Τεστ Προσωπικότητας (Δ) - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Εμένα πάντως μ\'αρέσουν τα τεστ.Και πιστεύω ότι μπορούν να δείξουν πράγματα για την προσωπικότητα.Τώρα,για τις ζωγραφιές που βάζουν κάποιοι ψυχολόγοι να κάνεις,επειδή μου έχει τύχει παλιότερα να μου πει ψυχολόγος να ζωγραφίσω,να κάνω με πηλό κλπ,δεν μου άρεσε και πολύ αυτό.Ψιλονευρίαζα.Σκεφτόμο υν \"εγώ έχω τον πόνο μου,δεν μου πάει τίποτα καλά στη ζωή μου κι εσύ με βάζεις να ζωγραφίσω?\"...Αλλά για να το κάνουν κάτι θα βλέπουν,δεν μπορεί.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πιστευω οτι βαζουν ενα τεστ πχ σχεδιασε μου κατι οποτε εσυ αρχιζεις και μιλας...το εκανα ετσι γιατι μπλα..μπλα..μπλα ή σε ρωταει ο ψυχοθεραπευτης γιατι το εκανες ετσι αυτο οποτε εσυ αρχιζεις μπλα μπλα μπλα καπως ετσι τα σκεφτομαι τα τεστ.
    Το να σου λεει το τελευταιο που ακουσα σχεδιασε μου ενα ανθρωπακι με κυκλους,τριγωνα,τετραγωνα μονο και να περιμενει να δει κατι απο αυτο μου φαινεται τρελλο...απλως στην συγκεκριμενη περιπτωση ο ασθενης που ξερω πεταχτηκε να δωσει την εξηγηση...α ξερω τι θελετε να δειτε αυτο και αυτο...ναι του λεει αυτη πως το καταλαβες?
    Μπορει να κανω και λαθος.
    Βεβαια τα τεστ ερωταπαντησεων ειναι ουσιαστικα αλλα κατι αλλα τεστ δεν νομιζω...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,416
    Ναι κι εγώ τα τεστ με τις ερωτήσεις τα βρίσκω πιο χρήσιμα.
    Εμένα μου είχε τύχει να με βάλει κάποια ψυχολόγος να ζωγραφίσω κατι και δεν σχολίασε τίποτα.Εμεινα με την απορία...
    Αλλη φορά με είχε βάλει να ζωγραφίσω τον εαυτό μου και εκανε κάποια σχόλια π.χ για το ποιο σημείο του χαρτιού επέλεξα να ζωγραφίσω,ποια χρώματα κλπ. Δεν μου φάνηκε ότι είχε κανένα νόημα αυτό.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Χαχα...Έχουν πλάκα αυτά που λέτε.....Λοιπόν ένα τεστ με τετράγωνα, τρίγωνα κ κύκλους μου το έκανε ένας φίλος....και είχαν να κάνουν, δεν θυμάμαι ποιο σχετιζόταν με τι, με την σεξουαλικότητα,την λογική και το συναίσθημα..Έπιασα 50% συναίσθημα,40% σεξουαλικότητα και νομίζω 10% λογική...Χαχα...Μου φάνηκε πλακατζίδικο και εν μέρει έπεφτε μέσα.....Ο φίλος για παράδειγμα που ήταν \"ξενέρωτος\"-ψυχρός τη σεξουαλικότητά του την είχε στον βυθό και υπερίσχυε η λογική...Οπότε πάνω κάτω έπεφταν μέσα...
    Τώρα ψιλοθυμήθηκα το τεστ η ερώτηση ήταν \"Ζωγραφίστε έναν άνθρωπο με δέκα σχήματα χρησιμοποιώντας τετράγωνα,τρίγωνα και κύκλους\"......

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Η καινούρια θέλει λέει να της ξαναπληρώσω λεφτά για καινούριο τέστ..Της λέω μανίτσα εσύ δεν χαμπάριασες περί τίνος πρόκειμαι;;;Το τεστ περιμένεις;Μα μου σου του τα τεστ είναι εργαλεία του θεραπευτή και τέτοια....
    Θα τρέχω πάλι για το ασυνείδητο..Τις προάλλες έκανα ένα με σχεδιάκια....Ποιό σχέδιο λείπει και εκτός ότι με έβγαλε άτομο ανώτερης ευφυΐας δεν μου εξήγησε τα ασυνείδητα για τα οποία έγινε το τεστ..Ε,ρε μας δουλεύουν..Στο καινούριο τεστ θα είναι παρούσα λέει και η ψυχολόγος να ρωτάει......Θα καταλήξω να καλωδιώνομαι στο τέλος.......Με σκέφτομαι με καλώδια και ένα κράνος-τρούλο στο κεφάλι με λαμπάκια....Πειραματόζωα για χάρη της επιστήμης.....Τον ιδεοψυχαναγκασμό όμως δεν μου τον λύσανε........

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Χαχα...Έχουν πλάκα αυτά που λέτε.....Λοιπόν ένα τεστ με τετράγωνα, τρίγωνα κ κύκλους μου το έκανε ένας φίλος....και είχαν να κάνουν, δεν θυμάμαι ποιο σχετιζόταν με τι, με την σεξουαλικότητα,την λογική και το συναίσθημα..Έπιασα 50% συναίσθημα,40% σεξουαλικότητα και νομίζω 10% λογική...Χαχα...Μου φάνηκε πλακατζίδικο και εν μέρει έπεφτε μέσα.....Ο φίλος για παράδειγμα που ήταν \"ξενέρωτος\"-ψυχρός τη σεξουαλικότητά του την είχε στον βυθό και υπερίσχυε η λογική...Οπότε πάνω κάτω έπεφταν μέσα...
    Τώρα ψιλοθυμήθηκα το τεστ η ερώτηση ήταν \"Ζωγραφίστε έναν άνθρωπο με δέκα σχήματα χρησιμοποιώντας τετράγωνα,τρίγωνα και κύκλους\"......
    Χαχα ναι αυτο ειναι...μου αρεσει που η λογικη,το συναισθημα και η σεξουαλικοτητα εχουν γινει μετρησιμα μεγεθη και μαλιστα το ενα καταριπτει το αλλο δηλαδη αν εχεις πολυ λογικη τοτε εχεις λιγο συναισθημα και λιγη σεξουαλικοτητα...εμενα παντως η σεξουαλικοτητα μου βγηκε κορυφαια αλλα στο συναισθημα πατωσα...μπα μαλλον πρεπει να εισαι πολυ ψυχρος για να εισαι σεξουαλικος:P
    Μα ειμαστε σοβαροι?
    Lol
    Παντως αν ξερετε καμμια σελιδα με πρωτοτυπα τεστακια που μετρανε χωρις μορφη ερωταπαντησεων ή μετρησεις ικανοτητων τετοια μεγεθη πειτε μου να ριξω μια ματια (σοβαρη σελιδα ε με τη βουλα ειδικων...και οχι IQ τεστ).
    Θελω να με τεσταρω αν παω καλα ή χανω λαδια:P
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Εγώ σε βλέπω να τα πας καλά πάντως...Χαχα..Ωραίο αυτό με τη σεξουαλικότητά σου και το συναίσθημα...Στον φίλο μου που νομίζω βγήκε 90% λογική και 10% συναίσθημα;Του λέω η σεξουαλικότητα τίποτα;;;;;Εγώ τουλάχιστον κάπως τα μοίρασα....αλλά με έφαγε το συναίσθημα..Όσοι είναι αισθηματίες την πατάνε στη ζωή...Νομίζω τώρα ότι τα κυκλάκια ήταν συναίσθημα γιατί από αυτά έκανα πιο πολλά...Τα τρίγωνα σεξουαλικότητα και τα τετράγωνα λογική......
    Δεν ξέρω σάιτ..Αλλά δεν νομίζω τα έγκυρα τα ψυχολογικά τεστ να τα βγάζουνε στο ίντερνετ..Τα κρατάνε οι κλειδοκράτορες ειδικευμένοι ψυχολόγοι....

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    3,217
    Κ σκέψου ότι θεωρούσα εντελώς λογικό έναν άνθρωπο να τον κάνω από κύκλους..Οβάλ πρόσωπο ,μάτια κ.τ.λ Αλλά είδα τα σχέδια των φίλων μου και ήταν εντελώς διαφορετικά....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Εγω θα απαντουσα 60/70, γιατι να φυτρωσουν 100 σποροι στους 100 ειναι απιθανο, αρα κατι κατι παραπανω απο τους μισους.Ολο αυτο πριν διαβασω και εγω τις απαντησεις.

    ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ, ΕΧΕΙς ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΚΟΜΗ;;;

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    τεστ χρωματων....

    http://www.e-go.gr/contest/color/color.jsp?choice1=41352076
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Χιουμοριστική προσέγγιση (με references)

    Με νερό θα φυτρώσουν 100 (σύμφωνα με τη φύση)
    Με φάρμακο θα αρρωστήσουν 100 (σύμφωνα με τον βοτανολόγο)
    Με Gatorade θα φυτρώσουν 0 (απο την ταινία Idiocracy)

    Μαθηματική προσέγγιση

    Επειδή υπάρχουν X παράγοντες το αποτέλεσμα Ζ εξαρτάται και απο αυτούς και απο τον επιστήμονα Υ.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    :P xexe..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    το τεστ με τα χρώματα μου άρεσε πιο πολύ, το συνιστώ :)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Aπίστευτο!!! το τεστ χρωμάτων με βρήκε στο 100%. Και δεν πιστεύω σ αυτά.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πιστεύετε ότι μέσα από τις διαπροσωπικές σχέσεις θα βρείτε τρυφερότητα, συντροφικότητα και ψυχική ικανοποίηση
    Μπα γιατι μου βγηκε αυτο...εγω απο το αλλο φυλο θελω μονο sex:P
    Α εννοει ολες τις διαπροσωπικες σχεσεις μου ξεφυγε:D
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •