευτουν σε τοσο σοβαρα θεματα...εισουν τυχερη εν μεροι που ολα πιγαν καλα με την αμβλωση,αλλα θα μπορουσε να γινει ακριβως και το αντιθετο..τωρα οσο αφορα τα κονδυλοματα ειναι μια μολυνση που παθαινει η γυναικα στ αγενητηκα οργανα..αυτο συμβαινει με την ερωτικη επαφη αλλα και παλι δεν ειναι απαραιτητο..το γεγονος οτι περνεις ναρκωτικες ουσιες για να μην θυμασαι και να ξεχνας οπω λες και παλι κοπελα μου αυτο δεν ειναι η λυση...μιλα με την μητερα σου η τελος παντων ζητησε βοηθεια απο καπου...εισαι μικρο κοριτσι..

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    71
    Δεν μπορω να της μηλησω ποτε δεν τους εχω μηλησει για τετοια θεματα και γενικα να συζητησω κατι μαζι τους πολυ προσωπικο.Βεβαια οι γονεις μ με ρωτανε και μου λενε οτι και να κανω να τους το πω αλλα εγω δεν μπορω να το κανω γιατι εχουν μια αλλη εικονα για μενα τελειως διαφορετικη θα με βλεπουν με αλλα ματια θα χασω την εμπιστοσυνη και θα στεναχωρηθοουν που με μεγαλωσαν ετσι θα ενοχοποιουν τον εαυτο τους.Ομως δεν ειναι ετσι γιατι ειναι αυστηροι μου δωσαν αρχες δεν ειναι απο αυτους που δεν δινουν σημασια και αφηνουν την ελευθερη επιλογη το αντιθετο!εγω ομως ποτε δεν κανω αυτο που μου λενε και εχω φτασει στο συμπερασμα οτι οι γονεις μου εχουν σε ολα δικαιο αν τους ακουγα και εκανα αυτα που ελεγαν δεν θα ημουνα ετσι τωρα!

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Το κακο ζει μεσα μας
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 27-11-2010, 11:13
  2. ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΩ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΟΥ...
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 22-10-2010, 01:19
  3. εχω ενα κακο ελαττωμα....
    By xrisaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 21-08-2010, 14:18
  4. Replies: 92
    Last Post: 04-02-2010, 00:39
  5. ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Ή ΚΑΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ
    By oberon in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 07-10-2006, 21:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •