Πως να διαχειριστω τον εγωισμο μου?????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238

    Πως να διαχειριστω τον εγωισμο μου?????

    Ξερω πολυ καλα κ μαλλον το εχω αποδειξει κ στο περιβαλλον μου οτι ειμαι αρκετα εγωιστρια κ σε γενικες γραμμες δεν μου εχει βγει σε κακο ουτε σε προσωπικο ουτε σε επαγγελματικο επιπεδο. Θελω οτι κανω, να το κανω καλα κ δεν επαναπαυομαι ποτε....
    Παρ ολ αυτα μερικες φορες .... το χανω!!! Αν καποιος με προσβαλει, θιγομαι παρα πολυ! Σε σημειο που μπορει να θυμωσω παρα πολυ.... Κ αμα θυμωσω ο Θεος να τον φυλαει τον αλλο! Δεν υπαρχει περιπτωση να μην απαντησω στην προσβολη του αλλου τοσο ωστε να τον πληγωσω...
    Το προβλημα ομως μολις τωρα ξεκιναει.... Εγω αυτες τις αντιπαραθεσεις δεν μπορω να τις ξεχασω (μπορει τα βραδια μου να μην κοιμαμαι καλα επειδη τσακωθηκα με εναν συναδελφο)γιατι παντα καταληγουν να ειναι πολυ εντονες κ διαγραφω συναισθηματικα το ατομο που με εφερε σε αυτο το σημειο...
    Κ παντα υποσχομαι στον εαυτο μου οτι την επομενη φορα θα φερθω ανωτερα κ δεν θα απαντησω εριστικα σε μια επικειμενη προσβολη αλλα με εξυπνο χιουμορ κ καλοσυνη....
    Υπαρχουν ομως 2 φωνες μεσα μου... Η μια μου λεει "φερσου πιο εξυπνα κ μην πεσεις στην παγιδα του τσακωμου με τον αλλο" κ η αλλη μου λεει " αμα δεν τους κοψεις τωρα τον αερα θα νομιζουν οτι εισαι αρκετα ανεκτικη κ θα σε προσβαλουν συνεχεια. Κοψ τους τον αερα"................
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Καλώς η κακώς ότι δουλειά και αν διαλέξεις θα έχεις και συναδέλφους. Δεν μου είναι άγνωστη η συμπεριφορά σου. Κοίτα πιστεύω ότι ένας άνθρωπος σαν εμάς που έχει "ευαισθησίες" και δυσκολία να αντεπεξέλθει σε καταστάσεις που για άλλους είναι ευχάριστες χρειάζεται στήριξη.

    Θέλεις να μου πεις περισσότερες πληροφορίες για σένα? Μπορείς να μου στείλεις U2U να συζητήσουμε αν θες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    τι ειναι το U2U?
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Προσωπικό μήνυμα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    καλησπερα kandy,δεν ξερω εγω αντιλαμβανομαι οτι εχεις θεμα με τον θυμο σου..δεν μπορεις να διαχειριστεις τον θυμο σου,δεν ειναι εγωισμος!θες να ανταποδιδεις την προσβολη που εισπρατεις,αν γινεται σε λογικα πλαισια αυτο,ειναι ανθρωπινο,αν ομως καθε κουβεντα που μπορει να σου πει καποιος σε θυμωνει τοσο,ωστε να δηλητηριαζεις το μεσα σου,πρεπει να το δουλεψεις λιγο..
    υπαρχει ενα πολυ καλο φαρμακο λεγεται starxidiamol σου προτεινω να το δοκιμασεις!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Ευχαριστω πολυ για το προσωπικο σου ενδιαφερον, απλα θα ηθελα μια συλλογικη προσεγγιση του θεματος. Θελω δηλαδη να ελεγξω την λεκτικη μου επιθετικοτητα χωρις ομως να με περνανε κ για μαλ.........α. Απλα δεν ξερω πως να το κανω??????????
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Εμένα και να με περάσουν για μαλάκα χέστηκα να στο πω απλά :D άκου λίγο Μπομπ Μάρλεϊ και χαλάρωσε...κοπελιά, έ κοπελιά

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by dora-agxos View Post
    καλησπερα kandy,δεν ξερω εγω αντιλαμβανομαι οτι εχεις θεμα με τον θυμο σου..δεν μπορεις να διαχειριστεις τον θυμο σου,δεν ειναι εγωισμος!θες να ανταποδιδεις την προσβολη που εισπρατεις,αν γινεται σε λογικα πλαισια αυτο,ειναι ανθρωπινο,αν ομως καθε κουβεντα που μπορει να σου πει καποιος σε θυμωνει τοσο,ωστε να δηλητηριαζεις το μεσα σου,πρεπει να το δουλεψεις λιγο..
    υπαρχει ενα πολυ καλο φαρμακο λεγεται starxidiamol σου προτεινω να το δοκιμασεις!
    Χαχαχα!!!!!!!!!!!!!!! Πιο φαρμακειο το πουλαει να τρεξωωωωωωωω
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Αυτό που μπορείτε να κάνετε βέβαια είναι να αφήσετε ζωντανούς μόνο όσους σας κακομεταχειρίζονται και έτσι να ξαναγίνεται σκλάβες! Ε πως σου φαίνεται αυτό... η μάλλον ακόμα καλύτερα να μεταμορφώσετε τα καλά παιδιά όλα σε βιαστές? Τσα!

    Χαχα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Εμένα και να με περάσουν για μαλάκα χέστηκα να στο πω απλά :D άκου λίγο Μπομπ Μάρλεϊ και χαλάρωσε...κοπελιά, έ κοπελιά
    Κ αμα δεν εχω ipod μαζι μου τι κανω? Μαλλον τρεχω στο φαρμαειο για starxidiamol οπως ειπε κ η ντορα.......
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    kandy μου θελει πολυ τρεξιμο και δουλεια για να βρεις αυτο το χαπι!ασε!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Αυτό που μπορείτε να κάνετε βέβαια είναι να αφήσετε ζωντανούς μόνο όσους σας κακομεταχειρίζονται και έτσι να ξαναγίνεται σκλάβες! Ε πως σου φαίνεται αυτό... η μάλλον ακόμα καλύτερα να μεταμορφώσετε τα καλά παιδιά όλα σε βιαστές? Τσα!

    Χαχα
    Τι ειπες τωρααααααααααααα????????//
    χαχα
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Ναι μερικές φορές σκέφτομαι πως η Kabana πρέπει να πέσει από νωρίς ...
    Last edited by carrot; 04-01-2011 at 19:41.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by Kandy View Post
    Θελω οτι κανω, να το κανω καλα κ δεν επαναπαυομαι ποτε....
    τελειομανια δε λεγεται αυτο ?

    Quote Originally Posted by Kandy View Post
    Παρ ολ αυτα μερικες φορες .... το χανω!!! Αν καποιος με προσβαλει, θιγομαι παρα πολυ! Σε σημειο που μπορει να θυμωσω παρα πολυ.... Κ αμα θυμωσω ο Θεος να τον φυλαει τον αλλο! Δεν υπαρχει περιπτωση να μην απαντησω στην προσβολη του αλλου τοσο ωστε να τον πληγωσω...
    Το προβλημα ομως μολις τωρα ξεκιναει.... Εγω αυτες τις αντιπαραθεσεις δεν μπορω να τις ξεχασω (μπορει τα βραδια μου να μην κοιμαμαι καλα επειδη τσακωθηκα με εναν συναδελφο)γιατι παντα καταληγουν να ειναι πολυ εντονες κ διαγραφω συναισθηματικα το ατομο που με εφερε σε αυτο το σημειο...
    ε φυσιολογικα ειναι αυτα, απλα εχεις κ εσυ τον εγωισμο σου. προσπαθησε να ασχοληθεις με κατι αλλο την ωρα που συμβαινει, για να ξεχαστεις...

    Quote Originally Posted by Kandy View Post
    Κ παντα υποσχομαι στον εαυτο μου οτι την επομενη φορα θα φερθω ανωτερα κ δεν θα απαντησω εριστικα σε μια επικειμενη προσβολη αλλα με εξυπνο χιουμορ κ καλοσυνη....
    Υπαρχουν ομως 2 φωνες μεσα μου... Η μια μου λεει "φερσου πιο εξυπνα κ μην πεσεις στην παγιδα του τσακωμου με τον αλλο" κ η αλλη μου λεει " αμα δεν τους κοψεις τωρα τον αερα θα νομιζουν οτι εισαι αρκετα ανεκτικη κ θα σε προσβαλουν συνεχεια. Κοψ τους τον αερα"................
    το να μαθεις να εχεις αυτοελεγχο κ υπομονη, ειναι δυσκολο... αλλα οχι ακατορθωτο! το να αδιαφορεις ψυχρα δειχνει ανωτεροτητα κ κανει τον αλλον να αναρωτιεται, κ τελικα να καταντα καραγκιοζης. αν κ δεν εισαι μικρη, πιστευω σιγουρα εχεις διαβασει τη προταση "μη τα βαζεις με ηλιθιους, πεφτεις στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν λογω εμπειριας". την επομενη φορα σκεψου αυτο κ μαθε να αδιαφορεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •